جالوبوتاکس (JaluBotox) چیست؟

تزریق بوتاکس یکی از موثرترین روش ها برای صاف کردن چین و چروک های صورت است. اکنون با ترکیب بوتاکس با سایر محلول های جوانساز یک انقلابی در صنعت زیبایی ایجاد شده است. این ترکیبات معمولا منجر به جوانسازی و شادابی پوست می شوند ولی در مقابل آن تاثیرات شدید بوتاکس در از بین رفتن حرکات صورت را ندارند. یکی از این ترکیبات که این روزها بسیار محبوب شده است، جالوبوتاکس است که قصد داریم در این مقاله به معرفی کامل آن بپردازیم.

جالوبوتاکس چیست؟

جالوبوتاکس یک درمان ترکیبی است که از مزایای مزوژل جالپرو  (Jalupro) در ترکیب با سم بوتولینوم استفاده می کند. جالپرو یک احیا کننده زیستی پوست است. یک محلول تزریقی است که از اسیدهای آمینه (گلیسین، ال-پرولین، ال-لوسین، ال-لیزین) و اسید هیالورونیک تشکیل شده است. محلول به صورت شبکه ای و به روش میکرواینجکشن در درم تزریق می شود. اسیدهای آمینه فیبروبلاست های پوست را تغذیه می کنند و آنها را برای تولید کلاژن تحریک می نمایند، ماده ای که برای ترمیم و جوان سازی پوست حیاتی است. با افزایش سن، فعالیت فیبروبلاست ها کاهش می یابد و منجر به تولید کمتر کلاژن می شود که منجر به از دست دادن حجم، کشسانی و درخشش پوست می شود. همین مسئله باعث می شود که خطوط و چین و چروک ها شروع به ظاهر شدن می کنند. همچنین پوست شل و خشک به نظر می رسد. مزوژل جالپرو روی معکوس کردن این اثرات پیری کار می کند. اضافه کردن بوتاکس به جالپرو در جالوبوتاکس منجر به افزایش اثر صاف کنندگی و بهبود ظاهر خطوط و چین و چروک ها شود. سم بوتولینوم توسط باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. از نظر پزشکی برای درمان انواع بیماری ها، از جمله دندان قروچه، میگرن و تعریق بیش از حد استفاده می شود. در زیبایی شناسی برای صاف کردن خطوط و چین و چروک ها استفاده می شود. سم بوتولینوم با مسدود کردن ارتباط بین اعصاب و ماهیچه ها عمل می کند که منجر به شل شدن عضلات می شود که با کاهش حرکات عضلانی، ظاهری صاف تر از خطوط و چین و چروک های موجود را فراهم می کند و همچنین از ایجاد خطوط و چین و چروک های جدید جلوگیری می کند.

مزایا و فواید جالوبوتاکس

 • سم بوتولینوم برای سال ها سنگ بنای پزشکی زیبایی بوده است که عمدتاً به دلیل قابل کنترل بودن و نتایج طبیعی آن است. به همین ترتیب، اسید هیالورونیک خود را به عنوان یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد در پزشکی زیبایی تثبیت کرده است. جالوپرو به‌عنوان تقویت‌کننده کلاژن، پرکننده‌ای نرم برای چین‌وچروک‌ها و محرک کلاژن‌سازی به لطف آمینو اسیدهای شناخته شده است. این ترکیب شامل اثراتی از تمام این محصولات است.
 • جالوبوتاکس باعث صاف شدن فوری چین و چروک ها می شود و با ارائه اثرات لیفت کنندگی شدید، افتادگی صورت را بهبود می بخشد. همچنین کاملاً بی خطر است و آبرسانی عمیق و درخشندگی پوست را ارائه می دهد.
 • تفاوت در کیفیت پوست بلافاصله آشکار می شود؛ به لطف اسید هیالورونیک، اسیدهای آمینه و بوتاکس، چین و چروک بلافاصله بهبود می یابد و پوست از همان جلسه اول به شدت تحریک به کلاژن سازی می شود.
 • جالوبوتوکس روی سطح ماهیچه اعمال می شود، نه در عمق عضلانی. این روش به خوبی برای کاهش انقباض سطحی موثر است. علاوه بر این، ما به ریلکس شدن و صاف کردن چین و چروک ها نیز دست پیدا می کنیم.
 • اسید هیالورونیک با چگالی کم (200 کیلو دالتون) به آبرسانی سطح پوست و سفت تر کردن پوست کمک می کند.

کاربرد جالوبوتاکس

جالوبوتاکس را می توان به صورت (پیشانی، خطوط اخم، پنجه کلاغی، ناحیه اطراف دهان و چانه)، گردن و دکلته تزریق کرد. تزریق جالوبوتاکس درمان ایمن، موثر و کم تهاجمی است. می توان از آن برای درمان انواع عارضه های پوستی استفاده کرد، از جمله:

 • خطوط ریز و چین و چروک
 • پوست شل، افتادگی، خشک و تَرَک دار
 • پوست آسیب دیده از خورشید
 • بازیابی حجم از دست رفته صورت
 • جوانسازی گردن و دکلته

جوانسازی دست می تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر درمان های زیبایی مانند فیلرها، میکرونیدلینگ و پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) استفاده شود.

نتایج تزریق جالوبوتاکس

جالپرو با تحریک فیبروبلاست ها برای تولید کلاژن بیشتر در معکوس کردن روند پیری پوست بسیار خوب عمل می کند. جالپرو به عنوان یک احیا کننده بیولوژیکی، با صاف کردن خطوط و چین و چروک ها و بهبود کیفیت پوست، آبرسانی بالایی به پوست ارائه می دهد و در عین حال یک اثر سفت کننده و لیفت کننده دارد. با افزودن بوتاکس به کوکتل، اثر صاف کنندگی و سفت کنندگی آن تا حد زیادی تقویت می شود که باعث می شود پوست جوان تر، صاف تر، حجیم تر و روشن تر به نظر برسد.

روش درمان جالوبوتاکس

تزریق جالوبوتاکس توسط پزشک متخصص انجام می شود، این درمان با استفاده از سوزن های بسیار کوچک از طریق چندین میکرو اینجکشن(تزریق های ریز) انجام می شود. قبل از درمان، کرم لیدوکائین روی پوست مالیده می شود تا درمان تا حد امکان راحت و بدون درد باشد. این درمان به خوبی تحمل می شود و اکثر افراد فقط ناراحتی خفیف را گزارش می کنند.
هر جلسه حدود 40 دقیقه طول می کشد. قبل از شروع درمان، باید با پزشک مشورت کنید تا از نظر مناسب تزریق جالوبوتاکس بودن ارزیابی شوید، در مورد هدف خود صحبت کنید تا پزشک به شما کمک کند که بهترین گزینه درمانی را انتخاب کنید. در طی جلسه مشاوره از فواید و عوارض جانبی درمان مطلع خواهید شد.

ماندگاری جالوبوتاکس

نتایج جالوبوتاکس از 2 هفته پس از درمان آشکار می شود و حدود 4 تا 6 ماه باقی می ماند و پس از این مدت، یک جلسه نگهدارنده لازم است.

عوارض جانبی جالوبوتاکس

بسیاری از افراد ممکن است از افزودن بوتاکس به جالپرو ابراز نگرانی کنند اما جالوبوتاکس ترکیب ایمن و بی خطری است. عوارض جانبی رایج عبارتند از: درد یا حساسیت؛ تورم، قرمزی، خونریزی خفیف و کبودی؛ بی حسی، سفتی و سردرد. تمام این موارد معمولاً در عرض چند روز پس از درمان خودبه‌خود برطرف می‌شوند.

دوران نقاهت و مراقبت های بعد از جالوبوتاکس

جالوبوتاکس هیچ دوران نقاهتی ندارد. شما می توانید بالافاصله بعد از تزریق به روتین زندگی خود بازگردید، به سر کار برگردید و روز بعد از درمان به فعالیت های خود ادامه دهید. جای تزریق می تواند تا 48 ساعت باقی بماند ولی بعد از آن از بین می رود. توصیه هایی وجود دارد که باید به منظور به حداکثر رساندن اثرات درمان خود رعایت کنید، مانند:

 • به مدت 12 ساعت از آرایش استفاده نکنید.
 • تا 48 ساعت ورزش سنگین انجام ندهید
 • به مدت 48 ساعت از آفتاب گرفتن یا سونا خودداری کنید
 • ناحیه مورد نظر را ماساژ ندهید.
 • به مدت 4 ساعت دراز نکشید
 • به مدت 12 ساعت از مصرف الکل خودداری کنید
 • هیچ درمان بالینی دیگری برای 1 هفته پس از تزریق جالوبوتاکس نداشته باشید.

قیمت جالوبوتاکس

هزینه جالوبوتاکس به قیمت جالپرو و برند بوتاکس مورد استفاده، میزان سی سی مورد نیاز و ناحیه تزریق بستگی دارد. بنابراین توصیه می کنیم برای استعلام قیمت دقیق با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

جالوبوتاکس ترکیبی از سم بوتولینوم با اسیدهای آمینه مزوژل جالپرو و اسید هیالورونیک غیر متقاطع است. این درمان موجب هیدراتاسیون، کلاژن سازی و صاف کردن و رفع چین و چروک به لطف سم بوتولینوم می شود؛ بنابراین می توان این ترکیب را یک محلول عالی برای جوانسازی پوست در نظر گرفت.

اگر در مورد انتخاب درمان مناسب برای نوع پوست خود مطمئن نیستید، برای یک مشاوره نوبت رزرو کنید.

پرسش های متداول:

چند جلسه تزریق جالوبوتاکس برای مشاهده نتایج مورد نیاز است؟

معمولا اثرات خوبی بعد از یک جلسده دیده می شود، ولی می توان بین 3 تا 4 جلسه نیز تزریق را انجام داد. همیشه بعد از از بین رفتن ماندگاری نتایج، نیاز به جلسه نگهدارنده وجود دارد.

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس چیست؟

تفاوت بوتاکس و جالوبوتاکس در وجود هیالورونیک اسید و اسیدهای آمینه است. بوتاکس تنها با فلج کردن عضلات از ایجاد چروک های بیشتر جلوگیری می کند، اما جالوبوتاکس به واسطه داشتن این ترکیبات، قدرت جوانسازی و آبرسانی دارد. از طرفی موجب فلجی عضلات نیز نمی شود.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *