ژل پلوریال

این روزها نمی توان کاربرد گسترده و اثرات فوق العاده طبیعی دسته ای از مزوژل های زیبایی را نادیده گرفت. این محصولات به راستی در دهه گذشته در پزشکی زیبایی تحول عظیمی ایجاد کرده اند. با وجود انواع مزوژل ها، دیگر بسیاری از عمل های زیبایی بی حاصل شده اند. روزانه نسل های جدید ژل ها با ترکیبات بهتر و کیفیت بالاتر وارد بازار می شوند؛ یکی از همین نسل های جدید مزوژل را می توان ژل پلوریال دانست، که یکی از بهترین نمونه های مزوژل موجود در بازار ایران است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی کامل ژل پلوریال بپردازیم.

ژل پلوریال چیست؟

ژل پلوریال از خانواده انواع مزوژل های زیبایی بر پایه هیالورونیک اسید است. این ژل که تولید شرکت پلوریال است، عمدتا برای جوانسازی و حجم دهی صورت استفاده می شود. شرکت Pluryal، یک شرکت تحقیقاتی اروپایی متعلق به خانواده Pluralal است که از سال 1999 به طراحی، توسعه و فروش محصولات زیبایی پزشکی پرداخته است. این شرکت در لوکزامبورگ واقع شده است و امروزه  محصولات پلوریال را می‌توان در بیش از 70 کشور در سراسر جهان یافت. از جمله محصولات تولید شده توسط این شرکت ژل پلوریال است. یکی از معروف ترین و پرکاربردترین محصولات زیبایی این شرکت همین ژل پلوریال است که دارای انواع مختلف با کاربردهای مختلف است. علاوه بر هیالورونیک اسید، از دیگر ترکیبات منحصر بفرد در ژل پلوریال، گلیسیرین است که خود دارای نقش آنتی اکسیدانی و ضد پیری است.

مزایا ژل پلوریال

ژل پلوریال چین و چروک ها را صاف می کند و حجم از دست رفته در اثر افزایش سن و قرار گرفتن در معرض آفتاب، مصرف تنباکو یا سیگار، آلودگی و سایر عوامل خارجی را بازیابی می کند و با قدرت کانتورینگ فوق العاده ای که دارد می تواند در برجسته کردن گونه و لب و فرم دهی فک و چانه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین با بهبود کیفیت پوست شما به دلیل ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید موجب جوانسازی پوست می شود و پوستی درخشان، شاداب و جوان تر را برای شما به ارمغان می آورد.

کاربرد ژل پلوریال

ژل پلوریال یکی از محصولات زیبایی است که برای جوانسازی و فرم دهی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که می دانید روند پیری ما تحت تأثیر عوامل خارجی (آلودگی، اشعه خورشید، استرس) و عوامل داخلی (افزایش سن بیولوژیکی) قرار دارد. بتدریج سطح کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک در پوست شروع به کاهش می کند. بافت پوست ما تغییر می کند؛ خاصیت ارتجاعی، درخشندگی، آبرسانی و حجیم شدن خود را از دست می دهد و شل می شود. علاوه بر این، رنگ پوست ما با افزایش سن تغییر می کند یا لکه های قهوه ای ایجاد می کند، به خصوص در افراد سیگاری. حجم صورت نیز با گذشت زمان شروع به از بین رفتن می کند و چین و چروک و شلی پوست بیشتر نمایان می شود.

یکی از ترکیبات اصلی ژل پلوریال، اسید هیالورونیک است که موجب حفظ آب در بافت پوست می شود. همچنین این ماده برای اصلاح چین و چروک و بازسازی خطوط صورت و لب، اصلاح عیوب کوچک و خطوط ظریف و همچنین کمک به بازیابی ساختار، تراکم و تعادل آبی پوست شما کاربرد دارد.

پزشک با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف، ژل را زیر پوست شما تزریق می کند تا چین و چروک ها را پر کند و به صورت و لب های شما حجم دهد. درمان‌های تزریقی ژل پلوریال تقریباً بدون درد هستند، نیازی به زمان بهبودی ندارند. ممکن است در جایی که ژل تزریق شده است، ناراحتی هایی ملایمی دیده شود که معمولا به سرعت برطرف می شوند. نتایج این درمان فوری و طبیعی است. بلافاصله نتایج بسیار طبیعی را متوجه خواهید شد. همه از شما تعریف خواهند کرد که پوست شما چقدر شاداب و روشن به نظر می رسد، بدون اینکه تصور کنند که شما تحت درمان قرار گرفته اید.

انواع ژل پلوریال

نوع: ژل پلوریال کلاسیک حاوی لیدوکاین

موارد کاربرد: حجم دهی لب ها. از دست دادن حجم لب به دلیل افزایش سن یا سیگار کشیدن، لب های نازک ژنتیکی.

انتظارات درمان: انحناهای طبیعی و خطوط لب ها را بازیابی، هماهنگ و تغییر شکل می دهد و موجب حجم دهی مناسب لب ها می شود.

نوع: ژل پلوریال بوستر

موارد کاربرد: برای اصلاح چین و چروک های ریز مانند خطوط ریز روی پوست، خطوط پنجه کلاغی، خطوط ریز اطراف دهان انتظارات درمان: خطوط ریز را صاف می کند، رطوبت پوست را حفظ می کند و خاصیت ارتجاعی آن را بهبود می بخشد.

نوع: ژل پلوریال کلاسیک، ژل پلوریال ولوم (VOLUME)، ژل پلوریال کلاسیک حاوی لیدوکاین، ژل پلوریال ولوم حاوی لیدوکاین

موارد کاربرد: اصلاح چین و چروک عمیق مانند خط اخم، خط خنده، اصلاح فرم چانه

انتظارات درمان: چروک های متوسط ​​تا عمیق صورت را اصلاح می کند.

نوع: ژل پلوریال کانتور

موارد کاربرد: این نوع بیشتر برای کانتورینگ شقیقه مورد استفاده قرار می گیرد مثلا برای پر کردن شقیقه‌های توخالی ناشی از کاهش چربی که حالتی خسته به چهره داده اند.

انتظارات درمان: بازیابی حجم در ناحیه مورد نظر.

نوع: ژل پلوریال کانتور حاوی لیدوکائین

موارد کاربرد: کانتورینگ ناحیه چانه و فک. در نتیجه افزایش سن، پدهای چربی و خاصیت ارتجاعی پوست در فک کاهش می یابد. در چانه، از دست دادن استخوان و بافت حمایتی منجر به فرورفتگی چانه می شود.

انتظارات درمان: خط فک و چانه را دوباره باز تعریف می کند تا کانتور زیباتری به صورت ببخشد و ظاهری جوان تر داشته باشید.

نوع: ژل پلوریال کانتور حاوی لیدوکائین

موارد کاربرد: کانتورینگ استخوان گونه. در اثر نیروی جاذبه، پد چربی گونه پایین می آید و حجم آن از بین می رود.

انتظارات درمان: بازگرداندن حجم و برآمدگی استخوان گونه برای ظاهری جوان تر و چهره ای با بازتعریف بهتر.

نوع: ژل پلوریال سیلک یا ابریشم (SILK)

موارد کاربرد: برای جوانسازی، متراکم و سفت کردن پوست. ترمیم کننده پوست نواحی ظریف صورت مانند کانتور چشم، اطراف دهان، گردن، دکلته، برطرف کننده اسکار آکنه (همراه با روش های لایه برداری).

انتظارات درمان: آبرسانی و بافت پوست را بهبود می بخشد، به طور عمده خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد، موجب کاهش علائم خستگی می شود، با بهبود سوخت و سوز در پوست موجب جوانسازی پوست و کاهش خطوط ریز می شود.

قیمت ژل پلوریال

قیمت یکی از پرکاربردترین انواع ژل پلوریال یعنی مدل کلاسیک در حال حاضر حدود 3.500.000 تومان می باشد. این محصول دارای هیالورنیک اسید 23 میلی گرم در لیتر است و هر بسته شامل یک سرنگ 1 سی سی ژل استریل یک بار مصرف می باشد.

قیمت ژل پلوریال ولوم در حدود 3.300.000 و قیمت ژل پلوریال بوستر در حدود 2.700.000 تومان است. البته با توجه به نوسانات ارز و وجود نمونه های تقلبی ژل پلوریال ساخت چین، ممکن است قیمت ژل پلوریال متفاوت باشد. بهتر است با مراجعه به مراکز معتبر که فقط نمونه های اصل ژل پلوریال را ارائه می دهند، از قیمت دقیق آن اطلاع پیدا کنید.

عوارض ژل پلوریال

این محصول از اسید هیالورونیک خالص غیر حیوانی استفاده می کند، ترکیبی که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و بیش از دو دهه است که به طور ایمن در تولید فیلر های پوستی استفاده می شود. ژل پلوریال محصول کشور لوکزامبورگ است، پس از طی مراحل آزمایشگاهی متعدد، برای تزریق به انسان بی خطر و ایمن تشخیص داده شده است. از طرفی تمام نمونه های اصل موجود در بازار با تایید وزارت بهداشت برای مصرف در کلینیک های زیبایی پخش می شود. با این حساب می توان از ایمن بودن این محصول اطمینان داشت. احتمالا بعد از تزریق ژل پلوریال عوارض جزئی مانند قرمزی، خارش، حساسیت به لمس یا کبودی را تجربه خواهید کرد. این عوارض عمدتا در کمتر از 48 ساعت ناپدید می شوند.

در صورتی که تزریق ژل به صورت غیر اصولی و توسط افراد غیرمتخصص انجام گیرد، ممکن است باعث بروز عوارضی مانند پارگی عروق، هماتوم شدید، آسیب به عصب و عفونت شود. همیشه به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه احتمالی به مراکز معتبر و پزشکان متخصص مراجعه نمایید.

ماندگاری ژل پلوریال

به طور متوسط ژل پلوریال بین 4 تا 16 ماه بسته به نوع ژل پلوریال، میزان متابولیسم بدن فرد، سطح فعالیت و سبک زندگی فرد، ناحیه تزریق و حجم فیلر تزریق شده، ماندگاری دارد. این فیلر برای کانتور کردن نواحی صورت مانند چانه و گونه ها، تغییر شکل بینی و افزایش حجم لب ها ایده آل است. ژل پلوریال ولوم باید به درم عمیق تزریق شود بنابراین نتایج بعد از تزریق این نوع طبیعی تر و با ماندگاری بالاتری بین 12 تا 16 ماه خواهد بود. ژل پلوریال کلاسیک ممکن است بین 6 تا 9 ماه ماندگاری داشته باشد و ژل پلوریال بوستر معمولا کمترین ماندگاری را بین 4 تا 6 ماه دارد.

جمع بندی

ژل پلوریال یکی از مزوژل های زیبایی بسیار با کیفیت است. این ژل اروپایی نیز مانند رقبای دیگر خود بر پایه هیالورونیک اسید است و دارای اثرات جوانسازی و پر کنندگی است. با استفاده از ژل پلوریال می توان چین و چروک های ریز و عمیق را بهبود بخشید، گونه ها و لب ها را فرم دهی و برجسته کرد و فک و چانه را کانتور کرد. ژل پلوریال معمولا عوارض جدی نشان نمی دهد و کاملا ایمن است ولی برای اطمینان بهتر است تزریق توسط پزشک متخصص و ماهر در زمینه تزریق فیلرهای زیبایی انجام گیرد.

پرسش های متداول:

هرجلسه تزریق ژل پلوریال چه مدت طول می کشد؟

تزریق ژل پلوریال در 15-30 دقیقه انجام می شود و نیازی به دوره نقاهت ندارد. نتایج آنی هستند و شما بلافاصله بعد از تزریق می توانیم اثرات پرکننده ژل را مشاهده کنید.

آیا ژل پلوریال برای زیر چشم نیز تزریق می شود؟

تزریق ژل پلورال سیلک برای بهبود بافت پوست و کاهش چین و چروک های ریز به خصوص دور چشم استفاده می شود. علاوه بر این، این محصول برای از بین بردن سیاهی زیر چشم و تجدید سلول های پوست کاربرد دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *