مراقبت بعد از فیلر بینی

مراقبت‌های بعد از فیلر بینی + چسب زدن بعد از فیلر بینی

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که فیلر بینی را نسبت به درمان‌های تهاجمی مانند جراحی بینی ترجیح داده اید، بهتر است در مورد مراقبت های بعد از فیلر بینی بیشتر بدانید تا با رعایت آن ها بر ماندگاری بیشتر فیلر در بدن خود بی‌افزایید.

چرا باید مراقبت های بعد از فلیر بینی را رعایت کنیم؟

فیلر بینی یا به عبارتی ژل بینی به عنوان پرکننده استفاده می شود و گاهی اوقات نیز به منظور فرم‌دهی، رفع چین و چروک، جوانسازی و از بین برنده اسکار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که شما تزریق فیلر بینی انجام داده باشید و مراقبت بعد از فیلر بینی را رعایت نفرمایید خیلی زود تاثیر ژل از بین می رود و جذب بدن شما می شود. در موارد محدودی هم ممکن است دچار عوارض پس از تزریق بشوید. به همین دلیل توصیه می شود اگر هرگونه تزریق ژل، بوتاکس و فیلر داشتید حتما به مراقبت ها و توصیه های پزشک پس از تزریق عمل نمایید.

مراقبت بعد از فیلر بینی چیست؟

مراقبت بعد از فیلر بینی
مراقبت بعد از فیلر بینی

1.       استفاده از کمپرس سرد

از بهترین مراقبت هایی که بعد از فیلر بینی می توانید انجام دهید استفاده از کمپرس آب سرد است. این مراقبت معجزه آسا بسیار تاثیرگذار است. پیشنهاد می شود تا سه روز پس از تزریق نیز این روند را ادامه دهید زیرا باعث جلوگیری از خونریزی، تورم و جابه جایی ژل از ناحیه تزریق می شود. حتما دقت نمایید که کمپرس آب ولرم و آب گرم استفاده نکنید زیرا تاثیر عکس دارد.

2.       عدم دست زدن و ماساژ دادن بینی

یک نکته‌ی مهم را هرگز فراموش نکنید. بعد از تزریق ژل یا فیلر به هیچ عنوان به ناحیه تزریق دست نزنید و ماساژ ندهید زیرا در روزهای اول موجب جابه جا شدن فیلر و از بین رفتن فرم ایجاد شده می شود.

3.       عدم استفاده از مواد آرایشی بهداشتی تا 24 ساعت

پزشکان استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی مرتبط با صورت را در 24 ساعت اولیه مجاز نمی دانند. زیرا جای سوزن همچنان در صورت شما باز هست و امکان ورود مواد به زیر پوست و بروز عفونت یا آلرژی نیز وجود دارد.

4.       جلوگیری از خیس شدن ناحیه تزریق

همانطور که اشاره شد در روز اول همچنان جای سوزن بر صورت باز است به همین دلیل شست و شوی صورت هم توصیه نمی شود تا از ورود آب به زیر پوست و البته جابه جایی فیلر پیشگیری شود.

5.       عدم مصرف مشروبات الکی و دخانیات تا یک هفته پس از تزریق

نمونه های عوارض منفی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا به حال به کلینیک گزارش نشده اند ولی به تشخیص پزشکان بهتر است در چند روز اولیه پس از تزریق از مصرف موارد ذکر شده خودداری نمایید تا مشکلی در روند درمان زیبایی شما پیش نیاید.

6.       در هنگام خواب از دو بالش استفاده نمایید.

بهتر است به صورت دراز کشیده و طاق باز  بخوابید و برای عدم جابه جایی فیلر از دو بالش در هنگام خواب استفاده نمایید.

7.       عدم استحمام بعد از فیلر بینی

تا 24 ساعت پس از تزریق فیلر بینی از استحمام خودداری نمایید و بعد از 24 ساعت بهتر است از حمام با آب سرد یا آب ولرم استفاده کنید. دوش آبگرم تا 72 ساعت پس از تزریق موجب پخش شدن فیلر خواهد شد.

8.       ممنوعیت انجام فعالیت سنگین

پزشک پس از تزریق با توجه به شرایط جسمی شما ممنوعیت ها را به شما اعلام خواهد کرد ولی بهتر است تا 24 ساعت پس از تزریق از ورزش کردن و انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.

چسب زدن بعد از فیلر بینی

ممکن است پزشک شما چسب زدن بعد از فیلر بینی را پیشنهاد کند. در این صورت پس از گذشت 3 روز از تزریق، زمانی که می‌خواهید حمام کنید، به آرامی چسب را جدا کنید و به بینی خود فشار وارد نکنید. پس از سپری شدن 3 ساعت از جدا کردن چسب بینی، چسب جدید دیگری روی ناحیه تزریق شده بزنید و تا ۲ الی ۳ هفته (با مشورت پزشک) این کار را تکرار کنید.

نکات مهم مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی

نکات مهم بعد از تزریق فیلر بینی
نکات مهم بعد از تزریق فیلر بینی

•        التهاب، کبودی و قرمزی پس از تزریق کاملا طبیعی است و هیچ جای نگرانی نیست.

•        اگر به دنبال ماندگاری بیشتر پس از تزریق هستید، ترمیم ها و مراقبت های بعد از فیلر بینی خود را در زمان مشخص شده انجام دهید.

•        اگر علاقه ای به ترمیم مجدد فیلر بینی ندارید، نگران از بین رفتن فرم بینی خود نباشید، بینی شما به حالت اولیه بازنخواهد گشت.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در ابتدا باید ذکر کنیم که برای تزریق هرگونه فیلر، ژل و بوتاکس بهتر است که به متخصص مربوطه مراجعه نمایید زیرا تمام اقدام های غیر تهاجمی که برای زیبایی در ناحیه صورت انجام می شوند ممکن است کاملا ناخواسته با عوارض مواجه شوند. ولی برخی عوارض بسیار جدی بوده و نیاز به فوریت پزشکی دارند که به شرح زیر هستند:

•        تغییر رنگ صورت که هر روز بدتر شود و گسترش یابد

•        مشاهده علائم آلرژیک نزدیک نواحی تزریق

•        درد شدید در ناحیه تزریق

•        تاری دید

دوره نقاهت تزریق فیلر بینی چه مدت است؟

به صورت کلی اکثر افراد پس از تزریق دچار قرمزی و کبودی می شوند و ممکن است این روند تا دو هفته هم ادامه داشته باشد ولی عموما دوران نقاهت تزریق فیلر  و مراقبت بعد از فیلر بینی یک تا دو هفته تخمین زده می شود.

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

ماندگاری فیلر بینی

نتایج تزریق فیلر وابسته به نوع سیستم بدنی شما می باشد. فیلر های موجود در کلینیک زیبایی شکیبا می تواند تا 12 ماه ماندگاری داشته باشد و حتی نیاز به ترمیم نیز نداشته باشد. ولی در برخی افراد نیز به دلیل اینکه بدنشان ژل و فیلر را جذب می کند ممکن است ماندگاری به زیر 6 ماه برسد. در این مورد پیش از تزریق حتما با پزشک مربوطه مشورت نمایید.

برای دریافت مشاوره رایگان تزریق فیلر بینی، با ما تماس بگیرید.

آیا بعد از تزریق فیلر بینی می توان سولار رفت یا حمام آفتاب گرفت؟

مراقبت های بعد از فیلر بینی

به مدت یک هفته پس از تزریق بهتر است از در معرض گرمای شدید و سرمای شدید قرار گرفتن خودداری نمایید. حتما هنگام بیرون رفتن نیز از ضد آفتاب استفاده کنید و سولار رفتن را به طور حداکثری به تعویق بیندازید.

آیا بعد از تزریق می توان از داروهای مسکن استفاده کرد؟

بر اساس توصیه پزشکان بهتر است که پیش از تزریق و بعد از تزریق از داروهای مسکن استفاده نکنید زیرا موجب رقیق شدن خون می شوند و ممکن است بر فرایند تزریق تاثیر بگذارند و یا پس از تزریق مشکل ساز شوند.

آیا فیلر بینی عوارض دارد؟

عوارض فیلر بینی محدود به چند روز پس از تزریق می باشد که به صورت قرمزی، تورم و یا کبودی شاید مشاهده شود ولی تا یک الی دو هفته پس از تزریق کاملا از بین می روند.

فیلر بینی برای بینی های استخوانی

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند گزینه های مناسب تری برای تزریق فیلر بینی می باشند زیرا تیغه بینی آن ها صاف نیست و با مواد پرکننده ای مثل فیلر و ژل می توان آن مشکل را برطرف کرد. همچنین برای افرادی که بینی افتاده ای دارند نیز فیلر بینی توصیه می شود. زیرا نوک بینی را با فیلر می توان لیفت کرد.

فیلر بینی برای بینی های گوشتی

بینی های گوشتی برای تغییرات و اصلاحات جزئی و فرمدهی بینی می توانند از تزریق فیلر استفاده کنند. البته کلیه فرایند های غیر تهاجمی تغییرات جزئی ایجاد می کنند و برای آنکه چهره‌اتان تغییرات زیادی را تجربه کند باید به سراغ جراحی های زیبایی بروید.

خلاصه مراقبت های بعد از فیلر بینی

به صورت خلاصه پس از انتخاب پزشک متخصص در این حوزه، پیشنهاد می شود که از مشاوره فیلر بینی استفاده نمایید و میزان حجم فیلر مورد نیاز برای بینی خود را از پزشک بپرسید زیرا اگر بیش از حد مجاز فیلر به بینی شما تزریق شود ممکن است احتمال بروز عوارض بیشتر شود همچنین امکان انجام جراحی در طولانی مدت را از دست بدهید. پس از تزریق نیز تا 24 ساعت سعی کنید روی صورت نخوابید و هیچ موادی، حتی آب به صورت خود نزنید. البته توصیه های پزشک خود را نیز فراموش نکنید.

چرا کلینیک شکیبا گزینه ای مناسب برای انجام فیلر بینی می باشد؟

کلینیک شکیبا یکی از کلینیک های معتبر تهران می باشد که کلیه خدمات تزریق ژل، بوتاکس و فیلر را انجام می دهد. کلیه فرآیند مشاوره پیش از تزریق و خود تزریق توسط دکتر متخصص انجام می شود. برند های فیلر موجود در این کلینیک رووفیل و نورامیس می باشد که از بهترین و کم عوارض ترین برند های موجود در بازار می باشد. ضمن اینکه ماندگاری این برندها نیز از سایر برندها بیشتر است. جهت رزرو وقت و مشاوره رایگان می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

پرسش و پاسخ درباره مراقبت های بعد از فیلر بینی:

آیا فیلر بینی درد دارد؟

کلیه فرآیند تزریق فیلر بینی با بی حسی انجام می شود و شما هیچگونه دردی را احساس نخواهید کرد.

فیلر بینی مناسب چه نوع بینی هایی می باشد؟

تزریق فیلر بینی برای بینی های استخانی و گوشتی هر دو پاسخگو بوده ولی نتیجه گیری افرادی که بینی استخوانی دارند بیشتر بوده است.

فیلر بینی یا جراحی بینی؟

برای افرادی که تمایلی به روش های تهاجمی و جراحی ندارند و علاقه‌مند هستند روش های کم تهاجمی تر را امتحان کنند همچنین مشکلی با ترمیم ندارند، تزریق فیلر بینی مناسب تر می باشد.

کدام برند فیلر بینی بهتر است؟

برند های رووفیل و نورامیس با توجه به کیفیت و ماندگاری که دارند بیشتر از سایر برند ها توصیه می شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *