بهترین زمان تمدید بوتاکس

بهترین زمان تمدید بوتاکس چه موقع است؟

یکی از پرکاربردترین و کارآمدترین روش های زیبایی و جوانسازی، تزریق بوتاکس می باشد. این روش سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری با زیر و بم های آن آشنایی کامل دارند. اما این روش هم مانند بسیاری از روش های جوانسازی مشابه نیاز به تمدید دوره ای برای حفظ و افزایش تاثیرگذاری نتایج آن دارد. بنابراین بهتر است که بهترین زمان تمدید بوتاکس را بدانیم تا به موقع اقدام به تمدید بوتاکس کنیم. با این کار اثرات بوتاکس همیشه روی صورتتان باقی خواهد ماند و از بروز چین و چروک جلوگیری می شود. در این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که بهترین زمان تمدید بوتاکس چه زمانی است؟ و اگر بوتاکس تمدید نشود چه می شود؟ پس با ما همراه باشید.

بهترین زمان تمدید بوتاکس

بوتاکس دارای اثرات موقتی می باشد و در بهترین حالت تنها چند ماه ماندگاری دارد. بعد از طی این دوره باید اقدام به تمدید بوتاکس شود. تصور غلطی است که فکر کنید بهترین زمان تمدید بوتاکس هنگامی است که اثرات بوتاکس به طور کامل از بین رفته باشد، در حالی که در این صورت نیاز به تزریق ماده بیشتری بوتاکس برای بازیابی کامل حالت صورت، خواهد بود. بر همین اساس می توان گفت بهترین زمان تمدید بوتاکس حدود 3 ماه بعد از تزریق قبلی است. اگر از برندهای مرغوب بوتاکس استفاده کنید که دارای ماندگاری بالاتری هستند، بهترین زمان تمدید بوتاکس بین 4 ماه تا 7 ماه بعد از تزریق قبلی خواهد بود.

بهترین زمان تمدید بوتاکس


از طرف دیگر نباید بین تزریق های بوتاکس، فواصل کوتاهی باشد. این امر ممکن است منجر به بروز عوارضی مانند فلج کامل عضلات صورت را به دنبال داشته باشد یا ممکن است تمدید بوتاکس هیچ تاثیری برای شما نداشته باشد.
در تعیین بهترین زمان تمدید بوتاکس نوع پوست فرد و میزان چین و چروک های پوست او هم تاثیر گذار می باشد. بنابراین می توانید به پزشک خود مراجعه نمایید تا با بررسی دقیق وضعیت پوست شما، بهترین زمان تمدید بوتاکس را به صورت فردی برای خود شما تعیین نماید.

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

چرا باید بوتاکس را تمدید کرد؟ اگر بوتاکس تمدید نشود چه اتفاقی می‌افتد؟

با تمدید بوتاکس، به مرور زمان توانایی عضلات صورت برای انقباض کاهش می یابد و با تحرک کمتر عضلات ناحیه، ماده بوتاکس دیرتر جذب می شود و ماندگاری اثرات بوتاکس بیشتر می شود. از طرف دیگر با تمدید به موقع بوتاکس، به مرور زمان عضلات صورت قدرت کمتری پیدا می کنند و با گذشت زمان نیاز به تزریق ماده ی کمتری برای اثرگذاری خواهد بود. بنابراین با تزریق منظم و تمدید به موقع بوتاکس، عضلات صورت فرصت بازیابی، حرکت کردن و ایجاد چین و چروک روی صورت پیدا نمی کنند.

تزریق بوتاکس

همان طور که می دانید بوتاکس در واقع سم بوتولینوم می باشد که با تزریق به نواحی مربوطه موجب فلج شدن موقتی عضلات می شود و در نتیجه از ایجاد چین و چروک روی صورت در اثر حرکت عضلات جلوگیری می کند. معمولا بهتر است از سنی که صورت شروع به چین افتادن می کند؛ تزریق بوتاکس را شروع کنید که با توجه به این مسئله بهترین سن تزریق بوتاکس بالای 30 سالگی می باشد. بوتاکس می تواند در نواحی بیشماری از بدن تزریق شود و دارای کاربردهای زیادی می باشد که در این بین از بین بردن چین و چروک های صورت از جمله پیشانی، اطراف چشم، خط اخم، خط خنده و گردن از معروف ترین آنهاست. درمان افتادگی پلک، لیفت ابرو، بالا بردن گوشه های لب، زیبایی بینی از طریق بالا کشیدن نوک بینی، از بین بردن چروک گردن و درمان اسپاسم عضلات در ناحیه گردن از دیگر کاربردهای این روش می باشد.
اما تزریق بوتاکس یک روش دائمی نیست و اثرات آن بعد از مدتی از بین می رود و نیاز به تمدید برای ماندگاری اثرات جوانسازی دارد.

ماندگاری بوتاکس

ماده ی بوتاکس نیز بعد از مدتی مانند تمام مواد خارجی که به بدن تزریق می شوند، جذب بدن می شود. بنابراین میزان متابولیسم بدن فرد و سطح فعالیت او تاثیر مستقیمی در ماندگاری بوتاکس دارد؛ برندهای مختلف بوتاکس دارای میزان عمر ماندگاری متفاوتی هستند بنابراین هرچه کیفیت بوتاکس استفاده شده مرغوب تر باشد، ماندگاری بیشتری خواهد داشت. عامل تاثیرگذار دیگر سطح و گستردگی چین و چروک های پوستی فرد و مقدار سی سی مورد نیاز برای تزریق می باشد. به طور متوسط اثرات بوتاکس بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

مزایای تمدید به موقع بوتاکس

در صورتی که در زمان بندی و فواصل مناسب تزریق بوتاکس را رعایت کنید از مزایایی نظیر افزایش ماندگاری بوتاکس، به دست آوردن نتایج بسیار خوب و ایده آل در اثر تزریق بوتاکس، جلوگیری از بروز چین و چروک های صورت و دریافت تاثیرات بیشتر با هر دفعه تمدید بوتاکس برخوردار خواهید شد.

اگر بوتاکس تمدید نشود، چه اتفاقی می افتد؟

همان طور که می دانید اثر بوتاکس موقتی است و بعد از مدتی اثر آن کامل بر طرف می شود. در صورت عدم تمدید بوتاکس، پوست به حالت قبل خود بر می گردد. این تصور که بین عموم وجود دارد که در صورتی که بوتاکس تمدید نشود، پوست دچار افتادگی و چین و چروک می شود، درست نمی باشد.

اگر بوتاکس تمدید نشود

تمدید بوتاکس پیشانی

ناحیه پیشانی یکی از محبوب ترین نواحی برای تزریق بوتاکس است، اثرگذاری بوتاکس در این ناحیه فوق العاده است. بوتاکس پیشانی می تواند به طور متوسط بین 3 تا 6 ماه دوام داشته باشد هر چند این ماندگاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. بعد از این دوره، در صورتی که می خواهید اثرات بوتاکس ماندگار شوند، باید اقدام به تمدید بوتاکس پیشانی کنید. معمولا بعد از اولین سری تزریق، ماندگاری بوتاکس بسیار کمتر است و بعد از هر بار تمدید، این ماندگاری بیشتر می شود. بهترین زمان تمدید بوتاکس پیشانی سه ماه بعد از تزریق می باشد.

ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته

2 هفته بعد از تزریق بوتاکس توصیه می شود که برای ترمیم بوتاکس مراجعه شود تا در صورت نیاز به ترمیم بوتاکس، مجددا تزریق ماده بوتاکس انجام گیرد. به طور کلی اگر مشکلی وجود داشته باشد بهتر است برای ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته مراجعه نمایید در غیر این صورت نیازی به ترمیم وجود ندارد؛ زیرا اگر دوز دارو افزایش یابد، احتمال بروز عوارض بیشتر می‌شود.

عوارض بوتاکس بعد از چند سال

بیشتر مطالعات و نتایج بالینی حکایت از تاثیر مثبت بوتاکس روی پوست بعد از چند سال تزریق دارد؛ از جمله جوان تر شدن و صاف شدن پوست در مقابل افرادی که هیچ گاه بوتاکس تزریق نکرده اند و یا به صورت منظم تزریق نکرده اند. اما متاسفانه مطالعات در مورد عوارض طولانی مدت بوتاکس کافی نمی باشد، ولی در اثر تزریق مداوم بوتاکس عوارضی در بعضی از افراد دیده عوارضی شده است از جمله ایجاد مشکل در بلع، مشکل در جویدن، مشکل در صحبت، گرفتگی صدا، افتادگی پلک، ضعف گردن، حالت تهوع و استفراغ، تاری دید، ضعف عمومی بدن و تپش قلب. برای تایید عوارض بوتاکس بعد از چند سال، نیاز به مطالعات بالینی بیشتری در این زمینه است.

جمع بندی بهترین زمان تمدید بوتاکس

تزریق منظم و مداوم بوتاکس به جوان و صاف ماندن پوست کمک شایانی می کند، با تزریق مدام بوتاکس، به مرور زمان عضلات تحرکات کمتری پیدا می کنند و چین و چروک کمتری روی پوست ایجاد می شود و بالطبع ماده بوتاکس کمتری برای تزریق نیاز خواهد بود. در بهترین حالت، ماندگاری بوتاکس حدود چند ماه است، بنابراین برای حفظ اثرات بوتاکس، بعد از این دوران، نیاز به تمدید بوتاکس خواهد بود. توصیه شده است که بهترین زمان تمدید بوتاکس قبل از از بین رفتن کامل اثرات بوتاکس می باشد که به طور معمول حدود 3 ماه بعد از تزریق قبلی است.
به یاد داشته باشید یعد از هر بار تمدید بوتاکس باید به مانند دفعه قبل تزریق بوتاکس، برای به دست آوردن نتایج مناسب و جلوگیری از بروز عوارض ناخواسته، تمام نکات مراقبت بعد از تزریق بوتاکس را رعایت فرمایید.

منبع: Renew botox

پرسش و پاسخ درباره بهترین زمان تمدید بوتاکس:

چند بار در سال می توان اقدام به تمدید بوتاکس کرد؟

تعداد دفعات تزریق بوتاکس در سال هیچ محدودیتی ندارد و می توان با فواصل زمانی مناسب و منظم، اقدام به تزریق بوتاکس کرد. بهتر است برای تعیین فواصل مناسب تمدید بوتاکس با پزشک خود مشورت نمایید.

آیا بوتاکس باعث روشن شدن پوست می شود؟

بوتاکس روی رنگدانه های پوست اثری ندارد و ممکن است باعث روشن شدن مستقیم پوست نشود ولی با تزریق مداوم و منظم بوتاکس، پوست شما بدون چین و چروک و نرم و صاف می ماند. بنابراین در طولانی مدت می تواند باعث روشن ماندن پوست شود.

آیا احتمال مرگ در اثر تزریق بوتاکس وجود دارد؟

تعیین دوز مناسب بوتاکس برای تزریق بسیار اهمیت دارد چرا که می دانید این ماده سم بوتولینوم می باشد و مقدار زیاد آن ممکن است عوارض جدی در بر داشته باشد. به خصوص برای افرادی که به این ماده حساسیت دارند؛ به هیچ وجه نباید بوتاکس تزریق کنند. همین طور محل تزریق بوتاکس باید کاملا به صورت اصولی انتخاب شود و تزریق با مهارت در محل مناسب انجام شود و دقت بالایی در عدم تزریق به داخل عروق خونی و اعصاب بدن صورت گیرد. بنابراین در صورت مهارت پزشک متخصص جای هیچ نگرانی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد ولی در غیر اینصورت می توان گفت بله احتمال عوارض جدی و حتی مرگ در اثر تزریق بوتاکس وجود دارد.

4.3/5 - (15 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *