فواید میکرونیدلینگ صورت

فواید میکرونیدلینگ صورت چیست؟

میکرونیدلینگ در مراقبت از پوست رایج است و نتایج خوبی هم دارد. این فرآیند شامل چرخاندن یک گرز یا یک وسیله شبیه خودکار است که سوزن های کوچکی به آن چسبانده شده است تا زخم های ریز ایجاد کند. این زخم‌ها کوچک هستند و فقط به عمق پوست میروند، اما بدن شما با هشدار پاسخ می‌دهد و فاکتورهای التیام‌بخشی را ارسال می‌کند که استحکام، درخشندگی و سلامت پوست را افزایش می‌دهد. در مقاله میخواهیم از فواید میکرونیدلینگ صورت برای شما بگوییم، پس تا انتها همراه ما باشید.

فواید میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ تنها پس از یک بار درمان باعث درخشندگی پوست شما می شود و تا ماه ها پس از آن ظاهر پوست شما را تقویت می کند. فواید میکرونیدلینگ صورت بسیار زیاد است که در ادامه چند مورد از برجسته ترین آنها آورده شده است.

عکس قبل و بعد از میکرونیدلینگ
عکس قبل و بعد از میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت چیست؟

میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت یک عمل زیبایی است. این عمل شامل سوزن زدن پوست با سوزن های ریز استریل شده است. زخم های کوچک باعث می شود بدن شما کلاژن و الاستین بیشتری بسازد که پوست شما را التیام می بخشد و به شما کمک می کند جوان تر به نظر برسید. همچنین ممکن است آن را به نام درمان القای کلاژن بشناسید. 

مزایا و فواید میکرونیدلینگ صورت:

فواید میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ ممکن است به مشکلاتی مانند موارد زیر کمک کند:

 • درمان یا بهبود آکنه
 • ریزش مو (که به آن آلوپسی نیز گفته می شود)
 • لکه ها یا لکه های تیره روی پوست شما (هیپرپیگمانتاسیون)
 • منافذ بزرگ
 • کاهش خاصیت ارتجاعی پوست
 • جای زخم
 • علائم کشش
 • آسیب خورشید
 • خطوط ظریف و چین و چروک

1. ظاهر خطوط و چین و چروک ها را کاهش می دهد

هیچ کس نمی خواهد پیرتر از سنی که هست به نظر برسد. اما پیری زودرس که به صورت خطوط ریز و چین و چروک ظاهر می شود، این کار را انجام می دهد. جراحات کوچک ناشی از یک جلسه میکرونیدلینگ تولید کلاژن و الاستین را برای مبارزه با خطوط و چین و چروک افزایش می دهد که این امر یکی از فواید میکرونیدلینگ صورت است.

کلاژن و الاستین ترکیباتی در پوست شما هستند که ساختار و استحکام پوست را افزایش می دهند و کیفیت پوست جوان را به شما می دهند. مکانیسم های ترمیم زخم همچنین بدن شما را برای تولید سلول های پوستی جدید تحریک می کند و باعث می شود خطوط ریز، چین و چروک های پنجه کلاغی و پیشانی کمتر آشکار شوند.

2.از دیگر فواید میکرونیدلینگ صورت درمان اسکار است

از آنجایی که میکرونیدلینگ تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند، در رفع آکنه و سایر اسکارهای روی پوست شما نیز بسیار موثر است. تنها نوع اسکار که قابل درمان نیست اسکارهای کلوئیدی یا برجسته است.پس ، از فواید میکرونیدلینک صورت میتوان به درمان اسکار اکنه نیز اشاره کرد.

3. آسیب خورشید

از دیگر فواید میکرونیدلینگ صورت درمان آسیب نور خوشید است. میکرونیدلینگ در کاهش ظاهر آسیب های ناشی از نور خورشید، به ویژه هایپرپیگمانتاسیون و لکه های ناشی از افزایش سن موثر است. اگر پوست شما لکه‌دار و قهوه‌ای رنگ است که احتمالاً نتیجه‌ی چند روز آفتاب گرفتن است، میکرونیدلینگ و توانایی آن در تحریک کلاژن و سلول‌های پوستی جدید می‌تواند ظاهر شما را تقویت کرده و رنگ شما را یکدست کند.

4.یکی از فواید میکرونیدلینگ صورت خاصیت ضد پیری آن است.

پیری فقط به صورت چین و چروک و تغییر رنگ ظاهر نمی شود. با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، بنابراین پوست شل به نظر می رسد. پوست پیر نیز ممکن است کدر به نظر برسد و درخشندگی نداشته باشد. میکرونیدلینگ می تواند این مورد را تغییر دهد.

انباشته شدن کلاژن در پاسخ به زخم های ریز می تواند ساختار پوست را برای مبارزه با افتادگی بهبود بخشد. به علاوه، تنها 24 ساعت پس از یک جلسه، درخشش تازه ای را تجربه می کنید.

5.از فواید میکرونیدلینگ صورت کوچک کردن منافذ پوست است

با وجود این واقعیت که میکرونیدلینگ باعث سوراخ کردن پوست شما می شود،اما اندازه منافذ پوست شما را افزایش نمی دهد. در واقع، کمک می کند منافذ شما بسیار کوچکتر ظاهر شوند. هنگامی که کلاژن اطراف منافذ شما تحریک می شود، ناحیه اطراف هر منافذ پر می شود و خود منافذ تقریباً ناپدید می شوند.

6. اثربخشی محصولات موضوعی را بهبود می بخشد

پس از میکرونیدلینگ صورت بهترین زمان برای استفاده از درمان های ضد پیری، مرطوب کننده ها و سایر درمان های موضعی است که سلامت و ظاهر پوست را تقویت می کند. ریز سوراخ‌ها کرم‌ها، سرم‌ها و ژل‌ها را راحت‌تر دریافت می‌کنند و آن‌ها را عمیق‌تر از زمانی که به طور منظم استفاده می‌کنید به داخل درم می‌رسانند.

7. از بین بردن علائم کشش از فواید میکرونیدلینگ صورت است

میکرونیدلینگ تقریباً در هر نقطه از بدن شما کاربرد دارد. این می تواند در کاهش ظاهر ترک هایی که پس از دوره های رشد سریع ظاهر می شوند، مانند دوران بارداری، موثر باشد.

8. کاهش روزاسه

تیرگی و ضخیم شدن پوست روزاسه را می توان با میکرونیدلینگ برطرف کرد. اگر از این بیماری پوستی رنج می برید، تجزیه سریع کلاژن را تجربه می کنید. میکرونیدلینگ رشد کلاژن را تحریک می کند تا این تجزیه را جبران و جایگزین کند، بنابراین پوست شما کمتر ملتهب و تحریک شده به نظر می رسد.

9. بهبود آکنه

به دلیل ارائه بهتر کاربردهای موضعی، می توانید از میکرونیدلینگ برای کمک به بهبود اثربخشی درمان های موضعی آکنه استفاده کنید. استفاده منظم از میکرونیدلینگ می تواند به شفاف شدن پوست شما کمک کند.

10. عوارض جانبی کمتر از لیزر یا لایه برداری شدید

یکی از مهمترین فواید میکرونیدلینگ عوارض جانبی کم آن است. اثرات میکرونیدلینگ با لیزر و لایه برداری شیمیایی قابل مقایسه است، اما بدون توقف طولانی مدت. شما می توانید 24 تا 72 ساعت پس از میکرونیدلینگ از یک چهره درخشان لذت ببرید، اما با لیزر، بهبودی شما ممکن است 3 تا 10 روز طول بکشد. پوست شما به 14 تا 21 روز زمان نیاز دارد تا پس از یک لایه برداری متوسط ​​یا شدید به حالت اولیه برگردد.

فواید میکرونیدلینگ صورت چگونه اتفاق می افتند

متخصصین پوست (پزشکان متخصص در مراقبت از پوست و اختلالات پوستی) می توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند. زیبایی شناسان نیز این کار را انجام می دهند. اگر آن را در جایی غیر از مطب پزشک انجام دهید، ابتدا تجربه و اعتبار فرد را بررسی کنید و مطمئن شوید که تمام تجهیزات استریل شده است. نسخه هایی از دستگاه های میکرونیدلینگ وجود دارد که خودتان آن را انجام دهید (میکرونیدلینگ صورت در خانه). اما متخصصان پوست نسبت به استفاده از آنها هشدار می دهند زیرا ممکن است به طور تصادفی به پوست خود آسیب برسانید و ممکن است راه خوبی برای استریل کردن سوزن ها نداشته باشید.

این روش معمولاً 10 تا 20 دقیقه طول می کشد، بسته به بزرگی ناحیه. اکثر افراد برای مشاهده تفاوت به 4 تا 6 درمان نیاز دارند.

ابتدا یک کرم بی‌حس‌کننده روی صورتتان میزنند تا نتوانید احساس سوزن سوزن‌ های سوزن دستگاه را احساس کنید. سپس فردی که میکرونیدلینگ را انجام می‌دهد، ابزاری به شکل قلم یا گرزچرخان با سوزن‌های ریز دور صورت شما حرکت می‌دهد. سوزن ها بریدگی های کوچکی در پوست شما ایجاد می کنند که باعث کمی خونریزی می شود. پزشک ممکن است بعد از آن کرم یا سرم را روی صورت شما پخش کند.

هدف از این روش این است که روند بهبودی بدن شما با ارسال کلاژن و الاستین برای رفع آسیب های ریز آغاز شود. کلاژن به پر کردن و صاف کردن چین و چروک کمک می کند.

اکثر افراد میکرونیدلینگ صورت انجام می‌دهند، اما می‌توان آن را روی سایر قسمت‌های بدن مانند شکم یا ران‌ها نیز انجام داد.

عوارض میکرونیدلینگ صورت

عوارض میکرونیدلینگ صورت

قبل از اینکه تصمیم بگیرید این عمل را انجام دهید باید به چند چیز فکر کنید:

 • این یک راه حل سریع نیست. زمان می برد تا متوجه تفاوت شوید. این به این دلیل است که بدن شما در حال بهبودی خود است. بیشتر افراد قبل از مشاهده هر گونه تغییری نیاز به چند درمان دارند. زمان بهبودی ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد تا بهبود یابد، بسته به اینکه سوزن ها تا چه حد پوست شما را سوراخ می کنند.
 • درد و قرمزی: ممکن است بعد از عمل کمی درد جزئی داشته باشید و پوست شما ممکن است برای چند روز قرمز شود.
 • لایه برداری: ممکن است در حین بهبودی پوست شما کمی سفت و پوسته پوسته شود.
 • کبودی و خونریزی: معمولاً در حین میکرونیدلینگ خونریزی وجود ندارد. اما درمان های عمیق میکرونیدلینگ ممکن است باعث خونریزی یا کبودی پوست شود.
 • جای زخم احتمالی: میکرونیدلینگ برای افرادی که کلوئید داشته اند، اسکارهایی که شبیه حباب های بزرگ روی پوست هستند، ایده خوبی نیست.حتی می تواند شرایط را بدتر کند.
 • عفونت: میکرونیدلینگ سوراخ های ریزی را در پوست ایجاد می کند که می تواند باعث ورود میکروب ها شود، به خصوص اگر تجهیزات به خوبی تمیز نشده باشند. اما خطر عفونت بسیار کم است. اگر سالم هستید، عفونت ناشی از میکرونیدلینگ بعید است.
 • میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی است، بنابراین بیمه آن را پوشش نمی دهد. پزشک شما به شما می گوید که به چند درمان نیاز دارید، و به شما  میگوید که چقدر هزینه برای شما خواهد داشت.
 • میکرونیدلینگ بی خطر در نظر گرفته می شود. اما مانند هر روش دیگری خطراتی دارد. ممکن است به کرم یا سرمی که بعد از میکرونیدلینگ روی پوستتان می رود، واکنش آلرژیک داشته باشید. و اگر پوست خود را تمیز نگه ندارید، ممکن است زخم ها عفونی شوند. شما باید از مکان هایی که می توانند میکروب های زیادی داشته باشند، مانند استخرها، دریاچه ها، رودخانه ها و اقیانوس ها دوری کنید. و از صابون ها و لوسیون های تحریک کننده استفاده نکنید.
 • همچنین اگر تجهیزات مورد استفاده به خوبی تمیز نشده باشند، ممکن است دچار عفونت شوید.

 هزینه میکرونیدلینگ صورت

یکی از مهمترین علل انتخاب میکرونیدلینگ هزینه نسبتا کم آن نسبت به بقیه عمل های مشابه است. هزینه میکرونیدلینگ صورت نسبت به لیزر درمانی ، کمتر است که می تواند حدود چهار برابر هزینه داشته باشد. میکرونیدلینگ ممکن است برای افرادی که دارای رنگ پوست تیره‌تر هستند بهتر عمل کند، زیرا مانند لیزر درمانی شامل گرما نمی‌شود، که می‌تواند بر رنگدانه یا رنگ پوست شما تأثیر بگذارد.

سوالات متداول درباره فواید میکرونیدلینگ صورت

ممنوعیت های میکرونیدلینگ برای چه افرادی است ؟

1. کسانی که در سطح پوستی خود زخم های باز دارند
2. مادران باردار و شیرده
3. افرادی که عفونت های پوستی دارند

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *