آر اف دور چشم

آر اف دور چشم

یکی از نشانه‌های اصلی زیبایی هر فرد، چشم‌ها می‌باشند. داشتن چشم‌هایی زیبا، بدون خستگی و بدون تیرگی و چین و چروک از اهمیت زیادی برخوردار است. نقص در ناحیه چشم موجب می‌شود که فرد مسن تر دیده شود. دستگاه آر اف ازجمله روش‌های جدید درمانی و کاملا غیر تهاجمی برای جوان سازی ناحیه‌های اطراف چشم می‌باشد. این دستگاه خطوط ریز و چین و چروک دور چشم را از بین برده و سیاهی و پف دور چشم را پایین می‌آورد. هم‌چنین این دستگاه دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و موجب لیفت پوست دور چشم می‌گردد. برای آشنایی بیشتر با آر اف دور چشم تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

لیزر آر‌ اف چیست؟

شاید برایتان سوال باشد که آر اف فرکشنال چه می‌باشد؟ از جمله روش‌های غیر جراحی برای سفت کردن پوست درمان با فرکانس می‌باشد. این روش دارای امواجی از انرژی می‌باشد که برای گرم نمودن لایه عمیق پوست به اسم درم استفاده می‌شود. این گرما موجب تحریک و در نهایت تولید کلاژن می‌گردد.
رایج ترین پروتئین در بدن شما کلاژن می‌باشد و چارچوب اصلی پوست شما را به وجود می‌آورد و به آن استحکام می‌دهد. با زیاد شدن سن، سلول‌های پوست کلاژن کمتری را تولید می‌نمایند که باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست می‌شود.
از سن ۳۵ تا ۴۰ سالگی افتادگی پوست آغاز می‌شود، در نتیجه با مشکل‌های کم و کیفی تولید کلاژن مواجه می‌شود.
یک دسته از این طیف فرکانس رادیویی می‌باشد و بسیاری از انواع رایجی از انرژی را دارا می‌باشد که هر روز ما از آن‌ها استفاده می‌نمائیم: امواج رادیویی و تلویزیونی، سیگنال‌های Wi-Fi، انرژی فرکانس رادیویی، و اجاق‌های مایکروویو در محدوده ۴۵۰ کیلوهرتز، برای سفت کردن پوست استفاده می‌شود که محل قرار گیری آن در انتهای محدوده رادیویی می‌باشد. طول موجی که در سفت کردن پوست استفاده می‌شود تقریبا صد میلیون بار کندتر از نور مرئی و بیش از یک میلیارد بار کندتر از اشعه ایکس می‌باشد.
یکی از فناوری‌های جدید رادیو فرکانسی آر اف فرکشنال می‌باشد و از سوزن‌هایی به قطر ۱۲۰ میکرون در آن استفاده می‌گردد. این سوزن‌ها در پوست نیم تا دو میلی متر نفوذ می‌نمایند و به عمق پوست امواج رادیو فرکانسی را می‌فرستند‌ این روش در واقع ترکیبی ازروش‌های میکرونیدلینگ و آر اف می‌باشد.

مزایای استفاده از دستگاه آر اف

مزایای استفاده از دستگاه آر اف

درمان پوست با آر اف، از جمله روش‌های آسان، بدون درد و غیر جراحی می‌باشد که افتادگی پوست و خطوط ظریف پوستی را کاهش و خاصیت ارتجاعی و بافت پوست را افزایش می‌دهد. تحریک افزایش تولید کلاژن و الاستین و هم چنین بهبود جریان خون یکی از مهم‌ترین مزایای درمان با دستگاه آر اف می‌باشد. در عرض چند ماه طبیعتا این موارد مهم، باعث جوانسازی پوست می‌شود.

عوارض آر اف دور چشم

به صورت کلی برای افراد عوارض جانبی این روش کوتاه مدت می‌باشد، ممکن است با توجه به درمان، تورم ملایم و موقت، در افراد قرمزی و سوزش را ایجاد نماید، و مانند هر دوز متمرکز انرژی، خطر سوختگی را برای مراجعه کنندگان در صورت نادرست بودن فرکانس رادیویی به وجود آورد، به صورت کامل شما می‌توانید با انتخاب یک پزشک با تجربه و متخصص این ریسک را از بین ببرید.

کاندید‌های نامناسب برای انجام آر اف دور چشم

بعضی از اشخاص برای آر اف مناسب نمی‌باشند و از روش آر اف نمی‌توانند استفاده کنند. این افراد عبارت‌اند از:

اشخاصی که دارای بیمارهای خود ایمنی می‌باشند و افرادی که دیابت شدیدی دارند و اشخاصی که مبتلا به عفونت پوستی هستند، ابتدا باید عفونت خود را درمان نمایند، سپس آر اف را انجام دهند لازم به ذکر است که از این روش زنان باردار نمی‌توانند استفاده کنند.

مراحل آر اف دور چشم

مراحل آر اف دور چشم شامل موارد زیر است:

 1. خانم‌ها باید در روز انجام این روش درمانی با پوستی تمیز و بدون آرایش و آقایان نیز با یک صورت اصلاح شده به کلینیک مورد نظر مراجعه نمایند.
 2.  نواحی درمان به کمک کرم‌های بی حسی موضعی توسط پزشک پوشانده می‌شود.
 3. پس از سپری شدن نیم ساعت پوست محل مورد نظر به صورت کامل شسته شده و ضد عفونی می‌گردد.
 4. قبل از انجام این روش زیبایی هر فردی یک head سوزن را برای خود می‌خرد که این سری سوزن‌ها شامل 24 سوزن با روکش طلا است و هر سری و یا تیپ دستگاه برای پیشگیری از انتقال بیماری فقط برای یک فرد قابل استفاده است.
 5. در این روش، از ژل مخصوصی برای جلوگیری از تماس دستگاه با صورت بر روی سطح پوست استفاده می‌گردد و سپس پزشک متخصص زیبایی درمان آر اف را بر روی صورت فرد آغاز می‌نماید.
 6. بعد از انجام این روش درمانی، یک ژل آرام‌بخش و یا یک لوسیون بر روی سطح پوست فرد مالیده می‌شود.
 7.  لازم به ذکر است که بلافاصله بعد از درمان، ممکن است کمی احساس جمع شدگی داشته باشید که با گذشت زمان، این جمع شدگی بیشتر قابل مشاهده است.
 8. با توجه به ضخامت پوست بیمار، پزشک متخصص تعداد جلسه‌ها و دوره درمان را برای هر فرد بیمار تعیین می‌کند.

مراقبت‌های بعد از آر اف دور چشم

بعد از انجام آر اف دور چشم باید یک سری نکات رعایت شوند که این نکات عبارتند از:

مراقبت‌های بعد از آر اف دور چشم
 • افراد می‌بایست بلافاصله بعد از انجام این روش درمانی و زیبایی از ضد آفتاب استفاده کنند.
 • حتما سعی کنید که تا ۷ روز از یک کرم ترمیم استفاده نمایید.
 • یک روز بعد از درمان از رفتن به حمام، سونا و استخر پرهیز کنید.
 • تا زمان بهبودی کامل و رفع التهابات از مصرف کرم‌های شب، کرم ضد چروک‌ها، لایه بردارها و کرم‌های لک بر خودداری کنید.
 •  بعد از انجام آر اف پوست خود را به آرامی بشویید؛ ولی از مصرف شوینده‌های قوی می‌بایست خودداری نمایید تا هیچ گونه آسیبی به پوست شما وارد نشود.

تعداد جلسات درمانی با آر اف

به صورت کلی این روش درمانی برای رفع سیاهی دور چشم در افراد به ۸ تا ۱۰ جلسه درمانی نیازمند است و توصیه می‌شود که این روش حداقل هفته‌ای یک بار انجام گردد، هم‌چنین برای کسب یک نتیجه بهتر و سریع‌تردو بار در هفته هم می‌توانید از این روش درمانی استفاده کنید.

کاربرد‌های آر اف فرکشنال

از آر اف فرکشنال در موارد زیادی استفاده می‌شود که شامل موارد زیر می‌باشند:

کاربرد‌های آر اف فرکشنال
 • سفت نمودن و جوان سازی پوست

یک روش زیبایی و درمانی که موجب حجیم شدن، صاف و سفت شدن بافت پوست می‌گردد، استفاده از روش درمانی آر اف است. به کمک این روش درمانی می‌توان علاوه بر رفع چین و چروک و خطوط ریز صورت، رنگ و بافت سطحی پوست را بهبود داد.

 • از بین رفتن جای زخم، اسکار و ترک بدن

 آر اف موجب تحریک کلاژن سازی در بافت پوست می‌گردد و به همین علت بعد از درمان به کمک این روش درمانی پوست شما یک ظاهر سالم تر، یکدست تر و زیبا تر کسب می‌کند.
لازم به ذکر است که آر اف برای رفع جای آکنه و جوش و هم‌چنین ترک‌های ناشی از لاغری و چاقی بسیار مناسب می‌باشد.

 • بهتر شدن منافذ پوستی باز

با استفاده از این روش درمانی، اندازه منافذ پوست بعد از ۲ الی ۵ جلسه درمان به صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد.

روش‌های درمان چین و چروک دور چشم

روش‌های زیادی برای درمان چین و چروک‌های دور چشم وجود دارند که عبارتند از:

روش‌های درمان چین و چروک دور چشم
 • پلکسر

پلکسر یا پلاسما جت یک فناوری جدیدی می‌باشد که در آن از پلاسما برای درمان نمودن چین و چروک زیر چشم و جوان سازی کانتور چشم استفاده می‌نمایند. از مزایای استفاده از این روش، این می‌باشد که بسیار تاثیر گذار بوده و معمولا یک جلسه درمانی برای انجام آن کافی است و از معایب آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که حدود ۳ الی ۷ روز در دور چشم پوسته‌های کوچکی ایجاد می‌شود. این روش درمانی ازجمله بهترین و موثرترین روش‌های جوان سازی دور چشم می‌باشد.

 • لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال در درمان چین و چروک دور چشم و سفت شدن پوست تاثیر بسیار زیادی دارد. از مزیت‌ها آن این می‌باشد که بسیار تاثیر گذار بوده و به ۲ الی ۳ جلسه درمانی نیازمند است و از معایب آن می‌توان به وجود دلمه‌های ریز تا ۳ الی ۷ روز اشاره کرد.
لیزر فرکشنال ازجمله روش‌های درمانی می‌باشد که اثرات بسیار مطلوبی بر روی چین و چروک‌های پوست داشته و از آن برای اکثر نواحی درگیر این چروک‌ها می‌توان استفاده کرد. داشتن حداقل عوارض جانبی این روش را به یکی از بهترین روش‌های جوان سازی دور چشم تبدیل می‌نماید.

 • آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال در درمان نمودن چین و چروک دور چشم و سایر نواحی صورت بسیار تاثیرگذار است. از مزایای استفاده از این روش می‌توان به تاثیر بسیار خوب آن، قابل انجام بودن آن برای انواع پوست حتی پوست‌های تیره و قابل انجام بودن آن در تمام فصول می‌توان اشاره کرد. از معایب آن نیز می‌توان به داشتن اثر کمی کمتر از لیزر پلکسر و فرکشنال برای جوان سازی ناحیه چشم اشاره کرد.

آیا روش درمانی آر اف امن است؟

انسان‌ها هر روز در معرض تلفن‌های همراه، تلویزیون، وای فای و امواج رادیویی دیگر با سطوح فرکانس رادیویی پایین قرار دارند. با توجه به اینکه این فرکانس برای موارد زیادی به کار می‌رود، برای مطالعه تأثیر آن بر سلامت انسان به صورت گسترده تحقیقات انجام گرفته شده است و مشخص شده است که هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که نشان دهد قرار گرفتن در معرض آر اف موجب ابتلا به سرطان و یا سایر بیماری‌ها می‌شود.

سوالات درمورد آر اف دور چشم:

هر جلسه درمانی با آر اف چقدر طول می‌کشد؟

حدود نیم ساعت

آیا تمام افراد می‌توانند از روش درمانی آر اف استفاده کنند؟

درست است که آر اف یک روش ایمن و غیر تهاجمی می‌باشد ولی توصیه می‌گردد خانم‌های باردار، کسانی که از روش‌های دیگر جوان‌سازی به تازگی استفاده نموده‌اند، دیابتی‌ها و افراد مبتلا به فشار خون بالا از این روش استفاده نکنند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *