مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده _ غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خنده

خط خنده به طور طبیعی هنگام خندیدن به صورت دو خط در کناره‌های لب دیده می‌شود. خط خنده به دلیل کاهش ناگهانی وزن، افزایش سن، بی خوابی و استرس‌های محیطی به سرعت عمیق‌تر می‌شود و حتی زمانی که نمی‌خندید نیز این خطوط به خوبی دیده می‌شوند. در این صورت، ممکن است کمی نگران ظاهر صورت خود ‌شوید، البته این نگرانی کاملاً منصفانه است، زیرا این خط‌های خنده در زیبایی چهره شما تأثیر منفی دارند. پس اگر به دنبال رفع خطوط عمیق خنده هستید، در این مقاله همراه ما باشید تا با اصلاح خط خنده از طریق تزریق ژل خط خنده و مراقبت‌های بعد از فیلر خط خنده آشنا شوید.

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده

نکات مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده
طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خندهتا چند ساعت اول بهتر است دراز نکشید. بهتر است تا یک هفته در زمان خوابیدن به پشت بخوابید تا فشاری به محل تزریق وارد نشود. همچنین تا یک هفته در زمان خواب سر زاویه ۴۵ درجه با بدن داشته باشد تا ورم رفع شود.
شیوه شستن صورت بعد از تزریق ژلتا ۲۴ ساعت صورت خود را نشویید و پس از آن حداقل تا مدت یک هفته از شوینده ملایم و آب ولرم برای شستن صورت استفاده کنید.
آرایش کردن بعد از تزریق فیلر خط خندهبا یک هفته از آرایش کردن صورت خودداری کنید چون از یک سو فشار آوردن به صورت باعث جابجایی ژل شده و از سوی دیگر مواد آرایشی از طریق روزنه ایجاد شده در اثر ورود سوزن، به پوست نفوذ کرده و منجر به بروز عفونت می‌شوند.
غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خندهروزانه لازم است آب کافی بنوشید تا سرعت جذب اسید هیالورونیک در بدن پایین بیاید. همچنین میوه و سبزیجات را به مدت یک هفته بیشتر کنید تا سرعت ریکاوری بدن بالا رفته و عوارضی همانند التهاب و ورم برطرف شوند.
غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خنده

مهمترین مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده چیست؟

طی سال‌ها، حرکت مکرر عضلات صورت در نهایت باعث ایجاد چین و چروک‌ می‌شود و حتی زمانی که عضلات صورت در حالت استراحت هستند نیز این چین‌های خط خنده دیده می‌شوند. همراه با کاهش چربی و کاهش حجم استخوان‌ها که مرتبط با افزایش سن و استرس در اواخر سی سالگی است، خطوط عمیق خنده شکل می‌گیرند. اگر خطوط خنده شما به قدری عمیق هستند که آزاردهنده شده‌اند، فیلرها راه حلی خوبی برای صاف کردن این چین و چروک‌ها محسوب می‌شوند. خطوط خنده در دو نوع خطوط ماریونت (marionette lines) و خطوط چین‌های بینی لبی (nasolabial folds) دیده‌ می‌شوند.

 • چین‌های nasolabial

چین‌های nasolabial  در واقع خطوط و چین و چروک‌هایی هستند که از گوشه بینی به سمت بیرون لب‌ها کشیده می‌شوند.

 • خطوط ماریونت

خطوط ماریونت خطوط ظریفی هستند که از قسمت خارجی لب‌ها به سمت خط فک در دو طرف چانه کشیده می‌شوند.

برای مراقبت بعد از فیلر خط خنده به چند نکته کلیدی باید توجه داشته باشید.

مراقبت بعد از فیلر خط خنده
مراقبت بعد از فیلر خط خنده
 • از لمس ناحیه تحت درمان به مدت 3 تا 4 ساعت پس از تزریق خودداری کنید. پس از آن می‌توان آرایش سبک انجام داد و حتی ناحیه را به آرامی با آب و شوینده مناسب شستشو داد.
 • خندیدن بعد از تزریق ژل خط خنده: بهتر است تا 12 ساعت از هرگونه حرکت اضافی ناحیه تحتانی صورت پرهیز کنید.
 • خوردن چای بعد از تزریق ژل خط خنده: مانعی ندارد اما باید با احتیاط اینکار را انجام دهید و مواظب باشید بخار گرم چای به صورت شما برخورد نکند.
 • در چند شب اول از فشار روی نواحی تحت درمان خودداری کنید. برای جلوگیری از فشار به صورت توصیه می‌شود شب‌ها به پشت بخوابید.
 • تا زمانی که تورم و قرمزی و برجستگی بعد از تزریق ژل خط خنده اولیه کاملا برطرف نشده است، صورت خود را در معرض گرمای شدید نور خورشید یا سرمای شدید قرار ندهید.
 • اگر از قبل سابقه تبخال صورت دارید این احتمال وجود دارد که سوراخ شدن پوست با سوزن به تبخال زدن کمک کند.
 • اگر از آسپرین یا هر داروی رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که این داروها ممکن است کبودی و خونریزی را در محل تزریق فیلر افزایش دهند. این مورد را با پزشک خود در میان بگذارید تا در صورت نیاز دارو تجویز کند.
 • لطفاً تا 12 ساعت پس از تزریق فیلر از ورزش اجتناب کنید و حتماً آب زیادی بنوشید تا هیدراته بمانید.
 • پس از 3 ساعت که اثرات بی‌حسی از بین رفت، اگر احساس گرما یا سوزش بیش از حد در نواحی تزریق شده یا نزدیک آن کردید، لطفاً فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.
 • به مدت 24 ساعت از مصرف مواد آرایشی بهداشتی حاوی AHA، رتینول، ویتامین C و روغن خودداری کنید
 • برای تکمیل مراقبت‌های بعد از فیلر خط خنده تا دو هفته پس از تزریق فیلر از انجام فیشال، اپیلاسیون صورت، لایه‌برداری گلیکولیک یا AHA، درمان‌های مبتنی بر IPL و میکرودرم ابریژن خودداری کنید. لطفاً قبل از انجام سایر درمان‌های صورت در این مدت با پزشک خود مشورت کنید.
 • درد پس از تزریق فیلر معمولاً خفیف و گاهی متوسط است و مناطقی مانند چانه و لب‌ها کمی دردناک هستند. در صورت درد زیاد طبق دستور پزشک مسکن مصرف کنید.

چرا مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده اهمیت دارد؟

تجربیات هر کس از عوارض بعد از تزریق فیلر متفاوت است، اما در بیشتر افراد تورم اولیه پس از تزریق ممکن است بیش از دو روز طول بکشد، حتی برخی افراد حدود یک هفته ورم را تجربه می‌کنند. ناحیه تزریق شده در این مدت تا حدودی ناصاف به نظر برسد، این بدان معنی است که، نتیجه مستقیم پس از درمان نباید به عنوان نتیجه نهایی تلقی شود. با وجود برخی عوارض هر چند کم باید مراقبت بعد از فیلر خط خنده را جدی گرفت تا عوارض ساده به مشکلات پوستی خطرناک تبدیل نشوند و فیلر پوستی نیز اثرات مثبت خود را به خوبی نشان دهد.

 • برای به حداقل رساندن تورم و کبودی، توصیه می‌شود یخ روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. خوردن آناناس تازه نیز می‌تواند به کاهش تورم کمک کند.
 • در روز اول تزریق هر ساعت یک بار کمپرس خنک را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود قرار دهید (یخ را مستقیماً روی پوست خود قرار ندهید). استفاده از کمپرس خنک به طور منظم در 24 ساعت اول پس از تزریق به کاهش میزان تورم کمک می‌کند.
 • افرادی که آسپرین، روغن ماهی یا سایر داروهایی مشابه مصرف می‌کنند، در معرض افزایش خطر کبودی هستند. برای درمان کبودی با مشورت پزشک می‌توانید از آرنیکا استفاده کنید.
 • برخی از افراد از داروی بروملین به عنوان پیشگیری کننده کبودی استفاده می‌کنند.
 • ماساژ نواحی پرکننده ممکن است توسط پزشک توصیه شود یا نشود. پس از رفع درد و حساسیت به لمس و در صورت توصیه پزشک، می توان از ماساژ ملایم استفاده کرد.
 • برخی از بیماران از اسیکلوویر یا داروهای ضد ویروسی دیگر برای کمک به کاهش خطر تبخال استفاده می کنند. اگر بعد از درمان دچار تبخال شدید، به پزشک مراجعه کنید.

منبع: care after gel injections

قیمت تزریق ژل خط خنده در سال 1402

قیمت تزریق ژل خط خنده به عوامل مختلفی همچون نوع برند مصرفی، دستمزد پزشک و اعتبار کلینیک بستگی دارد. کلینیک شکیبا همواره از بهترین مارک فیلر خط خنده استفاده می نماید.
به دلیل نواسانات دلار و متغیر بودن قیمت ها به صفحه تعرفه خدمات کلینیک شکیبا مراجعه کنید.

عوارض بعد از تزریق فیلر خط خنده چیست؟

مانند هر درمان دیگری، تزریق فیلر نیز خطرات و عوارض جانبی بالقوه دارد. اما اگر در یک مرکز زیبایی دارای مجوز که با مواد اولیه استاندارد کار می‌کنند، تزریق فیلر را انجام دهید، عوارض آن کم خواهد بود و سریعا برطرف می‌شود. به طور کلی عوارض بعد از تزریق به شرح زیر است که با مراقبت‌های بعد از فیلر خط خنده به راحتی برطرف می‌شوند.

 • تورم
 • کبودی
 • قرمزی
 • عدم تقارن
 • خارش
 • برای رفع کبودی بعد از تزریق ژل خط خنده: میتوانید از کمپرس سرد استفاده کنید. اما نگران نباشید زیرا مدت ماندگاری آن بسیار کم است.
 • پس از تزریق انواع فیلرها به صورت برای چند هفته پس از آن، احساس برآمدگی یا تورم خواهید داشته که کاملا طبیعی است. نکته کلیدی این است که زیر پوست توده‌ای نباید احساس شود.
 • علاوه بر عوارض گفته شده که کاملا طبیعی هستند برخی عوارض شدیدتر مانند انسداد عروق و عفونت نیز ممکن است رخ دهد. همچنین، ممکن است ناحیه‌ سفید شود، یا ناحیه‌ای از پوست شبیه جوراب‌های توری شود. حتی در برخی موارد ممکن است تغییر رنگ پوست در ناحیه‌ای دور از تزریق نیز دیده شود.
 • در صورت انسداد عروق، ممکن است تاول‌های کوچک روی پوست دیده شوند.
 • عفونت‌های اولیه ممکن است پس از چند روز پس از تزریق فیلر رخ دهند. اما ممکن است افزایش قرمزی، حساسیت، تورم، درد، گرما، ندول یا چرک دیده شود.
 • اگر هر یک از این موارد را روی پوست خود مشاهده کردید، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

دلیل ایجاد خط خنده چیست؟

خطوط خنده به دلیل ترکیب چندین عامل از جمله افزایش سن، تکرار یک حالات خاص در چهره در طول زمان طولانی، کاهش میزان الاستین و کلاژن پوست با افزایش سن، کاهش میزان چربی صورت در اطراف بینی و دهان ایجاد می‌شوند.
یک فیلر پوستی مانند هیالورونیک اسید خط خنده را اصلاح می‌کند و نتایج آن در صورت رعایت نکات مراقبت‌های بعد از فیلر خط خنده می‌تواند تا 18 ماه نیز ماندگاری داشته باشد.

آیا اثرات تزریق فیلر خط خنده دائمی است؟

اثرات تزریق فیلر خط خنده

مسلما خیر. فیلرهای پوستی خیلی سریع عمل می‌کنند و لازم نیست مدت زیادی منتظر بمانید تا فواید کامل تزریق‌ را ببینید. اما همان‌طور که سریع عمل می‌کنند، اثرات آن نیز در طول زمان سریع از بین می رود. تزریق انواع فیلر یک درمان موقت محسوب می‌شود که به نواحی صورت مانند لب‌ها، گونه‌ها و خطوط خنده حجم می‌دهد.

اثرات فیلر خط خنده چه زمانی دیده می‌شوند؟

بعد از تزریق فیلر، بررسی اثرات تا قبل از 4 هفته مفید نیست زیرا اغلب مقدار هنوز کمی تورم وجود دارد. بنابراین تا زمانی که این مشکل برطرف نشود نمی توان نتایج را قضاوت کرد. این امر به ویژه در مورد تقارن دو طرف صورت نیز مهم است و تقارن نباید قبل از 4 هفته بررسی شود.
فیلر مدتی طول می‌کشد تا با بافت‌های پوست صورت شما ادغام شود و طبیعی است که تا دو هفته طول می‌کشد تا فیلر به طور کامل در صورت بنشیند. به طور کلی حدود بیش از 2 تا 4 هفته طول بکشد تا نتیجه نهایی مشخص شود.
در برخی موارد، پس از 3 تا 6 هفته، ممکن است نیاز به ترمیم دوباره داشته باشید. خطوط خنده  به طور کامل از بین نمی‌روند، اما از نظر ظاهری صاف‌تر می‌شوند.

پرسش و پاسخ درباره مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده:

برای مراقبت‌های بعد از فیلر بعد از خط خنده چه مواردی ممنوع است؟

باید از ورزش کردن، ماساژ و فشار بیش از حد به صورت شستن، مصرف آسپرین، مواد آرایشی حاوی AHA، رتینول، ویتامین C و روغن اجتناب کنید.

ماندگاری فیلر خط خنده چقدر است؟

فیلر خط خنده مانند تمام درمان‌های زیبایی ماندگاری همیشگی ندارد و در بهترین حالت تا 18 ماه اثرات آن می‌ماند.

مهمترین علل ایجاد چین‌های عمیق خط خنده چیست؟

استرس، کاهش کلاژن و الاستین در اثر پیری، کاهش چربی و آب پوست و تکرار یک حالات خاص در چهرهاز عوامل مهم خط خنده عمیق است.

آیا بعد از تزریق فیلر خط خنده عوارض خاصی دیده می‌شود؟

کمی تورم، کبودی، قرمزی و خارش از عوارض رایج بعد از تزریق فیلر است که به راحتی با مراقبت از بین می‌روند.

4/5 - (18 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

2 پاسخ

  1. تهران، سعادت آباد، پایین تر از میدان کاج، خیابان یازدهم شرقی، پلاک ۳، واحد ۱۰۶
   021-25442071

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *