تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده + نکات کامل!

خط خنده، دو خط عمیق می باشد که از دو طرف بینی تا گوشه های دهان امتداد می یابد. این خطوط در اثر کاهش کلاژن بافت پوست با افزایش سن و افتادگی پوست صورت در اثر از دست رفتن خاصیت الاستیسیته پوست ایجاد می شود. ایجاد این خطوط به شدت در زیبایی صورت افراد نقش دارد به همین دلیل بسیاری به دنبال بر طرف کردن این خطوط به هر نحوی هستند. روش های مختلفی مانند هایفوتراپی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، لیزر CO2 برای کاهش خط خنده وجود دارند. در این بین یکی از راه های بسیار موثر برای کاهش خط خنده، تزریق ژل خط خنده می باشد. این روش زیبایی و جوانسازی این روز ها بسیار محبوب شده است؛ بنابراین ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله شما را با تمام ویژگی های این روش آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده

برای تزریق، از ژل های زیبایی موجود در بازار که عمدتا بر پایه هیالورونیک اسید هستند؛ استفاده می شود. این ماده که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد؛ نقش مهمی در جذب و حفظ آب در پوست و در نتیجه حفظ حالت انعطاف پذیر پوست دارد. متاسفانه غلظت این ماده با افزایش سن کاهش می یابد. با تزریق این دسته ژل ها، ناحیه ای که دچار افتادگی و چین و چروک شده است، حجم دهی می شود، همین طور این دسته ژل ها موجب بازسازی بافت پوست و کمک به جوانسازی ناحیه تزریق از طریق تحریک کلاژن سازی نیز می شوند. تزریق ژل خط خنده بین 30 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارد و در هر طرف صورت 2 تا 3 بار تزریق در کناره های بینی انجام می شود. ممکن است پزشک برای کمک به پر شدن مناسب ناحیه توسط ژل و همین طور جذب بهتر ژل، ناحیه تزریق را ماساژ های مخصوصی بدهد.

هم خانم ها و هم آقایان می توانند ژل خط خنده را تزریق کنند. در صورتی که احساس می کنید این ناحیه دچار خطور عمیق بدون بازگشت شده است و بالای 30 سال سن دارید؛ می توانید برای تزریق خط خنده اقدام کنید.

افراد باردار و شیرده، افراد دارای بیماری های خاص، افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند، دارای بیماری های پوستی هستند یا در محل تزریق دارای آکنه یا تبخال هستند، بهتر است از تزریق ژل خودداری کنند.

مراقبت بعد از تزریق ژل خط خنده

مراقبتهای بعد از فیلر خط خنده:

مراقبت بعد از تزریق ژل خط خنده
 • شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

بهتر است شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده را تا ۲۴ ساعت به تعویق بیندازید. بهتر است که از آب ولرم (نه آب داغ و نه آب سرد) استفاده کنید زیرا آب سرد احتمال گلوله شدن ژل را افزایش می دهد و آب گرم احتمال جا به جایی ژل را افزایش می دهد.
از طرفی از شوینده های ملایم استفاده نمایید و تا بهبودی کامل و جذب ژل از انواع اسکراب ها و لایه بردارهای پوستی استفاده نکنید. بهتر است برای جلوگیری از بروز و گسترش عفونت، ناحیه تزریق را پاکیزه و خشک نگه دارید.

همان طور که احتمالا می دانید بعد از تزریق ژل بهتر است به ناحیه تزریق هیچ گونه فشاری وارد نشود. بنابراین از خوابیدن به روی صورت جدا خودداری کنید. حتما به پشت بخوابید و برای کمک به کاهش کبودی و تورم بعد از تزریق، یک بالشت دیگر زیر سر خود بگذارید تا سر را کمی بالاتر از حالت معمول نگه دارید.

 • غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خنده
 1. ممکن است برای کاهش درد از بی حسی های موضعی استفاده شود که بهتر است تا برطرف شدن اثرات این بی حسی ها از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید.
 2. از مصرف داروهای مانند آسپیرین و ژلوفن که موجب رقیق شدن خون و افزایش کبودی می شوند، تا یکی دو روز بعد خودداری کنید. همین طور بعضی از مواد غذایی که موجب رقیق شدن خون می شوند؛ باید مدتی مصرف نشوند.
 3.  ترجیحا نوشیدنی های گرم مثل چای و قهوه (به دلیل کافئین موجود در آن) را تا جذب کامل ژل مصرف نکنید. نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید که موجب کمک به جذب بهتر ژل می شود.
 4. بعضی از خوراک ها که نیاز به جویدن زیاد دارند بهتر است تا جذب کامل ژل مصرف نشوند. زیرا که احتمال جا به جایی ژل را افزایش می دهند.
 5. همین طور سیگار، قلیان و الکل بعد از تزریق ژل خط خنده ممنوع هستند.
 • ماساژ صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

بعضی از پزشکان توصیه به انجام ماساژ های ساده ای در ناحیه تزریق برای کمک به جذب بهتر ژل و جلوگیری از گلوله گلوله شدن آن می کنند. می توانید با توجه به توصیه های پزشک خود به آرامی ناحیه تزریق را ماساژ دهید ولی به خاطر داشته باشید که از اعمال فشار زیاد خودداری کنید.

 • آرایش کردن بعد از تزریق ژل خط خنده

بهتر است تا چند روز بعد از تزریق ژل، ناحیه تزریق را آرایش نکنید و از انواع کرم های آرایشی در ناحیه استفاده نکنید.

درد تزریق ژل خط خنده

برای تسکین درد در هنگام تزریق ژل می توان از حدود نیم ساعت قبل از انواع کرم های بی حس کننده مانند لیدوکائین استفاده کرد. معمولا درد خفیفی بعد از تزریق احساس می شود که بهتر است از قرص استامینوفن برای کاهش درد استفاده کنید. داروهایی مانند ژلوفن یا ایبوپروفن را مصرف ننمایید زیرا باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال کبودی و تورم در ناحیه تزریق می شوند.

عوارض تزریق ژل خط خنده

 • بروز قرمزی، زخم های ریز و سطحی، تورم، کبودی مختصر و حساس شدن ناحیه تزریق، بعد از تزریق ژل خط خنده طبیعی می باشد و معمولا بعد از گذشت یک یا دو روز تمامی این عوارض محدود از بین می روند.
 • هیالورونیک اسید موجود در ژل های زیبایی به صورت ارگانیک و توسط دسته ای از باکتری ها در محیط آزمایشگاهی تولید می شوند. این ماده از لحاظ شیمیایی در تمام گونه ها دارای ساختار یکسانی است؛ بنابراین احتمال واکنش دادن بدن به آن و تولید آنتی بادی بسیار کم است. به همین دلیل معمولا افراد با سطح ایمنی عادی، به ژل های زیبایی واکنش آلرژیک نشان نمی دهند.
 • به این دلیل که برای تزریق از سوزن استفاده می شود احتمال کمی برای ایجاد عفونت وجود دارد. به خصوص اگر از سوزن ها به صورت فردی استفاده نشود و یا بهداشت توسط مرکز زیبایی به هر طریقی، رعایت نشود.
 • تزریق غیر اصولی به نواحی حساس صورت، مثلا داخل عروق خونی و یا اعصاب صورت از عوارض جدی تزریق ژل خط خنده می باشد.

بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به هر مرکز زیبایی، به خوبی تحقیق کنید و از اعتبار کلینیک و همین طور مهارت و تجربه پزشک متخصص اطمینان حاصل نمایید.

برجستگی بعد از تزریق ژل خط خنده

در هنگام تزریق ژل به ناحیه مورد نظر، ایجاد ورم و برجستگی کاملا طبیعی می باشد. معمولا به وسیله ی ماساژهای ملایمی که پزشک به شما آموزش می دهد و با استفاده از کمپرس آب سرد در سه روز اول بعد از تزریق، ژل به مرور در بافت پوست جذب می شود و برجستگی از بین می رود و صورت حالت طبیعی پیدا می کند.

گلوله شدن ژل خط خنده

گلوله شدن ژل خط خنده یکی از عوارضی است که افراد ممکن است بعد از تزریق ژل با آن مواجه شوند که به علل مختلفی ایجاد می شود مانند: عدم رعایت نکات مراقبتی که در بالا اشاره شد، اعمال فشار نا به جا و بیش از اندازه به ناحیه تزریق، تزریق غیر اصولی توسط پزشکی که تجربه کافی نداشته است و استفاده از برند های نامرغوب با کیفیت ساخت پایین از جمله مواردی هستند که موجب گلوله شدن ژل می شوند.

در صورتی که احساس کردید که ژل زیر پوست شما گلوله شده است، حتما از کمپرس آب سرد استفاده کنید، به هیچ وجه ناحیه را دستکاری نکنید و سریعا به پزشک خود مراجعه نمایید.

ماندگاری تزریق ژل خط خنده

ماندگاری تزریق ژل خط خنده

ژل مورد استفاده این قابلیت را دارد که بعد از مدتی به طور کامل توسط بدن جذب شود و چون هیالورونیک اسید موجود در این ژل ها به صورت ارگانیک تولید می شود، کاملا با بدن انسان سازگار است و جذب آن مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند. از طرفی می توان گفت که میزان حرکات صورت در جذب سریع تر ژل نقش دارد و ناحیه خط خنده، جز نواحی پر حرکت صورت می باشد بنابراین پیش بینی می شود که به نسبت سایر نواحی صورت، ژل در این ناحیه زودتر جذب شود. ماندگاری ژل خط خنده با سطح متابولیسم بدن فرد و همین طور سبک زندگی او نیز رابطه ی مستقیمی دارد. برند مورد استفاده نیز از عوامل تاثیر گذار دیگر در ماندگاری ژل خط خنده می باشد. هر کدام از برند های موجود در بازار بسته به کیفیت ساخت خود، میزان ماندگاری متفاوتی را ارائه می دهند. ولی به طور متوسط می توان انتظار داشت که بین 9 تا 12 ماه، اثرات تزریق ژل خط خنده، ماندگاری داشته باشند.

قیمت تزریق ژل خط خنده

قیمت تزریق ژل خط خنده، رابطه ی مستقیمی با برند استفاده شده و میزان سی سی مورد نیاز فرد دارد. همین طور امکانات و تجهیزات کلینیک و تخصص پزشک نیز ممکن است در قیمت تزریق ژل تاثیرگذار باشد. بهتر است بین 3.000.000 الی 6.000.000 میلیون تومان برای هزینه تزریق ژل خط خنده در نظر بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

بهترین مارک فیلر خط خنده

تمام برندهای موجود در بازار دارای مجوزهای مربوطه می باشند، شاید بهتر باشد که انتخاب ژل مناسب را بر عهده پزشک خود بگذارید؛ چرا که ژل ها دارای انواع متفاوت براساس کیفیت ساخت و مواد تشکیل دهنده هستند و بهترین مارک ژل برای هر فرد براساس سن، جنس پوست، گستردگی و شدت چین و چروک ها انتخاب می شود. از بهترین مارک فیلر خط خنده موجود در بازار می توان به ژل رووفیل کره ای، ژل الانسه هلندی، ژل نورامیس کره ای، ژل نیوویا سوئیسی و غیره اشاره کرد.

جمع بندی فیلر خط خنده

تزریق ژل خط خنده یک روش عالی برای حجم دهی خطوط ایجاد شده در کناره های بینی تا کناره های لب می باشد. استفاده از ژل های مرغوب موجب جوانسازی و کمک به تولید کلاژن بیشتر در این ناحیه می شود. می توانید با مراجعه به مراکز معتبر از به دست آوردن نتایج عالی با کمترین عوارض ممکن، اطمینان حاصل کنید و برای حدود یک سال از اثرات شگفت انگیز تزریق ژل خط خنده لذت ببرید.
منبع: laugh line filler

پرسش و پاسخ درباره فیلر خط خنده:

چند سی سی ژل برای تزریق خط خنده نیاز است؟

میزان سی سی مورد نیاز توسط پزشک متخصص بسته به عمق خط خنده و نوع پوست فرد تعیین می شود. معمولا در جلسه اول به میزان یک سی سی ژل تزریق می شود و در صورت نیاز در جلسه ترمیمی نیز یک سی سی دیگر تزریق خواهد شد.

بهترین زمان ترمیم ژل خط خنده چه زمانی است؟

معمولا بعد از گذشت 6 ماه، بهترین زمان ترمیم ژل خط خنده است؛ هرچند در افراد مختلف با توجه به عوامل مختلفی که موجب جذب سریع تر ژل می شود، این زمان متفاوت خواهد بود.

تزریق ژل خط خنده بعد از چند روز اثر می کند؟

بالافاصله بعد از تزریق، اثرات ژل در ناحیه قابل مشاهده است هرچند میزان تورم و برجستگی ژل در ابتدا زیاد است و با جذب ژل در بافت پوست در مدت سه روز بعد، اثرات طبیعی تر می شود. بهتر است برای مشاهده نتایج نهایی تا سپری شدن کامل دوره نقاهت صبر کنید. این دوره ممکن است بین چند روز تا چند هفته طول بکشد.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *