میکرونیدلینگ صورت چیست؟

فهرست محتوا نمایش

شاید با نشیدن کلمه میکرونیدلینگ صورت با خود فک کنید که اصلا میکرونیدلینگ صورت چیست؟ کاربردهای آن چیست؟ اصلا چه مزایا یا چه معایبی دارد؟ در این مقاله به تمامی سوالات به وجود آمده در ذهن شما پاسخ میدهیم.

میکرونیدلینگ صورت چیست؟

میکرونیدلینگ صورت
میکرونیدلینگ صورت چیست؟


بسیاری رویای داشتن پوستی صاف، شفاف و درخشان را در سر می پرورانند. با این حال، کیفیت پوست ما به طور اجتناب ناپذیری تحت تأثیر مواردی مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب، جوش های آکنه و افزایش سن قرار می گیرد. در نتیجه، ما با عیوب پوستی مانند آسیب اکتینیک، لکه های خورشیدی، اسکار آکنه، ملاسما، خطوط ریز و چین و چروک مواجه می شویم. خوشبختانه، پیشرفت های تکنولوژیکی و علمی در پزشکی پوست راه هایی را برای معکوس کردن و جلوگیری از این آسیب ها کشف کرده است. ما در اینجا، تعدادی از درمان های مراقبت از پوست در حیطه پزشکی مانند میکرونیدلینگ حرفه ای یا درمان القای کلاژن را به بیماران خود ارائه می دهد. میکرونیدلینگ صورت یکی از پرتقاضاترین و از موثرترین روش ها برای جوانسازی و پالایش پوست است. نتایج میکرونیدلینگ شما را شگفت زده خواهد کرد. پوست را بدون لیزر درمانی و تزریق ، ترمیم می کند. علاوه بر این، نیازی به زمان خاص برا ریکاوری ندارد. میکرونیدلینگ از طریق میکرو آسیب‌های ایجاد شده روی پوست عمل می‌کند که از طریق آن پوست با سرم‌های حمایتی ضد پیری غنی می‌شود.
دستگاه های دستی مختلفی از جمله درماپن، درمارولر یا میکروپن اکلیپس وجود دارد که با کمک آنها می توان میکرونیدلینگ یا درمان القای کلاژن را انجام داد. دستگاه های ذکر شده از سوزن های بسیار ریز و تیز برای ایجاد سوراخ های میکروسکوپی ریز در اپیدرم و درم استفاده می کنند. پوست با تلاش برای ترمیم خود به درمان پاسخ می دهد. در نتیجه، رشد کلاژن و الاستین جدید تحریک می شود. سوزن های ظریف کوچک هم برای بدن و هم برای صورت ساخته شده اند و همینطور عمق نفوذ قابل تنظیم است. این عملکرد به شما اجازه می دهد تا هر ضخامت پوست را هدف قرار دهید. اگر میکرونیدلینگ توسط یک متخصص خوب آموزش دیده و با تجربه گسترده در این زمینه، انجام شود، به طور موثر علائم کشش، اسکار آکنه، منافذ بزرگ شده، و همچنین خطوط ریز را بدون هیچ وقفه ای از پوست صورت شما برطرف می کند.

از بین بردن جای جوش با میکرونیدلینگ ممکنه؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

روند درمان میکرونیدلینگ صورت چیست؟

مدت زمان جلسه میکرونیدلینگ معمولا بین 15 تا 45 دقیقه است که بستگی به نوع میکرونیدلینگ و همچنین تحمل درد بیمار دارد. قبل از عمل معمولا یک جلسه مشاوره وجود دارد. متخصصین وضعیت پوست شما، عمق خطوط ریز، چین و چروک، اسکار آکنه، آسیب های ناشی از نور خورشید، نگرانی های اضافی را بررسی می کنند و در مورد روتین مراقبت از پوست در منزل شما سوال می پرسند.متخصص زیبایی پس از ایجاد تصویر واضح تری از مورد شما، تشخیص می دهد که آیا میکرونیدلینگ گزینه درمانی مناسبی برای شما است یا خیر. اگر بله، فاکتورهای رشد، به عنوان مثال پی آر پی (PRP)، برای پوست شما انتخاب خواهد شد. میانگین مدت یک جلسه میکرونیدلینگ کمتر از یک ساعت است. این دستگاه از چندین سوزن ظریف استریل استفاده می کند که با نفوذ به پوست باعث ایجاد ریز زخم ها می شود. پوست با فعال کردن فرآیند بهبودی خود به این روش پاسخ می دهد.
مزایای میکرونیدلینگ را می توان با تزریق هیالورونیک اسید، فاکتورهای رشد یا پی آر پی (PRP) افزایش داد. برای اینکه اثربخشی سرم بر روی پوست شما مختل نشود، از شما خواسته می شود که ناحیه درمان را به مدت 24 ساعت از آب دور نگه دارید. جدا از روند بهبودی که توسط تولید کلاژن و الاستین افزایش می یابد، پوست از این زمان برای غوطه ور شدن در سرم استفاده می کند که باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین اضافی می شود. ممکن است در 24 ساعت اول کمی خشکی روی پوست خود احساس کنید، بنابراین استفاده از مرطوب کننده ها و سرم، پاک کننده ملایم و محافظ در برابر آفتاب (حداقل SPF 30) به شما توصیه می شود.

کاربردهای میکرونیدلینگ صورت چیست؟

کاربردهای میکرونیدلینگ صورت
کاربردهای میکرونیدلینگ صورت

درمان میکرونیدلینگ حرفه ای ما نوید انجام عملکردهای زیر را می دهد.

  • چین و چروک و خطوط ریز را کاهش می دهد.
  • لک های خورشید، لکه های تیره، هایپرپیگمانتاسیون، ملاسما و تغییر رنگ را برطرف می کند.
  • رنگ و بافت پوست را احیا و کامل می کند.
  • منجر به استحکام پوست می شود.
  • اسکار آکنه و جای آکنه را درمان می کند.
  • ظاهر ترک های پوستی را بهبود می بخشد.
  • منافذ را پنهان می کند.
  • اگر با لیزر فرکانس رادیویی(RF) جفت شود، اثرات زیبایی را افزایش می دهد.
  • برای رفع ریزش مو می توان با PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) ترکیب کرد.

چه کسی کاندیدای خوب برای میکرونیدلینگ صورت است؟


خبر خوب در مورد میکرونیدلینگ این است که بر روی  انواع پوست کار می کند. صرف نظر از نوع و بافت پوست شما، احتمال اینکه کاندیدای خوبی برای میکرونیدلینگ باشید بسیار زیاد است. حتی برای بیمارانی که پوست حساسی دارند نیز به خوبی عمل می کند. فقط اگر عفونت پوستی فعال، جوش های آکنه یا ضایعات تبخال دارید، بهتر است در میکرونیدلینگ عجله نکنید. همین امر در مورد بیماران با سابقه پزشکی اگزما، پسوریازیس یا کلوئید نیز صادق است. اگر با هر یک از موارد ذکر شده سر و کار دارید، قبل از تصمیم گیری برای انجام درمان میکرونیدلینگ، ابتدا باید آن موانع درمانی را به درستی ارزیابی کنید و پس از درمان آن‌ها برای میکرونیدلینگ اقدام کنید.

فواید میکرونیدلینگ صورت چیست؟

طیف گسترده ای از فواید میکرونیدلینگ صورت و به ویژه درماپن برای انواع پوست و گروه های سنی ارائه می شود. حتی بیمارانی که پوست حساسی دارند نیز می توانند از آن بهره مند شوند. درماپن دستگاهی است که برای تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید در هر ناحیه پوست، اعم از صورت، گردن، معده، سینه، پشت، پاها یا دست ها طراحی شده است. نه تنها پوست را از طریق ریز زخم‌های ایجاد شده توسط سوزن‌های کوچک اصلاح می‌کند، بلکه مزایای تزریق سرم‌های حاوی اسید هیالورونیک، ویتامین‌ها، پپتیدها و فاکتورهای رشد را نیز به پوست می‌دهد. تزریق سرم اثربخشی این روش را به حداکثر می رساند. همانطور که می بینید، این یک راه مطمئن و موثر برای کاهش عیوب پوست است. میکرونیدلینگ برای علائم کشش، هایپرپیگمنتیشن، ملاسما، لکه های خورشیدی، خطوط ریز و چین و چروک موثر است و کارایی دارد. حتی وقتی نوبت به سلولیت می رسد، می تواند راه حلی موقتی برای آن نیز ارائه دهد. یکی دیگر از عملکردهای مهم این روش کاهش اندازه منافذ و بهبود رنگ و بافت پوست است. به همین دلیل است که میکرونیدلینگ به طور موثر اسکارها و لک های آکنه را بدون هیچ زمان از کار افتادگی درمان می کند. از آنجایی که عمق نفوذ میکرونیدلینگ درماپن قابل تنظیم است، روشی ایمن و کارآمد برای درمان نواحی مختلف صورت و بدن است. علاوه بر این، می توان آن را با درمان هایی مانند پرکننده های پوستی Juvederm و بوتاکس ترکیب کرد.

آیا میکرونیدلینگ صورت برای آکنه و جوش موثر است؟

میکرونیدلینگ صورت برای آکنه
میکرونیدلینگ صورت برای آکنه و جوش

آکنه یک مسئله جدی است که باعث ناراحتی بسیاری از بیماران می شود. متأسفانه، اغلب حتی زمانی که آکنه از بین می رود، جای زخم و جوش بر روی پوست باقی می ماند. تعدادی از مواد موضعی، ماسک‌ها و سرم‌ها، و همچنین طیف وسیعی از درمان‌های زیبایی وجود دارد که نویدبخش بهبود ظاهر جای زخم است. این تنوع در بازار می تواند منجر به سردرگمی و انتخاب های ناشی از ناامیدی شود. خوشبختانه اکنون این امکان وجود دارد که با کمک متخصصان زیبایی راه خود را برای از بین بردن جای زخم آکنه پایدار بیابید.

هزینه میکرونیدلینگ صورت چقدر است؟

هزینه میکرونیدلینگ صورت عمدتاً متاثر از وضعیت اولیه پوست و همچنین نتایج مطلوب بیمار است. همچنین به اندازه ناحیه درمان، تعداد جلسات لازم برای بهبود پوست صورت، زخم آکنه و سطح تخصص پزشک بستگی دارد. هزینه متوسط ​​میکرونیدلینگ در صورتی که توسط پزشک مجرب انجام شود از ۸۰۰هزار تومان تا ۱میلیون و۲۰۰ هزار تومان  در هر جلسه متغیر است. ممکن است قیمت آن بالا به نظر برسد، اما اگر این واقعیت را در نظر بگیریم که میکرونیدلینگ منجر به بهبود دائمی پوست صورت و همچنین اسکار آکنه می شود، هزینه معقول به نظر می رسد، به خصوص در مقایسه با سایر روش های تهاجمی تر و گران قیمت تر از بین بردن جای زخم آکنه.

آیا میکرونیدلینگ صورت درد دارد؟

برخی از بیماران ممکن است در طول روش میکرونیدلینگ صورت ناراحتی خفیفی را تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است اصلاً دردی احساس نکنند. قبل از درمان، یک کرم بی حس کننده موضعی قوی روی ناحیه درمان اعمال می شود که سطح درد و ناراحتی را به حداقل می رساند. به دنبال آن ناحی تحت درمان با الکل پاکسازی و ضدعفونی می شود. و تنها پس از دو مرحله فوق الذکر، فرآیند واقعی میکرونیدلینگ شروع می شود.

تا چه میزان میکرونیدلینگ صورت کارایی دارد؟

نتیجه نهایی میکرونیدلینگ صورت، پوستی سالم، درخشان و جوان است. گاهی حتی یک جلسه چنین نتایجی را نشان می دهد. میکرونیدلینگ باعث ایجاد زخم های ریز در پوست می‌شود که از طریق آن تولید کلاژن و الاستین خود بدن افزایش می‌یابد. اگرچه حتی یک جلسه برای مشاهده تغییرات قابل توجه کافی است، متخصصین زیبایی توصیه می کنند که سه تا پنج جلسه را برای بهترین نتیجه انجام دهید. در ابتدا جلسات باید یک ماه از هم فاصله داشته باشند، سپس دفعات آن دو سال یکبار برای بهبود نتایج زیبایی خواهد بود. برای ایجاد حس جوانسازی کلی به پوست، میکرونیدلینگ صورت را می توان با فیلرهای پوستی و بوتاکس ترکیب کرد. برای موارد چالش برانگیزتر با چین و چروک های عمیق تر یا اسکارهای آکنه، متخصص زیبایی ممکن است درمان های دیگر را نیز پیشنهاد کند.

چه کسانی واجد شرایط انجام میکرونیدلینگ صورت هستند؟

تقریبا تمام افرادی که حس میکنند که پوستشان به هر دلیلی دچار علائمی مانند پیری آفتاب سوختگی و …. شده است واجد شرایط انجام میکرونیدلینگ صورت هستند.پوست عضوی ظریف است و افراد ممکن است با مشکلات پوستی مختلفی روبرو شوند.در کلینیک ما با استفاده از ترکیبی از درمان‌ها بر اساس نیازهای هر بیمار، رویکردی سفارشی و شخصی سازی شده را به بیماران خود ارائه می‌کند. این امر هنگام برخورد با علائم پیری در نواحی مانند اطراف چشم، لب بالایی، دست ها، گردن و دکلته ضروری است.در نتیجه این رویکرد سفارشی باعث پشیمانی شما نمی شود و به شما این فرصت را می دهد که از پوست درخشان،زیبا و جوان خود لذت ببرید.

آیا می‌توان میکرونیدلینگ صورت را در خانه انجام دهیم؟

بسیاری از شرکت‌های لوازم آرایشی کیت‌های میکرونیدلینگ «در خانه» را تبلیغ می‌کنند، با این حال متخصصین زیبایی توصیه نمی‌کنند که درمان‌ میکرونیدلینگ صورت را درخانه انجام دهید زیرا : اولاً، شرایط درمان باید کاملاً استریل باشد تا از تحریک و عفونت پوست جلوگیری شود. علاوه بر این، نتایج حتی نزدیک به آنچه در یک محیط حرفه ای توسط یک متخصص خبره به دست می آید، نخواهد بود. یک متخصص زیبایی و پوست تجربه چندین ساله در زمینه پزشکی زیبایی و به ویژه در انجام میکرونیدلینگ دارد. این تجربه و دانش به دست آمده و به کار گرفته شده در طول سال ها است که ایمنی بیمار و موفقیت درمان را تضمین می کند.

مراقبت بعد از میکرونیدلینگ + چه چیزی‌هایی بعد از انجام میکرونیدلینگ صورت منع مصرف ندارند؟

  مراقبت بعد از میکرونیدلینگ: استفاده از محصولات مراقبت از پوست مناسب و پیروی از یک روتین مراقبت از پوست پس از میکرونیدلینگ صورت برای دستیابی به نتایج دلخواه ضروری است. کرم ضد آفتاب باید قبل و بعد از میکرونیدلینگ صورت در مراقبت از پوست بیمار گنجانده شود.متخصص زیبایی استفاده از اسید هیالورونیک و سرم ویتامین C را به شدت توصیه می کند زیرا این دو سرشار از آنتی اکسیدان هایی هستند که پوست شما هر روز به آن نیاز دارد. پس از اتمام درمان، پوست شما شروع به تجدید و بازسازی کرده و سلول های جدید پوست را بازسازی می کند. به همین دلیل استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی رتینول و آلفا هیدروکسی اسید و همچنین هر نوع لایه بردار در هفته اول پس از انجام میکرونیدلینگ صورت توصیه نمی شود. پس از یک هفته می توانید آزادانه به استفاده از محصولات مراقبت از پوست معمولی و روتین مراقبت از پوست خود بازگردید.

آیا میکرونیدلینگ صورت بی خطر است؟ آیا عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی میکرونیدلینگ صورت چیست؟

در صورتی که میکرونیدلینگ صورت توسط یک متخصص مجرب و ماهر در محیطی حرفه ای و با رعایت تمام اقدامات بهداشتی انجام شود عوارض جانبی آن نیز بسیار کم است. میکرونیدلینگ یک روش زیبایی کم تهاجمی است که برای انواع پوست بی خطر است و خطر هیپرپیگمانتاسیون یا تغییر رنگ پوست را ندارد. بی‌حسی موضعی که در نواحی درمان قبل از عمل اعمال می‌شود، به منظور کاهش سطح ناراحتی و درد است. با این حال، لطفاً به خاطر داشته باشید که با برخورد سوزن‌های کوچک جراحی ممکن است کمی احساس سوزن سوزن شدن ایجاد شود.

نتایج میکرونیدلینگ صورت چقدر دوام دارد؟

میکرونیدلینگ با ایجاد میکروزخم ها، پوست را تحریک می کند تا کلاژن و الاستین تولید کند و خود را ترمیم کند. در نتیجه، بیمار ، پوستی صاف تر و سالم تر دارد. با این حال، جلسه های بعدی برای حفظ و افزایش نتایج میکرونیدلینگ صورت واقعا مفید است. میکرونیدلینگ صورت باید بیشتر به عنوان یک درمان روتین برای بهبود و حفظ پوست تلقی شود تا چیزی که مدت زمان نتیجه مشخصی دارد. وقتی صحبت از چین و چروک یا جای زخم عمیق‌تر به میان می‌آید، متخصصین زیبایی ممکن است مکمل میکرونیدلینگ صورت را با سایر درمان‌های جوان‌سازی پوست پیشنهاد کند.

ترکیب میکرونیدلینگ صورت با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

هنگامی که صحبت از جوانسازی قابل توجه پوست و به حداقل رساندن  علائم پیری می شود، ترکیب میکرونیدلینگ و پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) به ذهن هر متخصص زیبایی خطور میکند. بسیاری از بیماران تمایل به انتخاب درمان تقویت کننده میکرونیدلینگ صورت با تزریق پی آر پی دارند. فاکتورهای رشد مشتق شده از پلاسمای بیمار که در حین پی آر پی استفاده می شود، روند بهبودی و بازسازی سلولی را تسهیل و سرعت می بخشد و در نتیجه پوست جوان تر به نظر می رسد. میکرونیدلینگ با پی آر پی تغییر رنگ و اسکار آکنه را برطرف می کند و پوست را محکم تر و درخشان تر می کند. پی آر پی همچنین به دلیل کاربرد ارتوپدی مانند درمان مفاصل شناخته شده است. یکی دیگر از کاربردهای موثر پی آر پی که متخصصین از آن استفاده می کنند، درمان ریزش موی زنانه و مردانه و سایر انواع آلوپسی است.

ارزش انجام میکرونیدلینگ صورت چقدر است؟

اگر چین و چروک، خطوط ریز، هایپرپیگمانتاسیون، رنگ ناهموار پوست، اسکار آکنه یا ترک های پوستی شما را آزار می دهد، مطمئناً از انجام میکرونیدلینگ صورت پشیمان نخواهید شد. میکرونیدلینگ صورت یک فناوری مدرن و موثر درماتولوژی است که از بازسازی پوست از طریق تولید الاستین و کلاژن پشتیبانی می کند. نتیجه از بین رفتن بافت های اسکار و احیای پوست است. میکرونیدلینگ صورت به عنوان یکی از موفق ترین روش ها در کاهش ظاهر ترک ها شناخته شده است. سوزن های جراحی ظریف اندکی به اپیدرم آسیب وارد می کنند و روند بهبود طبیعی پوست را تحریک می کنند. ریزآسیب های ایجاد شده باعث تحریک پوست به تولید کلاژن و الاستین می شود که این الاستین مسئول ایجاد سلول های جدید و سالم پوست و بهبود بافت پوست و صافی آن است.

آیا نتایج حاصل از میکرونیدلینگ صورت دائمی است؟

بهتر است به جای اینکه نگران ماندگاری نتایج آن باشیم، میکرونیدلینگ صورت را به عنوان یک روش مراقبت از پوست نگاه کنیم. عواملی که بر روی پوست ما تأثیر منفی می‌گذارند دائماً وجود دارند، بنابراین ما باید به طور مداوم یک روال مراقبت از پوست را حفظ کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که پوستمان در دراز مدت سالم و درخشان می‌ماند. با این گفته، اگر درمان بخشی از مراقبت از پوست شما باشد، نتایج میکرونیدلینگ صورت می تواند دائمی باشد.باید توجه داشته باشید این امر مانع از پیری شما نمی شود و به عنوان محافظ خاصی در برابر آسیب های خورشید عمل نمی کند. با این حال، نوید بهبود کیفیت پوست شما را می دهد و سلول های پوستی جدید و سالمی ایجاد می کند که باید با تلاش برای نگهداری از آنها مراقبت کنید.

سخن پایانی درباره میکرونیدلینگ صورت

شاید تا به حال اسم میکرونیدلینگ صورت به گوش شما رسیده باشد و با خود به این موضوع فکر کرده باشید که میکرونیدلینگ صورت چیست؟ ما در این مقاله سعی کردیم به شما بگویم میکرونیدلینگ صورت چیست ،تا در تصمیمگیری به شما کمک کرده باشیم.میکرونیدلینگ با ایجاد میکروزخم ها، پوست را تحریک می کند تا کلاژن و الاستین تولید کند و خود را ترمیم کند. در نتیجه، بیمار ، پوستی صاف تر و سالم تر دارد.با توضیحاتی که در این مقاله آمده است به برخی سوالات شما از قبیل میکرونیدلینگ صورت چیست؟یا کاربردهای آن چیست و… پاسخ دادیم.بااین توضیحات اگر تصمیم به انجام این عمل گرفتید یا فکر میکنید که به یک مشاوره نیاز دارید همین حالا میتوانید با ما تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ درباره میکرونیدلینگ صورت:

مزایای میکرونیدلینگ صورت چیست؟

میکرونیدلینگ می تواند به طور قابل توجهی ظاهر خطوط و چین و چروک، هایپرپیگمانتاسیون، اسکار آکنه، اسکارهای تروماتیک و ترک های پوستی را کاهش داده و بهبود بخشد.

چه مناطقی را می توان با میکرونیدلینگ درمان کرد؟

میکرونیدلینگ را می توان در تمام قسمت های بدن از جمله: صورت، گردن، دکلته، بازوها، دست ها، پاها، شکم و پشت استفاده کرد.

چه زمانی نتایج میکرونیدلینگ صورت را می بینم؟

بیماران بلافاصله متوجه "درخشش" پوست خود می شوند. تغییرات قابل مشاهده در پوست در طی چند روز و چند هفته ایجاد می شود. نتایج می تواند تا 6 ماه پس از درمان با ادامه تولید کلاژن بهبود یابد.

به چند جلسه درمان نیاز خواهم داشت؟

برخی از بیماران برای دستیابی به نتایج مطلوب تنها به یک بار در سال نیاز دارند. با این حال، برای اکثر بیماران توصیه می شود که مجموعه ای از 3-4 درمان را با فاصله حدود 6-8 هفته دریافت کنند. برای بیمارانی که دارای چین و چروک عمیق، پیری پیشرفته عکس، علائم کشش یا اسکار آکنه هستند، توصیه می شود 6-8 جلسه در فواصل زمانی 6 هفته ای دریافت کنند.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *