سابسیژن صورت با کانولا

سابسیژن صورت با کانولا چیست؟

فهرست محتوا نمایش

سابسیژن صورت یک روش جراحی جزئی  است که برای درمان اسکار آکنه استفاده می شود. سابسیژن صورت روشی است که اسکارهایی را که به بافت‌های عمیق‌تر چسبیده و بسته شده‌اند آزاد می‌کند. هنگامی که یک اسکار تشکیل می شود، کلاژن جدید تولید می شود. کلاژن اسکار به اندازه کلاژن معمولی انعطاف پذیر یا منظم نیست. بدتر از آن، این کلاژن جدید می‌تواند از جای زخم تا بافت‌های عمیق‌تر مانند تار کشیده شود و جای زخم را به سمت پایین بکشد.
این عمل شامل وارد کردن یک سوزن کوچک در پوست شما برای رها شدن اسکار آکنه از بافت زیرین است. این امر اجازه می دهد تا پوست شما لیفت شود و ظاهر اسکار آکنه را کاهش دهد.
در این مقاله، ما نگاهی دقیق‌تر خواهیم داشت به اینکه سابسیژن صورت چیست، در صورت انجام این درمان چه انتظاراتی می‌توانید داشته باشید و هزینه آن چقدر است.

از بین بردن جای جوش با سابسیژن ممکنه؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

سابسیژن صورت چیست و شامل چه مواردی می شود؟

سابسیژن چیست
سابسیژن چیست 

سابسیژن یک تکنیک جراحی بدون برش است. می توان از آن برای بهبود ظاهر موارد زیر استفاده کرد:

 • زخم های افسرده
 • چین و چروک
 • سلولیت

اگرچه سابسیژن صورت اغلب برای درمان اسکار آکنه استفاده می‌شود، اما ممکن است به کاهش زخم‌های ناشی از شرایط دیگر نیز کمک کند، مانند:

 • آبله مرغان
 • زخم ها

سابسیژن صورت به چه نوع اسکارهایی کمک می کند؟

سابسیژن صورت به بهبود هر شرایطی که در آن پوست توسط بافت اسکار به سمت پایین کشیده می شود، کمک می کند. این عوامل شامل:

 • اسکارهای غلتکی آکنه
 • اسکار آکنه با جعبه اسکار

سابسیژن صورت به چه نوع اسکارهایی کمک نمی کند؟

سابسیژن صورت برای همه انواع اسکار آکنه مناسب نیست. به عنوان مثال، ممکن است برای درمان اسکارهای برجسته (هیپرتروفیک) و اسکارهای کلوئید مفید نباشد.
افرادی که رتینوئیدهای خوراکی مصرف می‌کنند و با شرایط زیر زندگی می‌کنند ممکن است نسبت به این روش هشدار داده شوند:

 • اختلالات لخته شدن خون
 • عفونت های باکتریایی یا ویروسی
 • آکنه فعلی یا فعال

سابسیژن صورت چگونه انجام میشود؟

سابسیژن با کانولا، لیبراتور تیلور یا سوزن نوکور بسته به نوع اسکار انجام می شود.

چگونه می توانم بفهمم که به سابسیژن صورت نیاز دارم؟

سابسیژن صورت 
سابسیژن صورت

اگر تعداد زیادی اسکار غلتاندن یا جعبه ای دارید که با کشش پوست ناپدید نمی شوند یا هنگام لبخند زدن صاف نمی شوند. سابسیژن، به ویژه سابسیژن کامل و یا سابسیژن صورت، زمانی که تغییرات بسیار ظریف هستند نیز مفید است. حتی آنهایی که به نظر می رسد اتصال بسیار کمی به جای زخم خود دارند، ممکن است با سابسیژن صورت بهبود پیدا کنند. این امر به این دلیل است که احتمالاً برخی از اتصالات به فرورفتگی‌ها کمک می‌کند و همچنین سابسیژن صورت ممکن است تشکیل کلاژن جدید را تحریک کند.

چه نوع اسکارهایی نیاز به سابسیژن صورت ندارند؟

سابسیژن صورت درمان مناسبی برای اسکارهای ناشی از یخ نیست. همچنین این روش درمانی برای اسکارهای آکنه قرمز یا رنگدانه‌دار، اسکارهای کشیده یا اسکارهای کلوئیدی نیست.

سابسیژن صورت چگونه کار می کند؟

با این روش، متخصص پوست یک سوزن زیرپوستی را مستقیماً در زیر اسکار وارد پوست شما می کند. این سوزن برای شل کردن و شکستن الیافی که جای زخم را به بافت زیر آن متصل می کند، استفاده می شود. این فرآیند نه تنها به برداشتن اسکار افسرده کمک می کند، بلکه باعث آزاد شدن کلاژن در محل قرار دادن سوزن می شود. هم برداشتن جای زخم و هم آزادسازی کلاژن می تواند به کاهش ظاهر اسکار کمک کند.
این روش معمولاً سه تا شش بار با حداقل 4 هفته بین هر درمان تکرار می شود.

از سابسیژن صورت چه انتظاری باید داشت

سابسیژن صورت معمولاً در کلینیک یا مطب پوست انجام می شود. این عمل معمولاً به عنوان یک روش سرپایی انجام می شود، به این معنی که پس از پایان عمل در بیمارستان بستری نخواهید شد.

 • متخصص پوست شما مراحل لازم را قبل از انجام عمل توضیح می دهد.
 • قبل از شروع عمل، متخصص پوست ناحیه اطراف جای زخم شما را تمیز می کند. آنها همچنین از یک بی حس کننده موضعی برای یخ زدن و بی حس کردن پوست شما استفاده می کنند، بنابراین در طول عمل احساس درد نخواهید کرد.
 • سپس متخصص پوست شما یک سوزن را به صورت افقی در پوست شما، زیر جای زخم وارد می کند.
 • سپس به آرامی سوزن را از یک طرف به سمت دیگر زیر اسکار حرکت می دهند تا به رها شدن جای زخم از بافت زیرین کمک کنند. ممکن است با شکسته شدن الیاف پوستتان متوجه آن شوید.
 • این فرآیند بسته به اندازه و شکل اسکار ممکن است تکرار شود. پس از پایان عمل، فشار دستی یا یخ روی محل زخم اعمال می شود. این کار به کاهش خونریزی و التهاب کمک می کند.

مزایای سابسیژن صورت چیست؟

سابسیژن صورت تنها روشی است که می‌تواند جای زخم‌های بسته شده را از بین ببرد. بنابراین، پوست را بهبود می بخشد و اسکارهای آکنه را از بین می برد. درجه بهبود می تواند در محدوده 10-50٪ باشد.

معایب و عوارض سابسیژن صورت چیست؟

عوارض سابسیژن
معایب و عوارض سابسیژن صورت

مانند هر عمل جراحی، خطراتی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. خطرات خوشبختانه خیلی رایج نیستند. خطر اصلی ایجاد کبودی است. همچنین ممکن است خونریزی وجود داشته باشد و اگر خون زیر پوست گیر کند، ممکن است هماتوم ایجاد شود. استفاده از بیهوشی تامسنت این خطر را در سطوح بسیار پایین نگه می دارد. هماتوم ممکن است نیاز به درمان بیشتری داشته باشد.
پس از عمل، نه تنها درد، بلکه تورم و کبودی در محل تزریق کاملاً رایج است. عوارض جانبی کمتر شایع سابسیژن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت در داخل یا اطراف محل تزریق
 • تغییر رنگ پوست
 • آسیب به اعصاب یا عروق خونی اطراف اسکار

برخی دیگر از معایب و عوارض سابسیژن صورت عبارتند از:

 • بی حسی موقت در نواحی فروکش شده شایع است و می تواند 2 تا 4 ماه طول بکشد. بی حسی دائمی بسیار نادر است.
 • خطر آسیب عصبی منجر به ضعف عضلانی وجود دارد ، این عارضه یکی از عوارض بسیار نادر سابسیژن صورت است.
 • گاهی اوقات ممکن است یک ندول موقت در زیر پوست ایجاد شود ، تصور می شود که این گره ها ندول های کلاژن هستند و معمولاً خود به خود یا با ماساژ حل می شوند.
 • هیچ تضمینی برای درجه خاصی از بهبود نمی توان ارائه کرد و گاهی اوقات فقط یک پیشرفت حداقلی وجود دارد.

هزینه سابسیژن ۱۴۰۰ چقدر است؟

هزینه سابسیژن ۱۴۰۱ به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله کلینیکی که انتخاب کرده اید و تعداد جلساتی که برای کمک به کاهش ظاهر اسکار یا اسکار شما نیاز دارید.
به طور کلی می توان انتظار پرداخت بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان در هر جلسه را داشت. 

سابسیژن صورت چه مدت طول می کشد تا بهبود یابد؟

درد، تورم و کبودی معمولاً 1 تا 2 هفته طول می کشد تا بهبود یابد. متخصص پوست ممکن است یک آنتی بیوتیک یا ضد التهاب برای کمک به روند بهبودی تجویز کند.
تعداد جلسات درمانی که نیاز دارید به شدت اسکار و همچنین توانایی بدن شما برای تشکیل بافت اسکار بستگی دارد. ممکن است چند ماه طول بکشد تا جای زخم کمتر دیده شود.

زمان ریکاوری پس از سابسیژن صورت چقدر است؟

با سابسیژن کانولا، اگر یک کبودی کوچک ایجاد شود، ممکن است 2 تا 7 روز طول بکشد تا برطرف شود. بیشتر افراد روز بعد به دنبال نواحی کوچک سابسیون کانولا به سر کار باز می‌گردند. با بیهوشی و نواحی بزرگتر سابسیژن (مانند گونه ها)، صورت ممکن است برای یک یا دو روز پف کند. اگر این اتفاق بیفتد، برطرف شدن آن نیز ممکن است یک هفته طول بکشد. اکثر افراد پس از 2 روز پس از بیهوشی تامسنت به سر کار باز می گردند.

چند بار سابسیژن صورت باید انجام شود؟

سابسیژن صورت کانولا ممکن است نیاز به تکرار برای نواحی مختلف صورت داشته باشد و بسته به شدت و وسعت جای زخم، هر ناحیه ممکن است یک یا دو بار یا بیشتر درمان شود. یک بیمار ، متوسط ​​ممکن است بین 2 تا 3 جلسه درمان سابسیژن صورت نیاز داشته باشد.

آیا سابسیژن صورت تنها درمان مورد نیاز برای اسکار آکنه است؟

گاهی اوقات، بله، یک دوره سابسیژن صورت به تنهایی ممکن است یک درمان کافی باشد.

اغلب، سابسیژن صورت بخشی از یک برنامه درمانی است که شامل سایر درمان ها می شود. این به این دلیل است که سابسیژن با اسکارهایی که به پایین بسته شده و به هم متصل شده اند سر و کار دارد. درمان های دیگری مانند TCA Cross، لیزر لایه برداری و Tixel را می توان برای بهبود اسکارهای آتروفیک و صاف کردن پوست استفاده کرد.

آیا سابسیژن صورت در حین مصرف راکوتان (ایزوترتینوئین) قابل انجام است؟

سابسیژن صورت را می توان در شرایط خاصی در حین مصرف ایزوترتینوئین انجام داد. برای اکثریت، چند ماه پس از خارج شدن راکوتان (ایزوترتینوئین) انجام می شود.

چه مدت طول می کشد تا اثرات سابسیژن صورت نشان داده شود؟

گاهی اوقات نتایج سابسیژن صورت بلافاصله قابل مشاهده است. معمولاً تورم بسیار زیادی از ماده بیهوشی وجود دارد. این ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا حل شود. نتایج معمولاً در عرض 1 تا 3 ماه مشاهده می شود. پوست تا یک سال پس از درمان به بازسازی ادامه می‌دهد، بنابراین می‌توان فواید آن را نیز مشاهده کرد.

مراقبت از پوست بعد از سابسیژن صورت چگونه است؟

مراقبت های بعد از سابسیژن
مراقبت از پوست بعد از سابسیژن صورت

مراقبت های بعد از سابسیژن به طور خلاصه:

 • این کار کاملا آسان است. سابسیژن در درجه اول در زیر سطح پوست اتفاق می افتد. بیشتر سطح بدون آسیب و دست نخورده باقی مانده است.
 • فقط سوراخ های کوچک در پوست به صورت پوسته های کوچک قابل مشاهده است که در عرض 3-5 روز پوسته می شوند.
 • به سادگی پوست خود را با یک پاک کننده صورت یا صابون ملایم صبح و عصر بشویید و از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید.
 • کبودی ممکن است با آرایش در روز اول پس از سابسیژن پوشانده شود. در چند روز اول از استعمال دخانیات خودداری کنید (در بهبودی اختلال ایجاد می کند).

آیا سابسیژن صورت در درمان جای جوش موثر است؟

طبق یک بررسی تحقیقی مطالعات کمی نشان می‌دهد که می‌تواند به طور دائمی اسکار آکنه را بهبود بخشد.
یک مطالعه کوچک در سال 2005، استفاده از سابسیژن را برای درمان اسکارهای آکنه در میان 40 شرکت‌کننده بررسی کرد. محققان گزارش دادند که اگرچه جای زخم به طور کامل بهبود نیافته است، 90 درصد از بیماران بهبودی در ظاهر اسکار خود را گزارش کردند.

چه عمل‌های دیگری می تواند به اسکار آکنه در سابسیژن صورت کمک کند؟

سابسیژن اغلب در کنار سایر درمان های پزشکی برای کاهش ظاهر اسکار توصیه می شود. این درمان ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • رتینوئیدهای موضعی این کرم‌های تجویزی که حاوی ویتامین A هستند، می‌توانند به صاف کردن ظاهر جای زخم کمک کنند.
 • میکرونیدلینگ: این روش در مطب از سوزن های ریز برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند.
 • لیزر درمانی: این درمان شامل استفاده از لیزر برای برداشتن بالاترین لایه پوست و التیام جای زخم است.
 • لایه برداری شیمیایی: لایه برداری شیمیایی همچنین با از بین بردن لایه بالایی پوست، جای زخم را بهبود می بخشد.

سابسیژن کانولا چیست؟

سابسیژن کانولا برای نواحی کوچکی که نیاز به سابسیژن دارند بهترین است. با سوزن سوراخ کوچکی روی پوست ایجاد می شود. یک کانول از طریق سوراخ به زیر پوست منتقل می شود. کانولا برای جدا کردن نوارهای بافت اسکار که اسکار را به سمت پایین می کشند استفاده می شود.
ما انواع کانول ها در اندازه ها و طول های مختلف داریم و پزشک شما مناسب ترین آنها را انتخاب می کند. کانول ها نسبتاً صاف هستند بنابراین کمتر به عروق خونی و اعصاب آسیب می رسانند.

سابسیشن با Taylor Liberator چیست؟

Taylor liberator به طور خاص برای سابسیژن طراحی شده است. نسبت به کانول های یکبار مصرف کمی پهن تر و طولانی تر است و همان کار را انجام می دهد اما در مقیاس بزرگتر.

Taylor liberatorدارای 3 نوک کمی کند است. نوک ها قادر به شکستن بافت اسکار هستند. برای گونه ها، یک برش کوچک به طول 4-5 میلی گرم و در هر طرف در جایی در ناحیه جوش پهلو ایجاد می شود. این عمل معمولاً بدون هیچ اثری بهبود می یابد. لیبراتور به پوست وارد می شود و درست زیر پوست قرار می گیرد، جایی که پوست چربی زیر آن را لمس می کند.
روش سابسیژن تیلور لیبراتور بسیار ایمن است زیرا تحت بیهوشی تامسنت انجام می شود. این یک تکنیک بسیار پیشرفته است و فقط تعداد کمی از پزشکان در جهان آن را ارائه می دهند.

سابسیژن با سوزن نوکور چیست؟

سوزن نوکور یکی از اولین وسایلی بود که برای سابسیژن استفاده می شد. ما سابسیژن سوزنی نوکور را در مواردی که جای زخم بسیار سفت و فیبروتیک است و برای شکستن آن نیاز به یک دستگاه بسیار تیز است، پیشنهاد می کنیم.

سوزن Nokor یک تیغه کوچک و تیز روی یک سوزن کوتاه است. چندین نقطه درج لازم است زیرا سوزن کاملاً کوتاه است. تیغه آن نیز بسیار تیز است، به این معنی که سطح کبودی و سایر عوارض جانبی به طور قابل توجهی بالاتر است.
در مطالعه‌ای که سوزن نوکور را با تیغه‌ای بلانت مقایسه کرده بود، خونریزی با سوزن نوکور به‌طور قابل‌توجهی بیشتر بود. 28.6 درصد با سوزن نوکور و 7.1 درصد با تیغه بلانت خونریزی داشتند.

سخن پایانی درباره سابسیژن صورت

سابسیژن صورت یک روش سرپایی ایمن و موثر است که برای کاهش ظاهر اسکار آکنه استفاده می شود. در این روش، از یک سوزن کوچک برای “برداشتن” اسکار از بافت زیرین و برای تحریک تولید کلاژن استفاده می شود. این عمل برای همه انواع اسکار مناسب نیست، اما ممکن است به اسکارهای افسرده کمک کند و می تواند در کنار سایر درمان ها برای اسکار آکنه استفاده شود.اما در نهایت شما باید با پزشک متخصص مشورت کنید.
اگر می خواهید در مورد سابسیژن بیشتر بدانید، با کلینیک شکیبا تماس بگیرید تا متوجه شوید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

سوالات متداول درباره سابسیژن صورت:

چگونه برای درمان سابسیژن صورت آماده شوم؟

پیشنهاد می کنیم برای درمان بدون آرایش ملاقات کنید. آقایان باید یک روز قبل از ورود ریش را کوتاه یا بتراشند.

موارد منع سابسیژن صورت و فیلر چیست؟

سابسیژن برای افرادی که اسکارهای گسترده و ضخیم ایجاد می کنند (کلوئید) مناسب نیست. اگر عفونت پوستی دارید، نمی توانید درمان شوید.اگر باردار هستید نیز نمی توانید درمان را انجام دهید.اگر به بیهوشی حساسیت دارید، این امکان وجود دارد که شما را آرام کنیم.

آیا من کاندید مناسبی برای سابسیژن صورت هستم؟

اینکه سابسیژن باید انجام شود یا نه به نوع اسکار و همچنین محل و مکان آن بستگی دارد.

آیا سابسیژن صورت عوارض جانبی دارد؟

بله، بیمارانی که تحت سابسیژن قرار می گیرند باید از عوارض جانبی، از جمله خونریزی، درد یا حساسیت در ناحیه تحت درمان، آگاه باشند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *