تزریق ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب مدل روسی چگونه است؟ + فیلم

فهرست محتوا نمایش

بزرگ کردن لب یک عمل زیبایی است که باعث شادابی لب‌ها و همچنین پر تر و حجیم تر نشان دادن آن‌ها می‌شود. تزریق ژل لب مدل روسی نیز یکی از روش هایی است که اخیرا توجه خاصی از طرف متقاضیا به آن شده است. در حال حاضر رایج ترین روش برای بزرگ کردن لب، تزریق فیلر پوستی است. فیلرهای تزریقی پوستی که برای لب ها استفاده می شود انواع مختلفی دارند، که همه آنها را می توان در نواحی مختلف درمانی دیگر روی صورت و بدن نیز تزریق کرد.

تزریق ژل لب مدل روسی

بیشتر پرکننده‌های پوستی مدرن از ژل‌های اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند که به طور طبیعی در بدن انسان یافت می‌شود. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که آب را جذب می کند و پس از تزریق حجم آن افزایش می یابد. در نتیجه استفاده از آن، لب‌هایی حجیم، برجسته‌تر و هیدراته خواهید داشت.
قبل از استفاده از اسیدهای هیالورونیک برای پرکننده‌های پوستی تزریقی، افراد تزریق سیلیکون مایع را تجربه می‌کردند که پس از آن مشخص شد که عوارض جانبی زیادی دارد و پس از چند وقت غیرقانونی اعلام شد. امروزه جایگزین سیلیکون مایع، پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک گزینه جدیدتر و ایمن تر پرکننده پوست هستند. اما در مورد پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک، اثرات قابل پیش بینی تر و طبیعی تر خواهند بود. گزینه های دیگری مانند تزریق چربی و ایمپلنت های دائمی نیز وجود دارند، اما امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند، زیرا خطر عوارض جانبی آن‌ها بیشتر از پرکننده های اسید هیالورونیک است و نتایج غیرقابل پیش بینی تر و عوارض جانبی خطرناک‌تری دارند.

تزریق ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب مدل روسی باعث حجم اضافی در لب‌ها و به حداقل رساندن نفوذ ژل به بقیه نقاط است. ژل لب مدل روسی بیشتر برای پرکردن حاشیه لب ها یا پر‌کردن طبیعی که به طور کلاسیک در مدل ها و افراد مشهور مشاهده می کنید استفاده می شود. با تزریق ژل لب مدل روسی، قطرات ریز فیلر به صورت عمودی به لب تزریق می‌شود و بدنه لب را پهن، بلند و باز می‌کند. در این روش حجم دادن به لب هیچ گونه ایرادی در برون دهی وجود ندارد، به این معنی که از ظاهر اردکی شکل جلوگیری خواهد شد.
این مدل جدید شبیه فرم لب های زنان روسی است که به طور طبیعی دارای لب های صاف و پهن تر هستند. بنابراین، مدل جدیدی را در بزرگ کردن لب ها ایجاد کرده است. زنانی که به دنبال تقویت لب‌هایشان هستند، عمدتاً می‌خواهند لب‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تری داشته باشند، بدون اینکه نگران نفوذ پرکننده به مناطق دیگر باشند، و دون اینکه نگران نفوذ پرکننده به مناطق دیگر و ایجاد لب اردکی باشند. به این ترتیب ترند لب روسی معروف شد. لب‌های روسی از «عروسک روسی» با شکل قلب، صاف‌تر و لب‌های کشیده‌تر گرفته شده‌اند.
هر کسی که تا به حال لب های خود را با پرکننده های پوستی حجیم کرده است، احتمالاً موافق است که نتایج این عمل باعث شده تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و معتقداند این روش ارزشش را داشته است. از آنجایی که روش طبیعی تزریق ژل لب محدودیت های خود را دارد، تزریق ژل لب مدل روسی وارد عمل می شود.
یک یا چند فیلر پوستی، در پروسه بزرگ کردن حجم بخشیدن به لب ها برای حجیم تر و برجسته تر کردن لب ها استفاده می شود.
ژل لب مدل روسی روشی ایده‌آل برای استفاده در افرادی است که می‌خواهند نه تنها افقی، بلکه عمودی فرم لب‌های خود را بهبود بخشند. هدف تزریق ژل لب مدل روسی افزایش عمودی کانتور لب و برجسته سازی کمان کوپید است. نتیجه این عمل، لب‌هایی عروسک مانند با ظاهری طبیعی و پفکی خوش فرم است. با استفاده از این تکنیک لب های شما می‌تواند پتانسیل به نمایش درآمدن در مجله را داشته باشند در حالی که به طور طبیعی حجیم به نظر می رسند.

نحوه انجام تزریق ژل لب مدل روسی چگونه است؟

تزریق ژل لب مدل روسی متفاوت از تکنیک های معمولی پر کردن لب انجام می شود. هنگام رزرو نوبت باید دو عامل اصلی که را در نظر گرفت،این دو عامل قیمت و مدت درمان هستند.
با استفاده از این روش، قطرات ریز فیلر پوستی به لب تزریق می‌شود، عمدتاً در اطراف قسمت مرکزی لب‌ها برای ایجاد ظاهری قلبی شکل. تزریق‌ها به‌طور عمودی در چندین نقطه تزریق انجام می‌شوند و از پایه لب به سمت بالا کشیده می‌شوند، نه افقی، همان شکلی که در بزرگ کردن لب سنتی انجام می‌شود. ژل لب‌ مدل روسی به جای پهن‌تر بودن، بلندتر هستند و نوع دیگری از دقت را شامل می‌شوند، به همین دلیل است که ژل لب مدل روسی برای دستیابی به ظاهر دلخواه زمان بیشتری می‌برد.
ژل لب مدل روسی یک درمان پیشرفته است و نیاز به پرکننده اضافی دارد. با این حال، برای لب های مدل روسی، فیلر اضافی برای ایجاد حالت حجیم شدن بیش از حد لازم نیست، بلکه برای افزایش ارتفاع لب ها لازم است. به همین دلیل است که این تقویت کننده لب گزینه خوبی برای کسانی است که به تازگی به درمان لب‌های خود می پردازند، زیرا باعث حجیم شدن طبیعی و در عین حال باعث جلب توجه می شود.
در صورت نیاز بیمار، می‌توان حجم بیشتری را به ژل لب مدل روسی اضافه کرد، زیرا جلسات براساس دستیابی به نتیجه دلخواه بیمار برنامه ریزی می‌شوند. با این حال، ما در کلینیک خود بهترین پزشکان زیبایی را داریم که همیشه به دنبال نتایج 100% طبیعی هستند و در صورت درخواست بیش از حد ژل، به آن‌ها در مورد ظاهر غیرطبیعی هشدار می دهند.

تزریق ژل لب مدل روسی چقدر زمان میبرد؟

تزریق ژل لب مدل روسی

معمولاً درمان پرکننده لب بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. با این حال، اگر فیلر بیشتری استفاده شود، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد و زمان درمان را تا 30-45 دقیقه افزایش دهید.

تفاوت اصلی ژل لب مدل سنتی با ژل لب مدل روسی 

ژل لب مدل روسی

یکی از تفاوت های اصلی بین ژل لب مدل روسی و تزریق سنتی لب این است که با تکنیک لب روسی، فیلر به سطح زیر پوستی تزریق می شود. در اینجا پرکننده به عنوان یک پایه برای تحمل وزن لب عمل می کند – این فرآیند خیمه یا چادر نامیده می شود(به دلیل مشابهت شکل ظاهری آن). با تکنیک های استاندارد و طبیعی تزریق فیلر این مورد را ندارید. با تکنیک لب روسی، چند نقطه تزریق بیشتر در مرز خارجی لب بالا یا پایین وجود خواهد داشت. با وجود این واقعیت که این روش شامل نقاط تزریق بیشتری است، خطر کبودی بسیار کمتر است. این امر به این دلیل است که در سطح زیر پوستی (سطح هدف تزریق ژل لب مدل روسی) نسبت به لایه های عمیق تر لب کمتر عروق خونی وجود دارد. با این حال، توجه داشته باشید که تورم اولیه پس از عمل، مانند بیشتر فیلرها، به دلیل قرار دادن پرکننده به صورت سطحی تر، بیشتر خواهد بود. سوزن مورد استفاده برای لب های روسی تنها 1 تا 2 میلی متر به عمق زیر پوست نفوذ خواهد کرد، جایی که انتهای عصب به اندازه لایه های عمیق تر لب وجود ندارد، بنابراین نسبت به درمان معمولی پرکننده لب، سوزش و ناراحتی کمتری وجود دارد.

راه‌های به حداقل رساندن کبودی ژل لب مدل روسی

کبودی را می توان با اجتناب از مصرف الکل در شب قبل از عمل، مصرف قرص آرنیکا یک هفته قبل و یک هفته بعد از عمل، استفاده از کمپرس یخ قبل و بعد از عمل و اجتناب از سونا، اتاق بخار و حمام آب گرم به مدت تقریباً 48 ساعت کاهش داد.

بعد از عمل

قبل از قضاوت در مورد نتایج، حداکثر یک تا دو هفته به خود فرصت دهید تا تورم، حساسیت و کبودی برطرف شود. مدتی طول می کشد تا فیلر ته نشین شود و کاملا نمایان شود، به خصوص اگر هنوز کبودی وجود داشته باشد.

تکنیک چادر لب روسی چیست؟

 لب روسی

پرکننده های لب را می توان با چندین تکنیک مختلف استفاده کرد. در مورد تکنیک لب روسی، فیلر انتخابی به صورت عمودی به پایه لب تزریق می شود و آن را در امتداد لبه بیرونی لب قرار می دهد. این تکنیک با لیفت یا چرخاندن لب شکلی رو به بالا ایجاد می کند. در نتیجه، به جای حجم دهی بیرونی، لب هایی پف کرده خواهید داشت. به این روش چادر لب یا تکنیک ستون نیز گفته می شود که برای بهبود منطقه M لب یا Cupid’s bow بدون ایجاد برجستگی قابل مشاهده در لب ها از نمای جانبی طراحی شده است. این تکنیک مورد علاقه بسیاری از مشتریان است زیرا ظاهر بسیار طبیعی می دهد.

فرآیند تکنیک تزریق ژل لب مدل روسی چیست؟

هدف تکنیک تزریق ژل لب مدل روسی ایجاد حجم اضافی در لب و جلوگیری از بیرون زدگی یا ساختگی نشان داد لب ها، به خصوص از نمای جانبی است. با تکنیک لب روسی، قطرات پرکننده ریز به صورت عمودی، همراستا با مرز سرخابی لب تزریق می‌شوند. به عنوان بخشی از فرآیند قالب‌گیری، لب به‌جای بیرون کشیدن به آرامی به سمت بالا تراشیده می‌شود که باعث ایجاد پفی زیبا و طبیعی می‌شود.

تزریق ژل لب مدل روسی در مقایسه با تکنیک های مختلف تزریق فیلرهای لب

با روش‌های رایج‌تر بزرگ‌کردن لب، پرکننده‌های پوستی معمولاً با کمک یک کانولا یا سوزن به لبه‌های قرمز و سپس به طور بالقوه به بدنه لب تزریق می‌شوند. سوزن از خارج لب ها به سمت داخل وارد میشود و حاشیه لب های برجسته تری ایجاد می کند و شکل و حجم آن را افزایش می دهد. در نتیجه، نیمرخ لب کشیده شده و از منظر کناری به راحتی قابل مشاهده است.
در مورد تکنیک لب روسی، فیلر به صورت عمودی به پایه لب به سمت لبه بیرونی تزریق می‌شود که در نتیجه به جای حجم دادن بیش از حد، لیفت لب یا فلیپ لب انجام می‌شود. این تکنیک به عنوان چادر لب یا تکنیک ستون نیز شناخته می شود. همچنین کمان کوپید را بدون برجسته کردن نمای کناری لب ها و بدون افزودن حجم بیشتر به لبه لب، کامل می کند.

مزایای فیلرهای مبتنی بر پایه هیالورونیک اسید به شرح زیر است:

  • حجم قابل کنترل لب: پزشک روی مقدار ماده تزریقی کنترل دارد، به این معنی که اندازه و حجم نهایی لب نیز قابل کنترل است.
  • درمان به تدریج پیشرفت می کند: نتایج نهایی مطلوب را می توان با تنظیم جلسات مختلف به دست آورد و به تدریج میزان ماده تزریقی را افزایش داد.
  • برجستگی هایی که به راحتی قابل حل هستند: برجستگی ها و برآمدگی هایی که گاهی با پرکننده های لب ایجاد می شوند را می توان به راحتی با آنزیم خاصی به نام هیالورونیداز حل کرد.
  • کبودی کمتر: سطح احتمال کبودی و تورم در مقایسه با سایر پرکننده های پوستی کمتر است.
  • نتایج درازمدت منطقی: اگرچه دائمی نیستند، اما نتایج برای مدت زمان نسبتاً طولانی (9 تا 12 ماه) باقی می مانند.
  • عدم احتمال واکنش های آلرژیک: پرکننده های هیالورونیک اسید مشابه اسیدهای هستند که در بدن یافت می شوند. به همین دلیل است که احتمالاً واکنش های آلرژیک ایجاد نمی کنند. با این حال، اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از شروع درمان، پزشک خود را در این مورد مطلع کنید.

آیا پرکننده های هیالورونیک اسید توانایی همخوانی با بوتاکس را دارد؟

بوتاکس یک روش درمانی محبوب است که برای رفع چین و چروک و خطوط ریز روی صورت استفاده می شود. پرکننده‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید اغلب با بوتاکس ترکیب می‌شوند تا چین و چروک‌های عمیق‌تری را که بوتاکس به تنهایی قادر به پوشش کامل آن‌ها نیست برطرف کند. افزایش سن همراه با از دست دادن حجم چربی و بافت است، این همان زمانی است که پرکننده های پوستی وارد عمل میشوند.فیلرهای بوتاکس و هیالورونیک اسید را می توان با خیال راحت در ترکیب برای دستیابی به نتایج مطلوب استفاده کرد.

تکنیک ژل لب مدل روسی چقدر ایمن است؟

تکنیک لب روسی شامل تزریق فیلرهای پوستی، عمدتاً بر پایه هیالورونیک اسید، به بدنه لب است. فیلرهای هیالورونیک اسید توسط FDA تایید شده است که باعث می شود تزریق آنها ایمن باشد. درست مانند هر روش تزریقی دیگری، احتمال برخی از خطرات و عوارض جانبی مرتبط با پرکننده های پوستی وجود دارد، هر چند که در روش ژل لب مدل روسی  حداقل و موقتی هستند. برخی از بیماران ممکن است پس از عمل دچار تورم و کبودی شوند که معمولا در عرض 3 تا 5 روز از بین می رود.

آیا بی حسی موضعی قبل از تزریق ژل لب روسی ضروری است؟

 لب ها پس از استفاده از کرم بی حس کننده موضعی به عنوان یکی از حساس ترین نواحی صورت، بهتر است درمان شوند. با وجود اینکه سوزن مورد استفاده برای تزریق بسیار ریز است، خراش های ناشی از تزریق می تواند نسبتاً دردناک باشد. تعدادی از روش‌های بی‌حسی لب وجود دارد که ممکن است قبل از عمل اعمال شود، از جمله یخ زدن لب‌ها توسط کمپرس یخ ، استفاده از ژل لیدوکائین موضعی یا بلوک کامل دندان.ما معمولاً یک کرم بی‌حس کننده موضعی لیدوکائین را 15 دقیقه قبل از فرآیند تزریق روی لب‌ها می‌زنیم تا از راحتی و حداقل درد برای بیماران خود اطمینان حاصل کنیم.

عمل تزریق ژل لب مدل روسی چگونه اجرا می شود؟

با استفاده از تکنیک لب روسی، فیلر پوستی بسیار سطحی تزریق می‌شود، که آن را به یک روش بسیار چالش برانگیز و بسیار پیشرفته تبدیل می‌کند. اگر این روش توسط یک تزریق کننده بی تجربه یا فاقد صلاحیت انجام شود، احتمال بروز عوارض جانبی می تواند زیاد باشد. عوارض جانبی ممکن است شامل ناهمواری، کج بودن و برآمدگی باشد. بنابراین، بسیار مهم است که مطمئن شوید که درمان توسط یک متخصص آموزش دیده با تجربه گسترده و صلاحیت مرتبط در این زمینه انجام می شود. این امر ایمنی و اثربخشی روش را تضمین می کند. اگر ایم عمل توسط یک تزریق کننده غیرمجاز انجام شود، به احتمال زیاد نتایج نامطلوب و عوارض جانبی نامطلوب خواهید داشت. 


آیا ترکیب بوتاکس لب با تکنیک لب روسی بی خطر است؟

ترکیب بوتاکس لب با تکنیک لب روسی کاملا بی خطر است. تزریق بوتاکس درست بالای لب فوقانی عضله را شل می کند و لب بالا را به سمت بالا می کشد. بوتاکس لب را می توان بدون هیچ مشکلی با تکنیک لب روسی ترکیب کرد، زیرا ژل لب مدل روسی برای ایجاد حجم بیشتر به سمت بالا طراحی شده است. بنابراین، تکنیک لب روسی را می‌توان حتی با بوتاکس لب تقویت کرد.

آیا می توان تزریق لب روسی را با سایر روش های زیبایی ست کرد؟

در واقع، تزریق لب اغلب با سایر روش های زیبایی ترکیب می شود. هیچ روشی به عنوان منع مصرف فیلر لب مشخص نشده است، مشروط بر اینکه متخصص تزریق آن را تایید کند. پرکننده‌های لب اغلب با بوتاکس یا سایر پرکننده‌های صورت، مانند پرکننده‌های زیر چشم، گونه‌ها، چین‌های نازولبیال یا پرکننده‌های خط فک ترکیب می‌شوند. تنها چیزی که بلافاصله پس از تزریق فیلر باید از آن اجتناب کرد، انجام کارهای مربوط آرایش صورت است. شما باید آنها را به مدت 3 تا 5 روز پس از پرکننده لب به تعویق بیندازید تا فیلر ته نشین شود و از هرگونه نفوذ احتمالی جلوگیری شود.


اثر ژل لب مدل روسی چقدر ماندگار است؟

ماندگاری ژل لب مدل روسی

تکنیک لب روسی شامل تزریقات سطحی به سطح بافتی است که حداقل عروق خونی را دارد. بنابراین، ژل تمایل بیشتری به ماندگاری دارد، همانطور که اثر پرکننده نیز ادامه دارد. بدن برخی از بیماران بهتر پاسخ می دهد و نتایج را برای بیش از 12 ماه حفظ می کند، در حالی که در موارد دیگر فیلر سریعتر متابولیزه می شود و نتایج حدود 9 ماه باقی می ماند. مدت زمان متوسط ماندگاری ژل لب از نوع مدل روسی بسته به میزان فیلر مصرفی و همچنین نتایج مطلوب بیمار از 6 تا 12 ماه می باشد. طول عمر نتایج به نوع پرکننده نیز بستگی دارد. بیماران نباید از همه انواع پرکننده های لب انتظارات یکسان داشته باشند.

اثرات جانبی و عوارض ژل لب مدل روسی

عوارض ژل لب مدل روسی

پرکننده‌های لب به‌عنوان یک روش بسیار آسان «زمان ناهار-به دلیل وقت گیر نبودن آنها» شناخته می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که خطرات و عوارض جانبی آن صفر است. چند فاکتور احتمالی وجود دارد که باید قبل از برنامه ریزی برای فیلر لب خود در نظر داشته باشید. خطرات و عوارض جانبی استاندارد و رایج‌تر شامل کبودی و تورم تا یک هفته پس از عمل است.
اخیراً به نظر می رسد تعداد تزریق کنندگان بی تجربه ای که درمان ارائه می دهند افزایش یافته است. عدم تقارن، عفونت و حتی نکروز (مرگ بافت) از پیامدهای تزریق نادرست پرکننده است. برآمدگی و شکافته شدن پوست لب، ناهمواری، برآمدگی لب ها و واکنش های آلرژیک از دیگر عوارض جانبی شدیدتر است. در صورت بروز هر یک از این عوارض تزریق ژل لب، پزشک از یک عامل معکوس کننده پرکننده هیالورونیک اسید به نام هیالورونیداز استفاده می کند. سرعت پاسخ و استفاده از هیالورونیداز برای جلوگیری از عوارض جانبی دائمی بسیار مهم است.
همچنین لازم به ذکر است که همه پرکننده ها یکسان نیستند و تنوع بسیار زیادی از پرکننده های مختلف در بازار وجود دارد. وقتی صحبت از تزریق چیزی به بدن شما می شود، مطمئن شوید که فردی که این کار را انجام می دهد، تجربه و صلاحیت مربوطه و همچنین محصولات باکیفیت را دارد.


چقدر طول می کشد تا بزرگ کردن لب با تکنیک روسی نتیجه دهد و اثراتش مشخص شود؟

به طور کلی به احتمال زیاد بیش از 45 دقیقه طول نخواهد کشید. قبل از فرآیند تزریق، یک کرم بی حس کننده موضعی به شما ارائه می شود که باید حدود 15 دقیقه بماند. پس از برداشتن کرم بی‌حس‌کننده و ضدعفونی کردن ناحیه درمان، فرآیند تزریق در مجموع 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد(در مواردی بنا به درخواست ژل بیشتر زمان بیشتری خواهد برد).در نهایت در صورت رعایت نکات پس از عمل که توسط پزشک به شما ارائه می‌شود اثرات تزریق ژل لب مدل روسی یک هفته بعد از تزریق قابل مشاهده است.

قیمت ژل لب مدل روسی چقدر است؟

عوامل مختلفی بر قیمت ژل لب و بزرگ‌کردن لب تأثیر می‌گذارند، مانند محل کلینیک انتخابی شما، پیچیدگی آناتومیکی عمل، و همچنین سطح تجربه و تخصص پزشک. از آنجایی که تکنیک لب روسی یک روش بسیار پیچیده و از نظر فنی پیشرفته است، باید فقط توسط پزشکان بسیار آموزش دیده انجام شود. با در نظر گرفتن این موضوع، می توانید انتظار داشته باشید که بین ۳میلیون تا ۶ میلیون تومان هزینه بپردازید. اغلب برای داشتن ظاهری صاف و بلندتر لب های روسی به پرکننده های پوستی بیشتری نیاز است، که به افزایش دامنه قیمت نیز کمک می کند. علاوه بر این، این درمان ممکن است کمی بیشتر از پرکننده معمولی طول بکشد و زمان بیشتری را به پزشک اختصاص دهد که در این صورت دستمزد پزشک نیز افزایش میابد.

سوالات متداول درباره ژل لب مدل روسی:

ماندگاری تزریق ژل لب روسی چقدر است؟

پرکننده های لب به طور متوسط ۶ تا ۱۲ ماه دوام می آورند اما این می تواند بسته به عوامل مختلفی از جمله سن، متابولیسم، سطح ورزش، مصرف الکل و سبک زندگی متفاوت باشد. مشتریان می توانند در مواقعی که نیاز به درمان داشته باشند، مگر اینکه کارکنان ما توصیه کنند.

تزریق ژل لب روسی چقدر طول میکشد؟

زمان انجام این عمل ها معمولا حدود 30-40 دقیقه طول می کشد. این موضوع شامل مشاوره، استفاده از بی حس کننده (کرم بی حس کننده موضعی با قدرت پزشکی)، تزریق فیلر، ماساژ و مشاوره کامل پس از مراقبت است.

تفاوت قبل و بعد از تزریق ژل لب مدل روسی چه زمانی نمایان میشود؟

اغلب زیباجویان بلافاصله پس از درمان تفاوت را مشاهده می کنند، اما توصیه می کنیم تا 2 هفته صبر کنید تا نتایج واقعی را ببینید و گاهی اوقات نتایج نهایی ممکن است حتی بیش از 2 هفته طول بکشد تا یک نمایش کامل از روش ارائه شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *