آر اف صورت چیست

آر اف صورت چیست؟ / عکس قبل و بعد آر اف فرکشنال

شاید تا به حال اسم ار اف یا امواج رادیویی به گوش شما رسیده باشد یا بخواهید بدانید که درمان آر اف صورت چیست؟ ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با تمامی جنبه های مختلف این درمان آشنا کنیم.
فرکانس رادیویی ار اف (RF) یک درمان زیبایی است که با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی و گرما باعث تولید کلاژن و الاستین در لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌شود و به طور کلی فواید آر اف فرکشنال زیاد است.
ار اف صورت یک عمل غیر جراحی است و به طور خاص برای هدف قرار دادن افتادگی پوست استفاده می شود. اکثر مردم پس از مقایسه ناحیه تحت درمان با ناحیه غیر درمان شده متوجه خواهند شد که پوست آنها انعطاف پذیرتر به نظر می رسد.ناحیه تحت درمان کشیده‌تر به نظر می رسد و بافت آن سفت تر و نرم تر به نظر می رسد.

فیلم آر اف صورت در کلینیک شکیبا


همچنین باید در نظر داشته باشید که ار اف صورت همانند تمایی عمل های پزشکی دیگر دارای عوارض جانبی نیز میباشد که می‌تواند سلول‌های چربی را کوچک کرده و به آنها آسیب برساند، اما جای نگرانی نیست زیرا به مرور زمان به طور طبیعی بهبود خواهد یافت.
فرکانس رادیویی جذاب است زیرا روشی غیرتهاجمی و نسبتا ملایم برای سفت کردن پوست است.فرکانس رادیویی (RF) درمانی است که در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده است و از انرژی RF برای گرم کردن درم و سفت کردن پوست بدون آسیب رساندن به لایه بالایی استفاده می کند.

از آر اف برای درمان منافذ باز پوست نیز استفاده می شود.

عکس قبل و بعد آر اف فرکشنال
عکس قبل و بعد آر اف فرکشنال در کلینیک شکیبا

از بین بردن جای جوش با آر اف ممکنه؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

آر اف صورت چیست؟

آر اف صورت چیست
آر اف صورت چیست؟

سفت کردن پوست صورت با فرکانس رادیویی یا درمان RF یک روش غیر تهاجمی است که برخی از پزشکان در مطب خود انجام می دهند. پزشک از یک وسیله استفاده می کند که به دستگاهی متصل است که امواج رادیویی ایجاد می کند. متخصصین زیبایی این وسیله را از روی بدن شما عبور می دهند تا امواج رادیویی را روی پوست شما اعمال کنند.
دستگاه های ار اف صورت امواج گرمایی تولید می کنند که پوست شما را وادار می کند تا کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند. این درمان همچنین چرخه سلولی را سرعت می بخشد، بنابراین پوست به مرور زمان سفت تر و ضخیم تر می شود.
لایه درم از کلاژن، الاستین و مواد زمینه ای تشکیل شده است. سطوح RF می تواند با خیال راحت از سطح پوست فراتر رفته و لایه های عمیق تر پوست را هدف قرار دهد و تولید کلاژن و الاستین را تحریک کند. در نتیجه ار اف صورت، رنگ و ساختار پوست بهبود یافته را مشاهده خواهید کرد.
هنگام درمان صورت، پروب فرکانس رادیویی پوست را ، تا دمای 38-40 درجه سانتیگراد گرم می کند. یک پروب کوچکتر برای درمان ناحیه چشم استفاده خواهد شد که پوست را بین 36 تا 38 درجه سانتیگراد گرم می کند. این انرژی حرارتی باعث رشد و تقویت کلاژن می شود که پروتئینی است که به خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند.
اگر در حال سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی روی بدن هستید، پروب فرکانس رادیویی پوست را تا دمای 40-45 درجه سانتیگراد گرم می کند. برای دستیابی به این دماهای بالاتر، هنگام درمان بدن از یک پروب بزرگتر استفاده می شود.

در مان با آر اف فرکشنال چقدر زمان میبرد؟

زمان ار اف صورت بسته به میزان سختی پوستی که تحت درمان قرار می‌دهید، می‌تواند تقریباً 30 تا 90 دقیقه طول بکشد.این درمان حداقل ناراحتی و درد را برای شما به همراه خواهد داشت.
همچنین باید توجه داشته باشید تمام درمان‌های محرک زیستی مبتنی بر انرژی به طور طبیعی به یک دوره چند جلسه (از شش تا 12 جلسه) نیاز دارند و به تدریج طی چند ماه مزایایی را به همراه خواهند داشت و نتایجی را حاصل میکند. به این درمان ، مانند رفتن به باشگاه بدنسازی نگاه کنید ، نتایج عالی به ندرت در یک دوره به دست می آید نه یک جلسه.

فیشال های ار اف (RF) معمولا بدون درد و راحت هستند!

بر خلاف درمان‌های زیبایی‌شناختی فشرده‌تر مانند لیزر ، فشیال صورت (RF) نسبتاً بدون درد و راحت‌تر هستند.
یک اپلیکاتور یا هندپیس با حرارت ملایم با حرکات مکرر روی صورت شما می‌چرخد که مانند یک ماساژ سنگ داغ جوان‌کننده است. آرامش بخش، راحت، در عین حال دارای فواید فراوان برای پوست که منجر به سالم تر شدن پوست می‌شود!

چه میزان آر اف صورت ایمن است؟

ار اف صورت مورد استفاده در درمان های سفت کردن پوست کنترل شده است، عمق نفوذ دقیق همراه با اثر حرارتی متمرکز وجود خواهد داشت. همچنین یک بخش خنک کننده وجود دارد که تضمین می کند انرژی بالایی می تواند بدون آسیب رساندن به سطح پوست اعمال شود.
پس نکته مهمی است که یک کلینیک قابل اعتماد را انتخاب کنید تا عوارض آر اف فرکشنال محدود شوند،درمان هایی که توسط پزشک آموزش دیده انجام می شود از خطر گرم شدن بیش از حد جلوگیری شود و احتمال آسیب بافتی و پوستی به حداقل میزان ممکن میرسد.

مدت زمان ریکاوری آر اف فرکشنال صورت چقدر است؟

بسیاری از درمان‌های زیبایی همراه با توقف فعالیت های روزانه هستند. به دلیل ماهیت غیرجراحی و ایمن درمان‌های RF هنگامی که توسط یک پزشک آموزش دیده انجام می‌شود، می‌توانید آرایش خود را انجام دهید و بلافاصله پس از درمان ار اف صورت برای تفریح بیرون بروید.
اما با این حال، اگر پوست حساسی دارید، این احتمال وجود دارد که بعد از درمان بیشتر مستعد قرمزی یا تورم و یا دچار گزگزی پوست باشید. اما زیاد نگران نباشید، معمولاً در عرض یک ساعت این علائم فروکش می‌کنند.

مراقبت بعد از آر اف فرکشنال چگونه است؟

مراقبت بعد از آر اف فرکشنال صورت

مشاهده قرمزی خفیف در ناحیه بعد از درمان طبیعی است. همچنین ممکن است ناحیه تحت درمان کمی حساس شده باشد. این موضوع جای نگرانی ندارد و به طور کلی ظرف چند روز محو می شود. لطفاً دستورالعمل‌های مراقبت بعد از آر اف فرکشنال بعدی را دنبال کنید، که به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را بگیرید:

  • حداقل تا 72 ساعت پس از درمان از محیط های گرم مانند سونا، اتاق بخار و دوش آب گرم خودداری کنید. اگر حمام یا دوش میخواهید بگیرید، از آب گرم استفاده نکنید.
  • حداقل برای چند روز پوست خود را تحت هیچ گونه عملیات حرارتی قرار ندهید، زیرا ممکن است باعث ایجاد درد در ناحیه تحت درمان شود.
  • حداقل یک بار در روز پس از عمل، سرم C TOX را روی ناحیه مورد نظر بمالید تا سنتز کلاژن را تحریک کنید.

درمان با فرکانس رادیویی چه کمکی می تواند به ما بکند؟

سفت کردن پوست صورت با فرکانس رادیویی یک درمان ضد پیری ایمن و موثر است که همچنین برای تعدادی از قسمت های مختلف دیگر بدن نیز مور استفاده است.ار اف صورت یک درمان محبوب برای ناحیه صورت و گردن است. همچنین می تواند به پوست شل در اطراف شکم یا بازوها با استفاده از ار اف کمک کنید تا اندامی زیبا تر داشته باشید.
برخی از پزشکان درمان های فرکانس رادیویی را برای پیکرتراشی بدن ارائه می دهند. آنها همچنین ممکن است ار اف را برای جوانسازی واژن، برای سفت کردن پوست ظریف اندام تناسلی بدون جراحی نیز انجام دهند.

ماندگاری آر اف فرکشنال صورت چقدر است؟

ماندگاری آر اف صورت

اثرات سفت کردن پوست صورت با فرکانس رادیویی(ار اف صورت) به اندازه اثرات عمل‌های جراحی تهاجمی ، طولانی مدت نیست. اما مدت زمان قابل توجهی دوام می آورند.
هنگامی که ار اف صورت را انجام دادید، نیازی به تکرار آن برای یک یا دو سال ندارید. در مقایسه، فیلرهای پوستی باید چندین بار در سال تمدید شوند.

آر اف صورت با درمان های زیبایی دیگر نیز قابل ادغام است.

شما اغلب فرکانس رادیویی را در کنار سایر درمان‌های زیبایی از جمله لیفتینگ گونه‌ها و استخوان‌های پا می‌بینید و مورفئوس 8 که هر دو میکرونیدلینگ را با RF ترکیب می‌کنند.همه خواهان درمان های صورت با کارایی بالا هستند که تمام نگرانی های آنها را در یک جلسه هدف قرار دهد و بهبود بخشد ، در این میان درمان های ترکیبی صورت به طور فزاینده ای محبوب می شوند. فرکانس رادیویی تولید کلاژن و الاستین را سرعت می‌بخشد و پوست را سفت می‌کند، بنابراین اساس بیشتر درمان‌های صورت را تشکیل می‌دهد.
همچنین باید بدانید که RF زمان بهبودی را کوتاه می‌کند و نتایج لایه‌برداری پوست و درمان‌های رنگدانه‌ای مانند Lumecca را افزایش می‌دهد، زیرا به سلول‌های پوست کمک می‌کند سریع‌تر چرخه خود را طی کنند.
امواج رادیویی باعث افزایش نتایج بقیه درمان های زیبایی می شود و اغلب RF را با سایر عمل‌های زیبایی ترکیب می کنند. ار اف( RF )برای مشتریانی که درمان‌های قبلی مانند تزریق فیلر یا بوتاکس (سم بوتولینوم) را انجام داده‌اند، تداخل ندارد یا هیچ گونه منع مصرفی ندارد.سایر فناوری‌های سفت‌کننده پوست، مانند هایفو، می‌توانند بر درمان‌های قبلی تأثیر بگذارند و طول عمر کمتری به آن‌ها بدهند.
آر اف صورت مانند پروفاند و مورفیوس 8، میکرونیدلینگ درمان اصلی است که فرکانس رادیویی را همراه با آن خواهید دید.باید توجه داشته باشید که زمانی که درمان میکرونیدلینگ را انجام میدهید یک هفته قبل یا یک هفته بعد ،اگر از درمان RF استفاده کنید،باعث افزایش بازدهی درمان میشود و نتایج را افزایش می‌دهد. هنگامی که میکرونیدلینگ را انجام می دهیم به عمق خاصی روی صورت محدود می شویم و عمدتاً روی بافت پوست کار می کنیم اما به لیفت و سفت شدن عمیق تر نمی رسیم. استفاده از فرکانس رادیویی ( ار اف) قبل از میکرونیدلینگ به تحریک کلاژن سازی در سطح عمیق تر و سرعت بخشیدن به نتایج حاصله کمک می کند. 

هزینه آر اف فرکشنال صورت چقدر است؟

هزینه آر اف صورت به عوامل مختلفی مانند مناطق تحت درمان، میزان، نیازها و خواسته های افراد بستگی دارد. در جلسه مشاوره با پزشک کلینیک شکیبا شما میتوانید از هزینه دقیق ار اف صورت مطلع شوید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای ار اف صورت هستند؟

اگر به فکر درمان سفت کردن پوست صورت با فرکانس رادیویی هستید، باید به دنبال یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک آموزش دیده و خبره باشید. آنها به شما خواهند گفت که آیا شما کاندید مناسبی برای درمان هستید یا خیر.همچنین آن‌ها می توانند به شما بگویند که در هنگام انجام عمل چه انتظاراتی باید داشته باشید.

آر اف صورت در خانه

در ماه های اخیر ابزارهای فرکانس رادیویی خانگی شروع به محبوب شدن کرده اند. ابزارهای خانگی مانند درمان های داخل کلینیک عمل می کنند(اما تاحدودی ضعیف تر)، تولید کلاژن را در پوست تحریک می کنند و با استفاده تحریکات پوست را کشیده و سفت می کنند.
دستگاه های فرکانس رادیویی وجود دارد که می توانید برای استفاده در خانه خریداری کنید. این دستگاه ها به اندازه دستگاه های که یک پزشک متخصص دارد قدرتمند نیستند، و نتایج ممکن است چندان قابل توجه یا طولانی مدت نباشند.برخی از ارائه دهندگان دستگاه های خانگی توصیه می کنند هنگام استفاده از این دستگاه‌ها از ژل مخصوص برای محافظت از پوست خود استفاده کنید.همچنین شما می توانید از پزشک خود بپرسید که آیا این دستگاه ها گزینه خوبی برای شما هستند یا خیر.

موارد منع مصرف آر اف فرکشنال صورت چیست؟

از آنجایی که ار اف صورت یک درمان مبتنی بر گرما است، در صورت ابتلا به روزاسه، احتمالا باعث التهاب بیشتر و تشدید قرمزی می‌شود، و اگر رگ‌های خونی یا مویرگ‌های شما شکسته شده باشد، توصیه به انجام این عمل نمی‌شود.همچنین مانند بسیاری از درمان های زیبایی، اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید نیز مناسب شما نیست.

سایر مقالات مربوط به آر اف فرکشنال در وبسایت کلینیک شکیبا:

پرسش و پاسخ درباره آر اف صورت:

کاندیدای ایده آل برای ار اف صورت کیست؟

کاندیدای ایده آل هر کسی است که احساس کند می تواند از پوستی سفت تر و سالم تر بهره مند شود. این درمان برای انواع پوست مناسب است.

آیا محدودیت سنی برای آر اف وجود دارد؟

بله،بیماران باید بالای 18 سال سن داشته باشند.

کدام نواحی را می توانم با ار اف درمان کنم؟

فرکانس رادیویی در هر قسمتی از بدن که پوست دچار شل شدگی، افتادگی یا نشان دادن علائم چین و چروک است از جمله صورت استفاده می شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *