فواید مزوتراپی موی سر

فواید مزوتراپی موی سر چیست؟

از فواید مزوتراپی موی سر میتوان به این موضوع اشاره نمود که سبب تقویت رشد مو، کاهش ریزش مو و بهبود گردش خون در پوست سر زیباجویان می شود. پس از تزریق آمپول مزوتراپی مخلوطی از عناصر مفید وارد پوست سر می شوند که حاوی طیف گسترده ای از مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای آمینه می باشند و می توانند متناسب با نیازهای فردی زیباجو تنظیم شوند.
در این مقاله به توضیح بیشترمزایای مزوتراپی مو می پردازیم.

مزوتراپی موی سر چیست؟

مزوتراپی موی سر

مزوتراپی مو در واقع شامل تزریق ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مو در پوست سر برای رشد و تغذیه مو می‌باشد. ترکیبات دارویی که در کوکتل مزوتراپی وجود دارد، سبب تقویت گردش خون در رگ‌ های خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خون‌ رسانی بهتر به فولیکول‌های مو می‌شود.

فواید مزوتراپی مو  / 3 مورد اصلی

در ادامه به بررسی اصلی ترین فواید مزوتراپی مو می پردازیم:

فواید مزوتراپی مو
فواید مزوتراپی مو

1.     یکی از خواص مزوتراپی مو این است که ریزش مو را کند و یا متوقف می کند.

مزوتراپی برای کند کردن روند ریزش مو به روش های مختلف به وجود آمده است. مواد مغذی موجود در کوکتل های مزوتراپی به طور انحصاری در جهت جوان کنندگی انتخاب می شوند. مزوتراپی مو افزایش جریان خون در پوست سر را زیاد می کند، التهابات را کمتر می کند و پایه ای از پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی مغذی را برای فولیکول های مو فراهم می کند که در نهایت سبب افزایش رشد مو می شوند.

2.     مزوتراپی ایمن، بدون درد و قابل اعتماد است.

 درمان با مزوتراپی در مقایسه با روش های تهاجمی و جراحی برای طاسی و نازک‌شدن مو، یک راه‌حل پیشرفته می باشد که تجربه‌ای ایمن و بدون درد را برای زیباجویان به ارمغان می‌آورد.  یکی از خواص مزوتراپی مو این است که هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نمی کند.

3.     مزوتراپی برای تقویت ایمنی پوست سر می باشد.

 خاصیت مزوتراپی مو علاوه‌بر تقویت رشد مجدد مو و جوان‌سازی فولیکول‌های مو، می‌تواند سبب جوان‌سازی کلی و تقویت ایمنی پوست سر شما را نیز شود.

سایر فواید مزوتراپی مو ی سر

از سایر فواید مزوتراپی مو (mesotherapy benefits) می توان به این موضوع اشاره کرد که مزوتراپی برلایه‌های مختلف پوستی مانند اپی‌درم، لایه میانی و بافت پیوندی و همچنین سیستم گردش خون، سیستم ایمنی و سیستم عصبی-حسی ناحیه‌ی تزریق اثر می‌گذارد. برای اغلب بیماری های آلوپسی، مزوتراپی مو درمانی موثر و اثبات شده می باشد. فواید مزوتراپی مو ی سر را می‌توان در فهرست زیر خلاصه کرد:

 • بهبود خونرسانی پوست سر: در فرمول بسیاری از محلول‌های مزوتراپی، داروهای اتساع دهنده‌ی عروق وجود دارد که موجب افزایش گردش خون بافتی می‌شوند.
 • غذارسانی به بافت پوست و فولیکول‌ها: در ترکیب کوکتل مزوتراپی از انواع ویتامین‌ها، آمینواسیدها و مواد معدنی استفاده می‌شود.
 • جلوگیری از تحلیل فولیکول‌ها: مزوی مو سبب افزایش قدرت و بهبود حالت موها می‌شود.
 • تنظیم ترشحچربی پوست: داروهای به کار رفته در آمپول مزوتراپی ترشح غدد سباسه را کنترل می‌نمایند.
 • بهبود اثرات سایر روش‌های درمانی : از این درمان می‌توان به عنوان روش درمانی مکمل برای درمان‌های ریزش مو، تزریقات استروئیدها، مراقبت‌های عمومی مو و … استفاده نمود.
 • بهبود نتایج کاشت مو: از این درمان برای کمک به کاشت مو می‌توان در سه حالت استفاده کرد:
  • بلافاصله بعد از کاشت: برای درمان ادم یا ورم عمل
 • مدتی بعد از کاشت: برای التیام و بهبود زخم‌ها و همچنین تقویت گرافت‌ها

ادامه مزایای مزوتراپی مو

 • مزوتراپی روشی موثر برای درمان ریزش مو بدون نیاز به جراحی است.
 • این درمان بهبودی سریع، بدون داشتن دوره‌ی ریکاوری یا نقاهت دارد.
 • خاصیت مزوتاپی مو این است که تقریباً بدون درد و بدون نیاز به بی‌هوشی است.
 • عوارض جانبی و خطرات بسیار محدود دارد.
 • هزینه‌ی مناسبی دارد.
 • بدون نیاز به مراقبت‌های خاص می باشد.
 • مناسب برای درمان ریزش مو، رفع مشکلات سر مانند چربی و شوره و ترمیم موهای آسیب دیده می باشد.

هزینه مزوتراپی مو ۱۴۰۲

هزینه مزوتراپی مو ۱۴۰۲ به نسبت درمان با هیرفیلر مو و عمل های جراحی زیاد نبوده و همین موضوع باعث می شود که اکثر افراد از آن استفاده نمایند. اگر مو های شما به دلیل ناهماهنگی هورمونی ریزش پیدا کرده اند، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان کلینیک شکیبا تماس بگیرید و سریعا سراغ مزوتراپی مو بروید.
 هزینه هر جلسه مزوتراپی مو در کلینیک شکیبا 1.200.000(برند فیوژن) و 2,000,000 (برند رویتا) میلیون تومان می باشد.

تعداد جلسات مزوتراپی مو

تعداد جلسات مزوتراپی مو چند عدد است؟
تعداد جلسات مزوتراپی مو  برای هر شخص متفاوت است و معمولا حین جلسه معاینه و مشاوره مشخص می شود. اما به طور کلی برای به دست آوردن نتایج مطلوب به چندین جلسه تزریق مزو سر نیاز خواهید داشت و به طور حدودی این تعداد جلسات بین 4 تا 10 بار مراجعه به پزشک می باشد.

احتمالا در ابتدای درمان، طبق برنامه پزشک هر ۷ تا ۱۰ روز یک بار کوکتل‌های مزو را تزریق خواهید کرد و اگر پوست شما شروع به بهبود و رشد مو کند، فاصله بین جلسات مزوتراپی مو در حدود 2 هفته یک بار یا 1 بار در ماه افزایش می یابد.
اما همانطور که اشاره کردیم تعداد جلسات مزوتراپی مو مورد نیاز شما که سبب رشد موهایتان شود و فولیکول ها را کاملا تحریک کند مشخص نیست.

اینکه مزوتراپی مو چند جلسه است به عوامل مختلفی همچون موارد زیر بستگی دارد:

 1. شدت ریزش موها
 2. علت ریزش مو
 3. سن افراد
 4. میزان پاسخدهی بدن فرد به درمان

ایا مزوتراپی بعد از کاشت مو واجب است؟

یکی از مزایای مزوتراپی مو این است که پس از کاشت موی طبیعی،  روند تشکیل رگ جدیدرا تسریع می‌کند و فاکتورهای رشد مورد نیاز پیوندهای موی کاشته شده را تامین می‌نماید و آن‌ها را به خوبی تحریک می‌کند.
طبق توصیه اغلب پزشکان مزوتراپی برای موهای کاشته شده روش سودمندی به حساب می‌آید و برای کمک به بازیابی سریع موها پس از ریزش شوک بسیار موثر است. در حقیقت کوکتل‌های مورد استفاده برای روش مزوتراپی مو سبب آغاز سریع‌تر واکنش‌های لازم می شوند و زیباجو سریع‌تر از زمان عادی، شاهد رویش مجدد موهای خود باشد.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

عوارض مزوتراپی مو

عوارض مزوتراپی مو بسیار نارد و محدود است. برای مثال با وجود اینکه مزوتراپی مو معمولا بدون درد می باشد اما برخی مراجعان درد کمی را در طول مزوتراپی گزارش کرده اند. همچنین با توجه به فرو رفتن سوزن احتمال دارد تورم، کبودی، التهاب یا در موارد نادر عفونت رخ دهد.

بهترین سن برای انجام مزوتراپی موی سر

سن مناسب مزوتراپی مو چه سنی است؟
خانم‌ها و آقایان زیباجو می توانند در هر سنی که دچار ریزش مو شدند این درمان را انجام دهند. برای این که بتوان از مزوتراپی مو نتیجه دلخواه را به دست آورد، بهتر است که زیباجویان بازه سنی بین ۲۰ تا ۴۰ سال داشته باشند زیرا این بازه سنی با استناد به گزارشات علمی، بیشترین میزان بازدهی برای این درمان را دارد.

سخن پایانی درباره فواید مزوتراپی مو

فواید مزوتراپی مو بسیار زیاد است، اگر از ریزش مو رنج می برید و موهای کم پشتی دارید فورا برای آگاهی از خدمات مزوتراپی و سایر خدمات تقویت مو با مشاورین کلینیک شکیبا تماس بگیرید تا به خوبی شما را راهنمایی کنند.

پرسش و پاسخ درباره مزوتراپی مو و فواید مزوتراپی مو:

آیا استفاده از مزوتراپی مو درد دارد؟

بله، تا حدودی ممکن است مزوتراپی مو دردناک باشد. اما این امر بسته به آستانه تحمل درد هر شخص متفاوت است.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *