بهترین سن برای تزریق بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس _ بوتاکس از چه سنی خوبه؟

بوتاکس درمانی آسان و مدرن است که امروزه به منظو برطرف کردن چین و چروک صورت از آن استفاده می شود. همانند سایر عمل‌های زیبایی درباره بوتاکس نیز بهتر است اطلاعاتی کسب کنید تا با آگاهی بیشتری به سراغ آن بروید و نتیجه بهتری نیز کسب کنید. در میان این اطلاعات، بهترین سن برای تزریق بوتاکس یکی از مواردی است که باید به آن توجه کرد.
این که چه زمانی برای جوان‌سازی پوست صورت خود با تزریق بوتاکس اقدام کنید، معمولا زمانی است که هنوز چروک های صورت عمیق نشده اند.
افرادی که قصد دارند به صورت خود بوتاکس تزریق کنند تمایل دارند بهترین سن برای تزریق بوتاکس را بدانند؛ در ادامه فواید تزریق بوتاکس در دهه های مختلف زندگی را بررسی میکنیم.

بهترین سن بوتاکس کدام است؟

حال که متوجه شدیم بهترین زمان شروع درمان زمانی است که چین و چروک‌ها عمیق نشده اند؛ این سوال پیش می‌آید که بهترین سن تزریق بوتاکس دقیقا چه سنی است؟ از چه زمان باید به فکر شروع درمان باشیم؟
معمولا افراد زیر ۱۸ سال چین و چروک ندارند، اما ممکن است برخی افراد به دلایل ژنتیکی این مشکل را داشته باشند. پزشکان به افراد زیر 18 سال این درمان را توصیه نمی کنند و معمولا پس از مراجعه حضوری سایر درمان‌ها را پیشنهاد می دهند.
در مقابل کسانی که بالای ۱۸ سال سن دارند مشکلی برای درمان با بوتاکس نخواهند داشت. تزریق بوتاکس در سنین جوانی می‌تواند از ایجاد چروک‌های عمیق در سنین بالاتر جلوگیری کند.

بهترین سن بوتاکس
بهترین سن بوتاکس

پس بهترین سن برای تزریق بوتاکس، بعد از 18 سالگی و پیش از نمایان شدن چین و چروک‌های عمیق بر روی پوست است.
طبق توصیه اغلب پزشکان سن مناسب برای تزریق بوتاکس 25 سالگی به بعد است
.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس (دهه های مختلف)

اگر سن شما بیشتر از 30 سال است نگران نباشید، هنوز برای شروع درمان بوتاکس دیر نشده است. بوتاکس در هر دهه و در هر مرحله ای از چین و چروک‌های صورت، همچنان موثر است و به زیباجویان اعتماد به نفس و زیبایی هدیه می دهد.
در ادامه بهترین سن برای تزریق بوتاکس در دهه‌های مختلف را بررسی میکنیم:

دهه بیست سالگی (تزریق بوتاکس پیشگیرانه برای جلوگیری از ظهور چروک‌ها)

معمولا خطوط صورت افراد در دهه بیست سالگی تنها هنگام تغییر حالت عمیق صورت (عصبانیت، شادی و…) پدیدار می شوند.

معمولا در این سنین مگر برای پیشگیری نیازی به تزریق بوتاکس نخواهید داشت. اما ممکن است افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده و یا در اثر مصرف سیگار به پیری زودرس پوست ابتلا یافته اند به این درمان نیاز داشته باشند.
مشکل پیری زودرس پوست برای زنانی که پوست روشن‌تری دارند، برجسته‌تر است. به دلیل اینکه پوست این افراد بیشتر مستعد آسیب دیدگی در اثر خورشید می باشد.

دهه سی سالگی (زمان پدیدار شدن خطوط)

معمولا با شروع دهه ۳۰ سالگی افراد متوجه پررنگ‌تر شدن چین و چروک‌های صورت به خصوص ناحیه پیشانی و یا خطوط کنار چشمانشان می شوند. یکی از بهترین سن برای تزریق بوتاکس این دهه می باشد به دلیل اینکه همچنان چین و چروک ها عمیق نشده اند. با تزریق بوتاکس در این دهه می توانید چین و چروک ها را به طور کامل از بین ببرید.
در نتیجه برای اغلب افراد بهترین سن برای تزریق بوتاکس پیشانی و یا به طور کلی تزریق بوتاکس اوایل دهه ۳۰ سالگی می‌باشد.

دهه چهل سالگی (پیش از عمیق‌تر شدن چین و چروک)

مناسب ترین سن برای تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است، به دلیل اینکه پوست افراد باهم تفاوت دارد و عواملی همچون ژنتیک و شرایط محیطی زندگی افراد نتیایج مختلفی بر روی پوست آنان می گذارد. معمولا افرادی که پوست ظریف و خشک‌تری دارند، چروک‌های صورتشان زودتر پدیدار می شود، در نتیجه بهترین سن برای تزریق بوتاکس برای هرکس متفاوت خواهد بود.
اگر شما در دهه ۴۰ سالگی می باشید و متوجه بیشتر شدن خطوط صورت خود شده اید، بهتر است برای جلوگیری از عمیق تر شدن آنها بوتاکس تزریق کنید.
هیچ وقت برای تزریق بوتاکس دیر نیست، اما بدیهی است که بوتاکس برای خطوط کم عمق‌تر، نتیجه‌بخش تر است.

دهه پنجاه سالگی (کم کردن ظاهر چروک های عمیق تر)

در سن ۵۰ سالگی برای اغلب افراد، چروک‌های صورت شروع به عمیق‌تر شدن می کنند.
اگر تا پیش از این سن هیچ درمان و پیشگیری‌ای انجام نداده باشید، ممکن است جهت به حداقل رساندن چروک پایدار و عمیق نیاز باشد تا درمان دیگری مانند فیلرهای پوستی با بوتاکس ترکیب شوند.
بوتاکس در این دهه به طور ویژه ای جهت درمان خطوط اخم بین دو چشم موثر می باشد که کاملا محبوب بین بانوان و آقایان است.

چرا بهترین سن برای تزریق بوتاکس مهم است؟

اگر سن شما کم است و پوست خوبی دارید، برای تزریق بوتاکس عجله نکنید. افراد زیر ۱۸ سال به صورت معمول پوست باطراوت و شادابی دارند که آرزوی هر فردی است، پس وسواس بیش از حد برای پیشگیری نداشته باشید.
پیشنهاد ما این است که حتی تا قبل از 25 سالگی به سراغ بوتاکس نروید و از پوست طبیعی و زیبای خود لذت ببرید.
اما به محض شروع دهه 30 سالگی درمان‌های پزشکی و مراقبت‌های خانگی از پوست را آغاز کنید تا در سنین بالاتر از زیبایی پوست خود لذت ببرید.

کاندید مناسب بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه افرادی هستند؟

تزریق ماده بوتاکس به عضلات صورت می‌تواند به طور موقت چین و چروک‌های صورت، پیشانی، خطوط اخم و نوارهای پوستی روی گردن را بهبود بخشد و رفع کند. بهترین کاندیدها برای تزریق بوتاکس افرادی هستند که از نظر جسمی سالم هستند و هیچ گونه سابقه بیماری عصبی عضلانی همانند میاستنی گراویس ندارند، باردار یا شیرده نیستند و حداقل 18 سال سن دارند. برخی از افرادی که می‌توانند تحت درمان با بوتاکس قرار بگیرند، چنین افرادی هستند:

بهترین سن برای تزریق بوتاکس
بهترین سن برای تزریق بوتاکس
 1. کسانی که دارای چین و چروک‌های متوسط تا عمیق در صورت خود هستند.
 2. کسانی که سن بالای 18 سال دارند.
 3. کسانی که چین و چروک‌هایی در مناطقی دارند که بوتاکس می‌تواند آن‌ها را درمان کند، مانند اطراف چشم‌ها، بین دو ابرو، روی پیشانی
 4. کسانی که سلامت عمومی بدنی دارند.

زیباجویان در هر سن و در هر شرایطی می‌بایست انتظارات واقع بینانه‌ای از تزریق بوتاکس داشته باشند.

آیا ماندگاری بوتاکس در سنین مختلف فرق دارد؟

معمولا مدت زمان ماندگاری بوتاکس به برند استفاده شده و مهارت تزریق پزشک بستگی دارد و سن افراد به طور مستقیم بر روی این موضوع تاثیر نمی‌گذارد. ماندگاری بهترین برندهای بوتاکس هم بیشتر از 6 ماه نیست؛ اما احتمال دارد با توجه به ویژگی‌های ساختاری پوست افراد یا سبک زندگی آن‌ها این زمان تا ۳ ماه نیز کاهش پیدا کند.

هزینه بوتاکس پیشانی و صورت

هزینه بوتاکس پیشانی و نواحی دیگر صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. در هر سنی که باشید بهتر است به پزشک ماهری مراجعه کنید تا به طبیعی ترین شکل ممکن اشکالات چهره شما را رفع نماید.
کلینیک شکیبا واقع در سعادت آباد تهران با دارا بودن بهترین برند‌های بوتاکس، پزشکی ماهر و قیمتی به صرفه، از گذشته تا به امروز همواره مورد استقبال مراجعین خود قرار گرفته است.

عوارض بوتاکس صورت چیست؟

عوارض بوتاکس صورت:

عوارض بوتاکس صورت

عوارض معمول تزریق بوتاکس

 • قرمزی خفیف تا متوسط
 • تورم خفیف
 • تهوع و سردرد

عوارض نادر تزریق بوتاکس

 • کبودی
 • عفونت
 • خشک شدن دهان و چشم
 • افتادگی پلک بعد از بوتاکس
 • عدم تقارن پلک یا ابروها
 • ایجاد چهره بی احساس

در صورت بروز عوارض ناخوشایند، آیا از بین بردن اثر بوتاکس ممکن است؟

سخن آخر درباره بهترین سن برای تزریق بوتاکس

اکثر افراد از اوایل ۳۰ سالگی متوجه چین و چروک‌های پوستی، افتادگی و لکه‌های پوستی می‌شوند و در جستجوی روش‌های حل چنین عارضه‌های پوستی می باشند.
بوتاکس تنها یکی از راه های جوانسازی پوست می باشد، روش‌هایی مانند درمان‌های لیزری، هایفوترپی، لایه‌برداری، تزریق ژل و … به عنوان روش‌های موثر در این زمینه پیشنهاد می‌شوند. برای تشخیص بهتر که کدام روش مناسب پوست شماست، توصیه می کنیم به مرکزی معتبر مراجعه کنید تا متخصص پوست حضوری شما را معاینه کند و بهترین سن و نوع درمان را تشخیص دهد.

پرسش و پاسخ درباره بهترین سن برای تزریق بوتاکس:

آیا افراد کمتر 25 سال به هیچ عنوان نمی‌توانند تزریق بوتاکس انجام دهند ؟

در ژورنال های معتبر علمی حداقل سن برای تزریق بوتاکس را 18سال بیان کرده‌اند، اما در نهایت سن مناسب برای بوتاکس برای هر شخص متفاوت است.

آیا تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک و زیبایی محدودیت سنی دارد؟

همه چیز بستگی به نوع و عمق چروک‌های مراجعین دارد. اما معمولا این درمان برای افراد زیر 18 سال انجام نمی‌شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *