لیزر موهای زائد برای سندرم تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد

فهرست محتوا نمایش

لیزر بدن و سندرم تخمدان پلی کیستیک روشی ایمن و موثر برای مبارزه با علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک ( PCOS ) است.سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟سندرم تخمدان پلی کیستیک از هر 10 زن دارای تخمدان، 1 نفر را تحت تاثیر قرار می دهد که بسیاری از آنها تشخیص داده نمی شوند. علائم کلاسیک سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شامل مشکل در کاهش وزن، پریودهای نامنظم یا بدون قاعدگی و مقادیر غیرعادی مو در صورت، سینه ها و شکم است. افزایش سطح تستوسترون می تواند منجر به افزایش رشد مو شود و بر ظاهر، راحتی و اعتماد به نفس فرد تأثیر بگذارد.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد

سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS) یک اختلال هورمونی است که بسیاری از زنان را در سال های باروری تحت تاثیر قرار می دهد. سندرم تخمدان پلی کیستیک در اثر مقادیر بالاتر آندروژن ها یا هورمون های مردانه ایجاد می شود.

سندرم تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد

یکی از عوارض سندرم تخمدان پلی کیستیک افزایش و ضخیم شدن موها در صورت و بدن است. این عمل می تواند زنان را نسبت به موهای زائد بسیار خودآگاه کند و اغلب گزارش می دهند که سایه و ته ریش روی صورت یا گردن خود دارند.

آیا لیزر موهای زائد با وجود داشتن سندرم تخمدان پلی کیستیک موثر است؟

ثابت شده است که لیزر موهای زائد برای سندرم تخمدان پلی کیستیک (laser hair removal for pcos) میزان رشد مو را کاهش داده و به نازک شدن موها کمک می کند. معمولاً برای به حداقل رساندن علائم رشد موهای زائد به 6 تا 8 درمان نیاز است و این می تواند در فردی با فرد دیگر متفاوت باشد. درمان ها توسط تکنسین های لیزر بسیار مجرب و آموزش دیده انجام می شود و آنها با خوشحالی می توانند هر گونه سوال یا نگرانی را که بیماران دارند پاسخ دهند.

آیا لیزر موهای زائد به علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک من کمک می کند؟

لیزر موهای زائد برای سندرم تخمدان پلی کیستیک به بسیاری از زنان کمک کرده است تا از رشد موهای زائد خلاص شوند. لیزر موهای زائد برای زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک کاملا بی خطر است. از آنجایی که رشد بیش از حد مو در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک مسئله هورمونی است، ممکن است بیش از تعداد معمول درمان ها و همچنین درمان های نگهدارنده بیشتری مورد نیاز باشد.

رشد موی به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک روی صورت

در حالی که پاها، بازوها و خط بیکینی اولین نواحی هستند که هنگام فکر کردن به لیزر موهای زائد به ذهن خطور می کنند، دریافت درمان های لیزر موهای زائد برای موهای صورت کاملاً ایمن و مؤثر است. و در واقع برای زنان، با یا بدون سندرم تخمدان پلی کیستیک رایج است. موهای صورت، چه روی گونه‌ها، چانه، لب شایع‌ترین و اغلب مورد درخواست برای لیزر موهای زائد هستند. رشد بیش از حد مو ناشی از سندرم تخمدان پلی کیستیک را می توان با یک محلول دائمی به جای اپیلاسیون معمولی برطرف کرد.

لیزر موهای زائد برای سندرم تخمدان پلی کیستیک چقدر موثر است؟

لیزر موهای زائد برای سندرم تخمدان پلی کیستیک

لیزرهای مورد استفاده برای لیزر موهای زائد موهای رنگدانه را هدف قرار می دهند. موهای بلوند، سفید یا قرمز قابل توجه است که توسط لیزر مورد هدف قرار می گیرند. موهای تیره تر را می توان با موفقیت برای همیشه بین برد. اگر مطمئن نیستید که کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد هستید، ما مشاوره حرفه‌ای با متخصصان لیزر موهای زائد ارائه می‌دهیم که می‌توانند تشخیص دهند که لیزر موهای زائد برای شما مناسب است.

آیا لیزر موهای زائد برای سندرم تخمدان پلی کیستیک دائمی است؟

از آنجایی که موفقیت مرکز لیزر موهای زائد به هر بیمار بستگی دارد، تعداد درمان‌ها و درمان‌های نگهداری در بیمار با بیمار دیگر متفاوت است. تعداد درمان‌ها نیز ممکن است متفاوت باشد زیرا سندرم تخمدان پلی کیستیک باعث رشد هورمونی مو می‌شود. لیزر موهای زائد به جای اپیلاسیون دو هفته‌ای، درمان دائمی‌تری را ارائه می‌کند تا به مبتلایان به سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک کند که کمتر نگران رشد موهای زائد و آزاردهنده صورت باشند.

مطالعات طولانی مدت نشان داده است که تا 90 درصد کاهش رشد مو در 19 ماهگی، طول این مطالعات تا کنون است. قبل از طرح ادعای حذف “دائمی”، پیگیری طولانی تری لازم است. اما اگر مشخص باشد که از بین بردن موهای زائد بسیار طولانی امکان پذیر است. هیچ سیستم لیزری حذف موهای زائد در حال حاضر مجاز به ادعای “برداشتن دائمی موهای زائد” نیست.

آیا حذف موهای زائد با لیزر به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک برای افرادی که پوست تیره دارند جواب می دهد؟

مهم است بدانید که لیزرهای مختلف نیازهای خاص و رنگ پوست را درمان می کنند. پوست های تیره تر را می توان به طور ایمن و موثر با لیزر موهای زائد بدون آسیب رساندن به رنگدانه پوست درمان کرد. لیزرهای خاصی که استفاده می شود ایمن و موثر هستند و در طول مشاوره با شما در میان گذاشته می شود.

برای آماده شدن برای درمان لیزر موهای زائد به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک چه کاری باید انجام دهم؟

معمولاً شیو کردن یا تراشیدن ساده ناحیه مورد نظر برای درمان کافی است. کندن یا اپیلاسیون ناحیه معمولاً توصیه نمی شود زیرا نور لیزر به موهای تیره زیر پوست جذب می شود.

اگر اخیراً ناحیه‌ای که مرا آزار می‌دهد اپیلاسیون کرده باشم، چه؟

برای اینکه لیزر درمانی بیشترین تاثیر را داشته باشد، مو باید در فولیکول وجود داشته باشد. از آنجایی که اپیلاسیون یا کندن موها را از فولیکول بیرون می‌کشد، مناطقی که اخیراً وکس شده یا کنده شده برای درمان مناسب نیستند. توصیه می‌کنم قبل از درمان، زمان کافی برای بازگشت ساقه‌های مو به ناحیه مورد نظر در نظر بگیرید. در طول این مدت، در صورت تمایل می توانید ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.

آنچه از تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد باید انتظار داشت

لیزر موهای زائد برایسندرم تخمدان پلی کیستیک کار می کند و بسیاری از زنان مبتلا به این بیماری توانسته اند نتایج باورنکردنی را تجربه کنند. برای حفظ کاهش رشد مو، درمان‌های نگهدارنده منظم ممکن است هر 12 تا 15 هفته، به طور نامحدود مورد نیاز باشد. این می تواند به ویژه برای رشد موهای صورت صادق باشد. در حالی که لیزر 100٪ موهای زائد دائمی را حذف نمی کند، موها به طور قابل توجهی ظریف تر، سبک تر و به طور قابل توجهی کندتر رشد مجدد خواهند داشت.

آیا لیزر درمانی برای برخی افراد بهتر از دیگران عمل می کند؟

اگرچه همه به جز تیره ترین انواع پوست و رنگ موهای روشن تر به طور بالقوه قابل درمان هستند. معمولاً وقتی برای تیره ترین موها در برابر روشن ترین پوست استفاده می شود مؤثرتر عمل می کند. افرادی که برنزه شده اند قبل از درمان باید صبر کنند تا برنزه شدن آنها کمرنگ شود.

آیا یک جلسه لیزر مو های زائد به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک کافی خواهد بود؟

خیر. لیزر درمانی فقط روی موهایی که در مرحله رشد فعال هستند کار می کند. در هر زمان به طور متوسط ​​30 درصد از موهای ما ممکن است در حالت استراحت باشند. وقتی این مو دوباره فعال شود رشد کرده و نیاز به درمان دارد. همچنین رشد موهای کاملاً جدید در یک ناحیه می تواند با گذشت زمان رخ دهد و نیاز به درمان داشته باشد. به همین دلیل است که زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک باید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود در مورد داروها مشورت کنند تا هورمون ها را در حالت طبیعی تر نگه دارند تا رشد موهای جدید برای آن فرد به حداقل برسد.

آیا لیزر موهای زائد به دلیل تخمدان پلی کیستیک دارای درد است؟

خیز دارای درد زیادی نمیباشد.معمولاً نیازی به بی حسی نیست. با این حال، برای پوست های حساس یا بیماران، می توان از قبل از کرم بی حس کننده موضعی استفاده کرد.

آیا لیزر موهای زائد به دلیل تخمدان پلی کیستیک عوارض جانبی دارد؟

لیزر موهای زائد برای سندرم تخمدان پلی کیستیک

نواحی تحت درمان ممکن است ظاهری کمی قرمز و تحریک شده داشته باشند که ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. این نواحی ممکن است در این زمان کمی ناراحت کننده باشند. افرادی که پوست تیره‌تری دارند یا برنزه شده‌اند ممکن است کمی روشن شدن پوست را تجربه کنند. این امر باید موقتی باشد. احتمال بروز چند عارضه جانبی دیگر وجود دارد.

آیا داروهایی وجود دارد که باید قبل از درمان لیزر موهای زائد به دلیل تخمدان پلی کیستیک از آنها اجتناب کنم؟

بله، اگر در حال حاضر از داروهایی استفاده می کنید که ممکن است پوست شما را به نور حساس تر کنند، مانند تتراسایکلین یا خار مریم، احتمالاً به شما توصیه می شود که یک تا دو هفته قبل از درمان این داروها را متوقف کنید. همچنین، بسیاری از کلینیک ها توصیه می کنند که استفاده از محصولات مراقبت از پوست مانند Retin-A، Renova یا سایر داروهای گلیکولیک یا آلفا هیدروکسی اسید را به مدت یک هفته قبل از درمان متوقف کنید. همه اینها می تواند باعث شود پوست شما نسبت به نور لیزر حساس تر از حد معمول باشد.

هزینه درمان لیزر موهای زائد به دلیل تخمدان پلی کیستیک معمولا چقدر است؟

قیمت لیزر کل بدن هر کلینیک با کلینیک دیگر متفاوت است و اکثر آنها مایلند قبل از درمان ، تخمینی از هزینه ها را به شما ارائه دهند. در حالی که یک درمان لیزری معمولاً گرانتر از درمان الکترولیز است، ناحیه تحت درمان می تواند بزرگتر باشد و زمان بسیار کمتری را ببرد.

ما اینجا هستیم تا به همه خانم ها کمک کنیم تا احساس اعتماد به نفس و زیبایی داشته باشند. اجازه ندهید سندرم تخمدان پلی کیستیک احساس شما را در مورد خودتان تغییر دهد. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم راه حلی پیدا کنید و به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم. برای تعیین وقت مشاوره لیزر موهای زائد سندرم تخمدان پلی کیستیک امروز با ما تماس بگیرید تا بتوانیم به شما کمک کنیم بدون توجه به سندرم تخمدان پلی کیستیک بهترین احساس را داشته باشید!

سوالات متداول درباره تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به دلیل سندروم تخمدان وپلی کیستیک چقدر ماندگار است؟

برخی از افراد ممکن است هر شش تا دوازده ماه یک بار نیاز به درمان نیاز داشته باشند. نتایج بسته به نوع مو و نوع پوست شما متفاوت است. آماده‌سازی مناسب و مراقبت‌های بعدی نیز می‌تواند بر مدت زمان ماندگاری نتایج تأثیر بگذارد.

رنگ کردن مو‌ها چه تاثیری دارد؟

درست قبل از درمان می توان رنگی را روی موها اعمال کرد که ممکن است لیزر را موثرتر کند. با این حال، نمی توان انتظار داشت که درمان موهای روشن به اندازه درمان موهای تیره موثر باشد.

به چند جلسه درمانی برای تخمدان پلی کیستیک و لیزر موهای زائد نیاز خواهم داشت؟

این سوال بسیار کلی است زیرا در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. بسته به ناحیه تحت درمان، ویژگی های رشد موی شخصی شما و اهداف شما، بین 3-8 درمان یا بیشتر، ممکن است برای دستیابی به حداکثر نتایج مورد نیاز باشد.

آیا لیزر موهای زائد به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک هر ناحیه ای قابل درمان است؟

بله. هر ناحیه دارای مو در بدن به طور بالقوه قابل درمان است.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *