همه چیز در مورد عوارض پلاسما جت دور چشم

اگر شما قصد دارید از روش پلاسما جت پلک برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید باید قبل از هر چیز در مورد عوارض پلاسما جت دور چشم اطلاعات داشته باشید. پلاسما جت، یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست به شمار می رود که در حال حاضر بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. با استفاده از روش پلاسما جت می توان به راحتی انواع مختلف  مشکلات پوستی را رفع کرد. یکی از مهم این مشکلات، افتادگی پلک و ایجاد چین و چروک دور چشم می باشد. اگر شما با این مشکل مواجه هستید، می توانید از روش پلاسما جت استفاده کنید.

عوارض پلاسما جت پلک چیست؟

عوارض پلاسما جت پلک

بسیاری از افراد در مورد عوارض پلاسما جت دور چشم نگرانی هایی دارند و ترجیح می دهند که قبل از انجام آن در مورد عوارض پلاسما جت پلک و دور چشم اطلاعات کسب کنند. قبل از هر چیز باید بدانید که شدت عوارض و نتیجه ی درمان به عوامل مختلفی وابسته می باشد. به طور مثال سن فرد، نوع پوست، رنگ پوست، ناحیه ی درمان، شدت مشکل، پزشک متخصص و …. روی عوارض پلاسما جت دور چشم  تاثیر گذار هستند.

به طور کلی می توان بیان کرد که عوارض پلاسما جت دور چشم همگی موقتی هستند و به مرور زمان از بین می روند. زمان از بین رفتن این عوارض در افراد مختلف، متفاوت می باشد. در برخی از افراد این عوارض بعد از چند ساعت از بین می رود. اما در برخی از موارد نیز ممکن است عوارض تا یک هفته مشاهده شده و بعد از آن رفع شوند.

در این مطلب قصد داریم شما را با عوارض پلاسما جت دور چشم آشنا کنیم.

مهم ترین عوارض پلاسما جت دور چشم (پلک)

پلاسما جت یکی از روش های جوانسازی پوست به شمار می رود که شما می توانید با اطمینان خاطر و بدون کمترین عوارض آن را انجام دهید. این روش درمانی مانند هر روش دیگری ممکن است عوارض احتمالی داشته باشد که بسیاری از آن ها به مرور زمان از بین می روند. البته به یاد داشته باشید که انتخاب یک کلینیک معتبر و با تجربه می تواند به کاهش عوارض پلاسما جت دور چشم کمک کند. در نتیجه در انتخاب پزشک و کلینیک انجام پلاسما جت دقت زیادی داشته باشید و قبل از انتخاب پزشک، از مهارت او اطمینان حاصل کنید.

در این قسمت شما را با مهم ترین عوارض پلاسما جت دور چشم آشنا می کنیم.

·     متورم شدن ناحیه ی درمان

یکی از شایع ترین و مهم ترین عوارض پلاسما جت دور چشم، ایجاد تورم در قسمت درمان می باشد. اگر شما از پلاسما جت برای درمان دور چشم و پلک خود استفاده کنید، به احتمال زیاد شاهد تورم در این ناحیه خواهید شد. زیرا این قسمت از صورت، پوست بسیار حساسی دارد. اما جای هیچ نگرانی نیست زیرا این تورم دور چشم کاملا موقتی است و بعد از مدت زمان بسیار کوتاهی از بین می رود. شما می توانید برای کاهش دوره ی نقاهت و کاهش التهاب دور چشم و پلک، از کمپرس سرد و یخ استفاده کنید.

·     احساس خارش و سوزش

یکی از عوارض پلاسما جت دور چشم، احساس سوزش و خارش در قسمت درمان شده می باشد. این مورد کاملا طبیعی است و بعد از چند روز این احساسات از بین می رود. باید مراقب باشید که در زمان احساس خارش، محل درمان شده را دست نزنید. در این صورت ممکن است زخم ها کنده شده و جای آن ها روی پوست شما باقی بماند.

·     ایجاد دلمه روی پوست

زمانی که شما از پلاسما جت برای رفع چین و چروک دور چشم و افتادگی پلک استفاده می کنید، زخم هایی روی پوست شما ایجاد می شود. این زخم ها به دلیل سوختگی های کوچکی است که در این روش روی پوست انجام می شود. این زخم ها بعد از درمان به وسیله ی دلمه هایی بسته می شوند. به مرور زمان این دلمه ها به طور طبیعی از روی پوست جدا شده و پوست شما به صورت کامل بهبود می یابد.

اگر شما از پزشکی غیر متخصص برای این کار استفاده کنید، ممکن است جای این زخم ها و دلمه ها روی پوست و پلک افراد باقی بماند. در نتیجه باید قبل از هر چیز از مهارت پزشک خود مطمئن باشید.

·      تغییر رنگ پوست

یکی دیگر از عوارض پلاسما جت دور چشم، تغییر رنگ پوست ناحیه ی درمان شده می باشد. این عارضه نیز به صورت موقتی می باشد و بعد از تمام شدن دوره ی نقاهت، رنگ پوست شما به حالت طبیعی خود بر می گردد. این عارضه نیز با انتخاب یک پزشک متخصص به شدت کاهش پیدا می کند و شما می توانید بدون هیچ مشکلی این درمان را روی پوست و پلک خود انجام دهید.

برای کاهش عوارض پلاسما جت دور چشم چه اقداماتی را باید انجام داد؟

عوارض پلاسما جت دور چشم

اگر شما بخواهید عوارض پلاسما جت دور چشم را کاهش دهید و بدون دردسر به نتیجه ی دلخواه خود برسید، باید برخی از مراقبت های بعد از پلاسماجت پلک را از خود به عمل آورید. از مهم ترین این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • تا چند روز بعد از انجام روش پلاسما جت، به هیچ عنوان نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. اگر ناچار هستید که به بیرون بروید، حتما باید از ضد آفتاب های مخصوص استفاده کنید. علاوه بر کرم ضد آفتاب، باید از کلاه و عینک نیز استفاده کنید.
  • نباید به محل درمان دست بزنید و یا اینکه آن را ماساژ دهید.
  • بعد از انجام پلاسما جت ، ممکن است روی پوست شما زخم هایی ایجاد شود. به هیچ عنوان نباید به این زخم ها دست بزنید. باید صبور باشید تا این زخم ها به صورت طبیعی خشک شده و بیفتند.
  • اگر پزشک دارویی را برای شما تجویز کرده است، حتما باید آن ها را در زمان تعیین شده مصرف کنید.
  • برای کاهش عوارض پلاسما جت دور چشم ، تا یک هفته بعد از انجام پلاسما جت باید از دخانیات دوری کنید.
  • افرادی که با بیماری هایی مانند سرطان، دیابت، صرع و …. روبرو هستند، بهتر است از این روش درمانی استفاده نکنند.

پرسش و پاسخ درباره عوارض پلاسما جت دور چشم یا عوارض پلاسماجت پلک:

آیا پلاسما جت پلک برای افراد شیرده و سرطانی می توان استفاده کرد؟

بانوانی که نوزادان شیرخواره دارند و افرادی که دارای انواع سرطان هستند بهتر است از چنین روشی استفاده نکنند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *