نقاط تزریق بوتاکس

نقاط تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از رایج‌ترین روش‌های زیبایی غیرجراحی است که افرادی که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند، بدون نیاز به بهبودی طولانی‌مدت، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل محبوبیت آن، اغلب در محیط‌های غیرپزشکی تجویز می‌شود، با این حال، تزریق‌های خود را از متخصصان بسیار آموزش دیده و با تجربه ، بسیار ایمن‌تر و مؤثرتر است.در ادامه مطالب به نقاط تزریق بوتاکس اشاره کامل کره ایم. هدف اصلی ما ارائه نتایجی است که انتظارات هر بیمار را برآورده کند یا فراتر از آن باشد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست

بوتاکس نام دارویی است که از سم کلستریدیوم بوتولینوم نوع A ساخته شده است. این دارو یک باکتری پروتئینی میله ای شکل است که در خاک فراوان است. هنگامی که این درمان در دوزهای کم برای بیماران تجویز می شود، می تواند یک روش ایمن و موثر برای صاف کردن چین و چروک ها، درمان طیف گسترده ای از شرایط پزشکی و ایجاد احساس رضایت بیشتر در بیماران از ظاهر خود باشد.

این درمان با مسدود کردن تکانه های عصبی که بر انقباضات عضلانی حاکم هستند، عمل می کند و منجر به فلج موقت عضلات در ناحیه مورد نظر می شود. وقتی ماهیچه ها قادر به انقباض نباشند، نمی توانند چین و چروک ایجاد کنند و در نتیجه ظاهری صاف تر و جوان تر پیدا می کنند.

رایج ترین نقاط تزریق بوتاکس کدام است؟

به طور کلی، رایج ترین نقاط درمان شده روی صورت است و شامل خطوط خنده اطراف دهان، چین و چروک های ضخیم روی گردن، چین های بین ابروها، خطوط پیشانی و پنجه کلاغی می شود. برای شرایط پزشکی، معمولاً برای درمان هایپرهیدروزیس (تعریق بیش از حد دست‌ها، پاها، صورت یا زیر بغل) استفاده می‌شود. هیپرهیدروز، و تعریق بیش از حد ناشی از آن، می‌تواند یک مسئله پزشکی ناتوان‌کننده برای بسیاری باشد، زیرا در کار، زندگی اجتماعی و فعالیت‌های روزمره اختلال ایجاد می‌کند.

این درمان همچنین با موفقیت برای درمان بیمارانی که از اسپاسم عضلانی شکایت دارند، از جمله بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس، فلج مغزی، و دیستونی گردنی استفاده شده است.

در کدام نقاط تزریق بوتاکس انجام میشود؟

نقاط تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس درمان هم بی خطر و هم موثر تلقی شده است و برای ایجاد نتایج بارها و بارها بر آن تکیه می شود. با توجه به اثربخشی آن، می توان آن را در بسیاری از مکان هایی که بیمار می خواهد بهبودی در پوست خود مشاهده کند، تزریق کرد.

برخی از نقاط تزریق بوتاکس در زیر آورده شده است:

1. تزریق بوتاکس به پیشانی

چین و چروک پیشانی به عنوان یک عارضه جانبی پیری ایجاد می شود و در نهایت برای همه ما اتفاق می افتد. یکی از نقاط تزریق بوتاکس پیشانی است . اگر نگران ظاهر شدن زودهنگام خطوط و چین و چروک های ریز در پیشانی خود هستید، یا می خواهید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ایجاد آنها انجام دهید، درمان بوتاکس می تواند کمک کننده باشد. تزریق برای چین و چروک پیشانی یک گزینه عالی برای دستیابی به ظاهری جوان و آرام است. با کاهش توانایی عضلات پیشانی برای انقباض، این روش درمانی می تواند به طور قابل توجهی ظاهر خطوط و چین و چروک را کاهش دهد.

برای اطلاعات بیشتر بر روی قیمت بوتاکس پیشانی کلیک کنید.

2.  تزریق بوتاکس خط اخم

از دیگر نقاط تزریق بوتاکس خطوط اخم است.خطوط عمودی که بین و بالای ابرو قرار می گیرند. مانند چین و چروک های پیشانی، خطوط اخم معمولاً با افزایش سن بیشتر برجسته می شوند. هر زمان که اخم می کنیم، ماهیچه ها منقبض می شوند و خطوط اخم عمودی ایجاد می کنند که در هنگام فشرده شدن شبیه آکاردئون است. این درمان به دلیل توانایی آن در حذف خطوط یا جلوگیری از عمیق‌تر شدن آنها مشهور است. هم مردان و هم زنان از درمان خطوط اخم سود می برند.

3. تزریق بوتاکس خطوط کناره‌ی چشم

اگر از خطوط ریز و چین و چروک‌های گوشه بیرونی چشم‌هایتان رنج میبرید ، مطمئن باشید که هنوز کور سوی امیدی برای از بین بردن آنها وجود دارد.خطوط کناری چشم از نقاط تزریق بوتاکس است. گاهی اوقات به عنوان “خط خنده” نامیده می شود، پای کلاغی معمولا زمانی ظاهر می شود که پوست نزدیک چشم شروع به از دست دادن کلاژن و اسید هیالورونیک می کند. این درمان ماهیچه ها را شل می کند و از ایجاد چین و چروک در هنگام لبخند جلوگیری می کند. این روش سریع است و می تواند در کمتر از 30 دقیقه انجام و درمان شود.

آیا میدانستید درمان میگرن با بوتاکس ممکن است؟

4. تزریق بوتاکس به زیر چشم

خطوط زیر چشم با حرکت و انقباض مکرر عضلات اطراف چشم و گونه ایجاد می شود که از دیگر نقاط تزریق بوتاکس است . آنها به مرور زمان به دلیل پیری و نازک شدن پوست ما تشدید می شوند. درمان بوتاکس می تواند با هدف قرار دادن و شل کردن عضلات خاص به نرم کردن چین و چروک زیر چشم کمک کند. درمان چین و چروک زیر چشم به محصول بسیار کمی نیاز دارد و راه طولانی را طی می کند.

5. خطوط ماریونت

خطوط ماریونت چین و چروک های نامناسبی هستند که از کنار دهان به سمت خط فک کشیده می شوند. هنگامی که این خطوط ایجاد می شوند، اغلب به کناره های دهان ظاهری رو به پایین می دهند و به چهره شما حالت خشمگین یا ناراضی در حالت استراحت منجر می شوند. این خطوط به دلیل شلی پوست ایجاد می شوند. یعنی پوست شما دیگر به اندازه کافی الاستیک نیست که به جای خود برگردد و ظاهری صاف و جوان ایجاد کند.درواقع خطوط ماریونت از دیگر نقاط تزریق بوتاکس است.

مناطق دیگر

از آنجایی که بوتاکس می تواند و برای درمان بسیاری از شرایط فراتر از نیازها بیماری و نیازهای آرایشی استفاده می شود، نقاط دیگری از بدن وجود دارد که می توان از بوتاکس برای درمان یا برای زیبایی آن منطقه استفاده کرد. به عنوان مثال، کسانی که از هیپرهیدروزیس رنج می برند، ممکن است در زیر بغل خود تزریق کنند تا غدد عرق را به طور موقت فلج کنند.

چگونه می توانید با درمان شروع کنید؟

اگر فکر می کنید که درمان برای شما مناسب است، با ما تماس بگیرید و یک زمان مشاوره با یکی از متخصصان پزشکی ما ترتیب دهید تا در مورد نیازهای خود صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مربوط به سابقه پزشکی خود را همراه داشته باشید، از جمله اطلاعات مربوط به جراحی های قبلی (به خصوص اگر در نزدیکی منطقه درمان بوده است)، شرایط پزشکی فعلی یا گذشته، و هر گونه دارو، مکمل یا داروهای گیاهی که در حال حاضر مصرف می کنید یا اخیرا گرفته شده است.

در طول زمان مشاوره شما، یکی از متخصصان پزشکی ما بافت، خاصیت ارتجاعی و میزان چین و چروک پوست شما را بررسی خواهد کرد. احتمالاً شما همچنین تحت یک آزمایش ساده قرار خواهید گرفت که در آن مقدار کمی از محلول به ساعد شما تزریق می شود تا از نظر هرگونه واکنش آلرژیک آزمایش شود. اکثریت قریب به اتفاق افراد به این درمان آلرژی ندارند، اما برای کسانی که حساسیت دارند، بهتر است با تزریق یک ناحیه کمتر حساس متوجه شوند.

چه مدت طول می کشد تا بوتاکس اثر کند؟

بوتاکس درمانی یک تعدیل کننده عصبی است که عضلات را شل می کند و آنها را از کار با تمام ظرفیت خود باز می دارد. با انجام این کار، خطوط و چین و چروک های ریز ناشی از انقباض عضلانی کاهش یافته و در برخی موارد به طور کامل از بین می رود. اکثر بیماران از 3 تا 5 روز پس از درمان متوجه اثرات آن می شوند، اما گاهی اوقات ممکن است تا 14 روز پس از درمان طول بکشد تا نتایج کامل نشان داده شود.

تاخیر به دلیل مدت زمانی است که بدن به درمان واکنش نشان می دهد. در برخی موارد، عوامل دیگری نیز در رابطه با مدت زمانی که طول می کشد تا درمان به اثر کامل خود برسد، وجود دارد. افرادی که عضلات صورتشان ضعیف‌تر است، معمولاً نسبت به آنهایی که عضلات قوی‌تری دارند، به زمان کمتری برای تأثیرگذاری درمان نیاز دارند.

برای کسانی که خطوط صورتشان عمیق است، یا افرادی که اولین درمان خود را در اواخر عمر انجام می دهند، گاهی اوقات بیش از یک تزریق برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است. همچنین، بیماران در این شرایط ممکن است به درمان های اضافی که ما ارائه می دهیم علاقه مند شوند. اگر یک رویداد اجتماعی یا تعطیلات در آینده دارید که می خواهید بهترین ظاهر خود را برای آن داشته باشید، ضروری است که جلسه مشاوره و درمان خود را حداقل دو هفته قبل از رویداد داشته باشید. انجام این کار گزینه های بیشتری برای درمان و زمان برای هر درمانی برای دستیابی به نتایج مطلوب در اختیار شما قرار می دهد.

نتایج بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

از آنجایی که اثرات درمان تا حد زیادی به توانایی بدن برای پاسخ دادن بستگی دارد، مدت زمان ماندگاری اثرات در فردی با فرد دیگر و منطقه ای به ناحیه دیگر متفاوت است. اگر بیش از یک جلسه درمان را انجام دهید، عموماً اعتقاد بر این است که اثرات طولانی تری باقی خواهند ماند زیرا پوست شما زمان بیشتری برای بازسازی کلاژن در ناحیه درمان دارد.

در بیشتر موارد، درمان برای اهداف زیبایی به طور متوسط ​​4 تا 6 ماه طول می کشد. اگر اولین جلسه درمانی شما باشد، ممکن است اثرات آن زودتر از بین برود. به همین دلیل، بسیاری از بیمارانی که برای اولین بار مراجعه می کنند، برای درمان های بعدی در 2 یا 3 ماه بعد مراجعه میکنند.

چه عواملی بر طول مدت تأثیرات تأثیر می گذارد؟

مدت زمانی که طول می کشد تا اثرات درمان نشان داده شود و همچنین مدت زمان ماندگاری آنها در افراد مختلف متفاوت است. همچنین عناصر مختلفی وجود دارد که بر طول مدت اثرات درمان تأثیر می گذارد.

  • قدرت دوز

بوتاکس معمولاً با 1 تا 3 سی سی محلول نمک رقیق می شود، اگرچه نقاط‌ی که تحت درمان تزریق بوتاکس قرار می گیرید بر قدرت دوز شما تأثیر می گذارد. هر چه محلول غلیظ تر باشد، ناحیه درمان متمرکزتر خواهد بود. نمک اضافی باعث پخش شدن محلول در نواحی اطراف می شود که اگر نقاط بزرگتری دارید که می خواهید آن‌ها را درمان کنید می تواند مفید باشد.

توجه به این نکته مهم است که در برخی از کلینیک ها محلول بیش از حد رقیق شده است و بیماران از قدرت کامل محلول بهره نخواهند برد. نتیجه نهایی منعکس کننده آن خواهد بود. به همین دلیل مهم است که فقط از ارائه دهندگان واجد شرایط ، درمان دریافت کنید و نه در یک سالن زیبایی.

  • متابولیسم شما

سرعت متابولیسم شما در مدت زمان ماندگاری اثرات درمان شما نقش دارد. بدن‌هایی که متابولیسم سریع‌تری دارند تمایل دارند محلول بوتاکس را سریع‌تر از بین ببرند و باعث می‌شوند که اثرات آن سریع‌تر از بین برود. بدن هایی با متابولیسم کندتر معمولاً عکس این موضوع را تجربه می کنند. اگر زیاد ورزش می کنید، چه به صورت حرفه ای و چه برای سلامتی خود، احتمالا متابولیسم سریع تری دارید و باید از تأثیر احتمالی آن بر درمان خود آگاه باشید.

  • نقاط تزریق تزریق بوتاکس

عضله(های) تحت درمان و بزرگی محل درمان بر مدت زمان نتایج شما تأثیر می گذارد. ماهیچه های بزرگتر، مانند عضله فرونتالیس روی پیشانی، نسبت به عضلات کوچکتر، مانند عضلاتی که مسئول پای کلاغی هستند، تمایل دارند مزایای درمان را برای مدت زمان کوتاه تری تجربه کنند.

میانگین مدت درمان برای عضلات بزرگتر بین 3 تا 4 ماه طول می کشد، در حالی که درمان عضلات کوچکتر 4 تا 6 ماه طول می کشد. با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، همه بدن ها متفاوت هستند و این ارقام می توانند بسته به فرد در هر جهت تغییر کنند.در افراد با انتخاب سبک زندگی که دارند متفاوت است.

  • سن بیمار

با افزایش سن و تاثیرات پیری، خاصیت ارتجاعی پوست و توانایی تولید کلاژن کاهش می یابد. به همین دلیل است که خطوط ریز و چین و چروک در نهایت با گذشت زمان بسیار عمیق تر و مشخص تر می شوند. در این بیماران، اثرات درمان سریعتر از بیماران جوان از بین می رود.

  • برنامه درمانی

درمان های اولین بار معمولاً کوتاه ترین مدت را دارند. هر چه برنامه درمانی خود را منظم تر کنید، اثرات طولانی تری باقی خواهند ماند. اگر سؤال یا نگرانی در مورد طول عمر درمان خود دارید، همیشه باید قبل از انجام هر کاری با ما صحبت کنید.

سخن آخر درباره نقاط تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از ایمن ترین، پرکاربردترین و موثرترین گزینه های غیرتهاجمی موجود در بازار امروز برای درمان خطوط ریز و چین و چروک است. نقاط ی که اغلب تحت تزریق بوتاکس قرار می گیرند روی صورت است، اگرچه سایر نقاط بدن نیز واجد شرایط تزریق بوتاکس هستند. اگر سوالی در مورد اینکه آیا درمان بوتاکس برای شما مناسب است یا خیر، همین حالا میتوانید با ما تماس بگیرید و با یک متخصص پزشکی صحبت کنید.

سوالات متداول نقاط تزریق بوتاکس

در طول می کشد تا اثرات بوتاکس را ببینید؟

در حالی که درمان تزریق بوتاکس می تواند تنها حدود 10 تا 15 دقیقه طول بکشد، از بیماران خواسته می شود قبل از مشاهده هر گونه تغییر قابل توجهی، 3 تا 4 روز و حداکثر 14 روز صبر کنند تا حداکثر نتایج را مشاهده کنند.

آیا بوتاکس می تواند به سایر قسمت های بدن هم نفوذ کند؟

به سختی.تزریق بوتاکس یک اثر بسیار هدفمند و موضعی دارد، نه سیستمیک. دورترین جایی که یوتاکس می تواند حرکت کند تا سه سانتی متر از محل تزریق است.

چه تعداد تزریق بوتاکس دریافت خواهم کرد؟

تعداد تزریق بوتاکس مطابق با اهداف و نیازهای شما تنظیم می شود. هنگامی که با متخصص ملاقات می کنید، او درمان مناسب را برای نقاط ی که می خواهید به آن رسیدگی کنید، از جمله خطوط اخم متوسط تا شدید، خطوط پنجه کلاغی و خطوط پیشانی را تعیین می کند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *