بوتاکس چشم گربه‌ای چیست

بوتاکس چشم گربه‌ ای چیست؟

بوتاکس چشم گربه‌ ای برای کسانی که در پی داشتن چشم‌های کشیده هستند، مناسب می‌باشد. با توجه به اینکه روش‌های مختلفی برای کشیدن چشم‌ها به طرف گوشه وجود دارند ولی تزریق بوتاکس سریع ترین و ارزان ترین راه به شمار می‌رود.

اگر شما نیز می‌خواهید صاحب چشمانی زیبا شوید توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید چراکه ما در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با بوتاکس چشم گربه‌ای آشنا کنیم.

بوتاکس چشم گربه‌ ای

یکی از روش‌هایی که برای زیبایی چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد بوتاکس چشم گربه‌ای است. در طی این روش شکل چشم‌ها با استفاده از تزریق بوتاکس تغییر پیدا می‌کند و با کشیدن انتهای چشم‌ها به سمت بالا، چشم گربه‌ای ایجاد می‌شود. بهتر است بدانید که در اطراف چشم عضلاتی وجود دارند که می‌توانند ناحیه ابرو را به سمت پایین بکشند.

 اگر عملکرد این عضله‌ها مختل شود، عضلات دیگری که مسئول بالاکشیدن ابروها می‌باشند عملکرد بهتری نشان می‌دهند و ناحیه ابرو به سمت بالا رفته و در نتیجه حالت چشم گربه‌ای ایجاد می‌شود. شما می‌توانید با تزریق بوتاکس عملکرد عضلاتی را که ناحیه ابرو را پایین میکشند مختل کنید، چرا که بوتاکس یک ماده سمی بوده و می‌تواند باعث فلج موقتی عضلات شود. بوتاکس چشم گربه‌ای علاوه بر این که شکل چشم‌ها را تغییر می‌دهد، می‌تواند در ناحیه اطراف چشم باعث رفع افتادگی ابرو، صاف شدن پوست، شادابی و جوانی شود.

 بوتاکس چشم گربه‌ای یک روش تغییر شکل موقتی چشم می‌باشد و برعکس عمل چشم گربه‌ای که تاثیرات دائمی دارد، تاثیر تزریق بوتاکس پس از چند ماه از بین رفته و چشم‌ها به حالت اولیه خود باز می‌گردند. تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای علاوه بر این که می‌تواند شکل چشم‌ها را تغییر دهد، می‌تواند در بهبود وضعیت چین و چروک اطراف چشم هم بسیار موثر باشد.

کاربرد بوتاکس چشم گربه‌ ای

بوتاکس چشم گربه‌ای بیشتر به منظور بهبود ظاهر چشم‌ها و ایجاد لیفت چشم گربه ای به‌ کار می‌رود و برای کسانی توصیه می‌شود که قصد دارند چشم‌‌هایشان برجسته‌تر و بزرگتر به نظر برسند. از دیگر کاربردهای بوتاکس چشم گربه‌ای می‌توان به رفع پف‌های زیر چشم و خطوط افقی کوچک در اطراف چشم، کشیدگی گوشه چشم به سمت بالا، ایجاد ظاهر جذابی برای آرایش چشم و کاهش چین و چروک‌های اطراف چشم، بخصوص در قسمت بالا و پایین چشم‌ها اشاره کرد.

نقاط تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای

نقاط تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

همانطور که از نام این بوتاکس نیز مشخص است، در گوشه چشم‌ها و به طرف بالا تزریق می‌گردد تا حالت گربه‌ای به چشم‌ها داده شود. چراکه در گوشه چشم این بوتاکس تزریق شده و چین و چروک‌ها هم رفع می‌گردند.

ماندگاری بوتاکس چشم گربه‌ ای

ماندگاری بوتاکس چشم گربه‌ای به عوامل زیادی بستگی دارد، ولی چیزی که مشخص است، این می‌باشد که ماندگاری آن‌ها طولانی مدت است. میزان ماندگاری این بوتاکس به کیفیت و نوع بوتاکس به کار رفته، سازگاری بدن، شیوه تزریق و کیفیت ماده تزریق شده و… وابسته است. در کل ماندگاری بوتاکس چشم گربه‌ای حدود 3 تا 6 ماه است. دقت کنید که برای اینکه نتایج تزریق را کامل مشاهده کنید باید، حداقل 2 هفته صبر پیشه کنید.

مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای

بوتاکس چشم گربه‌ای برای کشیده شدن چشم‌ها و همچنین رفع چین و چروک‌های صورت با کاربردها و مزایای بسیار همراه است، که از شایع ترین آن‌ها می‌توان به غیر تهاجمی بودن و کم هزینه بود اشاره کرد. بهتر است بدانید که در روش تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، پزشک متخصص مانند سایر روش‌های تزریق بوتاکس، برای فرم دهی چشم‌ها به شکل گربه، از سوزن بسیار ریز مخصوص بوتاکس استفاده می‌کند. بوتاکس چشم ‌گربه‌ای با انقباض عضلات دور چشم، چشم‌های فرد مراجعه کننده را نسبت به قبل کشیده تر می‌نماید.

مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

اما به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید نتایجی که از بوتاکس چشم گربه‌ای به دست می‌آید موقتی می‌باشد و شما باید مجدد تزریق بوتاکس را انجام دهید.‌ از دیگر مزایای بوتاکس چشم گربه‌ای می‌توان به رفع افتادگی دم ابرو، از بین بردن افتادگی ناحیه گوشه چشم‌ها، درمان افتادگی پلک‌ها، رفع چین و چروک اطراف چشم، بالا رفتن اعتماد به نفس و افزایش جذابیت چشم‌ها اشاره کرد.

مراقبت‌های قبل از تزریق بوتاکس چشم گربه‌‌ ای

قبل از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای توصیه می‌شود مراقبت‌های زیر را رعایت نمایید:

مراقبت‌های قبل از تزریق بوتاکس چشم گربه‌‌ای
 • چند روز قبل از تزریق بوتاکس از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.
 • دو روز قبل از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای از مصرف زیاد کافئین پرهیز نمایید.
 • مصرف سیگار یا هر گونه مواد نیکوتین دار را محدود نمایید. نیکوتین در گردش خون اختلال ایجاد نموده و امکان دارد اثربخشی بوتاکس را کاهش دهد.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون مانند آسپرین و وارفارین خودداری نمایید.
 • در صورتی که بیماری خاصی داشته باشید یا دارویی مصرف نمایید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • از انجام آرایش قبل از تزریق پرهیز کنید.
 • ۳ روز قبل از انجام بوتاکس چشم گربه‌ای بهتر است از مصرف دارو‌ها و مسکن‌های ضد‌التهاب استروئیدی پرهیز کنید. زیرا با رقیق‌تر کردن خون در نواحی تزریق، احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می‌دهند.
 • پزشک متخصص و ماهری که تجربه کافی در زمینه بوتاکس چشم گربه‌ای دارد انتخاب نمایید.
 • درباره‌ی نتایج نهایی تزریق، انتظارات واقع گرایانه داشته باشید.
 • از عوارض و ریسک بوتاکس چشم گربه‌ای آگاهی کامل داشته باشید. هر چند روش کم خطری می‌باشد ولی امکان دارد برای بعضی افراد عوارض یا حساسیت خاصی را به‌ همراه داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای

برای دریافت نتایج عالی از تزریق این بوتاکس باید یک‌سری نکات و مراقبت‌ها را به خوبی رعایت کنید، این موارد عبارتند از:

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای
 • تا یک هفته بعد از تزریق از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 • تا یک روز بعد از تزریق بوتاکس از رفتن به حمام پرهیز کنید.
 • برای فرم دهی بهتر، ورزش‌هایی را که پزشک برای شما تجویز نموده است به خوبی انجام دهید.
 • تا ۴ الی ۵ ساعت پس از تزریق از خوابیدن خودداری کنید.
 • تا یک هفته از مصرف مشروبات الکلی خودداری نمایید.
 • ناحیه تزریق شده را لمس‌ نکنید.
 • بعد از تزریق در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

عوارض بوتاکس چشم گربه‌ ای

هرچند که بوتاکس چشم گربه‌ای روشی امن و بی خطر به حساب می‌آید؛ اما در مواردی می‌تواند عوارضی نیز ایجاد کند. اما بهتر است بدانید که معمولا عوارض آن موقتی بوده و بعد از چند روز خود به خود برطرف می‌شوند. از عوارض بوتاکس چشم گربه ای می‌توان به کبودی، ورم، تاری دید، تنگی نفس، دوبینی، جوش پیشانی، افتادگی پلک، تب، عرق کردن زیاد، درد در ناحیه تزریق و قرمزی اشاره کرد.

آیا تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای دردناک است؟

تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، یک روش بی‌خطر و کم‌تهاجمی می‌باشد. در این روش، هیچ گونه جراحت و زخمی وجود نخواهد داشت. این تزریق توسط سرسوزن‌های ظریفی انجام می‌شود و مطمئنا هر تزریقی یک درد حداقلی خواهد داشت. ولی توصیه ما بر این است کا قبل از اینکه پزشک این روش زیبایی را انجام دهد، پوست خود را با کرم‌ها یا پمادهای بی‌حس موضعی، بی‌حس نموده و پس از اثربخشی آن تزریق را انجام دهید. بنابراین همان درد کم هم از بین خواهد رفت. در صورتی که آستانه‌ی تحمل درد شما کم باشد این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته تا یک راهکاری برای شما پیدا کند.

دوران نقاهت بوتاکس چشم گربه‌ای

تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای به دلیل عوارض بسیار کم‌ و همچنین بی‌خطر بودن این روش، دوره‌ نقاهت خاصی ندارد. افراد با رعایت توصیه‌ها و مراقبت‌های پزشک خود قبل و بعد از تزریق بوتاکس می‌توانند بدون نیاز به استراحت به فعالیت‌های روزانه خود مشغول شوند. بنابراین شما می‌توانید با خیالی آسوده بدون نگرانی خاصی بوتاکس چشم گربه‌ای را انجام دهید.

دوران نقاهت بوتاکس چشم گربه‌ای

هزینه تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

برای هزینه بوتاکس چشم گربه ای قیمت واحدی را نمی‌توان تعیین کرد چراکه این هزینه به عوامل گوناگونی وابسته است. ازجمله عوامل تأثیرگذار در آن می‌توان به میزان تزریق ماده بوتاکس اشاره کرد. اگر می‌خواهید به بهترین نتایج با کمترین عوارض دست یابید باید این تزریق را در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک و متخصص کاربلد و باتجربه انجام دهید این مورد نیز در هزینه تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای تاثیر می‌گذارد.

از دیگر مواردی که در هزینه این تزریق تاثیرگذار هستند می‌توان به نوع برند مصرفی، محل کلینیک و میزان سابقه پزشک اشاره کرد.

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

سوالات درمورد بوتاکس چشم گربه‌ای:

چه افرادی به استفاده از بوتاکس چشم گربه‌ای مناسب نیستند؟

به عده‌ای از افراد توصیه می‌شود که از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای خودداری نمایند.‌ این افراد به شرح زير هستند:
-خانم‌های باردار و شیرده
-افراد زیر 18 سال
-افرادی مبتلا به بیماری‌های خاص

نتایج بوتاکس چشم گربه‌ای به چه شکل است؟

بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، در مدت زمان نسبتا کمی، قادر خواهید بود تغییرات ایجاد شده در چشمان خود را به خوبی مشاهده نمایید.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *