مزوتراپی مو ی سر چیست

مزوتراپی مو ی سر چیست؟ + فیلم مزوتراپی مو

فهرست محتوا نمایش

ممکن است تا به حال کلمه مزوتراپی مو را شنیده باشید و به فکر فرو رفته باشید که مزوتراپی مو چیست؟ کاربردهای آن چیست؟ نحوه انجام آن به چه صورت است؟ در این مقاله ما به تمامی سوالات شما پیرامون مزوتراپی مو پاسخ خواهیم داد.اگر تا به حال ریزش مو یا ریزش موی جدی داشته اید، این احتمال وجود دارد که در مقطعی مزوتراپی به شما توصیه شده باشد. اما آیا مزوتراپی به رشد مو کمک می کند؟

فیلم مزوتراپی مو، تزریق توسط دکتر غلامزاده

مزوتراپی یک گزینه درمانی عالی برای افرادی است که ریزش مو دارند. این روش غیر تهاجمی و بدون درد است و شامل تزریق سرم سلول های بنیادی یا پلاسمای غنی از پلاکت به پوست سر است.
برای کسب اطلاعات کافی تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه مورد نیاز مو به پوست سر انجام می شود.
این روش اجزای تغذیه کننده فولیکول های مو را قادر می سازد تا به راحتی در مو بنشینند. با این روش می توان ریزش مو را درمان کرد، زیرا موهای نازک را ضخیم می کند، ریزش مو را متوقف می کند و موها را قوی تر و درخشان تر می کند.
درصد کمی از زنان از موهای خود راضی هستند. امروزه موهای ما به شدت آلوده شده است، به خصوص به دلیل محیط زندگی،آب و هوا.همچنین استرس و تنش بیش از حد رخ می دهد و اختلالات خواب ما را اذیت و ناراحت می کند.
باید بدانید همه این عوامل زیبایی طبیعی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. مو جزو اولین قسمت هایی است که تحت تاثیر تغییرات بدن قرار می گیرد. پیشگیری از بوجود آمدن مشکلات مو آسان تر از مقابله با مشکلات رخ داده است، با این حال تعداد کمی از افراد به روش های پیشگیری از آسیب متوسل می شوند.
افراد تنها زمانی می توانند به شدت وضعیت پی ببرند که فرهای موهایشان آسیب ببیند و ریزش مو شروع شود. برای رفع این مشکلات می توان از روش های مختلف زیبایی مانند مزوتراپی مو استفاده کرد.

مزوتراپی مو چیست و چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین ها، مواد معدنی (کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم)، عوامل مرتبط با لایه کراتین پوست، اسیدهای آمینه و گشادکننده های سطحی مورد نیاز برای رشد و نمو مو است،که به پوست سر تزریق می‌شود.
مزوتراپی برای پوست سر و مو بسیار موثر است.مزوتراپی مو یکی از محبوب ترین کاربردها در زیبایی مدرن در مبارزه با مشکلات مختلف مو محسوب می شود.
شما می توانید با بسیاری از مشکلات با این برنامه مقابله کنید: تحریک فولیکول های غیر فعال، تغذیه فولیکول های مو و از بین بردن شوره سر. مزوتراپی یک روش درمانی مو است که توسط متخصص با تجربه انجام می شود.
تزریق میکرو و استفاده از داروهای خاص حاوی ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای رشد مو ، به مو کمک می کند تا قوی تر و استحکام بیشتری پیدا کند.
ترکیب دارویی بسته به مشکل توسط پزشک انتخاب می شود. قیمت این روش کاملاً با اثر مورد نظر مطابقت دارد. باید. توجه داشته باشید که مزوتراپی بسیاری از مشکلات مو را حل می کند.

نشانه های که نشان می‌دهد موی شما به مزوتراپی نیاز دارد :

 • ریزش بیش از حد مو
 • سبوره پوست سر همراه با تجزیه غدد سباسه
 • شوره سر
 • پوست سر خراشیده و خشک
 • افزایش شکنندگی مو 
 • کاهش حجم در ناحیه پایه

نحوه انجام مزوتراپی مو 

اول از همه، یک کوکتل مزو (مخلوط مزوتراپی) به صورت جداگانه برای هر بیمار تهیه می شود که حاوی مقداری مواد معدنی و ویتامین است. که این محلول به دستیابی برای حداکثر نتایج و رهایی از مشکلات موجود کمک می کند.
محلول مزوتراپی که به پوست سر تزریق می‌شود حاوی ترکیبی از مواد شیمیایی خاص، ویتامین‌ها، کوآنزیم‌ها و اسیدهای آمینه است که بر اساس نیازهای بیمار طراحی شده‌اند. مزوتراپی رشد تارهای موی جدید و سالم را تشویق می کند. هم مردان و هم زنان می توانند از این تکنیک بهره مند شوند. پس از تزریق شاهد موارد زیر خواهید بود‌:

 • ریزش مو به تدریج متوقف می شود.
 • رشد مو فعال می شود.
 • فعالیت غدد چربی کاهش می یابد، فرهای مو تمیزتر، طولانی تر و پرتر به نظر می رسند.
 • جریان خون و اکسیژن رسانی به فولیکول ها افزایش می یابد.
 • شوره سر کاهش می یابد.
 • بهبود در تراکم مو، صافی، درخشندگی در هنگام برس مو و حالت دادن دیده می شود.

ویژگی های مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو

در حال حاضر متخصصان روش های بسیار متنوعی را برای درمان مو به بیماران ارائه می دهند. علاوه بر شرایط مالی، انتخاب ها نیز تحت تأثیر نتیجه مورد انتظار درخواست قرار می گیرند. مزوتراپی آلوپاتیک است (نوعی درمان) که در آن اثر فوراً مشاهده می شود، اما آنقدر که ما می خواهیم دوام نمی آورد. مورد دیگر مزوتراپی هومیوپاتی است (درمانی که به ترمیم مو کمک می کند)، برای اثر طولانی مدت طراحی شده است، بنابراین انتظار می‌رود نتیجه فورا قابل توجه نباشد.

کوکتل های آلوپاتیک مورد استفاده در مزوتراپی مو

آنها حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن، گشادکننده عروق و سایر اجزای فعال هستند. پزشک پس از بررسی دقیق مو و پوست سر و مشکلات مربوط به بیمار، موقعیت صحیح و نتایج مورد نظر را تعیین می کند.نکته قابل توجه این است که این نوع کوکتل ها می توانند به سرعت مشکل را حل کنند.

کوکتل های هومیوپاتی مورد استفاده در مزوتراپی مو

این نوع محلول ها فقط حاوی عناصر گیاهی هستند که با محلول آبی ترکیب شده اند، بدون استفاده از روغن و سایر اجزای شیمیایی. این ترکیب فعالیت پتانسیل خود بدن را بیدار می کند و به فعالیت فولیکول ها کمک می کند. این اثر مانند یک گلوله برفی تجمعی است، بنابراین نباید انتظار نتایج قابل مشاهده پس از اولین تزریق را داشته باشید.چنین این کوکتل ها برای بیمارانی مناسب است که نگران زیبایی ، زیبایی مو و همچنین مشکل پسند هستند می‌باشد.

مدت زمان درمان چقدر است؟

مدت زمان درمان بستگی به فرد دارد، اما به طور متوسط ​​حدود چهار ماه و یک بار در هفته به درمان نیاز خواهید داشت.
درمان معمولاً هشت جلسه، هر هفته یک جلسه، هر جلسه به مدت نیم ساعت است. هنگام انجام این درمان باید صبور و خونسرد بود زیرا نتایج قابل مشاهده فقط پس از جلسه پنجم مشاهده می شود.
البته، هنگامی که بدن شما شروع به پاسخ دادن به درمان کند، مدت زمان و دفعات درمان کاهش می یابد.

آیا انجام مزوتراپی مو درد دارد؟

بله. درد عیب اصلی مزوتراپی است. با این حال، همه اینها به آستانه درد فردی بستگی دارد. اکسیپوت (پشت سر) و ناحیه گوش حساس ترین نواحی به تزریق هستند. بعد از مزوتراپی نمی توانید موهای خود را بشویید، به مدت 4 روز به استخر و سونا بروید تا زمانی که به طور کامل عوارض و ناراحتی به پایان برسد. همچنین بهتر است این درمان را در دوران قاعدگی انجام ندهید، زیرا درد در این دوره بسیار قوی تر احساس می شود.همچنین این نکته نیز قابل بیان است که احساس درد بستگی به آستانه درد فرد دارد.

موارد منع مصرف و عوارض مزوتراپی مو چیست؟

اگر فولیکول ها رشد خود را از دست داده باشند اما هنوز زنده باشند، مزوتراپی می تواند با مشکلات موها مقابله کند. اما اگر مشکلات ناشی از دلایل مهم تری باشد – پس از تزریق نباید روی معجزه ای مانند وراثت و عدم تعادل هورمونی حساب کنید. تمام اقدامات پزشکی دارای موارد منع مصرف مختلف است و مزوتراپی از این قاعده مستثنی نیست. مزوتراپی مو در موارد زیر نباید انجام داده شود:

 • دوران بارداری و شیردهی
 • حساسیت فردی به اجزای کامپوزیت
 • قاعدگی زنان
 • اختلالات سیستم غدد درون ریز
 • تومورهای خوش خیم و بدخیم
 • عفونت ها

مزایا و فواید مزوتراپی مو چیست؟

قبل از انجام عمل مزوتراپی مو، دانستن دقیق معایب و فواید مزوتراپی مو مفید خواهد بود. مزوتراپی مو طرفداران و مخالفانی دارد. هم طرفداران و هم نظرات دیگر باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. صحبت با فردی که تحت مزوتراپی قرار گرفته است مفید است تا سوالی در ذهن باقی نماند. مهمترین مزیت این روش ، کمک می کند تا اجزای مفید را با کمک تزریق به فولیکول های مو برساند. هیچ شامپو، ماسک و داروهای عمومی نمی تواند این امر را برای شما فراهم کند. علاوه بر این، نکات مهم دیگری وجود دارد که عبارتند از:
اولین مورد صرفه جویی در زمان است.این عمل بین 20-40 دقیقه طول می کشد. در حالی که باید چندین بار در هفته انجام شود. ماسک های مخصوص مو ، شامپوها در موارد شدیدتر نیاز به استفاده روزانه دارند حتی در مواردی چندین بار در روز. لازم است قرص های مصرف شده طبق یک برنامه از پیش تعیین شده در نظر گرفته شود که الزام برای اطمینان از مصرف منظم وجود دارد. اثر تحریک کننده اضافی فرآیندهای ترمیم در نتیجه تخریب یکپارچگی پوست آغاز می‌شوند، کاربرد موضعی می‌تواند انجام شود. دارو کاملاً روی نقطه دارای مشکل تأثیر می گذارد. هیچ گونه آسیبی در دستگاه گوارش وجود ندارد. علاوه بر این، دارو به هیچ قسمت از بدن آسیب نمی رساند که بیشتر در هنگام استفاده از شامپوها دیده می شود. هدف قرار دادن نقطه صحیح حساسیت را کاهش می دهد و شانس رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش می دهد.
حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می شوند و ظاهری سالم به دست می آورند. با این حال، نتایج قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 هفته به دست آورد.

معایب و عوارض مزوتراپی مو چیست؟

احتمال برخی از عوارض مزوتراپی مو در مورد نتایج را دست کم نگیرید. حتی یک پزشک واجد شرایط نمی تواند صددرصد تضمین کند که این روش موهای ضعیف را به حالت اولیه باز می گرداند. علاوه بر این مشکل، این سه عامل نیز قابل تامل است:

 1. درد:

سوراخ کردن پوست در هر صورت درد ایجاد می کند، به خصوص اگر چنین تزریق هایی وجود داشته باشد. برخی به راحتی می توانند با درد کنار بیایند و تحمل کنند ولی برای دیگران به شکنجه واقعی تبدیل می شود. این تحت تأثیر تجربه پزشکان، ترکیب کوکتل و حساسیت فردی است.

 • اثرات جانبی:

ممکن است ادم پوستی(تورم) دیده شود و بعد از عمل درد در نواحی تزریق ایجاد شود. علاوه بر این، ممکن است خارش و ظاهر پوسته پوسته  وجود داشته باشد.

 • قیمت:

مزوتراپی مو روش گرانی است. اجزای با کیفیت بالا به حداقل ده جلسه نیاز دارند تا به یک اثر قابل مشاهده برسند. یک فرآیند کامل درمان ممکن است نیاز به هزینه بالای داشته باشد که برای همه قابل پرداخت نیست.مزوتراپی مو روش ارزانی نیست. در طول جلسه باید به پزشک کاملا اعتماد کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که تمام مسئولیت متعلق به او است. اطمینان از رعایت تمام شرایط بهداشتی مفید است. دستکش، سرنگ و سایر وسایل برای این روش باید یک بار استفاده شود و سپس دور انداخته شود. یادگیری منشاء مواد فعال مورد استفاده در ترکیبات مخلوط، خود دارو و ماندگاری آن مفید است. همچنین، متخصص باید سوزن را به صورت دوره ای در طول جلسه عوض کند، زیرا بعد از 6-7 سوراخ، نوک آن کند‌تر می شود که می تواند باعث درد شود.

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

 • در پایان عمل، زخم های کوچکی از تزریق باقی می ماند. مدتی طول می کشد تا بهبود یابد.
 • موهای خود را به خصوص با ماسک مو و شامپو نشویید. موهای کثیف را برای مدتی (3-4 روز) باید تحمل کنید.
 • آب و شامپو می توانند بر نتیجه عمل تأثیر منفی بگذارند و روند بهبودی به تاخیر بیفتد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدتی (2 تا 3 روز) خودداری کنید.
 • حمام نکنید. در 10 ساعت اول پس از مزوتراپی نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق باید به خوبی خشک شوند.
 • حداقل به مدت ۷ روز از سونا یا استخر استفاده نکنید.
 • تا زمان بهبودی کامل، روی نواحی تزریق ماساژ ندهید.
 • الکل مصرف نکنید. الکل اتساع عروق را تحریک می کند. این بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می گذارد.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه مزوتراپی مو ۱۴۰۲ بستگی به نوع درمان و تعداد جلسات دارد. هزینه یک جلسه بین 1,000,000 تا 2,000,000 میلیون تومان است. از آنجایی که مزوتراپی یک تکنیک زیبایی غیر تهاجمی است و شامل جراحی نمی شود، شرکت های بیمه معمولا هزینه را پوشش نمی دهند.

کاربرد مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی استفاده از مواد فعال در زیر پوست با استفاده از ابزارهای مختلف است. این روش دارای آستانه درد احتمالی و مدت زمان خاص استفاده و عوارض جانبی احتمالی حتی نادر است. یکی از روش های رایج مورد استفاده توسط متخصصین تزریق مخلوط مزوتراپی به بدن است. برای چنین روش هایی به سرنگ هایی با طراحی خاص نیاز است که باید با سوزن بسیار نازک انجام شود.علاوه بر روش‌های دیگر، تزریق‌ها بی‌دردتر نسبت به بقیه موارد هستند، اما زمان مورد نیاز برای این روش بیشترین زمان را دارد. بیمار در پشت سر و گوش احساس ناراحتی می کند. این روش کمی آسیب زا است.

تفنگ مزوتراپی مو

استفاده از این نوع دستگاه نیاز به نهایت دقت و توجه دارد، زیرا اقدامات نادرست می تواند باعث آسیب های جزئی در ناحیه سر شود. بنابراین، قبل از پذیرش چنین رویه ای، باید به خوبی در مورد جوانب مثبت و منفی آن فکر کنید. هنگام انتخاب پزشک، باید مطمئن شوید که او تجربه عملی کافی دارد. یک سرنگ با عمق تزریق قابل تنظیم روی تفنگ نصب شده است. با کمک چنین تفنگی می توانید هر کوکتل درمانی را انتخاب و تزریق کنید که هدف آن مقابله با یک مشکل خاص مو است.

انژکتور مزو یا غلتک مزو

در حال حاضر می توان از meso roller که وسیله ای ویژه برای درمان مو و پوست سر است در بسیاری از کاربردهای سرم استفاده کرد. معمولا در مراکز زیبایی از انژکتورهای مزو یا مزو رولر استفاده می شود. این ابزار شامل تعداد زیادی سوزن کوچک است که در یک درام معمولی قرار گرفته اند. برای استفاده راحت، درام به دسته وصل شده است. به دلیل راحتی و سهولت استفاده، در عمل زیبایی بسیار محبوب است.
اصل مهم عملکرد: اعمال فرآیند لازم به پوست سر، تزریق زیر پوست با سوزن. اصل عمل مشابه استفاده از غلتک هنگام کار بر روی پوست است. دستگاه دوم عموما در مراکز زیبایی استفاده می شود.مانند اسلحه است، فقط تعداد بسیاری از سوزن ها زیر پوست می روند. در اصل از سرنگ استفاده می شود. با یک ضربه انگشت، یک دسته سوزن فوراً وارد پوست سر می شود. این روش ممکن است درد و ناراحتی کمی بیشتر از روش قبلی ایجاد کند.

آیا استفاده از غلتک مزوتراپی در منزل ممکن است؟

شما نمی توانید مزوتراپی تزریقی را به تنهایی در خانه انجام دهید. تزریق فقط در کلینیک ها، مراکز زیبایی و توسط متخصصین در منزل انجام می شود. قیمت این درمان بسته به تعداد جلسات و مخلوط هایی که استفاده می شود می تواند متفاوت باشد. هزینه تحت تاثیر داروها، قیمت تعیین شده توسط کلینیک و دستمز متخصص است. مزوتراپی معمولاً بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد. شما میتوانید با مشاوره گرفتن راجع به ککتل ها اطلاعات کافی کسب کنید. اگر می خواهید این روش را به تنهایی انجام دهید، گزینه دیگر استفاده از meso roller است. مهمترین مزیت این محصول امکان استفاده مستقل است. با این حال، تأثیر آن در مقایسه با تزریق‌های مربوط به زیر کمتر قابل مشاهده خواهد بود:

 • عمق نفوذ ناکافی سوزن
 • هزینه بالای ترکیب
 • سوزن ها به سرعت غیر قابل استفاده می شوند.

مجدداً، اگر در این روش مقایسه قیمت و عملکرد انجام شود، ارزش استفاده از یک کوکتل یا یک ماده واحد را دارد. به عنوان مثال، یک مجموعه ویتامین. نکته مهم این است که اگر قرار است برنامه در خانه انجام شود، لازم است ابزار مناسب را با دقت انتخاب کنید.

چرا باید مزوتراپی موی سر را انتخاب کنم؟

مزوتراپی مو

این روش به مقابله با مشکلات مختلف مرتبط با وضعیت مو و پوست سر کمک می کند، که با آلودگی هوا، رژیم غذایی نامناسب و ضعف بدن توصیف می شود. با این حال، وقتی صحبت از یک بیماری خاص می شود، مزوتراپی نمی تواند وضعیت را تغییر دهد.توجه داشته باشید که مزوتراپی بیشتر یک راه پیشگیری است تا درمان.
در نتیجه‌:
مزوتراپی یک روش عالی برای بهبود وضعیت مو و به دست آوردن ظاهری سالم برای موهای شما است. پس از اتمام دوره استفاده نگران ظاهر موهای خود نباشید. با این حال، مهم است که این روش توسط یک متخصص با تجربه انجام شود زیرا تنها از این طریق می توانید به تاثیر مورد نظر خود برسید.

سخن پایانی درباره مزوتراپی موی سر

این درمان (meso hair) ممکن است از نیاز به جراحی های کاشت مو و سایر جایگزین های گران قیمت و دردناک جلوگیری کند. با این حال، برای نتایج بهینه، بیمار باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشد، مصرف مواد غذایی ناسالم و سموم را حذف کند و یک رژیم تناسب اندام منظم را دنبال کند.
مزوتراپی مو یک فرآیند غیر جراحی است که شامل تزریق داروهایی به پوست سر برای تقویت رشد مو می شود. استفاده از مزوتراپی برای رشد مو با افزایش میکروسیرکولاسیون روی پوست سر، کاهش سرعت انقباض فولیکول ها و تامین مواد مغذی ضروری به ترمیم موها کمک می کند. این یک فرآیند نسبتا بدون درد است و در سال های اخیر رایج شده است. هزینه درمان بستگی به نوع درمان و تعداد جلسات دارد. با این حال، قبل از انتخاب آن، مراقب عوارض جانبی آن باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان، با یک متخصص پزشکی قابل اعتماد و با تجربه در کلینیک ما مشورت کنید.

پی آر پی (PRP) چه تفاوتی با مزوتراپی دارد؟

پی آر پی مو روشی پیچیده تر از مزوتراپی است. در PRP، خون از بیمار گرفته می شود و برای آنالیز بررسی می شود. پس از یک سری فرآیندهای پیچیده، پلاسمای خون شفاف و پلاسمای غنی غلیظ به پوست سر فرد تزریق می شود تا رشد مو را تحریک کند.

درباره مزوتراپی غبغب نیز بخوانید.

پرسش و پاسخ درباره مزوتراپی مو:

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

خیر، اگر به درستی انجام شود، یکی از کم دردترین روش های بازسازی مو است.

چقدر می توانم انتظار داشته باشم که بعد از اولین درمان نتایج را ببینم؟

نتایج هر درمان ترمیم مو همیشه بین افراد متفاوت است، اما در بیشتر موارد، 2 تا 3 ماه طول می کشد تا نتایج قابل توجه باشد.

آیا مزوتراپی مو دائمی است؟

متأسفانه، نتایج مزوتراپی مو دائمی نیست.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

یک پاسخ

 1. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر یه سوال داشتم خدمتتون‌
  من مزوتراپی لک برای زیر بغل انجام دادم
  وجای تزریق توپ توپی شده
  وبعداز ۷روز هنوز خوب نشده
  باید چیکار کنم بنظرتون ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *