فواید پی آر پی مو

فواید پی آر پی موی سر چیست؟

نازک شدن مو مشکلی است که می تواند زندگی زن و مرد را مختل کند. با پیشرفت پزشکی، تکنیک های جدیدی برای درمان ریزش مو توسعه می یابد. درمان پی آر پی مو، گزینه ای است که برای افرادی که واجد شرایط هستند، بسیار امیدوارکننده است. فواید بسیاری و معایب بسیار کمی وجود دارد که همراه با سایر گزینه های درمانی است.در این مقاله میخواهیم شما را با فواید پی آر پی مو آشنا کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

مقدمه فواید پی آر پی مو

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP of hair) یک درمان نوآورانه جدید برای ریزش مو است.پی آر پی یک درمان همه کاره است که می تواند با جراحی کاشت مو یا به عنوان یک درمان مستقل برای نازک شدن مو استفاده شود. بسیاری از جراحان کاشت مو شروع به استفاده از این روش در جراحی کاشت مو کردند. مطالعات اخیر نشان داده است که بسیاری از جراحان کاشت مو به زودی استفاده از این روش انقلابی را در جراحی جایگزینی مو شروع خواهند کرد.

PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) درمان ریزش مو یک درمان پزشکی سه مرحله ای است که در آن خون فرد گرفته، پردازش و سپس به پوست سر تزریق می شود.

برخی از افراد جامعه پزشکی فکر می کنند که تزریق PRP باعث رشد طبیعی مو شده و با افزایش خون رسانی به فولیکول مو و افزایش ضخامت ساقه مو باعث حفظ آن می شود.به همین دلیل گاهی اوقات این روش با سایر روش ها یا داروهای ریزش مو ترکیب می شود.

روش درمان پی آر پی

درمان با پلاسمای غنی از پلاکت یک روش بالینی است که در آن اولین و مهمترین مرحله استفاده از نمونه خون از بدن بیمار است. سپس برای بازیابی پلاسما از خون سانتریفیوژ می شود. به گونه ای سانتریفیوژ می شود که تنها سلول های غنی شده پلاکت ها به پوست سر بیمار تزریق می شود.

فرآیند درمان پی آر پی چگونه است؟

درمان پی آر پی یک فرآیند سه مرحله ای است. اکثر درمان‌های پی آر پی به سه جلسه درمانی به فاصله 4 تا 6 هفته نیاز دارند.

درمان های نگهدارنده هر 4 تا 6 ماه یکبار مورد نیاز است.

 • مرحله 1

خون گیری از شما ، معمولاً از بازوی شما گرفته می شود و در یک سانتریفیوژ (ماشینی که به سرعت می چرخد ​​تا مایعات با چگالی های مختلف را جدا کند) قرار می گیرد.

 • مرحله 2

پس از حدود 10 دقیقه در سانتریفیوژ، خون شما به سه لایه تقسیم می شود:

۱. پلاسمای فقیر از پلاکت
۲. پلاسمای غنی از پلاکت
۳. سلول های قرمز خون

 • مرحله 3

پلاسمای غنی از پلاکت به داخل یک سرنگ کشیده می شود و سپس به مناطقی از پوست سر که نیاز به رشد موی بیشتری دارند تزریق می شود.

آیا پی آر پی برای ریزش مو موثر است؟

درمان موی پی آر پی برای افرادی که هیچ لکه های طاسی ندارند و ریشه موی آنها هنوز زنده است واقعا فایده دار است. درمان مو با پی آر پی موثر در نظر گرفته می شود زیرا می تواند ریشه مو را جوان کند. این عمل شامل فاکتورهای رشد خاصی است که باعث رشد مو می شود و دوباره آنها را قوی تر و متراکم تر می کند.

فواید پی آر پی مو

اگر درخشش موهای خود را از دست داده اید و از درمان های جایگزین خسته شده اید، می توانید اثرات معجزه آسا را ​​با استفاده از پی آر پی مو مشاهده کنید. اگر ریشه های موی شما روی پوست سرتان باقی بماند، کمک بزرگی است.

فواید پی آر پی درمانی مو به عنوان یک درمان مستقل:

به عنوان یک درمان مستقل، پی آر پی درمانی مو فواید زیر را برای شما فراهم می کند:

 • تقویت مو در اثر نازک شدن موهای موجود.
 • قطر موهای موجود را افزایش می دهد.
 • روشی ایمن و بدون بریدگی یا برش.
 • فرآیند غیر حساسیت زا به دلیل استفاده از مواد بدن شما، بنابراین هیچ رد وجود ندارد.
 • ریزش موی محدود یک ماه پس از درمان.
 • شوره سر کمتر چربی روی پوست سر از طریق احیا.
 • تیره شدن موها و هنگام لمس آن نیز متراکم تر می شود.

فواید پی آر مو بعد از کاشت مو

پی آر پی تراپی فواید زیر را در کاشت مو به شما ارائه می دهد:

فواید پی آر پی مو
 • حساسیت را در زمینه جراحی در طول عمل و همچنین دوره بعد از عمل کاهش می دهد.
 • از تمام عوارض احتمالی بعد از جراحی جلوگیری می کند
 • چسبندگی پیوندهای پیوندی را تقویت و تسریع می کند.
 • قرمزی بعد از جراحی را کاهش می دهد.
 • بهبود سریعتر زخم ها
 • بازسازی سریعتر بافتها
 • ریزش مو محدود
 • نتایج سریعتر به دلیل بازسازی فولیکول های مو پیوند شده است.

فواید پی آر پی مو برای درمان ریزش مو چیست؟

اگر با نازک شدن موهایتان دست و پنجه نرم می‌کنید، دلایل زیادی وجود دارد که می‌توانید این نوع درمان ریزش مو را در نظر بگیرید. برخی از مهمترین مزایای این درمان عبارتند از:

 • ثابت شده است که بسیار موثر است: فاکتورهای رشد موجود در پلاسمای غنی از پلاکت برای تحریک فولیکول های مو عالی هستند. اکثر مردم پس از گذشت چند ماه، بهبودهای قابل مشاهده را مشاهده می کنند. مهم است که توجه داشته باشید که معمولاً برای دیدن نتایج به چندین جلسه نیاز دارید. هنگامی که نتایج رضایت بخش به دست آمد، درمان های نگهدارنده در صورت نیاز توصیه می شود.
 • هیچ دوره بهبودی وجود ندارد: از آنجایی که این روش غیر جراحی است و فقط به یک خون گیری کوچک نیاز دارد، این شکل از درمان ریزش مو منجر به هیچ وقفه ای نمی شود.
 • ناراحتی و درد کمی وجود دارد: باز هم، به لطف عدم جراحی، این عمل یک روش بسیار قابل تحمل است. برای تکمیل موفقیت آمیز یک جلسه درمانی، تنها مقدار کمی از خون و تزریقات ساده شما لازم است.
 • جلسات سریع و آسان است: بیشتر وقت شما در مطب صرف آماده سازی برای تزریق می شود. تزریق واقعی تنها چند دقیقه طول می کشد تا تکمیل شود و پس از ان میتوانید به منزل یا محل کارتان بازگردید.

سایر مزایا و فواید پی آر پی مو

از دیگر فواید پی آر پی تراپی مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عوارض جانبی بسیار کم: درمان پی آر پی شامل تزریق خون خود شخص به پوست سر است، شما در معرض خطر ابتلا به یک بیماری مسری نیستید.
 • روش غیرجراحی: درمان پی آر پی یک روش غیرجراحی بدون اسکار یا بریدگی پس از عمل است. در این روش پلاکت‌ها با استفاده از سرنگی تزریق می‌شوند که هیچ دردی یا اثری بر جای نمی‌گذارد.
 • نتایج طبیعی: درمان ریزش مو با پی آر پی از پلاکت های خون شما که حاوی همان ساختار DNA است استفاده می کند. به همین دلیل، نتایج پس از درمان طبیعی و طولانی مدت به نظر می رسد.
  روش سرپایی: پی آر پی یک روش سرپایی است که انجام آن تنها 45 تا 60 دقیقه طول می کشد. نیازی نیست تمام روز را در کلینیک بمانید و می توانید در هر زمانی که برای شما مناسب است مراجعه کنید.
 • دوره ریکاوری کوتاهتر: پس از روش پی آر پی مو نیازی به استراحت نیست. شما می توانید بلافاصله پس از عمل به روال معمول خود بازگردید.

چه کسی کاندیدای خوب برای این روش است؟

فواید پی آر پی مو

پی آر پی مو برای تقویت فولیکول های فعال باقی مانده موی شما طراحی شده است. در نتیجه، کاندیدای ایده آل مرد یا زنی است که در مراحل اولیه ریزش مو باشد. اگر می خواهید درباره درمان ریزش مو پی آر پی و کارهایی که می تواند برای شما انجام دهد بیشتر بدانید،همین حالا با مشاورین خبره کلینیک ما تماس بگیرید. برای رزرو نوبت همین امروز با دفتر ما تماس بگیرید!

نتیجه گیری درباره فواید پی آر پی مو

اکثر افراد از جمله افراد مشهور و شخصیت های مشهور در طبقات مختلف زندگی از پلاسمای غنی از پلاکت برای ریزش مو بهره مند شده اند. این یک درمان نسبتا جدید است اما موثر و پاسخگو برای همه گروه های سنی مناسب است. بخش بزرگی از مردم برای بازیابی موهای از دست رفته خود با استفاده از پی آر پی مو .

سایر مقالات مرتبط با پی آر پی:

سوالات متداول درباره مزایا و فواید پی آر پی مو:

نحوه عمل کرد پی آر پی مو چگونه است و چطور کار می کند؟

پزشک شما از پی آر پی مو برای تحریک رشد فولیکول‌ها استفاده می‌کند و در نتیجه کوچک‌سازی مو (نازک شدن مو) را که در آلوپسی آندروژنیک (طاسی معمولی) مشاهده می‌شود، معکوس می‌کند و باعث رشد حداکثری مو میشود .

چه زمانی باید منتظر دیدن نتایج پی آر پی مو باشم؟

بیماران معمولاً در 3 تا 6 ماه نتایج را می بینند. با این حال، زمان پاسخ ممکن است متغیر باشد.

درمان پی آر پی مو چقدر طول می کشد؟

درمان پی آر پی مو حدود 30 تا 45 دقیقه طول میکشد.

آیا پی آر پی مو برای من مفید خواهد بود؟

در درمان پی آر پی مو پاسخ فردی به این درمان با طیف اثربخشی وجود دارد. در همه موارد کار نمی کند. بیماران برای ارزیابی مزایای درمان تحت نظر قرار می گیرند.

آیا بعد از پی آر پی مو ، سر درد خواهم گرفت؟

ممکن است مقداری درد و تورم موقتی داشته باشید، اما بسیاری از بیماران چنین درد هایی را تجربه نمی کنند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *