زمان ترمیم ژل لب کی است

زمان ترمیم ژل لب

تزریق ژل لب یک روش بسیار عالی برای زیباتر شدن است زیرا لب های زیبا در زیبایی صورت تاثیرگذار هستند. وقتی که تنها مقداری کمی ژل لب تزریق می کنید؛ تغییر بسیار مطبوعی در حالت چهره تان ایجاد می شود. اما ماندگاری ژل لب زیاد نیست و بعد از مدتی زمان ترمیم ژل لب می رسد.  برای بسیاری از افرادی سوال است که بهترین زمان ترمیم ژل لب کی است؟ اگر به تازگی به جمع افرادی که ژل لب تزریق کرده اند، پیوسته اید و می خواهید در مورد زمان مناسب ترمیم ژل لب بیشتر بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تزریق ژل لب

لب ها یکی از مهم ترین اجزای موثر در زیبایی چهره هستند ولی با افزایش سن حالت خود را از دست می دهند. بسیاری از افراد جوان نیز به دنبال داشتن لب های حجیم و خوش فرم هستند. با تزریق انواع ژل ها و فیلرهای زیبایی به درون بافت لب ها می توان به این اهداف دست یافت. معمولا از ژل هایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند، برای تزریق در لب ها استفاده می شود.  مزایا تزریق ژل لب شامل حجیم کردن لب ها، فرم دهی لب ها، کانتورینگ لب ها، از بین بردن چین چروک روی لب ها و ایجاد تقارن بین لب بالا و پایین است. می توان با کاربرد تکنیک های مختلف تزریق ژل لب، مدل های مختلف لب را ایجاد کرد که این مسئله به مهارت پزشک بستگی دارد.

زمان ترمیم ژل لب

زمان ترمیم ژل لب

پزشک شما معمولا زمان ترمیم ژل لب را بعد از اولین جلسه تزریق ژل مشخص می کند و توصیه می کند بعد از فروکش کردن کامل تورم و التهاب لب ها، برای شارژ مجدد ژل لب مراجعه نمایید. حدودا دو هفته طول می کشد تا تورم لب ها کاهش یابد بنابراین بهترین زمان ترمیم ژل لب، دو هفته بعد از تزریق ژل لب است. در مواردی نیز بعد از کاهش تورم لب ها، حجم لب ها، فرم لب ها و قرینگی لب ها مناسب است و نیازی به جلسه ترمیم ژل لب وجود ندارد.

چرا باید ژل لب را ترمیم کرد؟

بلافاصله بعد از تزریق ژل لب، معمولا لب ها متورم هستند و امکان تشخیص اندازه و قرینگی لب ها وجود ندارد. بنابراین باید حداقل دو هفته از تزریق ژل لب گذشته باشد و التهاب لب ها کاهش یابد تا زمان ترمیم ژل لب فرا برسد. معمولا برای افزایش حجم بیشتر لب ها، ایجاد فرم مناسب تر لب ها و قرینه کردن لب ها، نیاز به ترمیم ژل لب وجود دارد.

علت زود جذب شدن ژل لب

علت زود جذب شدن ژل لب
 1. برندهای مختلفی از ژل لب در بازار موجود هستند که می توان ژل لب نورامیس، ژل ژوویدرم، ژل تئوسیال و ژل نیوویا را به عنوان بهترین برند ژل لب نام برد. هرکدام از این برندها دارای ترکیبات منحصر به فردی هستند و در نتیجه ماندگاری متفاوتی دارند. بعضی از برند های ژل زودتر جذب می شوند و نیاز به ترمیم زودتری دارند. با استفاده از برندهای بهتر که دارای ماندگاری بیشتری هستند، می توانید مدت زمان بیشتری فرم و حجم دلخواه لب ها را حفظ کنید.
 2. بیشتر برندهای ژل لب از ماده ای به هیالورونیک اسید ساخته شده اند که به صورت طبیعی نیز در بدن یافت می شود. این ماده کمک شایانی به جذب و حفظ آب بدن می کند. بنابراین میزان مصرف آب شما تاثیر مستقیمی روی فرم و حجم لب ها خواهد داشت ولی هیالورونیک اسید نیز دارای عمر مفید است و به تدریج توسط بدن تجزیه و جذب می شود.
 3. میزان سوخت و ساز بدن شما عامل بسیار مهمی در حفظ ماندگاری ژل لب یا تسریع روند جذب ژل لب است. اگر سوخت و ساز بدن شما به طور کلی بالاست، احتمال اینکه زودتر ژل لب جذب شود و نیاز به ترمیم پیدا کنید، وجود دارد.
 4. حرکت دائم و زیاد دهان و لب ها عامل موثر دیگری در سرعت بخشیدن به روند جذب ژل لب است.
 5. در افرادی که جوان تر هستند، سطح کلاژن بدن بالاتر است و همین عامل موجب می شود که ژل لب دیرتر جذب شود. پس ژل لب در افراد مسن تر زودتر از افراد جوان تر جذب می شود.

برای ماندگاری ژل لب چه کنیم؟

نوع برند ژل لب تزریق شده، میزان سی سی تزریق شده و سطح سوخت و ساز بدن از عوامل موثر در میزان ماندگاری ژل لب هستند. براین اساس می توان انتظار داشت که ژل لب بین 8 ماه تا 2 سال ماندگاری داشته باشد. برای افزایش ماندگاری ژل لب می توان اقدامات زیر را انجام داد:

ماندگاری ژل لب
 • مراقبت از پوست لب با استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان
 • استفاده از برندهای خوب و سالم رژلب
 • مراقبت از پوست لب در مقابل نور خورشید
 • مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین و مواد معدنی

مراقبت بعد از ترمیم ژل لب

همان طور که می دانید برای به دست آوردن نتایج خوب از هر نوع عمل زیبایی باید مراقبت های بعد از آن را رعایت کنید؛ بعد از تزریق ژل لب نیز بهتر است به موارد زیر توجه نمایید:

مراقبت بعد از ترمیم ژل لب
 1. سعی کنید هیچ گونه فشاری به ناحیه تزریق وارد نکنید و ناحیه تزریق را به هیچ وجه ماساژ ندهید.
 2. اگر محل تزریق کبود شد می توانید از کمپرس یخ برای کاهش کبودی لب ها استفاده نمایید.
 3. حداقل تا دو روز بعد از خوردن و آشامیدن غذاها و مایعات گرم خودداری کنید.
 4. تا دو روز بعد از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند؛ خودداری کنید.
 5. تا برطرف شدن کبودی و التهاب از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید.
 6. معمولا پزشک شما کرم های مخصوص مرطوب کننده و ترمیم کننده برای حفظ رطوبت لب ها و کمک به ترمیم بافت لب بعد از تزریق ژل لب تجویز می نماید. این کرم ها را مطابق دستور پزشک مصرف نمایید.
 7. در صورت مشاهده هرگونه علایم غیرطبیعی، درد شدید یا کبودی و تورم غیرعادی سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا ترمیم ژل لب هزینه دارد؟

معمولا در جلسه ترمیم ژل لب، پزشک اقدام به تزریق مقدار بیشتری ژل لب برای اصلاح فرم، حجم و قرینگی لب ها می کند. بنابراین بسته به میزان سی سی ژلی که تزریق می کند، ممکن است هزینه ترمیم ژل لب متفاوت شود. در صورتی که فرم، حجم و قرینگی لب ها مناسب باشد و نیازی به تزریق مقدار بیشتری ژل لب نباشد، ممکن است فقط هزینه ویزیت پزشک را پرداخت نمایید.

جمع بندی زمان ترمیم ژل لب

زمان ترمیم ژل لب حدود دو هفته بعد از تزریق ژل لب است. در این مدت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب را رعایت کنید تا کبودی و تورم لب ها از بین برود و فرم و قرینگی لب ها بهتر مشخص می شود. اگر بعد از دو هفته از فرم لب های خود راضی نبودید؛ می توانید برای ترمیم ژل لب مراجعه نمایید. ممکن است در جلسه ترمیم ژل لب، برای اصلاح فرم لب ها مجددا تزریق ژل لب انجام شود که این مسئله حتما هزینه ای را برای شما به دنبال خواهد داشت.

پرسش های متداول:

چند روز بعد از تزریق ژل لب می شود رژ زد؟

بهتر است تا دو روز بعد از تزریق ژل لب از رژلب، تینت و سایر وسایل آرایشی روی لب ها استفاده نکنید و به جای آن از کرم های مرطوب کننده و ترمیم کننده ای که پزشک تجویز کرده است به آرامی روی لب ها بمالید.

بعد از ترمیم ژل لب می شود بوسید؟

بهتر است بین دو تا سه روز بعد از تزریق ژل لب از بوسیدن خودداری کنید و چند روز فرصت دهید که التهاب و کبودی لب ها کاهش یابد.

امتیاز بدهید
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *