مراقبت‌های بعد از تزریق پرفایلو

آیا با مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو آشنا هستید؟

پروفایلو (Profhilo) یک ژل تزریقی منحصر به فرد حاوی اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک نیز یک ماده شیمیایی طبیعی در بدن است که برای حفظ آب در پوست و حمایت از کلاژن و الاستین ضروری است. پروفایلو یکی از بالاترین غلظت‌های اسید هیالورونیک موجود در بازار را فراهم می‌کند و به صورت تزریقی در کلینیک‌های زیبایی استفاده می‌شود. پروفایلو پوست را آبرسانی و لیفت کرده و اثرات پیری را کاهش می‌دهد و درخشندگی و جوانی را به پوست بازمی‌گرداند.

مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو

اگر قصد تزریق پروفایلو دارید این مطلب مخصوص شما است، در اینجا ما به مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو می‌پردازیم و مزایای این ماده معجزه‌آسا را بیشتر بررسی می‌کنیم.

چند نکته در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو

پروفایلو در فوریه 2015 در ایتالیا برای اولین بار معرفی شد و از آن زمان تاکنون در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از لحاظ ایمنی، از آنجا که پروفایلو از اسید هیالورونیک طبیعی و فوق‌العاده خالص ساخته شده است بسیار سازگار با بدن است. این ماده بدون افزودن عوامل شیمیایی تثبیت می‌شود و خالص بودن آن خطر عوارض جانبی را کاهش داده و مراقبت‌های بعد از تزریق را راحت‌تر می‌کند.

مراقبت‌های بعد از تزریق پرفایلو
مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو

پزشک دستورالعمل‌های کامل مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما در حالت کلی باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • از مواد آرایشی به مدت 12 ساعت اجتناب کنید.
 • شستن صورت بعد از پروفایلو تا مدت 24 ساعت ممنوع است.
 • فعالیت سنگین و ورزش بعد از پروفایلو تا 48 ساعت توصیه نمی شود.
 • توصیه می شود تا 48 ساعت از مصرف الکل اجتناب کنید.
 • تا 14 روز پس از درمان از آفتاب گرفتن و گرما یا سرمای شدید خودداری کنید. زیرا بعد از تزریق پوست به شدت حساس می‌شود و دمای بالا تورم پوست را بیشتر می‌کند. استفاده از ضد آفتاب به شدت توصیه می‌شود.
 • از مصرف آسپرین تا 12 تا 48 ساعت پس از درمان خودداری کنید، زیرا کبودی پوست را افزایش می‌دهد.

 اهمیت مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو

همواره بعد از هر عمل زیبایی که بر روی پوست انجام می‌شود، پوست کمی حساس‌تر شده و تا چند روز نیاز به مراقبت دارد. توجه به برخی نکات، شما را از خطر عفونت‌ها، تورم بیش از حد، قرمزی و دردهای ماندگار حفظ می‌کند. به همین دلیل مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو بسیار مهم است. به عنوان مثال:

 • حداقل 24 ساعت پس از تزریق باید صورت خود را تمیز نگه دارید و از هر‌گونه ماده آرایشی و بهداشتی اجتناب کنید. استفاده از این محصولات روی صورت بلافاصله پس از درمان، خطر عفونت را افزایش می‌دهد یا محل تزریق را مسدود می‌کند.
 • ورزش به شکل پیاده روی ایرادی ندارد، اما هر گونه فعالیت ورزشی که ممکن است فرد طی آن عرق کند تا 48 ساعت ممنوع است. از آنجایی که محلول پروفایلو تزریق می‌شود به دلیل پاره شدن رگ‌های خونی، پوست کمی کبود می‌شود. ورزش شدید ضربان قلب را افزایش می‌دهد و رگ‌ها را بیشتر نمایان می‌کند و در نتیجه کبودی دیرتر خوب می‌شود.

تزریق پروفایلو در چه قسمت‌های از بدن انجام می‌شود؟

 • پروفایلو یک نوع تقویت‌کننده پوست است که تولید کلاژن را برای پوستی سفت‌تر و صاف‌تر افزایش می‌دهد و در عین حال با اسید هیالورونیک پوست را آبرسانی می‌کند. پروفایلو برای بهبود علائم پیری در صورت به ویژه گونه‌ها، گردن، دکلته، سینه، شکم، بازوها، دست‌ها و زانوها مفید است.
 • این ماده در درمان شلی و افتادگی پوست موثر است و برای کسانی که پوست شل یا افتاده در ناحیه گردن دارند ایده آل است، زیرا یک اثر لیفتینگ طبیعی ایجاد می‌کند. اکثر افراد دریافت کننده این درمان با رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو، افزایش درخشندگی، هیدراتاسیون، صافی و استحکام کلی پوست را گزارش داده‌اند.
 • علاوه بر این، پروفایلو برای درمان اسکارهای خفیف آکنه نیز مفید و کابردی است.

چند جلسه تزریق پروفایلو لازم است؟

تعداد جلسات تزریق پروفایلو لازم

پروفایلو درمان سریعی است و یک جلسه درمانی آن حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. اغلب، برای رسیدن به بهترین نتایج به دو درمان با فاصله چهار هفته نیاز است. بسته به نوع پوست، پزشک ممکن است درمان سوم را نیز توصیه کند که معمولاً هشت هفته پس از درمان دوم است. در مواردی که نیاز به ترمیم بیشتر باشد، درمان پس از شش ماه تکرار می‌شود.

چه زمانی اثرات تزریق پروفایلو مشخص می‌شود؟

پروفایلو اثرات آبرسانی خیلی سریعی دارد به همین دلیل بعد از تزریق کمی بهبودی فوری احساس می‌شود. اما از آنجا که عملکرد پروفایلو تشویق بدن به ساخت کلاژن و الاستین ضد پیری است، چند هفته طول می‌کشد تا کلاژن بیشتر ساخته شود و نتایج واقعی درمان دیده شوند.
بعد از یک ماه که بدن کلاژن بیشتری می‌سازد و پوست صاف‌تر، نرم‌تر، سفت‌تر و حجیم‌تر می‌شود. در این مرحله، درمان دوم برای تحریک کامل تولید کلاژن و الاستین برای نتایج بهینه ضروری است. بعد از دو جلسه تزریق، به فاصله چهار هفته، با رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو آبرسانی و درخشندگی شدید پوست را می‌توان انتظار داشت. حتی اگر پوست بسیار چروکیده‌ای دارید، بهبود بافت بعد از دو یا سه جلسه تزریق غیرقابل انکار است.

آیا اثرات تزریق پروفایلو دائمی است؟

به طور کلی، درمان‌های بر پایه اسید هیالورونیک دائمی نیستند، زیرا در نهایت، مواد تزریق شده طی یک روند تدریجی جذب بدن می‌شوند. مواد تزریق ناگهانی ناپدید نمی‌شوند و اثرات آن‌ها نیز ناگهانی از بین نمی‌رود.
تا حدود یک ماه پس از تزریق، پروفایلو هنوز در بدن وجود دارد اما بعد از آن به طور کامل توسط بدن متابولیزه می‌شود. اما از آنجایی که این ماده تولید کلاژن و الاستین را به طور طبیعی را تحریک کرده است، اثرات جوان کنندگی آن حتی پس از تجزیه نیز ادامه خواهد داشت. پس از درمان‌های اولیه، هر شش ماه یکبار باید تزریق انجام شود تا پوست همچنان جوان بماند.

قیمت پروفایلو صورت چقدر است؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

آیا می‌توان همزمان با پروفایلو از سایر روش‌ها نیز استفاده کرد؟

آیا می‌توان همزمان با پروفایلو از سایر روش‌ها نیز استفاده کرد؟

پروفایلو یک درمان مکمل خوب برای بوتاکس است. بوتاکس چین و چروک‌های ناشی از عضلات خاص را برطرف می کند، پروفایلو نیز درخشندگی پوست را تقویت می‌کند و اثرات بوتاکس را افزایش می‌دهد.
انواع فیلرهای را نیز می‌توان همراه با پروفایلو برای افزایش حجم نواحی خاص استفاده کرد.

آیا بعد از تزریق پروفایلو عوارض شدیدی دیده می‌شود؟

 • معمولا در جلسه درمانی برای کاهش درد بی حس کننده موضعی استفاده می‌شود. اما حتی اگر بی‌حسی نیز تزریق نشود، پروفایلو درد شدیدی ندارد و فقط سوزش خفیفی حس می‌شود که تنها چند ثانیه طول می‌کشد. بعد از تزریق نیز ممکن است کمی درد حس کنید که در عرض یک هفته برطرف می‌شود.
 • اسید هیالورونیک به خوبی با پوست افراد سازگار است و هیچ گونه واکنش نامطلوبی بر روی پوست ندارد. پروفایلو یک درمان بی‌خطر با عوارض کم است و می‌توانید بلافاصله پس از درمان زندگی روزمره خود را ادامه دهید.
 • به طور کلی، عوارض پروفایلو جزئی است که با رعایت نکات مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو پس از چند روز فروکش می‌کنند و در عرض ده روز از بین می‌روند. اما اگر بعد از ده روز همچنان مشکل داشتید، باید برای مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید.
 • عوارض بعد از تزریق پروفایلو کبودی، درد، حساسیت‌های خفیف، قرمزی و تورم است که در محل‌های تزریق دیده می‌شود و در عرض چند روز برطرف می‌شوند.

پرسش و پاسخ درباره مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو:

پروفایلو چگونه عمل می‌کند؟

در واقع پروفایلو یک ژل حاوی اسید هیالورونیک است که ساخت کلاژن و الاستین در پوست را تحریک کرده و به جوانسازی پوست‌ کمک می‌کند.

مراقبت‌های بعد از تزریق پروفایلو چیست؟

باید از نور شدید خورشید، سرما و گرمای شدید، ورزش‌‌های شدید، آرایش کردن و دستکاری پوست یک تا دو روز اجتناب کنید.

عوارض بعد از تزریق پروفایلو چیست؟

پروفایلو عوارض جدی و خاصی ندارد، فقط کمی کبودی، قرمزی، حساسیت و تورم در ناحیه تزریق دیده می‌شود که بعد از چند روز برطرف می‌شود.

ماندگاری اثرات تزریق پروفایلو چقدر است؟

بعد از تزریق اول تا یک ماه اثرات آن باقی می‌ماند، اما باید دوباره تزریق انجام شود تا اثرات تثبیت شوند. اثرات تزریق دوم تا حدود شش ماه ماندگاری دارد.

مزایای تزریق پروفایلو چیست؟

لیفت و جوانسازی پوست به دلیل تحریک ساخت کلاژن و الاستین اتفاق می‌افتد و به دلیل وجود اسید هیالورونیک پوست هیدارته و آبرسانی می‌شود و ظاهری درخشان و لطیف می‌گیرد.

پروفایلو برای تزریق در چه قسمت‌های از بدن مناسب است؟

اغلب در صورت به ویژه گونه‌ها، گردن، دکلته، سینه، شکم، بازوها، دست‌ها و زانوها تزریق می‌شود.

4.3/5 - (12 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *