پلاسما جت پلک (پلکسر)

پلاسما جت پلک (پلکسر) چیست؟

اگر نمیدانید که پلاسما جت پلک چیست به شما توصیه میکنم تا انتهای مطالب با ما همراه باشد.
پلاسما جت یک فناوری پیشرفته است که برای سفت کردن پوست و لیفتینگ پوست بدون جراحی استفاده می شود. برای لیفت غیر جراحی، کیسه های چشم، سفت کردن پوست گردن و اطراف دهان، جوانسازی دست و همچنین تبخال، خال و زگیل استفاده می شود.
بر خلاف بسیاری از دستگاه‌های پلاسما دیگر موجود در بازار، قلم پلاسما جت از جریان مستقیم (DC) به جای جریان متناوب (AC) استفاده می‌کند که به آن امکان اسکن پوست و همچنین  اسکن نقطه را می‌دهد. این بدان معنی است که این دستگاه همه فن حریف تر است،پلاسما جت می تواند در مناطق بزرگتر بدون ایجاد آسیب زیاد استفاده شود و همچنین عوارض جانبی آن نیز می تواند کمتر از سایر دستگاه های پلاسما باشد.

پلاسما جت پلک یا پلکسر چگونه کار می کند؟

پلاسما جت پلک یا پلکسر

در درمان jett plasma پلاسما جت از “پلاسما” – چهارمین حالت ماده بعد از جامد، مایع و گاز استفاده می شود. این یک گاز یونیزه شده است که به شدت شارژ می شود و تقریباً مانند یک پیچ روشن کننده کوچک عمل می کند که به طور موثر پوست اضافی را تبخیر می کند و پوسته ای ظریف ایجاد می کند که پس از یک هفته یا بیشتر ناپدید می شود.

 • حذف بافت اضافی و گرمای ایجاد شده به طور موثر، پوست را سفت می کند و تولید کلاژن را افزایش می دهد.
 • جت یک دستگاه پلاسما با دمای پایین است که به این معنی است که می توان از آن برای صورت و بدن افراد استفاده کرد.
 • از آنجایی که جریان به طور پیوسته در یک جهت است، از نظر کنترل نسبت به نسخه های جریان جایگزین برتری دارد و اندازه و عمق منطقه با آن در تماس است. این به این معنی است که درمان دقیق تر است و زمان از کار افتادن فرد ممکن است کوتاه تر باشد.
 • پلاسما جت لیفت پلک ها تنها وسیله ای است که از جریان پیوسته استفاده می کند و به همین دلیل قادر است این دپلاریزاسیون غشا و سفت شدن پوست را همزمان ایجاد کند. سایر دستگاه های موجود در بازار از جریان متناوب استفاده می کنند.
 • غشاهای سلولی پوست حاوی کانال هایی هستند که برای عبور آب و عناصر غذایی، آنیون ها و کاتیون ها عمل می کنند. افزایش سن منجر به بسته شدن این کانال ها و عدم تبادل یون های سدیم و پتاسیم می شود. ترشحات پلاسما برای باز کردن این کانال ها از طریق دپلاریزاسیون غشا استفاده می شود. بنابراین آب و یون ها می توانند از غشای سلول عبور کنند. تخلیه پلاسما همچنین اجازه جداسازی یون های پتاسیم در داخل سلول و سدیم در خارج از سلول را می دهد و در نتیجه پتانسیل الکتریکی اولیه سلول را بازیابی می کند. پتانسیل الکتریکی غشای سلولی بازسازی می شود، سلول ها دوباره هیدراته می شوند و پوست سفت تر می شود.در نتیجه پوست شما جوا و شاداب می‌شود.
 • پس از تزریق کرم بی حس کننده موضعی به ناحیه درمان ، شما مقداری گرما را از جرقه ایجاد شده تجربه خواهید کرد، اما بسیار قابل تحمل است.
 • این جرقه پاسخی را در پوست ایجاد می کند که منجر به القاء / تولید کلاژن و متعاقب آن اثر جوان کننده می شود. در نتیجه ولتاژ الکتریکی، آبشاری از فرآیندهای فیزیولوژیکی رخ می دهد که منجر به سفت شدن غشای سلولی می شود. هنگامی که اکثر سلول های ناحیه درمان سفت می شوند، نتایج حاصل با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.
 • این درمان شامل بریدن، تزریق، سوزاندن یا برداشتن پوست یا بافت نیست. این عمل به ویژه در کار بر روی نواحی کوچک پوست با خطوط سنگین مانند بالا و پایین چشم، خطوط «سیگاری» روی دهان و ناحیه اطراف ناف خوب است و داری نتایج مثبت بیشتری است .
 • بعد از درمان رعایت مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک ضروری است.

کاربردهای پلاسما جت چیست؟

کاربردهای پلاسما جت پلک

جت پلاسما یک جایگزین غیرجراحی برای بسیاری از بیماری های پوستی می‌باشد که قبلا فقط با جراحی می توانستید به آن دست یابید.

از پلاسما جت می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد :

 • لیفت پلک بدون جراحی (بلفاروپلاستی غیر جراحی)
 • رفع چین و چروک اطراف دهان (خطوط سیگاری ها) و چشم ها (پای کلاغ)
 • برداشتن تگ های پوستی، فیبروم و زگیل
 • بهبود اسکار آکنه
 • کاهش لکه های رنگدانه
 • کاهش علائم کشش و شلی پوست
 • لیفت و سفت کردن پوست صورت، گردن و بدن از جمله لیفت ابرو و پا کلاغ
 • جوانسازی دست
 • علاوه بر از بین بردن پوست اضافی برای ایجاد یک اثر لیفت،ایم عمل باعث می‌شود تا تولید کلاژن را برای جوانسازی طولانی مدت پوست نیز افزایش دهد.

همچنین‌‌‌‌‌:

پلاسما جت پلک را می توان در هر قسمت از پوست استفاده کرد و مخصوصاً برای درمان پلک فوقانی (بلفاروپلاستی فوقانی غیر جراحی)، کاهش افتادگی و سفت شدن این نواحی مناسب است.
همچنین می توان از آن برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک های صورت یا بدن مانند خطوط سیگاری، خطوط صورت، ناحیه ناف، ران ها، دکلته استفاده کرد.
در نهایت، می توان از آن برای از بین بردن زگیل ها و تگ های پوستی و اصلاح جای زخم (از جمله اسکار آکنه)، شلی پوست و پرپیگمانتاسیون استفاده کرد.

آیا پلاسما جت پلک نیاز به بیهوشی دارد؟

نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بسیاری از روش ها را می توان در کمتر از یک ساعت انجام داد.

ماندگاری نتایج پلاسما جت پلک چقدر است؟

اگرچه دوام آن به عوامل مختلفی بستگی دارد اما در مواردی مشاهده شده است که نتایج آن تا پنج سال ادامه دارد بوده است.
دستگاه‌های پلاسمای AC فقط می‌توانند «یک منطقه» را با دستگاه درمان کنند، اما پلاسما جت می‌تواند جریان مداوم پلاسما را ارائه کند که به دستگاه اجازه می‌دهد  تا هنگامی که در حرکت است اسکن لحظه ای کند و روی پوست حرکت کند.
این عمل باعث می شود که ناحیه با آسیب کمتری نسبت به روش سنتی “نقطه” درمان شود. نقاط پلاسمای جت نیز کوچکتر و در عمق ثابتی هستند که به گفته سازندگان آن، هنگام اعمال بر روی پوست، دقیق‌تر می‌شود. هر دو روش ممکن است در یک دستگاه برای دستیابی به نتیجه مطلوب استفاده شوند.

پلاسما جت پلک چگونه است؟

معمولاً یک بی حس کننده موضعی، بسته به ناحیه تحت درمان، تزریق می‌شود (یا ممکن است کرم بی حس کننده باشد). به عنوان مثال، برداشتن خال به تزریق بی حسی نیاز دارد در حالی که لیفت بدون جراحی معمولاً با کرم بی حس کننده انجام می شود مانند پلاسما جت پلک.
هنگامی که پلاسما به پوست متصل می شود ممکن است احساس گرما در شما ایجاد شود. بسته به آستانه درد شما، این ممکن است ناراحتی خفیفی باشد که به محض پایان عمل فروکش می کند. باید توجه داشته باشید که ناحیه چشم و اطراف دهان می تواند بسیار حساس باشد و ممکن است دردناک تر باشد.

عوارض پلاسما جت پلک

عوارض پلاسما جت پلک شامل التهاب و برافروختگی ناحیه تحت درمان است که ممکن است دو تا سه روز طول بکشد. در اطراف ناحیه چشم ممکن است طولانی‌تر باقی بماند (( تا ده روز و ممکن است تورم وجود داشته باشد)) که ممکن است چند روز طول بکشد. خوابیدن با چند بالش اضافی برای بالا نگه داشتن سر می تواند کمک کننده در بهبود سریع‌تر باشد.
همچنین پوسته پوسته یا لکه های کوچکی مانند دلمه روی پوست وجود دارد که از یک هفته تا ده روز باقی می ماند. مهم است برانید که این مناطق  را با دست نکنید یا خراش ندهید و اجازه دهید پوسته ها بدون دخالت شما و به صورت طبیعی ناپدید شوند. اگر یک خال باشد که تحت درمان قرار گرفته است، ناحیه ای معادل اندازه خال پوسته می شود. دلمه در عرض 1 الی 2 هفته کاهش می یابد و کم کم از بین می‌رود .حداقل تا 24 ساعت پس از درمان از آرایش کردن خودداری کنید.

آیا پلاسما جت پلک یا پلکسر برای همه مناسب است؟

پلاسما جت پلک یا پلکسر پلک

خیر، پلاسما جت برای همه مناسب نیست. افرادی که دارای موارد زیر هستند از این درمان منع می‌شوند:

 • افرادی که ضربان ساز داشته باشید.
 • افرادی که در دوران حاملگی هستند.
 • افرادی که صرع داشته باشند.
 • افرادی که هر گونه ایمپلنت فلزی داشته باشید.
 • افرادی که سرطان داشته باشند.
 • افرادی که یک وضعیت التهابی حاد داشته باشید.

همچنین افرادی که مقدار زیادی پوست برای برداشتن داشته باشید.ممکن است برای درمان با پلاسما جت پلک مناسب تر باشند.

چند جلسه برای پلاسما جت پلک لازم است؟

لیفت چشم بدون جراحی و جوانسازی پوست معمولاً فقط یک یا دو جلسه طول می کشد تا به نتیجه مطلوب برسید. همچنین، اکثر بیماران تنها پس از یک جلسه پاسخ مثبت می دهند. شما نتایج اولیه را فوراً مشاهده خواهید کرد و نتیجه در ماه‌های آینده به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و ممکن است تا 5 سال باقی بماند. برداشتن خال، زگیل پوستی یک روش یکباره(یک جلسه ای) است.

قیمت پلاسما جت پلک چقدر است؟

باید توجه داشته باشید که قیمت این نوع درمان به منطقه تحت درمان بستگی دارد.برای اطلاع از هزینه و شرایط مناسب خودتان همین حالا میتوانید به مشاورین خبره ما تماس حاصل کنید.
همچنین میتوان برای این درمان یک محدود قیمت در نظر گرفت که تقریبا در بازه ی ۶۰۰هزار تومان تا ۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان متغییر است.

ارزش انجام پلاسما جت پلک چه میزان است؟

پلاسما جت می تواند راهی موثر برای از بین بردن تبخال ها، خال های پوستی و زگیل باشد. برای این روش ها نسبتاً بدون درد است و تأثیر آن چشمگیر است. اگر مستعد ایجاد لکه های رنگدانه هستید یا پوست تیره دارید از پزشک خود در مورد احتمال وقوع لکه های رنگدانه ای(ملانینه شدن پوست) سوال کنید تا او شما را به درستی راهنمایی کند و از احتمالات این عمل باخبرتان کند.
برای سفت کردن پوست و لیفت چشم غیر جراحی ، پلاسما جت پلک بسیار ارزانتر از بقیه موارد است و یک جایگزین مناسب برای جراحی است همچنین سازندگان این نوع دستگاه ها ادعا دارند که نتایج پلاسما جن پلک می تواند تا پنج سال باقی بماند و همین موضوع است که آن را با جراحی قابل مقایسه می کند.
اطمینان حاصل کنید که فردی که این روش را انجام می دهد، یک پزشک است که در انجام این روش ها بسیار خبره است و به درستی آموزش دیده است.

پرسش و پاسخ درباره پلاسما جت پلک (پلکسر):

آیا جت پلاسما عوارض جانبی دارد؟

بله ، عوارض جانبی فوری هستند و ممکن است شامل تورم و قرمزی ناحیه تحت درمان به مدت 2-3 روز باشد. فرآیند بهبود شامل پوسته پوسته شدن (که باید به طور طبیعی رها شود) در طول حدود یک هفته خواهد بود.

میزان درد درمان پلاسماجت پلک چقدر است؟

قبل از شروع عمل از کرم بی حس کننده موضعی استفاده می شود، بنابراین درد ناشی از درمان باید حداقل میزان ممکن باشد. در روند بهبودی نیز شما باید انتظار ناراحتی خفیف را داشته باشید، که این نوع دردها معمولا با مسکن های معمولی تسکین خواهند یافت.

مزیت این درمان چیست؟

سفت شدن پوست و بهبود بافت بزرگترین مزیت آن است.

چند جلسه برای پلاسما جت پلک لازم است؟

یک تا سه جلسه مورد نیاز است.

چه زمانی نتایج پلکسر پلک قابل مشاهده است؟

اکثر افراد پس از یک جلسه به طور موثر پاسخ می‌دهند و می‌توانند فوراً اثر را ببینند. شما می توانید انتظار داشته باشید که جوان تر و شاداب تر به نظر برسید، در حالی که با گذشت زمان پوست شما با ساخت طبیعی کلاژن بیشتر و افزایش تولید الاستین پاسخ می دهد.

درمان جت پلاسما چقدر طول می کشد؟

درمان نسبتا کوتاه است اما یک ساعت برای آماده سازی، بیهوشی و درمان زمان می گذاریم.

4.7/5 - (12 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *