خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده

طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده

یکی از راه های بسیار عالی برای پر کردن خط خنده در دو گوشه لب ها، تزریق انواع فیلرهاست. اما برای حفظ اثر انواع ژل های زیبایی باید اصول مراقبت های بعد از فیلر خط خنده را رعایت کنید. یکی از مهم ترین این نکات، طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

نکات طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده به آسانی انجام می گیرد و محدودیت کمی برای افراد ایجاد می کند ولی توصیه می شود برای به دست آوردن نتایج عالی از این روش زیبایی، تا 48 ساعت بعد از تزریق ژل خط خنده، مراقبت های بعد از تزریق ژل را رعایت کنید. تقریبا تا دو روز اول بعد از تزریق طول می کشد تا تورم، التهاب و قرمزی کاهش یابد و ژل در لایه های پوست نفوذ کند و به خوبی جذب بافت پوست شود. یکی از مواردی که مراجعان کلینیک در مورد آن سوالات بسیاری می پرسند؛ طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده است. در این مورد به نکات زیر توجه کنید:

  • سعی کنید تا چند ساعت اولیه بعد از تزریق خط خنده دراز نکشید.
  • سعی کنید تا دو روز بعد از تزریق ژل خنده، به پهلو نخوابید چون ممکن است به یک سمت صورت شما فشار بیشتری اعمال شود و در اثر جاذبه، ژل به آن سمت متمایل شود و یک سمت صورت دچار تورم بیشتری شود. از طرفی بعد از جذب کامل ژل، دو طرف صورت تان دچار عدم تقارن می شوند.
  • سعی کنید تا دو روز بعد از تزریق ژل خط خنده روی صورت نخوابید. در کل این روش خوابیدن به پوست صورت شما فشار زیادی وارد می کند، موجب ایجاد چروک های بیشتر می شود. توصیه می شود به طور کلی از این روش خوابیدن پرهیز کنید.
  • سعی کنید حداقل تا دو روز بعد از تزریق ژل خط خنده به پشت بخوابید و به کمک یک بالش کمی سر خود را بالا نگه دارید. این روش به کاهش تورم محل تزریق کمک شایانی می کند. به پشت خوابیدن بهترین طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده است.

به طور کلی نیاز است که تا 2 روز روش صحیح طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خنده را رعایت کنید و بعد از آن می توانید به روتین خوابیدن خود برگردید.

غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خنده

غذا خوردن بعد از تزریق ژل خط خنده

تا یک ساعت بعد از تزریق ژل خط خنده از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید. اجازه دهید تا کمی از التهاب اولیه کاسته شود و سپس اقدام به غذا خوردن کنید. سعی کنید از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند تا یک هفته خودداری کنید. سبزیجات و میوه های تازه در برنامه غذایی خود بگنجانید و تا می توانید آب بنوشید چرا که اکثر فیلرها حاوی هیالورونیک اسید هستند و آب کافی در بدن موجب می شود سرعت جذب و تجزیه این ماده در بدن پایین بیاید.

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

برای شستن صورت بعد از ژل خط خنده سعی کند تا 4 ساعت بعد از تزریق ژل خط خنده صورت خود را نشویید. دقت کنید که از آب خیلی گرم یا آب خیلی سر برای شستن صورت خود استفاده نکنید. از آب ولرم و شوینده های ملایم برای شستشو استفاده نمایید. به آرامی صورت خود را بشویید و خشک کنید و از اعمال فشار زیاد خودداری کنید.

کمپرس یخ بعد از تزریق ژل خط خنده

پزشکان توصیه می کنند که برای کاهش تورم ناشی از تزریق ژل خط خنده، در طول روز اول، از کمپرس یخ استفاده نمایید. در صورت ورم شدید می توانید در هر ساعت به مدت حدود 10 دقیقه روی ناحیه تزریق، کمپرس سرد قرار دهید. سعی کنید کمپرس یخ را مستقیما روی پوست نگذارید و از یک پارجه نخی کمک بگیرید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

بهتر است برای به دست آوردن نتایج خوب از این روش درمانی به چند نکته از مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده توجه کنید. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده
  • فشار و لمس مداوم به ناحیه تزریق شده وارد نکنید.
  • تا ۲۴ ساعت پس از تزریق فیلر خط خنده از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
  • داروها و کرم هایی که توسط پزشک تان تجویز شده اند را استفاده نمایید.
  • به استخر و سونا تا سه روز بعد از تزریق فیلر نروید.
  • از مصرف دخانیات و الکل تا یک هفته بپرهیزید.
  • فعالیت بدنی و ورزش سنگین تا یک هفته پس از تزریق فیلر خط خنده انجام ندهید.

جمع بندی طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده

بعضی از پزشکان معتقدند که در صورت تزریق صحیح ژل خنده و انجام ماساژهای مخصوص بعد از تزریق، ژل خط خنده دچار جابه جایی نمی شود و در جای خود فیکس می شود. از این رو معتقدند که طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل خط خنده تاثیری روی نتیجه نهایی ندارد. اما ما توصیه می کنیم برای اطمینان از جذب کامل ژل و عدم ایجاد ناهماهنگی در دو طرف صورت تان و گلوله شدن ژل خط خنده، در طول دو روز بعد از تزریق ژل خط خنده، حتما به پشت بخوابید و از یک بالش برای بالا نگه داشتن سر خود کمک بگیرید. سعی کنید به پهلو نیز نخوابید. هرچند حتما در مورد اصول مراقبت بعد از تزریق ژل خط خنده از قبل با پزشک خود مشورت کنید.

پرسش های متداول:

تا چند روز بعد از تزریق ژل صورت ورم دارد؟

پس از تزریق هر نوع ژل، معمولا صورت دچار تورم و التهاب می شود. باید چند روز بگذرد تا ژل جذب بافت پوست شود و همین طور التهاب ناشی از تزریق یک ماده خارجی به ناحیه تحت درمان، کاهش یابد. التهاب در 2 تا 3 روز اول شدید تر است و به تدریج کاهش می باید. می توان انتظار داشت که بین 1 تا 2 هفته بعد، ورم صورت به طور کامل از بین برود. به یاد داشته باشید در صورتی که ورم صورت کاهش پیدا نکرد، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

تزریق ژل خط خنده بعد از چند روز اثر میکند؟

اثر ژل خط خنده بالافاصله بعد از تزریق مشخص می شود ولی معمولا محل تزریق بین 2 روز تا یک هفته بعد از تزریق دچار تورم شدید است و ممکن است نتیجه نهایی به خوبی دیده نشود. بعد از گذشت این مدت نتیجه نهایی تزریق ژل خط خنده مشخص می شود.

5/5 - (2 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *