پروفایلو بهتر است یا هایفو

پروفایلو بهتر است یا هایفو

فهرست محتوا نمایش

هرکسی که به دنبال جوانسازی پوست یا بدن خود بوده حتما تعارفی از پروفایلو یا هایفو شنیده است ، حتی ممکن است بین یکی از این دو درمان نیز دچار دوگانگی برای انتخاب شده باشد.در این مقاله به پرسش سوال ” پروفایلو بهتر است یا هایفو ” پاسخ میدهیم.پس تا انتهای مطالب در کنار ما باشید.

مقدمه پروفایلو بهتر است یا هایفو

پروفایلو بهتر است یا هایفو
پروفایلو بهتر است یا هایفو

·      پروفایلو چیست

درمان‌های پوست پروفایلو، روش‌های غیرجراحی است که اغلب روی صورت، گردن، سینه‌ها یا دست‌ها برای بازسازی، احیا و جوان‌سازی پوست پیر استفاده می‌شوند. این درمان که در ایتالیا ابداع شد، در سال 2015 به سرعت در بریتانیا مورد توجه قرار گرفت و از آن زمان تاکنون محبوبیت زیادی پیدا کرده است، به طوری که مشاوران، آرایشگران و درمانگران پروفایلو را به عنوان بخشی از مجموعه خود ارائه می دهند.
پروفیلو با وجود تزریقی بودن با سایر فیلرهای پوستی متفاوت است. این امر به این دلیل است که بدن انسان هیالورونیک اسید مورد استفاده در Profhilo را متابولیزه می کند و این فاکتور ها به طور منسجم با هم کار می کنند و تولید کلاژن و الاستین طبیعی را تشویق می کنند. اساساً، تزریقات پوستی پروفایلو ( Profhilo ) به دنبال جایگزینی و تجدید اسید هیالورونیک تولید شده در بدن همه افراد الخصوص جوانان هستند تا ظاهر پوست جوان تر و بازسازی شده را ایجاد کنند. به طور کلی، به عنوان یک ابزار خوب برای اصلاح شلی پوست بسیار مورد توجه قرار می گیرد، به شرطی که توسط یک پزشک واجد شرایط و معتبر تجویز و انجام شود.

·      هایفو چیست

 هایفوتراپی چیست؟ سونوگرافی متمرکز با شدت بالا یک روش درمانی غیر جراحی است که از اولتراسوند برای لیفت و سفت کردن پوست استفاده می کند.

هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را در زیر سطح پوست رسوب می کند و تمام لایه های پوست را قادر می سازد تنها در یک درمان منقبض شوند! این امر باعث ایجاد کلاژن جدید در ناحیه تحت درمان می شود. بنابراین این درمان برای سفت کردن  و لیفت کردن پوست صورت بسیار موثر است و می تواند پوست اضافی بدن را نیز کاهش دهد!هایفو فرآیند ترمیم پوست را آغاز می کند و به تولید کلاژن تازه، قوی تر و جدید کمک می کند.
تا اینجای مطالب تفاوت های اولیه بین هایفو و پروفایلو را بررسی کریدم،اما این مطالب هنوز هم جواب مناسبی برای سوال پروفایلو بهتر است یا هایفو نیستند.در ادامه دیگر تفاوات های بین هایفو و پروفایلو را برای شما آورده ایم تا هرچه بیشتر به جواب پروفایلو بهتر است یا هایفو نزدیک شویم. 

تفاوت نحوه عمل کرد پروفایلو و هایفو

·      پروفایلو چگونه کار میکند؟

با افزایش سن، بدن ما به تدریج کلاژن و الاستین کمتری تولید می کند. سلول هایی که استحکام و شکل پوست را فراهم می کنند. بنابراین، زمانی که تعداد این سلول ها کاهش یا ضعیف شود، پوست شما حالت تمیز ، محکم و فرم خود را از دست می دهد و چین و چروک ها سرو کله‌شان پیدا میشود.

درمان‌های پروفیلو با آزادسازی آهسته اسید هیالورونیک ، یک ماده طبیعی که توسط بدن شما تولید می‌شود و برای آبرسانی و تغذیه پوست حیاتی است، به طور موثری تولید مثل و دوباره‌سازی کلاژن جدید در پوست را تحریک می‌کند. برخلاف سایر درمان‌ها، پروفیلو عیوب را پنهان نمی‌کند، بلکه در عوض با تحریک فعالسازی و تشویق بدن شما به تولید کلاژن و الاستین، آن‌ها را برطرف می‌کند.
در طول درمان پروفیلو، قسمت مورد نظر بدن شما تقریباً 2 میلی لیتر از درمان مبتنی بر اسید هیالورونیک در حدود پنج مکان تزریق می شود. این تزریق‌ها درست در زیر لایه پوست تزریق می شود، جایی که به سرعت پخش می شود و همچنین در سراسر پوست پخش می شود و آبرسانی فوری را فراهم می کند. درمان معمولاً در طی دو جلسه و در یک دوره یک ماهه انجام می شود.

·      نحوه کارکرد هایفو چگونه است؟

درمان هایفو عمیقا هدف گذاری شده است و برای القای کلاژن جدید به دما نیاز است. در این درمان از انرژی اولتراسوند برای گرم کردن لایه‌های پوست زیر سطح استفاده می‌شود. بنابراین، هر درمان بر روی اعماق خاص هدفمند متمرکز است. (به عنوان مثال، با HIFU صورت، درمان ها 3 میلی متر و عمق 4.5 میلی متر هستند.)
درمان هیافو از امواج اولتراسوند برای گرم کردن لایه‌های عمیق‌تر پوست شما استفاده می‌کند. گرما آسیب کنترل‌شده‌ای ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که پوست شما یک پاسخ درمانی و ترمیم پیدا کند. این کار باعث تولید کلاژن جدید برای سفت شدن پوست و الاستین برای جوانسازی بیشتر می‌شود.

تفاوت ماندگاری پروفایلو و هایفو 

·      پروفیلو چقدر دوام می آورد؟

پروفایلو در ده ناحیه به عنوان مثال ، پنج ناحیه در دو طرف صورت ، در دو درمان، که به فاصله یک ماه لازم است، تجویز می شود. رژیم ایده آل بیمار را تشویق می کند تا پس از آن هر شش ماه یک بار برای یک دوره درمان بازگردد یا سالی یک بار دو دوره را تکرار کند.ماندگاری پروفایلو حدودا بین ۶ تا ۹ است.

·      ماندگاری هایفو چقدر است؟

در حالی که هیافو دائمی نیست، اما ثابت شده است که بسیار طولانی مدت هستند. تنها پس از یک جلسه 30 دقیقه ای، مشتریان نتایج فوری را گزارش می کنند که می تواند 6 ماه یا حتی گاهی بیشتر طول بکشد.
یکی از عواملی که میتوانید به سوال پروفایلو بهتر است یا هایفو پاسخ دهد میزان ماندگاری هایفوتراپی است. اما باید توجه داشته باشید مدت زمان دوام پروفایلو و هایفو تا حد زیادی به نوع پوست شما بستگی دارد. اهداف زیبایی خاص شما همچنین بر مدت زمانی که پوست شما صاف، شفاف تر و سفت تر می ماند تأثیر می گذارد و مشتریان می توانند با انتخاب یک دوره از چندین روش به جای یک جلسه، این دوره های زمانی را به طور چشمگیری افزایش دهند.  

فواید هایفو و پروفایلو

فواید هایفو + فواید پروفایلو
پروفایلو بهتر است یا هایفو

یکی دیگر از بهترین مقایسه ها بین پروفایلو و هایفو که میتوانید به خوبی به سوال پروفایلو بهتر است یا هایفو پاسخ دهد یافتن تفاوت های بین فواید و عوارض این دو درمان است.

·      فواید پروفایلو

درمان‌های پروفایلو به دلیل داشتن غلظت بالایی از اسید هیالورونیک بسیار موثر شناخته شده‌اند. اسید هیالورونیک نه تنها مسئول تحریک کلاژن و الاستین است، بلکه منبع عالی هیدراتاسیون است. در زیر ، پنج مزیت برتر درمان پروفیلو را برای شما آورده ایم . هنگامی تحت درمان پروفیلو قرار بگیرید ، حدود هشت هفته دیگر متوجه اثرات آن بر روی پوست خود خواهید شد.

۱) درمان غیر جراحی موثر
۲) با شلی پوست مبارزه می کند
۳) کیفیت پوست را بهبود می بخشد
۴) مناطق مشکل ساز را هدف قرار می دهد
۵) بافت و رنگ پوست شما را بهبود می بخشد

·      فواید هایفو

هایفو مزایای زیبایی شناختی زیادی دارد، از جمله فواید هایفوتراپی:

۱-کاهش چین و چروک
۲-سفت کردن پوست شل روی گردن (که گاهی به آن گردن بوقلمون می گویند)
۳-باعث لیفت گونه ها، ابروها و پلک ها می‌شود
۴-بهبود پوست اطراف دهان
۵-سفت کردن پوست دکلته
۶-پوست افتاده روی فک ها را لیفت می‌کند
۷-سینه را کشیده و سفت میکند
۸-پوست را صاف می کند
نوع سونوگرافی که در این روش استفاده می شود با سونوگرافی که پزشکان برای تصویربرداری پزشکی استفاده می کنند متفاوت است. هایفو از امواج با انرژی بالا برای هدف قرار دادن نقاط خاصی از بدن استفاده می کند.

متخصصان همچنین از هیافو( HIFU )برای درمان تومورها برای جلسات بسیار طولانی تر و شدیدتر استفاده می کنند که می تواند تا 3 ساعت در اسکنر MRI طول بکشد.

عوارض جانبی هایفو و پروفایلو

عوارض هایفو + عوارض پروفایلو
پروفایلو بهتر است یا هایفو

·      عوارض پروفایلو

اسید هیالورونیک به عنوان ماده پایه هیچ گونه عوارض جانبی ندارد، ضد حساسیت و کاملا بی خطر است، زیرا این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد. تنها عوارض پروفایلو را می توان با عمل تزریق، تحریک از سرنگ و سوزن بیان کرد:

 • احساسات دردناک از سوزن
 • قرمزی ناحیه تزریق شده
 • کبودی جزئی
 • تورم ناچیز
 • گاهی اوقات حساسیت یا خارش
 • تمام این علائم ممکن است حداکثر بین 24 تا 48 ساعت طول بکشد و سپس با موفقیت ناپدید شوند. روشی سریع و بدون درد با نتایج طبیعی زیبا و حداقل خطرات دلیل محبوبیت درمان پروفایلو است.

·      عوارض درمان هایفو

بر اساس این مقاله، برخی از افراد ممکن است پس از یک جلسه درمان هایفو، عوارض هایفوتراپی زیر را تجربه کنند:

 • بی حسی
 • قرمزی و کبودی
 • واکنش آلرژیک خفیف
 • تورم
 • اگر تکنسین ماهر و با تجربه این درمان را انجام دهد، هایفو روشی بی خطر محسوب می شود. مانند تمام روش های درمانی، تجربه یک پزشک یا تکنسین عامل مهمی در پیشگیری از عوارض جانبی و افزایش اثربخشی آن است.

بهترین ویژگی این روش درمانی این است که می توانید بلافاصله پس از انجام عمل، فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.
قرمزی یا تورم خفیف ممکن است رخ دهد که باید پس از چند ساعت فروکش کند. احساس گزگز خفیف ممکن است برای چند هفته ادامه داشته باشد. با این حال، این عوارض جانبی آزاردهنده نیستند. در موارد نادر، ممکن است بی حسی یا کبودی موقت در محل مورد نظر مشاهده شود. چنین عوارض جانبی معمولاً در عرض چند هفته از بین می روند.

مراقب های بعد از پروفایلو و هایفو برای تشخیص “پروفایلو بهتر است یا هایفو”

از دیگر مقایسه هایی که میتوانید به ما در یافتن جواب سوال پروفایلو بهتر است یا هایفو کمک کند یافتن تفاوت بین مراقبت های بعدی است که در ادامه به آن‌ها پرداخته ایم.

·      مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

می توانید درمان پروفیلو داشته باشید و به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. با این حال، توصیه می کنیم پس از درمان از آرایش کردن یا دست زدن به صورت خودداری کنید. این کار به کاهش خطر هرگونه عفونت بالقوه کمک می کند.
پس از درمان توصیه می شود تا 24 ساعت از فشارهای بدنی و ورزش خودداری کنید. همچنین لطفا از انجام عمل های زیبایی بیشتر به مدت 48 ساعت خودداری کنید. استفاده از سونا یا حمام بخار در روزهای اول نیز توصیه نمی شود. در صورت بروز هرگونه کبودی یا تورم طولانی مدت با پزشک متخصص درمیان بگزارید،همچنین بهتر است از نور خورشید دوری کنید.

·      مراقبت های بعد از هایفو

برای بیمارانی که تحت این نوع درمان پوستی قرار می‌گیرند ضروری است که مراقبت‌های پس از درمان را جدی بگیرند تا خطر عوارض جانبی را به حداقل برسانند. شما همچنین با رعایت این نکات به موفقیت درمان خود کمک خواهید کرد.
بنابراین بیایید نگاهی به برخی از مواردی که بیماران تحت درمان هایفو باید رعایت کنند بیاندازیم. با انجام مراقبت بعد از هایفو بیشترین بهره را از درمان خواهید برد.

 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید
 • بیشتر آب بنوشید
 • اجتناب از نوشیدن الکل
 • از خاراندن پوست خود بپرهیزید
 • از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید

با رعایت این موارد که هم برای پروفایلو و هم برای هایفو بیان شد میتوانید به بهبود هرچه سریعتر و همچنین به موفقیت درمان خود کمک کنید. 

مقایسه هزینه پروفایلو و هایفو 

از دیگر قیاس هایی که کمک میکند تا متوجه شویم که پروفایلو بهتر است یا هایفو دریافت اطلاعات درباره هزینه این دو درمان است. 

·      هزینه پروفایلو

پروفایلو در یک الگوی استاندارد تزریق می شود و 2 میلی متر روی 10 نقطه تزریق پخش می شود، بنابراین هزینه بستگی به مقدار مصرف ندارد.

قیمت پروفایلو صورت که می پردازید تا حد زیادی به سطح تجربه و محل درمان ارائه دهنده شما بستگی دارد.همچنین به همین دلیل هزینه های هر کلینیک در مقایسه با کلینیک دیگر متفاوت است.

·      هزینه هایفو

 قیمت هایفو صورت در ایران متوسط عددی در بازه ۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان تا ۳میلیون و ۵۰۰هزار تومان می‌باشد.با این حال، هزینه درمان هایفو بسته به محل و تعداد جلسات متفاوت است.

نتیجه گیری کلی درباره پروفایلو بهتر است یا هایفو

در این مقاله سعی شد بهترین مقایسه برای دستیابی به جواب سوال پروفایلو بهتر است یا هایفو ارائه شود.با این مقایسه های تا حدودی میتوان به نتیجه گیری رسید که ازبین پروفایلو (Profhilo) و هایفو کدام بهتر است، اما بهترین مرجع تشخیص هریک از این درمان ها برای هر شخص پزشک متخصص زیبایی است.پس برای دریافت اطلاعات و روش درمان مناسب برای خورتان باید مشاوره تخصصی انجام دهید.

پرسش و پاسخ درباره پروفایلو بهتر است یا هایفو:

هایفو برای چه کاری استفاده می شود؟

هایفو به عنوان یک روش غیر جراحی برای لیفت کامل صورت یا هدف قرار دادن نواحی خاص برای کاهش چین و چروک و دادن درخشش طبیعی به پوست شما استفاده می شود!

در درمان هایفو آیا بافت ها در اثر پرتوهای انرژی آسیب می بینند؟

بافت ها به هیچ وجه آسیب نمی بینند. بافت ها فقط برای افزایش جریان خون گرم می شوند.

آیا هایفو به رژیم غذایی پس از درمان احتیاج دارد؟

هایفو به رژیم غذایی قبل یا بعد از عمل وابسته نیست.

به چند درمان برای پروفایلو نیاز خواهم داشت؟

درمان با پروفایلو دو جلسه به فاصله تقریبی 4 هفته است. در برخی موارد شدید سستی، جلسه سوم ممکن است توصیه شود.اثرات موقتی هستند و برای حفظ نتایج می توان درمان های تکراری 1 یا 2 جلسه ای را از حدود 6 ماه به بعد انجام داد.

آیا زمان ریکاوری برای پروفایلو نیاز است؟

معمولاً می توانید بلافاصله پس از درمان به امور روزمره خود بازگردید، اما ممکن است کمی تورم یا کبودی داشته باشید.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *