ماندگاری بوتاکس پیشانی و صورت

ماندگاری بوتاکس پیشانی و صورت چقدر است؟

یکی از راه های جوانسازی پوست تزیق بوتاکس پیشانی می باشد. تزریق ماده بوتاکس به کاهش چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن کمک خیلی خوبی می کند.
به طور میانگین برای اغلب زیباجویان میزان ماندگاری بوتاکس ۴ تا ۶ ماه می باشد. بوتاکس کاربردهای درمانی زیادی دارد همچون: درمان میگرن با بوتاکس، کاهش اسپاسم و گرفتگی عضلات گردن و بوتاکس زیر بغل و بوتاکس کف دست برای درمان تعریق محسوب می‌شود.
گاهی مدت ماندگاری بوتاکس درمانی کوتاه‌تر از بوتاکس زیبایی می باشد و ممکن است تنها دو تا سه ماه ماندگار باشد. از جمله عوامل موثر بر مدت ماندگاری بوتاکس پیشانی و صورت، وسعت ناحیه و مقدار تزریق است. علاوه بر این، موارد زیر هم می‌تواند تاثیرگذار باشند:

 • سن فرد
 • خاصیت کشسانی پوست
 • عمق چین و چروک
 • نوع چین و چروک
 • ویژگی‌های عضله

در ادامه به بررسی بیشتر مدت ماندگاری بوتاکس می پردازیم.

مدت ماندگاری بوتاکس پیشانی برای بار اول چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس
ماندگاری بوتاکس پیشانی

مدت ماندگاری بوتاکس پیشانی برای بار اول ممکن است طبق ذهنیت شما، نتایج مطلوب و طولانی مدتی نداشته بلشد.
به این صورت که معمولا نتایج بوتاکس پس از چند جلسه تزریق ماندگاری طولانی تری دارند، زیرا پوست زمان بیشتری برای بازسازی کلاژن مورد نیاز برای پر کردن خطوط ظریف و چین و چروک ها دارد.
بوتاکس برای درمان های زیبایی معمولا بین ​​3 تا 6 ماه ماندگاری دارد، اما به طور معمول اثرات اولین تزریق سریعتر از بین می روند. برای تمدید نتایج بوتاکس پس از اولین تزریق، بهتر است نوبت بعدی تزریق را سه ماه بعد انجام دهید.
botox durability

بهترین زمان تمدید بوتاکس چه موقع است؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

❤️توصیه های افزایش مدت ماندگاری بوتاکس پیشانی ❤️

توصیه هایی که برای افزایش مدت ماندگاری بوتاکس وجود دارد، شامل موارد زیر امی باشند:

 • تزریق بوتاکس توسط پزشک مجرب می تواند به افزایش میزان ماندگاری بوتاکس کمک کند.
 • بر اساس برنامه‌ای که پزشکتان توصیه می‌کند، برای درمان و تزریق مجدد بوتاکس مراجعه کنید. کوتاه کردن یا طولانی کردن فواصل جلسات درمانی بوتاکس در میزان ماندگاری بوتاکس تاثیری ندارد.
 • بهتر است در معرض نور خورشید قرار نگیرید، نور خورشید یکی از عوامل بروز چین و چروک است؛ بنابراین بعد از تزریق بوتاکس نیز در معرض نور خورشید بدون ضد افتاب قرار نگیرید تا از این طریق به افزایش مدت ماندگاری بوتاکس کمک کنید.
 • سعی کنید بعد از ترریق از اخم کردن یا بالا بردن مداوم ابروها اجتناب کنید.
 • بهتر است استفاده از لایه‌بردار را به حداقل برسانید.
 • بعد از درمان آب بیشتری بنوشید، آب سلول‌های پوستی را سالم می‌کند و سلول‌ها به آن احتیاج دارند.
 • بهتر است سیگار نکشید. کشیدن سیگار چین و چروک را بیشتر می‌کند و سبب کاهش اثر بوتاکس می‌شود.
 • بهتر است پوست خود را مرطوب نگه دارید. رطوبت پوست از ایجاد چین و چروک‌های جدید جلوگیری میکند و مقدار ماندگاری بوتاکس صورت را افزایش می دهد.
 • برنامه غذایی مناسبی در پیش بگیرید. مصرف میوه‌ها و سبزیجات برای سلول‌های پوستی ضروری هستند و میزان ماندگاری بوتاکس را افزایش می‌دهند.

روش های افزایش ماندگاری بوتاکس کدام اند؟

روش‌های کوتاه مدت و طولانی مدت مختلفی را می توان برای افزایش ماندگاری بوتاکس انجام داد. در ادامه مهم ترین روش‌های افزایش ماندگاری بوتاکس را بررسی می‌کنیم:

روش‌های کوتاه مدت برای افزایش مانگاری بوتاکس

 • یکی از راه های اثربخشی و مانگاری بیشتر بوتاکس تزریق چند مرحله ای آن است. همچنین استفاده از کرم رتینوئید می‌تواند تا حدی ماندگاری بوتاکس را افزایش می دهد.
 • سم بوتولینوم یا همان بوتاکس شامل یک سری از آنزیم های وابسته به روی می باشد. در نتیجه مصرف مکمل های زینک یا روی منجر به ایجاد تاثیر مثبتی در ماندگاری بوتاکس می شود.

روش‌های بلند مدت برای افزایش ماندگاری بوتاکس:

 • تزریق بوتاکس اگر در دوره های زمانی معین و منظم طبق برنامه پزشک باشد، می تواند در طولانی مدت ماندگاری بوتاکس را افزایش دهد. ترزیق بوتاکس باید در چند مرحله انجام بگیرد و به طور معمول درمان‌هایی که به طور منظم انجام می‌شوند، اثربخشی بهتری دارند.

چه عواملی سبب از بین رفتن اثر بوتاکس می شوند؟

از بین رفتن اثر بوتاکس
از بین رفتن اثر بوتاکس
 1. متابولیسم بدن

سوخت و ساز بدن شما بوتاکس را در بازه زمانی خاص خود تجزیه می کند، که به طور معمول تجزیه آن ۳-۴ ماه طول می کشد.

 • اندازه و عمق چین و چروک های

اگر شما دارای خطوط ظریف می باشید احتمال دارد از نتایج بوتاکس خود نسبت به افرادی که چین و چروک عمیق تری دارند و بافت عضلانی آن ها ضخیم تر است، راضی تر باشید.

 • سطح فعالیت بدنی

پروتئین های سم بوتولینیوم پس از تزریق احتیاج به زمان دارند تا وارد عضلات شوند. زیاد تکان دادن حالت صورت در حین فعالیت بدنی می تواند باعث انقباض سریع تر ماهیچه ها و از بین رفتن سریعتر اثر بوتاکس شود.

 • کیفیت بوتاکس تزریقی

برندهای مختلف بوتاکس معمولا ماندگاری متفاوتی با هم دارند. همچنین، بوتاکس به دما و زمان حساس می باشد. در شرایطی که آمپول بوتاکس پیش از تزریق گرما ببیند میزان اثرگذاری و ماندگاری آن کاهش می یابد.

 • حالت صورت شما

همانطور که اشاره کردیم اگر استفاده از عضلات صورت توسط شما کمتر باشد، نتایج بوتاکس طولانی تر از افرادی که عضلات صورت خود را بیشتر حرکت می دهند می باشند.

 • مهارت پزشک تزریق کننده

در ابتدا بهتر است به شما متذکر شویم که برای تزریق بوتاکس نزد هیچ فردی بجز پزشک نروید. پزشک تزریق کننده ماهرانه عضلات را با دقت هدف قرار می دهد و تزریق را در محل مناسب برای بیشترین بازدهی انجام می دهد.

 • میزان بوتاکس تزریقی

هیچ دستور از پیش تعیین شده ای برای میزان تزریق بوتاکس وجود ندارد. درمان شما می بایست متناسب با سطح فعالیت و عمق چروک عضلات شما باشد. عضلات ضخیم تری که چروک آنها عمیق است به میزان بوتاکس بیشتری احتیاج دارند.

ماندگاری بوتاکس دیسپورت

ماندگاری بوتاکس دیسپورت که ساخت کشور انگلستان می باشد، بیشتر از نمونه داخلی(مسپورت) است. بوتاکس دیسپورت انگلیسی براساس جدیدترین متد روز دنیا ساخته‌شده است و میزان ماندگاری بوتاکس دیسپورت بین ۴ تا ۷ ماه می باشد.

ماندگاری بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت چقدر ماندگاری دارد؟ ماندگاری بوتاکس مصپورت ایرانی معمولا کمتر از بوتاکس دیسپورت می باشد. بوتاکس مصپورت برند ایرانی است اما با این حال زمان ماندگاری ۳ تا ۶ ماهه دارد که برای بوتاکس مسپورت نسبت به دیگر مارک‌های ایرانی بسیار خوب است.

زمان تاثیر بوتاکس مسپورت

زمان تاثیز بوتاکس مسپورت معمولا بین 5 تا 10 روز پس از تزریق می باشد.

قیمت بوتاکس پیشانی و عوامل موثر بر آن

قیمت بوتاکس پیشانی به دلیل نوسانات بازار و افزایش قیمت روزافزون دلار و تجهیزات پزشکی بر اثر تحریم‌ها، دقیق نیست. در نتیجه بهتراست با مراجعه حضوری یا تماس مستقیم با شماره های کلینیک شکیبا از هزینه‌های روز بوتاکس مطلع شوید.

پرسش و پاسخ درباره ماندگاری بوتاکس چقدر است:

آیا بوتاکس دائمی است؟

خیر بوتاکس دائمی نیست.

چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس اثر می کند؟

پس از گذشت ۳ الی ۴ روز از تزریق بوتاکس تاثیرات آن به مرور برای زیباجویان قابل مشاهده خواهد بود.

هر چند وقت یکبار باید بوتاکس کرد؟

برنامه دریافت مجدد بوتاکس طبق توصیه و نظر پزشک برای هر زیباجو ریخته می شود.

5/5 - (7 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *