شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده + نکات مهم!

تزریق ژل خط خنده ازجمله راه‌‌های افزایش زیبایی و جوانسازی است. این روش غیرتهاجمی دارای دوران نقاهت آسانی است ولی برای کسب بهترین نتیجه از تزریق ژل و فیلر و کاهش عوارض آن باید به مراقبت‌‌های بعد از تزریق ژل خط خنده دقت کنید. یکی از این مراقبت‌‌ها شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده است. احتیاط موقع شستن و آشنایی با نحوه شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده ازجمله مراقبت‌های بعد از تزریق است که بایستی آن را رعایت نمود تا نتایج دلخواه را کسب کرد.
در این مقاله ما می‌خواهیم شما را به صورت کامل با شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

 یکی از مهم ترین مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط خنده شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده محسوب می شود که افراد می‌بایست به چگونگی انجام دادن آن توجه نمایند.

 •  به طور کلی متخصصان و پزشکان توصیه می‌کنند که در ساعات اولیه تزریق، از شستن صورت خودداری کنید.
 •  این عمل به دلایل مختلفی همچون جلوگیری از به وجود آمدن عفونت در محل تزریق در اثر تماس با آب یا پیشگیری از ایجاد فشارهای موضعی در محل تزریق به واسطه‌‌ی انجام شست و شو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است.
 • بهتر است در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق ژل صورت خود را شستشو نکنید و حمام نروید.
 • پس از ۲۴ ساعت با آب ولرم و به آرامی بدون ماساژ یا فشار به ناحیه تزریق صورت خود را بشویید.
 • بهتر است از آب سرد برای شستشوی صورت خود استفاده نکنید، چون ممکن است بعد از تزریق آب سرد باعث گلوله شدن و جمع شدن فیلر زیر پوست شود.
 • همچنین از شستشوی صورت با آب گرم نیز پرهیز کنید چون ممکن است ساختار ژل تغییر کرده و یا در زیر پوست حرکت کند و باعث پاره شدن پوست شود.
 • توصیه می‌شود که برای شستن صورت بعد از تزریق ژل از شوینده‌‌های قوی استفاده نکنید و از فشار به ناحیه تحت درمان خودداری نمایید.

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده چگونه باید انجام شود؟

برای شستن صورت به نکات مختلفی باید توجه کنید که برخی از این نکات به شرح زیر می‌باشند:

 • بهتر است در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق صورت خود را شستشو ندهید و از رفتن به حمام خودداری کنید. بعد از ۲۴ ساعت می‌توانید با آب ولرم و به آرامی بدون فشار یا ماساژ به ناحیه تزریق صورت خود را بشویید. اما اگر ضروری باشد چند ساعت بعد از تزریق ژل هم می‌توانید صورت خود را به آرامی و بدون هیچ فشاری شستشو دهید.
 • لازم است بهترین زمان شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده را از پزشک خود بپرسید چون ممکن است پزشک با توجه به نحوه تزریق یا موارد دیگر دستورالعمل‌های متفاوتی را برای شستشوی صورت داشته باشد.
 • همانطور که ذکر شد در هفته‌های اول بعد از تزریق ژل از حمام‌های بسیار گرم یا سرد و حمام‌های طولانی با فشار آب زیاد خودداری کنید.

اهمیت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط‌ خنده

شما برای جلوگیری از گلوله شدن ژل صورت، کاهش دوران نقاهت بعد از تزریق ژل و هر عوارض احتمالی دیگر باید به خوبی با مراقبت‌های بعد از تزریق ژل آشنا شده و آن‌ها را با دقت رعایت نمایید. همچنین رعایت دقیق مراقبت‌های پس از تزریق ژل، باعث ماندگاری بیشتر ژل خواهد شد. یکی از مهم ترین مواردی که شما یاید در مراقبت‌های پس از تزریق ژل، آن را رعایت کنید شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده است، چون شستن صحیح پوست باعث جلوگیری از آلودگی و عفونت در پوست می‌شود.

 مراقبت‌های بعد از تزریق ژل خط خنده

علاوه بر شستشوی درست صورت و حمام کردن اصولی مراقبت‌های دیگری هم بعد از تزریق ژل وجود دارد که شما باید آن‌ها را به خوبی رعایت کنید. برای نتیجه بهتر بعد از تزریق ژل خط خنده شما باید مراقبت‌های لازم را انجام دهید. به طور کلی این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • نحوه خواب درست

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده هم بسیار مهم می‌باشد و بر شکل نهایی، روند بهبودی و همچنین مقدار تورم صورت تاثیرگذار است. بهتر است برای پیشگیری از هرگونه فشار ناخوداگاه در زمان خواب بر روی محل تزریق و صورت به پشت بخوابید. همچنین در اطراف خود بالشت نرم قرار دهید تا در هنگام خواب امکان چرخش به پهلو یا شکم کمتر شود.

 • استفاده از کمپرس سرد

بلافاصله بعد از تزریق می‌‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. چون پس از تزریق در قسمت‌های گوناگون صورت، کمی احساس تورم طبیعی بوده و استفاده از کمپرس یخ برای کمک به بیمار در کاهش تورم ایجاد شده قطعا موثر خواهد بود. اما شما باید مراقب باشید تا آن را روی محل تزریق فشار ندهید. از آنجایی که شستن صورت بعد از تزریق ژل و خیس شدن ناحیه تحت درمان توصیه نمی‌شود، بهتر است با احتیاط از این کمپرس‌ها استفاده کنید.

 • عدم استعمال دخانیات و مواد الکلی

 پس از تزریق ژل مصرف دخانیات و مشروبات الکلی می‌‌تواند سبب شدید تر شدن عوارض بعد از تزریق شود. بهتر است ۳ تا ۵ روز بعد از تزریق فیلر خط خنده از مصرف دخانیات و مواد الکلی خودداری کنید.

 • تغذیه مناسب

تغدیه مناسب همیشه موجب می‌شود تا دوران نقاهت بعد از هر عملی کوتاه تر شود. پس برای اینکه کبودی، تورم و قرمزی‌های احتمالی سریع تر از بین بروند بهتر است تغذیه سالم از انواع مواد غذایی داشته باشید تا زودتر بهبود یابید. مصرف آب کافی در روز را نیز فراموش نکنید.

 • پوشیدن لباس مناسب

با توجه به اینکه هیچ چیزی نباید به محل تزریق برخورد کند؛ پوشیدن لباس مناسب هم بسیار مهم می‌باشد. لباس‌‌هایی که زیپ یا دکمه نداشته و بسته هستند ممکن است در هنگام پوشیدن فشار زیادی به صورت وارد نمایند. پس بهتر است در دو هفته اول پس از تزریق ژل خط خنده از لباس‌‌هایی که زیپ یا دکمه دارند یا یقه بسیار آزادی دارند استفاده نمایید.

جمع بندی

تزریق ژل خط خنده یکی از روش‌های بی خطر و بی عارضه برای جوانسازی پوست و زیبایی به حساب می‌آید. شما باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب از تزریق ژل به هر قسمت از صورت مراقبت‌های پس از تزریق ژل را به خوبی شناخته و آن‌ها را رعایت کنید. یکی از مهم ترین مراقبت‌های بعد از تزریق ژل، نحوه صحیح شستن صورت بعد از تزریق ژل است. بلافاصله بعد از تزریق شستن صورت امکان پذیر نمی‌باشد، اما توصیه می‌شود تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از شستن صورت خودداری کرده و پس از آن با آب ولرم و بدون فشار صورت خود را شستشو دهید.

سوالات درمورد شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده:

عوارض تزریق ژل خط خنده چیست؟

معمولا هیچ عارضه‌‌ی خاصی پس از تزریق ژل خط خنده ایجاد نمی‌شود چراکه این روش غیر تهاجمی می‌باشد. ولی تزریق ژل خط خنده قادر است همراه با عوارض طبیعی مانند تورم، کبودی، قرمزی و التهاب باشد.

چرا بعد از تزریق ژل خط خنده ورزش ممنوع است؟

ورزش قادر است موجب تحریک ژل یا فیلر تزریق شده و پخش آن گردد همچنین با افزایش ضربان قلب، امکان به وجود آمدن تورم و کبودی در صورت هم افزایش می‌یابد.

امتیاز بدهید
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *