تفاوت لب روسی با معمولی چیست

تفاوت لب روسی با معمولی چیست؟

فیلرهای لب را با استفاده از دو تکنیک معمولی و روسی تزریق می‌کنند. در حالی که، نوع ژل یا فیلر در هر دو روش یکسان است اما، کاربرد و ظاهر متفاوتی دارند. انتخاب یک روش بسته شکل ظاهری اجزا صورت فرد و عواملی دیگری همچون هزینه و سلیقه انجام می‌شود.
تکنیک تزریق ژل به سبک لب روسی، حداکثر لیفت لب را ایجاد می‌کند. این روش لب بالا را بلندتر و حجیم‌تر می‌کند به طوری که، باعث کوتاه شدن ناحیه فیلتروم (گودی بالای لب) می‌شود. به همین ترتیب، لب پایین نیز بیشتر به سمت پایین کشیده می‌شود و منحنی عمیق‌تر V شکلی به سمت چانه ایجاد می‌کند. این تکنیک لب‌ها را از کناره‌ها کاملا صاف نگه می‌دارد و بنابراین، جلوه عروسکی ایجاد می‌شود. اما در روش لب معمولی لب‌ها معمولا حجیم‌تر می‌شوند.
این دو روش از نظر برخی مشخصات با یکدیگر تفاوت‌های اساسی دارند. برای درک تفاوت لب روسی با معمولی ادامه مطلب را از دست ندهید.

تفاوت لب روسی با معمولی در افراد مختلف

تفاوت لب روسی با معمولی

برای برخی از چهره‌ها تکنیک لب روسی واقعا عالی عمل می‌کند، مخصوصا اگر چهره ریز نقشی دارید و قصد دارید لب‌هایتان را کمی برجسته‌تر کنید، این روش عالی است. لب روسی برای افرادی که دارای فیلتروم بلندتر یا لب بالایی بسیار نازک هستند نیز بسیار ایده‌آل است، زیرا ارتفاع مورد نیاز برای رسیدن به هارمونی صورت را فراهم می‌کند. افزایش ارتفاع لب بدون افزایش بیش از حد حجم، مهمترین تفاوت لب روسی با معمولی است. هر چند، در لب‌های بسیار نازک، افزایش ارتفاع بدون پخش شدن فیلر و مهاجرت فیلر به خارج از لب کمی مشکل است و باید تحت نظر پزشک باتجربه انجام شود. مدل لب‌های روسی برای کسانی که می‌خواهد شکل لب‌های خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که حجم وسط لب افزایش یابد، کمان کوپید تقویت شود و لب قلبی شکل‌ شود، مناسب است.
به طور معمول، این روش روی کسانی که قبلا تجربه تزریق فیلر لب نداشتند نسبت به افرادی که فیلر لب داشته‌اند، بهتر عمل می‌کند. اگر از قبل کمی فیلر در لب‌ها باقی مانده باشد ابتدا، لب‌ها باید ارزیابی ‌شوند تا در صورت نیاز با تزریق آنزیم هیالاز تمام فیلر قدیمی پاک شود. در این شرایط می‌توان تزریق لب روسی را انجام داد.
هر دو تکنیک نتایج خوبی برای زیبایی لب به همراه دارند و از آنجایی که لب‌های افراد مختلف یکسان نیستند، شکل نهایی برای همه متفاوت است و هر روش برای فرد خاصی مناسب است.

برای اطلاعات بیشتر جداگانه به مقاله ژل لب مدل روسی و ژل لب مدل نچرال مراجعه کنید.

تفاوت لب روسی با معمولی در روش تزریق

اصلی‌ترین عامل تفاوت بین لب روسی با معمولی، تکنیک تزریق فیلر است. در روش تزریق معمولی که رایج‌ترین روش بزرگ‌کردن لب‌ها است، معمولاً ژل با استفاده از یک کانول یا سوزن معمولی به مرز ورمیلیون (vermillion border  ) و سپس به قسمت بدنه لب‌ها به صورت افقی تزریق می‌شود. تزریق از قسمت بیرون لب‌ها انجام می‌شود و مرز لب‌ها را برجسته‌تر می‌کند تا شکل آن‌ها را تغییر و حجم را افزایش دهد. پزشک به آرامی لب‌ها را ماساژ می‌دهد تا ژل به طور یکنواخت در سراسر لب پخش شود. با تزریق به این روش لب‌ها حجیم، صاف و هیدراته می‌شوند و برجستگی خوبی در نیمرخ ایجاد می‌شود. تکنیک لب معمولی باعث می‌شود لب‌ها حجیم‌تر و هیدارته به نظر برسند.
لب‌های روسی به تکنیکی اشاره دارد که از عروسک‌های سنتی بابوشکا با لب‌های قلبی شکل گرفته شده است.  این روش یک دگرگونی کاملاً چشمگیر در شکل لب ایجاد کرده و آن را قلبی شکل با ارتفاع بیشتر و بدون برآمدگی می‌کند.
در تکنیک لب روسی، به جای اینکه تزریق از مرز لب شروع شود و به سمت داخل کار شود، تزریق به صورت عمودی در وسط لب انجام شده و سپس به سمت مرز بیرونی کشیده می‌شود. با این روش، به‌جای افزایش حجم بیش از حد، ارتفاع لب‌ها بیشتر و لب برجسته‌تر می‌شود. به طور معمول در این روش ارتفاع لب بالایی برابر یا بزرگتر از ارتفاع لب پایین خواهد بود. بنابراین لب روسی برای تازه‌کارها یا کسانی که به دنبال لب طبیعی هستند، ایده‌آل است. به این روش pillar یا  tenting نیز گفته می‌شود.
هر چند در هر دو روش فیلر موجب هیدارته شدن و تغییر شکل لب می‌شود اما، نتیجه نهایی این دو روش از نظر شکل و ظاهر کمی متفاوت خواهد بود. اساسی‌ترین تفاوت لب روسی با معمولی این است که، روش لب روسی روی مشخص کردن ناحیه کمان کوپید (قوس دوبخشی لب بالایی) و افزایش ارتفاع لب بالا بدون افزایش حجم تمرکز می‌کند، بر‌عکس روش معمولی بر افزایش حجم لب تمرکز دارد. لب روسی از فیلر در مرز لب استفاده نمی‌کند و لب صاف می‌ماند و حجم زیادی از نیمرخ نمی‌گیرد. در روش معمول تزریق در مرز لب باعث حجیم شدن لب‌ها می‌شود.

تفاوت لب روسی با معمولی از نظر قیمت

تفاوت لب روسی با معمولی از نظر قیمت

هر چند هزینه تزریق فیلرهای لب بسته به کلینیک، تجربه پزشک، نوع فیلر و سایر عوامل متفاوت است، با این حال، یک عامل بسیار تاثیرگذار در هزینه، تکنیک استفاده شده در تزریق فیلر است. معمولا روش لب روسی گران‌تر از روش معمولی است. در تکنیک لب روسی برای دستیابی به ظاهر صاف و برجسته در لب، به فیلر بیشتر برای تزریق نیاز است. از طرفی، تزریق لب روسی به زمان حدودا دوبرابر نسبت به لب معمولی نیاز دارد. در این روش برای رسوب قطرات ریز فیلر بین بافت لب و ایجاد یک روکش صاف و یکنواخت به زمان بیشتری نیاز است. بنابراین، ممکن است هزینه لب روسی کمی بیشتر از هزینه‌ تزریق فیلر به روش معمولی باشد.

با این حال، این هزینه اضافی تضمین می‌کند شما  به نتیجه‌ دلخواه خواهید رسید و ممکن است نتایج نسبت به روش معمولی دوام بیشتری داشته باشند.

لب معمولی مناسب چه کسانی است؟

فرم لب معمولی برای افرادی که به دلیل بیرون زدگی شدید بینی، استخوان گونه و چانه، در نیمرخ خود کمی برجستگی دارند، ایده‌آل است. این تکنیک، برجستگی لب‌ها را تقویت می‌کند تا با تمام اجزای صورت هماهنگ باشند.

برای افرادی که اجزا صورت کوچک‌تر و صاف‌تر دارند و بینی و چانه آن‌ها برجسته نیست، لب‌های معمولی بیش از حد حجیم به نظر می‌رسند و اکثر پزشکان زیبایی تکنیک لب روسی را برای این افراد توصیه می‌کنند.

عوارض ژل لب روسی و معمولی

از آنجایی که در تکنیک لب روسی چندین نقطه روی لب تزریق انجام می‌شود، ممکن است تورم و کبودی اولیه نسبت به روش معمولی کمی بیشتر باشد. این درمان به دلیل نقاط تزریق متعددی که سوزن ایجاد می‌کند احتمالا ناراحتی و درد بیشتری نسبت به لب معمولی خواهد داشت.

به طور کلی، پس از تزریق فیلر به هر روشی برای کاهش درد و تورم و نتیجه بهتر لازم است یکسری نکات را در نظر داشته باشید:

  • از مصرف الکل در شب قبل و بعد از درمان اجتناب کنید.
  • به توصیه پزشک خود از پمادها یا کرم‌های مخصوص استفاده کنید
  • استفاده از کیسه یخ بعد از درمان به کاهش تورم کمک زیادی می‌کند.
  • از حمام داغ، سونا و جکوزی برای حدود 48 ساعت اجتناب کنید تا تورم و درد کاهش یابد.

تورم، حساسیت یا کبودی با این تکنیک‌ها کاملاً طبیعی است و به راحتی بعد از گذشت چند روز فروکش می‌کند و نتیجه خیره‌کننده‌ای را برای شما به ارمغان می‌آورد.
یک عارضه بسیار نادر که بسیاری از افراد نگران آن هستند، مهاجرت یا جابجایی فیلر لب است. باید گفت، مهاجرت فیلر بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که تزریق توسط فرد غیرماهر انجام شود. با انتخاب یک پزشک بسیار ماهر از مهاجرت فیلر لب جلوگیری می‌شود.

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ماندگاری ژل لب مدل روسی و معمولی به یک اندازه است و بین دو روش تفاوتی از لحاظ دوام وجود ندارد. نوع فیلر، شرایط بدن فرد و مراقبت‌های بعد از تزریق، بیشترین تاثیر را در ماندگاری فیلر لب دارند. اگر از فیلرهای باکیفیت و مواد تزریقی ممتاز و سرشار از اسید هیالورونیک استفاده شود، احتمال ماندگاری افزایش می‌یابد. با این حال، بدن بعد از گذشت مدتی ژل را به طور کامل تجزیه می‌کند و اثرات آن از لب محو می‌شود. به طور کلی، فیلرهای لب با هر روشی که تزریق شوند در نهایت به مدت 6 تا 12 ماه دوام دارند.

پرسش و پاسخ درباره تفاوت لب روسی با معمولی:

مهمترین تفاوت لب روسی و معمولی چیست؟

تفاوت اصلی در نتیجه نهایی تزریق است. در لب روسی تمرکز بیشتر روی افزایش ارتفاع لب‌ها و کاهش اندازه ناحیه فیلتروم است بدون تاثیر گذاشتن بر حجم لب‌ها از نیمرخ اما، در روش معمولی لب‌ها کاملا حجیم و برجسته می‌شوند.

تفاوت تزریق لب روسی و معمولی چیست؟

تزریق لب روسی به صورت عمودی است و از پایه لب به سمت مرز لب کشیده می‌شود. در این روش مرز لب‌ها بیش از حد برجسته نمی‌شود. در روش معمولی تزریق از سمت مرز لب‌ها به سمت داخل انجام می‌شود و لب‌ها حجیم‌تر می‌شوند.

لب معمولی مناسب چه صورت‌هایی است؟

لب معمولی برای صورت‌هایی با بینی، استخوان گونه و چانه بیرون زده و حجیم مناسب‌تر است. با این تکنیک، برجستگی لب‌ها تقویت می‌شود تا با سایر اجزای صورت هماهنگ شوند.

لب روسی مناسب چه کسانی است؟

این روش برای افراد با صورت کوچک‌تر و صاف‌تر و بینی و چانه کوچک‌تر ایده‌آل است زیرا برجستگی زیادی روی لب‌ها ایجاد نمی‌کند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

2 پاسخ

  1. مهاجرت فیلر یعنی چی!
    مطالب خیلی خوبن آیا ترنسلیت بدون ادیت شده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *