فیلر بینی چیست

فیلر بینی چیست؟

امروزه برای اصلاح و زیبا تر کردن فرم بینی بدون نیاز به جراحی می توانید از فیلر بینی استفاده کنید. در این روش برای خلق تغییرات موقت در فرم بینی عمل تزریق ماده فیلر در زیر لایه های پوست انجام می شود. متخصصین پوست با استفاده از این ماده پر کننده و تزریق دقیق آن در نقاط مختلف بینی، نواقص بینی را برطرف می نمایند. از بین بردن نواقص بینی به وسیله این ژل دائمی نمی باشد و بعد از گذر چندین ماه فرم بینی به شکل پیشین خود باز می گردد.

فواید فیلر بینی:

یکی از روش های زیبا سازی بینی تزریق فیلر بینی می باشد. متخصص پوست با ظرافت و تزریق دقیق این ماده در زیر لایه های پوست باعث یکدست شدن انحنای تیغه ی بینی و سر بالا شدن آن می شوند. این روش زیبا سازی مناسب افرادی است که نسبت به انجام عمل جراحی فوبیا دارند. تزریق این نوع ژل عارضه کمی به همراه دارد و شاهد این موضوع خواهید بود که روند بهبودی آن در کمترین زمان ممکن اتفاق می افتد. لازم به ذکر است که انجام زیبا سازی بینی با تزریق ژل نیازی به مراقبت های مخصوص و خاص پس از اتمام این عمل نخواهد داشت. پس از انجام این عمل در لحظه شاهد نتایج عالی و ایده آل آن خواهید بود.

فواید فیلر بینی
فواید فیلر بینی

از دیگر مزایای تزریق فیلر بینی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• هزینه های پرداختی برای انجام این روش نسبت به جراحی بینی کمتر می باشد. این روش زیبا سازی مناسب افرادی است که استطاعت پرداخت هزینه های سنگین مرتبط با جراحی را ندارند.

• در این روش زیبا سازی که تزریق  فیلر بینی به شکل غیر تهاجمی صورت می گیرد. قبل از انجام این روش برای از بین بردن درد ناشی از تزریق از کرم بی حس کننده استفاده می شود.

• در این روش به راحتی می توانید پس از انجام تزریق به فعالیت های روزانه خود بپردازید و نیازی به ریکاوری ندارید و دوران نقاهت کوتاهی را سپری خواهید کرد.

عوارض و معایب فیلر بینی:

هر شخص باید قبل از انجام این روش اطلاعات کافی نسبت به عوارض فیلر بینی را کسب نماید. به طور کلی به ترکیباتی که دارای ویژگی هایی نظیر: پر کنندگی و حجم دهندگی می باشند فیلر گفته می شود. در ساختار این نوع ترکیبات که از تولیدات بشر به شمار می رود از مواد مصنوعی استفاده می شود. در همین راستا ممکن است استفاده از این نوع ژل ها باعث بروز حساسیت هایی در بدن شود. می توان گفت عوارض جانبی ناشی از تزریق ماده فیلر در نواحی مختلف بینی بسیار ناچیز می باشد. به این صورت که پس از انجام تزریق ژل امکان به وجود آمدن تورم بسیار ناچیز و یا کبودی و قرمزی بسیار اندکی در ناحیه مذکور می باشد. لازم به ذکر می باشد که این علائم طی یک الی دو روز از بین می روند.

عوارض و معایب فیلر بینی

در برخی موارد بعد از تزریق فیلر بینی امکان بروز عوارض شدید تری هم وجود دارد. در ادامه به شرح مختصری از این عوارض می پردازیم.

• قرمز شدن پوست بینی

پس از تزریق فیلر بینی، پوست بینی مراجعه کننده دچار قرمزی سطحی می گردد. این عارضه پس از گذشت چند روز از بین می رود. به وجود آمدن این عارضه در مقایسه با عارضه هایی که پس از انجام عمل جراحی بینی ایجاد می شود خیلی ناچیز می باشد.

• شکل نامتقارن در بینی ایجاد می شود

این حالت زمانی اتفاق می افتد که عمل تزریق ژل توسط افراد غیر متخصص انجام می پذیرد.

• بروز عارضه عفونت

پدیدار شدن عارضه عفونت در بینی یکی دیگر از معایب انجام فیلر بینی می باشد. به این صورت که پس از تزریق ژل در برخی موارد شما شاهد عفونت در بینی خود خواهید بود. در صورت بروز این نوع عوارض بهتر است برای درمان آن با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

عدم مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه

در برخی موارد مشاهده شده که افرادی که به مراکز غیر مجاز مراجعه کرده اند پس از انجام  تزریق فیلر بینی با عارضه های شدید تری مواجه شده اند. این پیشامد ها در اثر استفاده از مواد تقلبی و یا نا وارد بودن پزشک به وجود می آید. از عارضه های نادر می توان به مسدود شدن شریان های خونی اشاره کرد. در صورتی که تزریق ژل به دست افرادی که مهارت کافی ندارند انجام شود باعث ایجاد این گونه عوارض می شود. برای مشاهده نتیجه مطلوب بهتر است پیش از انجام این کار در مورد پزشک متخصص در این زمینه تحقیقات لازم را به عمل آورید.

میزان ماندگاری فیلر بینی:

بعد از تزریق ژل در حالت عادی این ماده به مرور زمان کم شده و سرانجام از بین می رود. اما میزان ماندگاری فیلر بینی بسته به آناتومی و بیولوژی بدن افراد دارد. وقوع برخی حرکات کوچک که در اجزای صورت رخ می دهد در میزان ماندگاری این ماده پر کننده تاثیر گذار است. زمانی که شما میخندید فرم ماهیچه های اطراف بینی تغییر می کند. در نتیجه فشار بر روی ماده فیلر بیشتر شده و سرعت جذب را بالا تر می برد. یکی دیگر از مواردی که تاثیر به سزایی در ماندگاری این ماده دارد میزان سرعت متابولیزه شدن این ماده پر کننده به وسیله بدن فرد می باشد.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر میزان ماندگاری فیلر بینی می توان به مهارت پزشک معالج اشاره نمود. تزریق این ماده پر کننده باید بسیار ظریف و دقیق انجام شود. این کار باید توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. در صورت تزریق نادرست، امکان حرکت ماده فیلر در زیر پوست وجود دارد که همین امر سبب پیدایش ناهنجاری های ظاهری در شکل و فرم بینی می شود. میزان ناهنجاری و نوع بینی نیز تاثیر به سزایی در طول عمر این نوع تزریق دارد.

برای ماندگاری بیشتر نتایج فیلر بینی و ثابت ماندن ظاهر، بهتر است اقدام به ترمیم مجدد آن نمایید. سعی کنید فشار هایی نظیر سنگینی عینک و ماسک را که بر روی بینی اعمال می شود کنترل نمایید. همچنین می توانید به صورت مرتب و پیاپی با پزشک خود در ارتباط باشید تا در صورت در دسترس بودن گزینه طولانی تر و بهتر، سریعا اقدام نمایید.

انجام تزریق فیلر بینی مناسب چه افرادی می باشد؟

تزریق فیلر بینی
تزریق فیلر بینی

• تزریق فیلر بینی برای افرادی که قسمت پل بینی آن ها نسبت به شکل طبیعی، اندکی پایین تر می باشد مناسب است.

• تزریق این نوع ماده پر کننده برای بینی هایی با قوز کوتاه نیز باعث یکدست شدن فرم بینی می شود.

• برای از بین بردن تو رفتگی های بسیار کم که بر روی سطح بینی وجود دارد و یا افرادی که بینی آن ها نامتقارن می باشد مناسب است.

• برای بر طرف کردن ایرادات جزئی که بعد از انجام عمل جراحی بینی مشاهده می شود.

• مناسب افرادی که حالت پل بینی آن ها به صورت تو رفته می باشد.

هزینه تزریق فیلر بینی:

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند بدون انجام هر گونه عمل جراحی و تکنیک های تهاجمی اقدام به زیبا سازی و خوش فرم کردن بینی خود نمایند. همان طور که می دانید هزینه هایی که در خصوص انجام عمل جراحی بینی صرف می شود سنگین است. یکی از تکنیک های به روز برای زیبایی فرم بینی تزریق فیلر بینی می باشد. با توجه به نتایج آنی و مقرون به صرفه بودن این روش مخاطبان زیادی را جذب خود نموده است.

عواملی نیز بر هزینه فیلر بینی تاثیر گذار هستند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

• مقدار ماده تزریق شده در بینی مراجعه کننده در میزان هزینه های پرداختی تاثیر به سزایی دارد. به این صورت که  هر چقدر مقدار ماده تزریق شده برای مراجعه کننده بیشتر باشد در نتیجه هزینه های پرداختی نیز بالا تر خواهد بود.

• نامدار و با تجربه بودن پزشک متخصص نیز در میزان هزینه پرداختی شما موثر است. بدون شک پزشکان با تجربه و متخصص با مهارت کافی عمل تزریق را نسبت به پزشکانی که هیچ گونه تجربه ای در این زمینه ندارند انجام می دهند. در نتیجه هزینه های پرداختی برای تزریق فیلر بینی به دست متخصصین در این زمینه بیشتر خواهد بود.

• افت و خیز قیمت های دارویی نیز در هزینه های فیلر بینی موثر می باشد. همان طور که می دانید فیلر جزو داروهای وارداتی می باشد. از این رو با نوسانات قیمت ارز و بالا تر رفتن آن، قیمت این نوع ژل ها نیز تغییر کرده و بیشتر می شود.

• تعداد جلسات، مکان و کلینیک  مورد نظر جهت مراجعه برای انجام این عمل زیبا سازی نیز بر هزینه پرداختی تاثیر گذار می باشد.

انجام فیلر بینی جزوی از عمل های زیبایی محسوب می شود. بر همین مبنا هزینه های پرداختی برای این گونه زیبا سازی ها با تعرفه آزاد حساب می شود. بیمه در قبال این خدمات هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی کند.

نکات مراقبت های بعد از فیلر بینی:

رعایت نکات مراقبت بعد از فیلر بینی (nose filler) بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورتی که مراجعه کننده پس از تزریق ژل مراقبت های لازم را انجام ندهد، احتمال بروز عوارض می باشد. در برخی موارد باعث کمتر شدن تاثیرات فیلر شده و در نهایت نتایج مثبتی بعد تزریق مشاهده نمی شود. بازه زمانی رعایت نکات مراقبتی پس از تزریق ژل فرم دهنده بینی بسیار کوتاه می باشد. معمولا این بازه زمانی بین یک روز تا یک هفته در نظر گرفته می شود.

مراقبت های بعد از فیلر بینی

از جمله مراقبت های پس از فیلر بینی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• پس از انجام عمل تزریق طی سه روز آتی بهتر است از کپسول سفالکسین استفاده کنید.

• به مدت یک هفته از استعمال کرم در ناحیه بینی و آرایش کردن این ناحیه امتناع کنید.

• مصرف 10 لیوان آب در طول روز به مدت یک هفته توصیه می شود.

• تحت هر شرایطی اقدام به ماساژ ناحیه بینی نکنید.

• به مدت یک هفته بهتر است از مواردی نظیر حمام داغ، سونا، جکوزی، بخور داغ استفاده نکنید.

• طی یک هفته آتی از خوابیدن به پهلو و روی شکم پرهیز کنید.

• مراقب باشید در طی فعالیت های روزانه فشار یا ضربه ای بر روی بینی شما اعمال نشود.

• در صورتی که ورزش بخشی از فعالیت های روزانه شما می باشد. بهتر است به مدت یک هفته از انجام هر گونه فعالیت ورزشی پرهیز کنید.

سوالات متداول درباره فیلر بینی:

ایا فیلر بینی را کوچک میکند؟

هنگامی که از فیلر به درستی مورد استفاده قرار گیرد ، می توان با کمک تکنیک های هوشمندانه برای باریک شدن ، تغییر شکل و ظرافت پایه بینی استفاده نمود. به نحوی که بلافاصله نشان داده می شود و چشم بیننده را به طرز عجیبی فریب می دهد.

ایا فیلر بینی دائمی است؟

خیر

ایا فیلر بینی درد دارد؟

عموما درد زیادی ندارد. اما متخصصان برای برخی افراد که حساس تراند، کرم بی حسی توصیه می کنند.

آیا فیلر بینی ماندگار است؟

خیر نیاز به ترمیم دارد.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *