هزینه پی آر پی صورت

هزینه پی آر پی صورت ۱۴۰۳

یکی از روش‌هایی که امروزه برای جوانسازی پوست و بهبود چین و چروک‌های ریز صورت در بین مردم محبوب و رایج شده است؛ پی آر پی صورت (PRP) می باشد. این روش درمانی کاربردهای فراوانی دارد. اما برای انجام هر روش درمانی، یک مسئله ی مهمی که افراد در نظر می گیرند؛ بحث هزینه های درمانی است. در ادامه به توضیح عوامل موثر بر هزینه پی آر پی صورت و تعرفه آن در کلینیک شکیبا می‌پردازیم.

هزینه پی آر پی صورت در تهران

اگر قصد انجام این عمل را دارید باید توجه داشته باشید که چون پی آر پی صورت یک عمل زیبایی محسوب می شود، بیمه درمانی هزینه های آن را تقبل نمی کند. از طرفی برای به دست آوردن بهترین نتایج باید در طول مدت زمان مشخصی، چندین جلسه پی آر پی صورت را تکرار کنید، بنابراین بهتر است قبل از گرفتن هر تصمیمی، در مورد هزینه پی آر پی صورت تحقیق کنید.
به طور کلی هزینه پی آر پی صورت به عوامل مختلفی از جمله میزان مهارت پزشک متخصص، تعداد جلسات مورد نیاز، محل انجام عمل، تجهیزات و مواد مصرفی کلینیک و … بستگی دارد.

هزینه پی آر پی صورت در کلینیک شکیبا

با انتخاب کلینیک شکیبا واقع در سعادت آباد تهران، با خیالی آسوده جوانسازی چهره خود را به دست مجموعه مجرب و تخصصی پوست و مو بسپارید.

 2.000.000 تومان و به ازای هر کیت اضافه 300.000 تومان قیمت پی آر پی صورت برای هر جلسه
هزینه هر جلسه پی آر پی صورت
هزینه پی آر پی صورت
هزینه پی آر پی صورت

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

عوامل موثر در هزینه پی آر پی صورت

در ادامه قصد داریم هزینه پی آر پی صورت و عوامل تاثیر گذار روی آن را بررسی کنیم.

قیمت پی آر پی صورت
عوامل موثر در هزینه پی آر پی صورت
 1. ناحیه تزریق

ممکن است پی آر پی در محل‌های متفاوتی از صورت تزریق شود. بعضی از این مناطق نیاز به حساسیت، مهارت و دقت بیشتری دارند. بنابراین محل تزریق بر هزینه پی آر پی صورت تاثیرگذار است. اگر فقط قسمتی از صورت نیاز به تزریق داشته باشد هزینه متفاوت خواهد بود تا اگر چندین قسمت صورت نیاز به تزریق داشته باشد.

 • تعداد جلسات مورد نیاز

برای به دست آوردن بهترین نتایج از تزریق پی آر پی صورت، باید براساس نظر پزشک متخصص، چندین جلسه درمانی را طی کنید. فاصله جلسات از هم باید منظم و براساس اصول درمانی باشد. ممکن است یک دوره کامل پی آر پی 4 تا 6 ماه طول بکشد. بنابراین بسته به شرایط شما ممکن است تعداد جلسات و در نتیجه هزینه پی آر پی صورت متفاوت باشد.

 • کلینیک انجام پی آر پی صورت

در کلینیک های مختلف، هزینه پی آر پی صورت ممکن است متفاوت باشد. امکانات و تجهیزات کلینیک، خدماتی که ارائه می‌دهند و تخصص و مهارت پزشک متخصص می‌تواند روی قیمت پی آر پی صورت تاثیر بگذارد. مطمئنا انتخاب پیشرفته ترین کلینیک با تجهیزات و امکانات بهتر و به روز تر می تواند هزینه پی آر پی صورت را بالاتر ببرد.

 • کیفیت کیت های انتخابی

تعداد، کیفیت و برند کیت های مورد استفاده ممکن است روی هزینه پی آر پی صورت تاثیرگذار باشند. در صورت استفاده از کیت های با کیفیت و روش آماده سازی صحیح پی آر پی، می توان بالاترین درجه ی خلوص پلاکت غنی شده را به دست آورد.

دلیل کم بودن قیمت پی آر پی صورت در بعضی کلینیک ها چیست؟

قیمت پی آر پی صورت به عوامل مختلفی که در بالا اشاره کردیم بستگی دارد. یکی از مهم ترین این عوامل، تهجیزات کلینیک و تخصص پزشک است. بنابراین وقتی پی آر پی‌ ارزان باشد؛ احتمالا در مراکز نامعتبر با دستگاه‌های فرسوده و یا تیم بسیار مبتدی انجام می‌شود. ممکن است به‌دلیل عدم استفاده از مواد و تجهیزات باکیفیت، امکان بروز عوارض جانبی شدید، زیاد شود. عفونت، آسیب‌های عصبی، درد در محل تزریق، آسیب‌های بافتی و… از جمله خطراتی است که شاید شما را در نتیجه اعتماد به چنین مراکزی تهدید کند.

پی آر پی صورت چیست و چه فوایدی دارد؟

پلاسما قسمت شفاف خون است که بعد از جداسازی سایر اجزای سلولی از خون باقی می ماند. پلاسما سرشار از پلاکت است که به بهبود بافت آسیب دیده یا پوست آسیب دیده و تحریک رشد سلول های جدید کمک می‌کند. پلاسمای غنی از پلاکت که در واقع همان پی آر پی است (Plasma Rich Platelet) که از خون خودِ شما استخراج می شود؛ برای روش درمانی پی آر پی صورت استفاده می گردد. بنابراین عملا در این روش از هیچ گونه ماده شیمیایی غیر طبیعی استفاده نمی شود. وقتی که پی آر پی به مناطقی از پوست تزریق می شود، موجب تحریک تولید کلاژن می‌شود.
افزایش سن در افراد موجب کاهش ترشح کلاژن و در نتیجه بروز چین و چروک و افتادگی و از دست رفتن شادابی پوست می شود. اما روش پی آر پی صورت با افزایش کلاژن در بافت پوست، به بازسای سلول های مرده و تحریک تولید سلول های جدید کمک می کند که همین موجب حفظ رطوبت در پوست می شود، چین و چروک های صورت را پر می کند، پوست را سفت و محکم و ضخیم می کند، جای زخم ها و جای جوش ها را ترمیم می کند و رنگ پوست بهتر می کند. پی آر پی صورت یک روش ایمنِ غیر تهاجمی با عوارض جانبی بسیار کم است که اثرات مثبت طولانی مدتی بر جای می گذارد. از طرفی محدودیت کمی برای فرد ایجاد می کند و در مدت زمان کوتاهی انجام می پذیرد. در صورت ترکیب این روش با میکرونیدلینگ، اثرات بهتر و طولانی تری دیده می شود.

چه کسانی می توانند و چه کسانی نمی توانند پی آر پی صورت را انجام دهند؟

اگر جای زخم جراحی، جای جوش، چین چروک صورت، افتادگی پوست و ناهماهنگی در رنگ پوست جاهای مختلف صورت دارید؛ می توانید این روش را انجام دهید. اما افرادی که دارای اختلالات خون شناختی (مانند سرطان خون، هپاتیت، ایدز و غیره) یا عفونت‌های همزمان هستند؛ داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی یا داروهای رقیق کننده ی خون مصرف می کنند، شیمی درمانی انجام می دهند و باردار یا شیرده هستند بهتر است این روش را انجام ندهند.

روش انجام پی آر پی صورت چگونه است؟

 1. اولین کار اطمینان از تمیز بودن پوست شماست. پوست باید کاملاً عاری از هرگونه آلودگی باشد؛ بدون آرایش یا هرگونه کرم آرایشی.
 2. با یک کرم بی حس کننده مناطقی از صورت را که قصد انجام عمل دارند بی حس می کنند تا درد کمتری احساس کنید. معمولا بین 20 تا 30 دقیقه کرم باید روی پوست شما بماند.
 3. حدود 2 سرنگ از خون شما معمولا از بازو گرفته می شود.
 4. با استفاده از دستگاه سانترفیوژ، پلاسما از سلول های خونی جدا می شود.
 5. در مرحله ی آخر، پلاسمای غنی از پلاکت در مناطق تحت درمان، به پوستتان تزریق می شود. تزریق با استفاده از سرنگ و میکرونیدلینگ (دستگاهی که شبیه یک غلتک پرزدار با سوزن های ریزی بیرون زده از آن است) انجام می شود. استفاده از میکرونیدلینگ موجب می شود که این ماده مغذی به عمق پوست نفوذ کند.

مراقبت های قبل و بعد از درمان

مراقبت قبل از انجام پی آر پی صورت:

 • چون از خون خودِ شما استفاده می شود؛ نباید هیچ عفونتی در بدن شما باشد.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید؛ به خصوص داروهای سرکوب کننده ی سیستم ایمنی و داروهای های رقیق کننده خون، حتما پزشک معالج خود را در جریان بگذارید.
 • یک وعده غذا سبک بخورید و در صورت امکان یک خوراکی شیرین به همراه داشته باشید تا صورت افت فشار، مصرف کنید.
 • صورت خود را تمیز کنید و بدون آرایش به کلینیک بیایید.

مراقبت های بعد از پی آر پی صورت:

 • در معرض گرما قرار نگیرید و در زیر نورآفتاب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا 24 ساعت اول به صورت خود آب نزنید و از شوینده های شیمیایی استفاده نکنید.
 • از مصرف بعضی داروها (با مشورت پزشک)، سیگار و کافئین خودداری کنید.
 • از فعالیت هایی که باعث عرق کردن شما می شود مثل ورزش، سونا و غیره خودداری کنید.
 • از خاراندن، لایه برداری یا کَندن پوست در محل درمان خودداری کنید.
 • به مدت حداقل یک روز از هیچ لوازم و کرم آرایشی استفاده نکنید.
 • حتما تا چند روز در معرض نور خورشید قرار نگیرید. حتما کرم ضد آفتاب استفاده کنید.+

آیا انجام روش پی آر پی صورت به صرفه است؟

قیمت پی آر پی صورت
قیمت پی آر پی صورت

در روش های دیگری که امروزه برای جوانسازی پوست رواج پیدا کرده اند، گاهی هزینه مواد مصرفی خارجی با برندهای گران قیمت موجب افزایش قیمت پروسه درمانی می شود که در روش پی آر پی چون از خون خود شما استفاده میشود، دچار این افزایش قیمت اضافی نخواهد شد. در کل با توجه به فواید بسیار، ماندگاری اثر طولانی مدت و عوارض کم این روش در مقابل سایر روش ها، هزینه پی آر پی صورت بسیار به صرفه است.

پرسش و پاسخ درباره هزینه پی آر پی صورت:

ماندگاری پی آر پی صورت چقدر است؟

ماندگاری اثرات پی آر پی صورت بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله ویژگی های فردی بیمار ولی در کل تزریق پی آر پی به صورت ممکن است تا یک سال باعث بهبود پوست شما شود.

آیا تزریق پی آر پی درد دارد؟

از کرم های بی حس کننده برای کاهش درد استفاده می شود که با توجه به اینکه پی آر پی با تزریق سوزن های بسیار ریز انجام می شود ممکن است در حین تزریق تنها کمی احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید.

آیا پی آر پی صورت را چاق می کند؟

عملکرد اصلی پی آر پی صورت جوانسازی است و نه حجم دهی، هرچند چون موجب تحریک کلاژن سازی می شود می تواند بافت پوست را ترمیم کند و از افتادگی جلوگیری و در نتیجه در بعضی مناطق باعث پر شدن صورت شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *