کبودی بعد از تزریق ژل لب

کبودی بعد از تزریق ژل لب + علت و درمان

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که دچاره کبودی بعد از تزریق ژل لب شده اید، اصلا جای نگرانی نیست؛ چرا که تورم و کبودی بعد از تزریق ژل امری کاملا طبیعی است و ۲۰ تا ۶۸ درصد از افراد طی مطالعات انجام شده پس از تزریق ژل لب کبودی در این ناحیه را تجربه می کنند.
معمولا مناطقی از پوست که بیشتر درگیر نشانه‌های پیری می شوند مانند اطراف لب، بیشتر کبودی بعد از تزریق ژل لب را از خود بروز می دهند. بدیهی است که تزریق ژل لب بسیار کم ریسک ست اما همانند تمامی درمان های زیبایی ممکن است مشکلاتی چون تورم و کبودی را برای برخی از زیباجویان داشته باشد.

علائم کبودی بعد از تزریق ژل لب + ماندگاری آن

علائم کبودی بعد از تزریق ژل لب
علائم کبودی بعد از تزریق ژل لب

تغییر رنگ در نواحی نزدیک تزریق لب و ایجاد التهاب در آن نواحی یکی از نشانه های بروز کبودی است.
معمولا علائم کبودی بعد از تزریق ژل لب بین ۷ الی ۱۴ روز ماندگار است. اگر علائم شما رو به بهبودی نرفت، الزامیست که به پزشک مراجعه کنید.
کبودی بعد از تزریق ژل لب امری عادی و معمول است و جای نگرانی وجود نخواهد داشت. گاهی اوقات این کبودی می تواند به خاطر اثرTyndall  باشد.

تاثیرTyndall در کبودی بعد از تزریق ژل لب

اثر کبودی بعد از تزریق ژل لب مشابه یک تغییر رنگ مایل به آبی است که اگر تزریقات ژل اسید هیالورونیک بیش از حد به صورت سطحی به پوست تزریق شود، ایجاد می شود. در هرحال برای مطمئن شدن از علت کبودی بهتر است که با یک پزشک متخصص که تزریقات شما را انجام می دهد، مشورت کنید.
اگر تغییر رنگ، نتیجه اثر Tyndall باشد، می توانید منتظر بمانید تا این پدیده به تدریج از بین رود، یا آنزیم هیالورونیداز (در صورت تشخیص پزشک) را به قسمت تحت تاثیر تزریق کنید تا نتایج نامطلوب را از بین ببرد.

علت ایجاد کبودی بعد از تزریق ژل لب

علت ایجاد کبودی بعد از تزریق ژل لب
علت ایجاد کبودی بعد از تزریق ژل لب

کبودی بعد از تزریق ژل لب زمانی حاصل می‌شود که مویرگ‌ها (رگ‌های ظریف) زیر پوست پاره شوند. مویرگ‌ها در حالت عادی پاره نمی‌شوند، مگر زمانی که جسم خارجی به آنها فشار وارد کند. سرنگ‌های تزریق ژل می‌توانند بعضی از مویرگ‌ها را پاره کنند و در نهایت  موجب  کبودی پوست صورت شوند. هر چه تعداد مویرگ‌هایی که پاره شده بیش‌تر باشد، پوشاندن کبودی بعد از تزریق ژل دشوارتر خواهد بود.

آیا پزشک متخصص میتواند از بروز کبودی جلوگیری کند؟

باید بگوییم کبودی بعد از تزریق ژل لب امری کاملا نسبی می باشد؛ ممکن است شما ده ها بار ژل تزریق کنید و دچار کبودی نشوید و یا در هر بار تزریق ژل لب محل تزریق شما کبود شود. پوست هر فرد نسبت به شرایط یکسان نسبت به فردی دیگر، غیرقابل پیشبینی است.
پزشک  متخصص می‌تواند با انجام  اقداماتی از احتمال کبود شدن پوست بکاهد اما هیچ تضمینی وجود ندارد. اگر پوستتان حساس است یا قبلا با تزریق ژل  کبود شده، از پزشکت متخصصتان بخواهید قبل از شروع تزریق از کمپرس یخ استفاده کند یا سرعت تزریق ژل و فشار دست را نسبت به دفعه قبلی کاهش دهد.

تاثیر انتخاب ژل در کبودی بعد از تزریق ژل لب

برخی از ژل ها یا تزریقات، بیش از سایر آنان منجر به بروز کبودی می شوند. به طور مثال، ژل های اسید هیالورونیک  به احتمال زیاد، بیشتر باعث کبود شدن می شوند، زیرا آنها عمیق تر به داخل پوست تزریق می شوند و از مواد غلیظ تری ساخته می شوند.
اما کاهش دهنده های چروک لب، مانند بوتاکس لب کمتر احتمال دارد باعث ایجاد کبودی شوند زیرا خیلی عمیق به پوست نفوذ نمی کنند و بنابراین باعث آسیب کمتر به مویرگ ها می شوند.

سایر عوارض تزریق ژل لب

از عوارض تزریق ژل لب می توان به:

 • آسیب بافت لب
 • بروز واکنش ها آلرژیک
 • تورم و کبودی
 • ایجاد عفونت
 • عدم تقارن
 • گلوله شدن ژل لب
 • التهابات پوستی
 • قرمزی پوست اشاره نمود.

راهکارهای پیشگیری و درمان کبودی بعد از تزریق ژل لب

درمان کبودی بعد از تزریق ژل لب
درمان کبودی بعد از تزریق ژل لب

۱-مراجعه به دکتر متخصص:

مراکز زیبایی و آرایشگاه های زیادی وجود دارند که به دلیل محبوبیت تزریق ژل در این کار دخیل میشوند که متاسفانه مراجعه به آنها عواقب جبران ناپذیری به همراه دارد. پس برای اینکه حداقل عوارض را پس از تزریق ژل تجربه کنید حتما به پزشک متخصص مراجعه فرمائید.

۲-مصرف آناناس :

آناناس حاوی آنزیم طبیعی بروملین می باشد که به موجب آن درمان کبودی وتورم را تسریع می بخشد به این منظور دوتا سه روز قبل و بعد تزریق ژل از آناناس استفاده کنید.

۳-رژیم غذایی مناسب وپرهیز ازمصرف برخی داروها:

استفاده از میوه ها وصیفی جات حاوی ویتامین k مانند اسفناج، خیاروهویج قبل وبعد از تزریق بسیار کمک کننده است. همچنین از مصرف برخی دارو ها ومواد غذایی ۱۰ روز قبل از تزریق خودداری کنید چرا که برخی از آنها باعث رقیق شدن خون میشوند که ریسک کبودی را افزایش می دهد مانند:

 • آسپرین
 • آیبوپروفن
 • ویتامین E
 • زردچوبه
 • جنسینگ
 • الکل

راهکارهای پس از تزریق ژل لب:

۱_کاهش فعاایت بدنی:

تا ۴۸ ساعت پس از انجام تزریق از هرگونه ورزش وفعالیت شدید بدنی که به موجب آن ضربان قلب وجریان خون را افزایش می دهد پرهیز کنید.

۲_خودداری از استعمال دخانیات، مصرف الکل و برخی داروها:

از مصرف الکل ودخانیات همچنین برخی داروها تا ۴۸ ساعت پرهیز کنید چرا که منجر به گشادی عروق، رقیق شدن خون و درنتیجه ایجاد کبودی می شوند.

سایر مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

برای اگاهی کامل از مراقبت های بعد از تزریق ژل لب، کلیک کنید.

 • از ماساژ دادن لب خود جدا خودداری کنید.
 • تاچند ساعت پس از تزریق فقط از محلول آنتی باکتریال و کرمی که توسط پزشک تجویز شده است استفاده کنید.
 • حدود ۱۰ ساعت پس از تزریق مرتب از کمپرس آب سرد برای کاهش التهاب استفاده کنید.
 • تا تمام شدن کبودی و التهاب از قرار گرفتن درمعرض نورشدید خورشید و گرمای زیاد پرهیز کنید.
 • اگر برحسب قرار کاری یا مهم ملزم به پوشاندن کبودی بودید بهتراست آنرا به تعویق بیاندازید یا درصورت لزوم از از کرم پودر های سبک یا BB کرم استفاده کنید.
 • درهنگام خواب بر روی صورت نخوابید.

روش پوشاندن کبودی بعد از تزریق ژل لب

پیش‎‌تر گفته شد که بهتر است حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از آرایش کردن خودداری کنید؛ اما بعد از یک روز، مشکل جدی با آرایش صورت برایتان پیش نخواهد آمد. نحوه‌ی آرایش برای پوشاندن کبودی تزریق ژل (در صورت لزوم) روش خاص خود را دارد. این مراحل عبارتند از:

 • زیرسازی:

برای اینکه آرایش طبیعی‌تر شود، باید رگه‌های قرمز حاصل از کبودی را از بین ببرید یا خنثی کنید. برای این منظور می‌توانید از ترکیب کرم مرطوب‌کننده و سایه سبز رنگ استفاده کنید. سایه سبز از رنگ‌هایی سرد است و ترکیب آن با قرمز که رنگ گرمی است، به پوست حالت طبیعی ترمی‌دهد. با براش آن را در محل کبودی بلند کنید. این مرحله بسیار مهم برای پوشاندن کبودی بعد از تزریق ژل لب می باشد.

 • کرم پودر:

از یک کرم‌پودر با پوشانندگی بالا استفاده کنید. رنگ کرم‌پودر باید با رنگ پوستتان هم‌خوانی داشته باشد. برای بهتر پوشاندن کبودی تزریق ژل لب، با براش کرم پود ر را محو کنید.

 • کانسیلر:

از یک کانسیلر خوب استفاده کنید چرا که، در نهایت ردی از کبودی روی صورتتان باقی نمی‌ماند.  برای پوشاندن کبودی تزریق ژل در همان محل  مقداری کانسیلر بزنید و با براش به آرامی ضربه بزنید وآکاملا پخش کنید. لازم نیست زیاد آنرا محو کنید در غیر این صورت ماندگاری کانسیلر و تاثیر آن بر پوشاندن کبودی کاهش می‌یابد.

 • اسپری یا پودر فیکس:

برای اینکه آرایش پاک نشود و مجبور نشوید دوباره آنرا تمدید کنید بهتر است از پودر فیکس کننده یا اسپری آن استفاده کنید.

پیش از تمامی مراحل قبل حتما صورت خودرا با محلول آنتی باکتریال که توسط پزشک تجویز شده است و با آب و صابون بدون ایجاد فشار بر صورت بشویید کاملا و پس از خشک شدن کامل پوست صورت مراحل بالا را انجام دهید و لازم است تمامی لوازم مورد استفاده از خوب بودن و تمیز بودن آنان اطمینان حاصل کنید.

سخن آخر درباره کبودی بعد از تزریق ژل لب

دقت کنید که سریعا برای این کار تصمیم نگیرید و تحقیقات مورد نیاز را تکمیل کنید و پیش از هر اقدامی حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید. در این صورت از آرامش خاطر بیشتر و نهایتا زیبایی خود لذت خواهید برد.

.در کلینیک شکیبا با خیالی آسوده، زیبایی لب های خود را به ما بسپارید

پرسش وپاسخ درباره کبودی بعد از تزریق ژل لب:

آیا کبودی بعد از تزریق ژل لب برای همه اتفاق می افتد؟

خیر تنها برای برخی از افراد ممکن است رخ دهد.

آیا کبودی بعد از تزریق ژل لب خطرناک است؟

خیر در روزهای نخست خطرناک نیست اما در صورت بیشتر شدن زمان با پزشک متخصص مشورت کنید.

چه عواملی موجب التهاب وکبودی بعد از تزریق ژل میشود؟

کبودی بعد از تزریق ژل لب عادیست اما استفاده از دارو ها ومواد غذایی رقیق کننده خون وتحرکات شدید بدنی موجب تشدید آن میشود.

4.1/5 - (19 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *