مراقبت های بعد از پلاسما جت پلک و بینی

مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک و بینی

در این مقاله درباره باید ها و نباید ها در رابطه با مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک و بینی صحبت می کنیم و اینکه با انجام چه کارهایی می توانیم از عوارض پلاسما جت در امان باشیم.

مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک

مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک و بینی
مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک و بینی
 1. قبل و بعد از عمل پلاسما جت پلک حتما باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. اگر مدت ها است که یک کرم ضد آفتاب خاص را استفاده می کنید، حتما در مورد آن از پزشک خود سوال بپرسید. سعی کنید از کرم های ضدآفتاب مخصوص دور چشم استفاده کنید.
 2. اگر یک روتین پوستی خاص دارید و از محصولات پوستی حاوی آلفا هیدروکسی اسید، رتینول، بتا هیدروکسی اسید و … استفاده می کنید، باید برای مدتی آن ها را کنار بگذارید. از پزشک معالج خود در این زمینه سوال بپرسید. در مورد تمام محصولات پوستی که به محدوده چشم خود استعمال می کنید از پزشک خود سوال کنید.
 3. از کرم های مرطوب کننده مناسب پوست دور چشم استفاده کنید. در این مورد نیز از پزشک معالج خود سوال کنید و محصولات معرفی شده توسط وی را استفاده کنید.
 4. از استعمال هرگونه محصول ترمیم کننده زخم به محل درمان ( بدون نسخه پزشک) به شدت خودداری کنید. به پوست زمان کافی برای ترمیم تدریجی بدهید.
 5. تا مدت مشخصی ( این بازه زمانی را طبق گفته پزشک معالج خود تنظیم کنید) از تماس محل مورد درمان با آب به شدت خودداری کنید.
 6. تا مدت زمان مشخصی (طبق گفته پزشک معالج) از حمام رفتن خودداری کنید.
 7. از استعمال مواد آرایشی به محدوده چشم و پلک خودداری کنید.
 8. از تماس دست و یا قسمت های آلوده بدن و یا اجسام آلوده به این ناحیه خودداری کنید.
 9. از تماس با نور خورشید خودداری کنید و از عینک های یو وی و کلاه های لبه دار در بیرون از خانه استفاده کنید.

مراقبت های بعد از پلاسماجت بینی

 1. یکی از مهم ترین مراقبت ها بعد از پلاسما جت بینی، استفاده از ضدآفتاب صورت است. سعی کنید از ضدآفتاب معرفی شده توسط پزشک معالج استفاده کنید.
 2. از قرار گرفتن در اشعه مستقیم خورشید و ماورای بنفش به شدت خودداری کنید.
 3. اگر محل درمان، سوزش داشته باشد و یا ملتهب شود از قرص های ضد التهاب معرفی شده توسط پزشک استفاده کنید.
 4. از تماس مستقیم آب به محل درمان جلوگیری کنید. تا مدت مشخصی ( طبق نسخه پزشک) از حمام رفتن خودداری کنید.
 5. در طول دوره درمان و تا مدت مشخصی بعد از درمان، از استعمال روغن های سولاریوم به محل مورد نظر خودداری کنید.
 6. از کرم های مرطوب کننده ای که پزشک تجویز می کند استفاده کنید.
 7. از استعمال مواد آرایشی روی محل درمان  خودداری کنید.
 8. بعد از پلاسما جت بینی تا مدت زمان مشخصی (زمان توسط پزشک تعیین میشود) از انجام سایر عمل های زیبایی روی محل مورد نظر خودداری کنید.
 9. از انجام لیزر درمانی، تزریق فیلر و آنزیم زدن به بینی تا مدتی خودداری کنید.
 10. 10. بلافاصله بعد از انجام عمل پلاسما جت ورزش های سنگین انجام ندهید. اگر به صورت تخصصی ورزش میکنید، بهتر است از پزشک خود در این مورد سوال کنید.
 11. 11. بعد از انجام پلاسما جت بینی از پایین نگه داشتن  سر و بینی به مدت طولانی خودداری کنید.
 12. 12. بعد از پلاسما جت بینی از فشار دادن بینی در هنگام خواب به سطوحی مثل بالش و… خودداری کنید.

مراقبت های بعد از پلاسماجت چروک های پوستی و اسکار

همانطور که گفتیم درمان عارضه های پوستی با دستگاه پلاسما جت امکان پذیر است. به طور کلی بعد از طی کردن این روند درمانی باید یک سری نکات عمومی را رعایت کنید. مطالب گفته شده در بالا با این که مخصوص پلاسما جت بینی و پلک هستند اما برای بخش های دیگر نیز قابل تعمیم هستند. همانطور که گفتیم برای درمان چروک های پوستی و جای زخم از این روش استفاده می شود. باید زمان بدهید تا پوست خود به خود بازسازی شود. در صورت بروز التهاب می توانید تحت نظر پزشک از کمپرس آب سرد استفاده کنید. از مالش محل درمان به شدت خودداری کنید، حتی اگر سوزش داشته باشد. با رعایت این نکات، 3 روز تا 1 هفته زمان لازم است تا سطح پوست ترمیم شود.

دستگاه پلاسماجت کدام یک از عوارض پوستی را درمان می کند؟

علم بشر هر روز در حال پیشرفت است و روز به روز روش های جدیدی برای زیبا سازی جسم انسان کشف می شود. یکی از روش های زیبایی پر آوازه، استفاده از دستگاه پلاسما جت است. این دستگاه بر پایه حالت 4ام ماده ساخته شده است. نحوه عملکرد آن اینگونه است که، در ابتدا ماده گاز مانند پلاسما توسط دستگاه یونیزه می شود. در مرحله بعدی یون های پلاسما توسط اپلیکاتور به ناحیه مورد نظر از پوست وارد می شوند. این مواد با نفوذ بر پوست به 2 طریق پوست را درمان می کنند.

یون های پلاسما در ابتدا با هیدراته کردن پوست، تمام بخش های چروک و آسیب دیده پوست را آبرسانی می کنند. آبرسانی بافت های چروک و آسیب دیده منجر می شود پوست شفاف شده و در نهایت لیفت شود. در عین حال یون های پلاسما با تجزیه بافت های آسیب دیده پوست، آن ها را وادار می کنند تا تکثیر شوند. در نتیجه این خودسازی، بافت های سلولی جوان جایگزین بافت های چروک و آسیب دیده می شوند.

به وسیله این نوع درمان افراد می توانند از دست لکه های پوستی نیز راحت شوند. ترمیم سلول های پوستی آسیب دیده به وسیله ماده پلاسما، منجر به از بین رفتن لکه های پوستی می شود. بنابراین لکه های ایجاد شده در اثر سوختگی نیز به وسیله این دستگاه قابل درمان هستند. علاوه بر این، اسکار و زخم باقی مانده از جوش و آکنه نیز به وسیله این روش درمانی، از بین می رود.

درمان با دستگاه پلاسما جت چگونه انجام می شود؟

نحوه درمان با دستگاه پلاسما جت

در روش پلاسما جت پزشک متخصص در ابتدا به صورت دقیق محل درمان را تعیین می کند. سپس محل درمان به وسیله یک دسته از نقاط بسیار ریز که فاصله کمی با هم دارند مشخص می شود. سپس یون های خارج شده از سر اپلیکاتور درست از روی همین نقاط وارد پوست می شوند. حرارت یون های تابیده شده از دستگاه باعث تغییر حالت در پوست می شود. نقاط مشخص شده در روی پوست به هیچ وجه باقی نمی مانند و بعد از چند روز کاملا محو می شوند.

اثرات جانبی استفاده از این دستگاه چیست؟

اگر عمل پلاسما جت را تحت نظر یک پزشک متخصص و در مراکز درمانی معتبر انجام دهید لازم نیست از عوارض آن نگران باشید. فقط کافی است به دستورالعمل های پزشک خود تمام و کمال عمل کنید. بعد از انجام این درمان به صورت کلی باید دستورالعمل های خاصی را وارد زندگی خود کنید و تا مدت محدودی از آن ها پیروی کنید. در این صورت بدون کمترین عارضه می توانید نتایج مورد نظر را دریافت کنید.

بعد از عمل پلاسما جت پلک چه باید کرد؟

یکی از کاربرد های دستگاه پلاسما جت رفع افتادگی پلک و پشت پلک است. با استفاده از این روش به راحتی می توانید در طی چند جلسه درمانی پلک های افتاده را درمان کنید. اما در طول دوره درمانی و یا مدت محدودی بعد از اتمام دوره درمان باید دستورالعمل های خاصی را رعایت کنید. در ادامه محتوا چند مورد از مهم ترین نکاتی را که باید بعد از پلاسما جت پلک به آن توجه کنید شرح خواهیم داد.

تفکرات غلط در مورد این روش درمانی

یکی از تفکرات غلط در مورد درمان با دستگاه پلاسما جت، دردناک بودن این روش است. عده ای از افراد تصور می کنند که در این روش درمانی، بیمار درد بسیاری را تحمل می کند. در حالی که به هیچ وجه اینگونه نیست. پزشک متخصص قبل از شروع درمان، با اعمال بی حسی موضعی به محل، میزان درد را به حداقل کاهش میدهد. به گونه ای که افراد با آستانه تحمل درد پایین نیز بتوانند آن را تحمل کنند. در این روش درمانی به هیچ وجه از بیهوشی کامل استفاده نمی شود. 

عوارض درمان با پلاسما جت چیست؟

عوارض پلاسما جت

پس  انجام مراقبت های بعد از پلاسما جت دچار عوارض پلاسما جت پلک خاصی نخواهید شد. به طور کلی این روش یکی از کم خطرترین روش های درمانی می باشد.  طبق تحقیقات به عمل آمده، تنها ایراد آن استفاده از حرارت است. پرتو های آزاد این روش، در صورت رعایت نکردن دستورالعمل های پزشک می توانند منجر به عارضه های پوستی و اسکار شوند. برای رو به رو نشدن با این عوارض بهتر است تا 24 ساعت بعد از درمان از تماس آب با محل مورد نظر خودداری کنید. از استفاده خودسرانه از کرم های ترمیم کننده موجود در تبلیغات خودداری کنید. فقط از محصولات درمانی معرفی شده توسط پزشک استفاده کنید. استفاده از ضدآفتاب های ملایم با SPF 50 می تواند از شما در مقابل اشعه های مضر خورشید محافظت کند.

کدام مراکز این روش درمانی را انجام می دهند؟

امروزه مراکز غیر معتبر زیادی وجود دارند که با تهیه دستگاه های زیبایی به انجام این درمان ها با مبالغ کمتر اقدام می کنند. دقت کنید که انجام اقدامات مربوط به پوست و زیبایی در این مراکز بسیار خطرناک است. آگاه باشید و هرگز وسوسه نشوید. در این مراکز اقدامات زیبایی توسط افراد فاقد مهارت انجام میشود. علاوه بر این اکثر اوقات علت هزینه های کم آن ها، استفاده از مواد تقلبی و غیر بهداشتی است. افراد زیادی با افتادن در دام اینگونه مراکز بخش هایی از صورت و بدن خود را به کلی از دست داده اند و در نهایت دچار مرگ های آنی شده اند. آگاه باشید و پس از انجام تحقیقات لازم، یک پزشک متخصص و باتجربه در زمینه زیبایی را انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ درباره مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک و بینی:

زمان انجام مراقبت ها بعد از پلاسماجت پلک و بینی چگونه است؟

به دلیل آنکه نتایج درمان با پلاسما جت در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده می باشد، می توان گفت که مدت زمان بسیار کمی برای رعایت این مراقبت ها کافی است تا شما بتوانید نتایج کامل را از این درمان دریافت کنید.

قرمزی و تورم بعد از پلاسماجت تا چه مدت باقی می ماند؟

معمولاً قرمزی، تورم و التهاب بعد از پلاسماجت پلک و بینی کاملا طبیعی است و تا مدت ۵ تا ۷ روز از بین خواهد رفت.

5/5 - (3 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *