تزریق ژل گونه

همه چیز درباره تزریق ژل گونه

انسان با گذشتن زمان و افزایش سن دچار مشکلات زیادی می‌شود. یکی از این مشکلات شل شدن پوست است که به دلیل کاهش کلاژن یا آتروفی بافت‌های ماهیچه‌ای رخ می‌دهد. شل شدن و افتادگی پوست در ناحیه صورت می‌تواند به افتادگی گونه‌ها منجر شود. این مشکل می‌تواند موجب احساس عدم زیبایی و کاهش اعتماد به نفس افراد شود. امروزه و با پیشرفت دانش و تکنولوژی شما می‌توانید از این مشکل جلوگیری کرده و اگر دچار این مشکلات هستید آنها را برطرف کنید. تزریق ژل گونه بهترین راه جلوگیری از بروز این مشکلات و حفظ کردن زیبایی، جوانی و طراوت شما می‌باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با هر آنچه که باید درباره‌ی این راهکار بدانید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

فیلم تزریق ژل گونه

ژل گونه چیست؟

ژل گونه چیست

ژل گونه یا ژل صورت، ماده ای ژلاتینی است که در کلینیک‌‎های زیبایی به قسمت‌های مختلف صورت تزریق می‌شود. جنس ژل‌های تزریقی از هیالورونیک اسید می‌باشد. این ماده به شکل طبیعی در بخش‌های مختلف بدن از جمله چشم، استخوان‌ها، غضروف‌ها و مفاصل وجود دارد. در حالت عادی در بدن یک انسان حدود 15 گرم هیالورونیک اسید وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت که ژل گونه یک راهکار طبیعی برای حفظ ساختار صورت یا تغییر فرم آن می‌باشد.

دلایل تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. همانطور که قبل‌تر هم به آن اشاره شد یکی از دلایل تزریق این ماده، افزایش سن است. با افزایش سن بدن دچار تغییراتی می‌شود که یکی از مهمترین این تغییرات افتادگی پوست می‌باشد. افتادگی پوست در ناحیه صورت می‌تواند برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد. به همین علت این افراد می‌توانند با مراجعه به کلینیک زیبایی و تزریق این ماده این افتادگی را جبران کنند.

البته باید بدانید که تزریق ژل گونه فقط در سالمندان اتفاق نمی‌افتد. بخش بسیار زیادی از کسانی که ژل گونه تزریق می‌کنند، خانم‌ها و آقایان جوان و میانسال هستند. این افراد به دلیل حفظ حالت چهره‌ی خود یا دادن شکل و فرمی خاص به صورتشان این کار را انجام می‌دهند. امروزه گونه‌های برجسته یکی از معیارهای زیبایی افراد به شمار می‌رود. همچنین تزریق این ماده به زیر پوست باعث از بین رفتن چین وچروک‌های صورت خواهد شد.

مزایای تزریق ژل گونه چیست؟

مزایای تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه روشی برای برجسته تر کردن گونه‌ها می‌باشد. البته این روش تنها راهکار برجسته سازی گونه‌ها و فرم دهی به صورت نمی‌باشد. روش‌های دیگری مانند جراحی و تزریق چربی هم  وجود دارند که می‌توانند عملکرد مشابهی داشته باشند. اما تزریق ژل مزایایی دارد که باعث شده مردم بیشتر به سمت این روش سوق داده شوند. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از این روش خواهیم پرداخت.

 1. زیبایی چهره

همانطور که در بخش‌های قبلی متوجه شدید تزریق ژل به گونه نوعی پروسیجر غیرجراحی برای زیبایی چهره است. گونه‌ها یکی از بخش‌های چهره هستند که در فرم صورت شما و زوایای آن تاثیر گذارند. به همین علت اگر زیبایی چهره شما برایتان مهم است، وضعیت گونه‌ها نیز باید مهم باشد. تزریق این ماده می‌تواند به شما ظاهری شگفت انگیز و با گونه‌هایی برجسته بدهد.

 • ماندگاری بالا

تزریق ژل به گونه‌ها یک روش با ماندگاری بالا برای برجسته کردن گونه‌ها به شمار می‌رود. به طور معمول این مواد از 8 ماه تا دو سال ماندگاری دارند. پس از گذشت این مدت زمان شما نیاز به تزریق مجدد خواهید داشت. ماندگاری این ژل‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین عامل در ماندگاری این مواد، نوع و کیفیت ژل می‌باشد. شما می‌توانید با توجه به دلایل مختلفی که برای تزریق ژل دارید، یک برند و مدل استاندارد را انتخاب کنید. عامل دیگر تزریق صحیح می‌باشد. به همین دلیل باید این تزریق در کلینیک زیبایی و تحت نظارت پزشک متخصص صورت بگیرد.

عامل تاثیرگذار دیگر، مراقبت از صورت است. باید تا حد امکان از ضربه خوردن صورت و به خصوص گونه‌ها جلوگیری کنید و به نکات مراقبتی بعد از تزریق عمل کنید. آخرین عاملی که تاثیرات زیادی بر ماندگاری تزریق شما دارد میزان فعالیت سیستم ایمنی شماست. برخی افراد یک سیستم ایمنی بسیار واکنش دهنده نسبت به عوامل خارجی دارند. در این افراد ماندگاری ژل گونه پایین تر از حد پیش بینی شده است.

 • بدون آسیب به بافت‌های بدن

تزریق ژل گونه فرایندی بدون ایجاد برش می‌باشد. بنابراین جای خراش یا اسکار پوستی ار خود به جای نمی‌گذارد. به علت عدم وجود زخم نیازی به پانسمان هم وجود ندارد و نیازی به مراقبت از زخم هم نیست. همچنین ماده ای که ژل  از آن ساخته شده است در بیشتر مواقع هیالورونیک اسید است که جذب پوست می‌شود و حتی به صورت طبیعی در بدن ما وجود دارد. بنابراین نیازی به نگرانی در رابطه با واکنش‌های شیمیایی و آسیب بافتی نخواهید داشت.

 • وقت گیر نبودن تزریق ژل گونه

فرایند تزریق ژل گونه یک فرایند بسیار کوتاه می‌باشد. تزریق ژل می‌تواند در کمتر از 15 دقیقه در کلینیک‌های تخصصی صورت بپذیرد. این نکته برای زیباجویان پر مشغله بسیار مهم و کلیدی می‌باشد تا وقت با ارزششان به هدر نرود.

 • دردناک نبودن

تزریق ژل گونه فرایندی غیر دردناک است. برای تزریق ژل پزشک متخصص با استفاده از بیحس کننده‌های موضعی ناحیه گونه‌ها و اطراف آن را بی حس می‌کند تا تزریق زیباجو تا حد ممکن بدون درد باشد. احساس تورم و گزگز پس از تزریق طبیعی می‌باشد اما اگر این احساس بعد از گذشت 72 ساعت همچنان پایدار بود بهتر است پزشک خود را در جریان بگذارید.

 • ریسک عفونت بسیار پایین

تزریق ژل گونه یک فرآیند بهداشتی است که با رعایت اصول استریل صورت می‌گیرد. بنابراین شما هیچ نگرانی در رابطه با احتمال عفونت پس از تزریق نخواهید داشت. در سایر روش‌ها که شامل جراحی می‌شوند، احتمال عفونت کردن پوست و استخوان وجود دارد. بنابراین این روش بسیار مطمئن تر می‌باشد.

 • عدم نیاز به بیهوشی

در راهکارهای جراحی به بیهوش کردن بیمار نیاز است. علت بیهوش کردن بیماران طی جراحی، دردناک بودن فرایند و نیاز به بی حرکتی بیمار می‌باشد. برای بیهوش کردن فرد در پروسیجر‌های جراحی از گازهای بیهوشی استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه بیمار کلیه فعالیت‌های تنفسی خود را ازدست می‌دهد، باید از طریق یک لوله به دستگاه ونتیلاتور متصل باشد تا فرایند اکسیژن رسانی به وی نیز مختل نشود. گذاشتن این لوله می‌تواند سبب آسیب‌های لوله تنفسی و خراشیده شدن تارهای صوتی و در نتیجه مخدوش شدن صدای فرد شود. در تزریق ژل گونه نیازی به بیهوشی نیست و صرفا استفاده از بیحس کننده‌های موضعی برای کاهش درد کافی است.

 • عدم نیاز به ریکاوری

پس از عمل جراحی فردی که مورد عمل قرار گرفته باید تا رسیدن به هوشیاری کامل تحت نظر پرستاران باشد. به این بازه‌ی زمانی، ریکاوری نیز گفته می‌شود. ریکاوری می‌تواند از چند ساعت تا چند روز زمان بر باشد. اگر پس از گذشت بازه زمانی معین بیمار به هوش نیاید به بخش مراقبت‌های ویژه فرستاده می‌شود تا از وی در این شرایط بحرانی مراقبت صورت بگیرد. در تزریق ژل به دلیل عدم استفاده از داروهای بیهوشی، فرد نیازی به طی کردن ریکاوری نخواهد داشت و می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد.

 • امکان بازگشت به حالت اولیه

تزریق ژل گونه قابلیت معکوس شدن را نیز دارد. همانطور که ژل را می‌توان تزریق کرد می‌توان آن را از گونه‌ها خارج هم کرد. همچنین اگر از فرم ایجاد شده رضایت کافی ندارید می‌توانید بخشی از ژل را خارج کنید و با کاهش حجم ژل، فرم گونه‌ها را به شکل ایده‌آل خودتان تغییر دهید. این کار نیز در کلینیک‌های زیبایی انجام پذیر است.

عوارض تزریق ژل گونه چیست؟

به طور کلی تزریق ژل گونه به علت طبیعی بودن مواد استفاده شده در آن عوارض خطرناکی ندارد. مقداری التهاب و تورم در ناحیه تزریق کاملا طبیعی است. همچنین ممکن است برخی افراد در ناحیه تزریق احساس سوزش داشته باشند. این عوارض کاملا طبیعی هستند و معمولا در چند ساعت برطرف می‌شوند. با این حال اگر این علائم پس از سه روز همچنان وجود داشتند بهتر است پزشک خود را در جریان بگذارید تا راه حل‌های درمانی را به شما معرفی کنند. در موارد بسیار محدودی واکنش‌های آلرژیک به ژل دیده شده که در صورت مشاهده این واکنش‌ها باید سریعا به پزشک خود مراجعه کنید. همچنین از تاریخ انقضای ژل مورد استفاده اطمینان حاصل کنید. ژل‌های تاریخ گذشته ماندگاری کافی ندارند و در برخی مواقع موجب بروز عفونت می‌شوند.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه

مانند هر پروسیجر زیبایی دیگری، تزریق ژل به گونه نیز نیاز به مراقبت‌های خاص دارد. در ادامه به صورت موردی به این مراقبت‌ها خواهیم پرداخت

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه
مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه
 • از مصرف دخانیات و الکل حداقل تا 48 ساعت پرهیز کنید.
 • از مصرف داروهای ضد التهاب و مسکن به صورت خود درمانی پرهیز کنید. در صورت نیاز پزشک به شما داروهای مورد نیاز را تجویز می‌کند.
 • ممکن است نیاز باشد مصرف برخی داروهای خود را برای تزریق ژل گونه قطع کنید. بهتر است لیست داروهایی که مصرف می‌کنید را در جلسه مشاوره به پزشک خود تحویل دهید تا در صورت تداخل آنها با روند درمان مصرف آنها را قطع کنید.
 • پس از تزریق ژل بهتر است پوست خود را به صورت مستقیم در برابر آفتاب قرار ندهید. برای این کار می‌توانید از کرم ‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را با دوز مناسب و به موقع مصرف کنید
 • می‌توانید از کمپرس سرد برای کاهش التهابات استفاده کنید.
 • از ماساژ دادن و فشار دادن گونه‌های خود پرهیز کنید. این کار ممکن است باعث عدم شکل گیری فرم دلخواهتان شود.
 • بهتر است تا چند روز به پشت بخوابید تا گونه‌هایتان تحت فشار قرار نگیرند.
 • بهتر است تا حد امکان از لوازم آرایشی مانند رژ گونه تا 48 ساعت استفاده نکنید.

چه کسانی نمی‌توانند ژل گونه تزریق کنند؟

تزریق ژل گونه نه به جنسیت و نه به سن خاصی محدودیت دارد. در نتیجه شما چه زن باشید چه مرد، چه سن بالایی داشته باشید چه جوان باشید، می‌توانید از این محصول استفاده کنید تا زیبایی خود را ارتقا دهید. به طور کلی این پروسیجر زیبایی برای سه دسته از افراد نامناسب است و این افراد نمی‌توانند از این راهکار استفاده کنند. دسته اول افرادی هستند که دارای بیماری‌های انعقاد خون می‌باشند. این پروسیجر در این افراد به علت شرایطی که دارند یک ریسک بزرگ تلقی می‌شود. دسته دوم بانوان باردار یا شیرده می‌باشند. این بانوان به علت تغییرات گسترده آناتومیکی نمی‌توانند از ژل گونه استفاده کنند. حتی در صورت استفاده از این محصولات نمی‌توانند به فرم ایده آل خود دست پیدا کنند. دسته سوم شامل افرادی می‌شود که به هیالورونیک اسید یا سایر مواد سازنده ژل حساسیت داشته باشند.

قیمت هر سی سی ژل گونه

قیمت هر سی سی ژل گونه ثابت نیست. این هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد. بخش زیادی از هزینه‌ای که برای انجام این کار می‌پردازید برای خرید خود ژل صرف می‌شود. هزینه و کاربرد انواع مختلف ژل‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. بخش دیگری از مبلغ پرداختی شما برای تزریق و کارشناسی پزشک متخصص است که خیال شما را از عوارض احتمالی و کیفیت کار راحت می‌کند. همچنین ممکن است تزریق شما به یک جلسه محدود نشود. بنابراین تعداد جلسات و حجم تزریقی نیز در هزینه این فرایند بی تاثیر نیستند.

اثرات ژل گونه پس از چند روز قابل مشاهده است؟

به طور معمول در دو تا سه روز اول به علت التهاب و تورم گونه‌ها، فرم گونه‌ها به خوبی قابل مشاهده نیست. اما با کاهش این علائم شما می‌توانید فرم گونه‌های خود را مشاهده کنید و در صورت عدم رضایت به پزشک خود برای کاهش حجم ژل مراجعه کنید

سوالات متداول درباره هزینه تزریق ژل گونه:

آیا قبل از تزریق ژل گونه باید آرایش پاک شود؟

بله. برای کاهش ریسک عفونت لازم است که تزریق پس از پاک شدن صورت با آب و صابون صورت بگیرد. به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام مراجعه به کلینیک به حداقل میزان ممکن آرایش کنید تا این فرایند برای شما زمان بر نشود.

تزریق ژل گونه به چه شکلی صورت می‌گیرد؟

تزریق ژل گونه توسط پزشک متخصص در کلینیک‌های زیبایی و با رعایت اصول استریل صورت می‌گیرد

آیا امکان استفاده از ماسک پس از تزریق ژل به گونه وجود دارد؟

با توجه به اپیدمی ویروس کرونا توصیه می‌شود که همه افراد از اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک پیروی کنند اما بهتر است که از ماسک به علت ایجاد فشار روی گونه‌ها پس از انجام این پروسیجر استفاده نکنید.

آیا پس از تزریق ژل گونه می‌توان سفر هوایی انجام داد؟

بله؛ تزریق ژل گونه هیچ ممانعتی برای سفر کردن شما ایجاد نخواهد کرد.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *