از بین بردن اثر بوتاکس

روش خانگی از بین بردن بوتاکس – رفع عوارض بوتاکس

درمان ضد چروک بوتاکس یک روش انقلابی است که اگر به درستی انجام شود، می تواند علائم پیری را از بین ببرد و ظاهری جوان تر به شما بدهد. اما از آنجایی که بسیاری از عارضه ها در هر گوشه ای ممکن است ظاهر شود ، ما هر روز شاهد نتایج نامطلوب بوتاکس یا حتی عوارض درمان بوتاکس هستیم.همان میزان که بوتاکس میتواند مفید باشد به همان میزان نیز میتواند مضر باشد تا انجایی که شما به دنبال راه های از بین بردن اثر بوتاکس باشید.در ادامه راجعه به راه های از بین بردن اثر بوتاکس و روش خانگی از بین بردن بوتاکس خواهید خواند.

چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم؟ + رفع عوارض بوتاکس

بعد از درمان میگرن با بوتاکس چگونه اثر آن را ازبین ببریم؟

آیا راه های از بین بردن اثر بوتاکس وجود دارند؟

درمان زیبایی که به نام بوتاکس (botox injection) شناخته می شود دهه هاست که وجود داشته است. از زمان اولین مفهوم آن توسط یک چشم پزشک که سعی در درمان اختلالات اسپاسم چشم داشت، فرمول مورد استفاده مجدداً مهندسی شد و توسط صنعت پزشکی در سطح جهانی توزیع شد.

این روش برای افراد مشهوری است که به دنبال روش هایی برای جوان تر به نظر رسیدن هستند و به دلیل شرایط جسمی یا سلامتی افراد زیادی را به خود جذب کرده است. گاهی اوقات فرآیند بوتاکس به نتیجه مطلوب ختم نمی شود و می تواند بر سلامت بیمار تأثیر منفی بگذارد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک نفر ممکن است بخواهد سریعتر از شر بوتاکس که تزریق کرده است خلاص شود:

رفع عوارض بوتاکس
رفع عوارض بوتاکس

عوارض بوتاکس: این شایع ترین دلیل است! به عنوان مثال می توان به افتادگی پلک، حساسیت به بوتاکس، کم پشتی ابرو یا حتی لبخند نامتقارن اشاره کرد!
اثر نامطلوب: مانند افرادی که سیگار می‌کشند لب‌پاپ یا درمان خط سیگاری می‌شوند که مکیدن سیگار را برایشان سخت می‌کند.
درمان بیش از حد که منجر به عدم بیان می شود: اگر فردی بسیار پر حرف بودید و به طور ناگهانی دچار صورت یخ زده شدید، به احتمال زیاد از درمان بوتاکس خود خوشتان نمی آید.

آیا راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس واقعی هستند؟

راه‌های از بین بردن اثر بوتاکس
چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم

بله می توان اثر بوتاکس را  معکس کرد. بدترین سناریویی که ممکن است بعد از یک عمل اتفاق بیفتد، بوتاکس بد است. این اثرات آشکار است زیرا افرادی که عمل بوتاکس بد انجام می دهند دارای ماهیچه های غیر متحرک صورت، حالت چهره ای سرد و بی روح و افتادگی چشم یا ابرو هستند. این تنها دلیلی است که چرا متخصصان مراقبت های بهداشتی که تزریق بوتاکس را انجام می دهند، دقیق، محتاطانه و محاسباتی هستند تا بتوانند از این اثرات جلوگیری کنند.

جدای از نتایج ناخواسته، برخی از مراکز درمانی برای تزریق بوتاکس هزینه‌های غیرضروری و گران‌قیمتی را دریافت می‌کنند، که بسیار بیشتر با اعمال آن در عضلات صورت فرد است. به همین دلیل است که توصیه می شود هزینه های بوتاکس برای تزریق عضله پیشانی و صورت را بررسی کرده و اطلاعات بیشتری کسب کنید تا از همه چیز مطمئن باشید. راه دیگر این است که بررسی کنید آیا مرکز درمانی مورد نظر شما از بهترین و متخصصین حرفه ای در زمینه جراحی های زیبایی استفاده می کند که می توانند این عمل را به درستی انجام دهند.

راه های از بین بردن اثر بوتاکس بد بستگی به دو دسته آن دارد که توسط متخصصان طبقه بندی شده است ، دسته اول افرادی را فهرست می کند که آشکارا عمل بوتاکس را انجام داده اند و می توانند به صورت افتادگی پلک، تقارن ناهموار هر دو ابرو و راکد شدن عضلات پیشانی را شامل مشود. دسته دوم شامل افرادی است که با گزارش هایی مبنی بر عدم رضایت یا احساس ناراحتی پس از انجام بوتاکس مراجعه می کنند.

بیماری که نتیجه جراحی بوتاکس را به اشتباه تجربه می کند، پس از مشاهده اثرات آن می تواند گزینه های زیادی داشته باشد. یکی این است که بر اساس مقدار بوتاکس تزریق شده مدت زمانی صبر کنید و دیگری اینکه پس از چند هفته به کلینیکی که در آن این درمان را انجام داده اید برگردید. بهتر است فوراً شرایط ناخواسته سلامتی را به پرسنل پزشکی بازگو کنید.

روش خانگی از بین بردن بوتاکس

بوتاکس تنها فرمولی است که توسط سازمان جهانی بهداشت برای تزریق های مختلف از استخوان گونه و نواحی فوق تایید شده است. این نقاط دقیقاً پیشانی، خطوط بین هر دو ابرو، چین و چروک های پیشانی و چروک های پنجه کلاغی یا چروک های اطراف هر دو چشم هستند. هر زمان که عمل بوتاکس به اشتباه انجام شود، مطمئناً اثرات آن برای متخصص پزشکی قابل توجه است.

تا کنون هیچ پادزهر شناخته شده ای برای بوتاکس وجود ندارد! این بدان معناست که هیچ راه سریعی برای از بین بردن بوتاکس برای معکوس کردن علائم آن وجود ندارد. زمان تنها چیزی است که به از بین رفتن بوتاکس کمک می کند.

اما

خبر خوب این است که گاهی اوقات راه های کمی برای کمک به اصلاح برخی از عوارض بوتاکس وجود دارد. به عنوان مثال قطره چشم برای افتادگی پلک، درمان اصلاحی بوتاکس برای چین و چروک بینی یا ابروهای افتاده. این درمان‌ها می‌توانند زمانی برای شما مفید باشند تا زمانی که بوتاکس شروع به از بین رفتن کند.

با این اوصاف، صحبت هایی در مورد موارد زیر مراقبت های بعد از بوتاکس ایست که برای از بین بردن اثر بوتاکس انجام شده است:

ورزش : ورزش خون رسانی به تمام عضلات شما از جمله عضلات صورت را افزایش می دهد و بنابراین می تواند باعث شود بوتاکس شما سریعتر از بین برود.

از بین بردن اثر بوتاکس با ماساژ

تا 2 هفته پس از درمان، عضلات تحت درمان را ماساژ ندهید زیرا ممکن است منجر به مهاجرت و نفوذ بوتاکس به عضلات دیگر و نامطلوب و متعاقباً عوارض بیشتری شود. ماساژ دادنناحیه تحت درمان پس از 2 هفته و آزمایش های تکراری برای استفاده از آن، در برخی موارد کمک کننده است.

حوله گرم برای از بین بردن بوتاکس

تا 2 هفته پس از درمان از پدهای حرارتی استفاده نکنید. بعد از 2 هفته، استفاده از پدهای گرم کننده می تواند به افزایش خون رسانی به نواحی آسیب دیده کمک کند و اجازه می دهد بوتاکس سریعتر از بین برود!

به عنوان مثال تزریق اشتباه بوتاکس در پیشانی معمولاً در صورتی که هر دو توسط بیمار بالا رفته باشد، منجر به بالا بردن ابرو یکی بالاتر از دیگری می شود. یکی دیگر از نتایج آشکار، ظاهر نامتقارن لبخند یک فرد یا نشان دادن حالت چهره ثابت و به اصطلاح یخ زده است. همه اینها نتیجه تزریق نوروتوکسین در مقادیر نامتعادل است.

برای به دست آوردن بهترین راه حل برای یک بوتاکس درمانی بد، یک روش قابل توجه به عنوان درمان پیریدوستیگمین شناخته می شود. این دارویی است که معمولاً برای درمان بیماری معروف به میاستنی گراویس تجویز می شود. اکنون، پزشکان آن را آزمایش کرده اند و می توان از این دارو برای مقابله با اثرات منفی تزریق بوتاکس استفاده کرد.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس
رفع عوارض بوتاکس

بسیاری از متخصصان پزشکی که با نتایج ناخواسته بوتاکس سروکار دارند بیان کرده‌اند که عوارض بوتاکس صورت و رفع ویژگی‌های جسمانی فرد به‌ویژه به هر سناریو و روش درمانی بستگی دارد. اگر فردی مقادیر زیادی از فرمول را مصرف و دریافت کرده باشد، واقعاً غیر قابل برگشت است. اما خبر خوب این است که از آنجایی که بوتاکس از سم نوروتوکسین بوتولینوم نوع A مشتق شده است، می تواند از بین برود و بیمار فقط باید برای مدت ۸ تا ۱۲ هفته صبر کند.

 • اگر مربوط به تقارن ناهموار ناهماهنگی هر دو ابرو باشد، روش دیگری به جای انتظار برای دفع سم وجود دارد. اگر بیمار تقارن ابروی اشتباهی را تجربه کند، جایی که ابروی دیگر با بالا رفتن هر دو از ابروی دیگر بالاتر می رود، می توان یک تزریق بوتاکس دیگر انجام داد. دوز کوچکی از بوتاکس دوباره به ابروی بالاتر یا قوی‌تر وارد می‌شود که همچنان می‌تواند حرکات ماهیچه‌ای را منقبض کند.
 • ابروهای ناهموار با تزریق بوتاکس به عضلات پیشانی و خطوط چین و چروک یک اتفاق رایج است. برخلاف تصورات غلط رایج، کاری که بوتاکس واقعا انجام می دهد این است که از انقباض رشته های عضلانی جلوگیری می کند و واقعا ماهیچه ها را سفت نمی کند. اگر عضله ای بعد از عملی مانند ابروی بالاتر منقبض شود، تزریق بوتاکس بیشتر می تواند آن را متوقف کند.

نتیجه کلی درباره چگونه اثر بوتاکس را از بین ببریم

عوارض بوتاکس را می توان با علائمی مانند افتادگی پلک بعد از بوتاکس، ابروهای ناهموار، لبخند نامتقارن و چهره ای بدون حس مشاهده کرد. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند نتیجه بد بوتاکس را برطرف کند، مانند صبر کردن برای از بین رفتن اثر نوروتوکسین، تزریق مقادیر کم برای تثبیت برخی عضلات، و معرفی دارویی به نام پیریدوستیگمین.

به طور کلی، بسیار مهم است که به دنبال درمان بوتاکس از یک پزشک دارای سابقه درخشان باشید که بتواند آناتومی صورت شما را درک کند و درمان شما را با نیازهای خاص شما تنظیم کند. این به محدود کردن تعداد عوارض کمک می کند و به شما کمک می کند در صورت وقوع در اسرع وقت آنها را اصلاح کنید.

سوالات متداول درباره رفع عوارض بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس پلکم به شدت پف کرده، چجوری اثر بوتاکس رو از بین ببرم؟

حالت کلی یک تا ۲ ماه طول میکشه تا اثر بوتاکس از بین بره و این عوارض افتادگی پلک بهبود پیدا کنه، انجام کارهایی مثل گرما دادن با حوله گرمه سریع تر از بین رفتن اثر کمک می کند.

چه میزان بوتاکس نیاز خواهم داشت؟

مقدار بوتاکس مورد نیاز شما به چند عامل کمک کننده بستگی دارد. این شامل:۱-نوع چین و چروک هایی که می خواهید درمان کنید.۲-اهداف زیبایی شناختی منحصر به فرد شما.۳-درجه حرکت عضلات صورت شما.۴-تعداد دفعاتی که در گذشته بوتاکس تزریق کرده اید.۵-سابقه سلامتی شما

آیا تزریق بوتاکس عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی رایج هر تزریقی عبارتند از: ضعف عضلانی در نزدیکی محل های تزریقکبودی خفیف - خون ریزی - سرخی - تورم

5/5 - (11 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

3 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  من بوتاکس کردم و دچار افتادگی پلک شدم
  دکتر میخوان برام آر اف انجام بدن
  با انجام چند جلسه اثر بین میره
  ممنون میشم نظرتون بگید

 2. من بوتاکس کردم و فعلا دچار افتادگی پلک شدم و خیلی هم ورم کرده،تا چی وقت این حالت ادامه دارد
  ممنون میشم نظرتان را بگوین

  1. سلام دوست عزیز بستگی به برند بوتاکستون داره. بطور معمول ۲-۳ ماه بیشتر طول نمیکشه، اما حتما با پزشکی که براتون کار انجام داده مشورت کنید تا پلن درمانی مناسب براتون بگذارند و این مدت رو به حداقل برسونن. انجام ار اف گرمایی و حرکات یوگای چشمی به رفع مشکل شما کمک خواهند کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *