عوارض هایفوتراپی صورت

عوارض هایفوتراپی چیست!

عوارض هایفوتراپی چیست؟ بدون تردید اغلب ما در تلاش برای دستیابی به پوستی جوان و شاداب هستیم. امروزه شیوه های بسیار زیاد و تا حدود زیادی موثری برای داشتن پوستی شاداب و جوان در دسترس همگان وجود دارد. در کنار درمان هایی همچون تزریق بوتاکس و یا آر اف، هایفو تراپی نیز یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست است. اما هایفوتراپی چیست و آیا عوارض هایفو تراپی خطرناک می باشد؟ سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (HIFU) یک درمان ضد پیری بسیار مطمئن برای صورت و سایر نواحی بدن است. هایفو تراپی یک درمان آرایشی است که تولید کلاژن پوست را افزایش می دهد و منجر به سفت شدن تا اعماق پوست می‌شود، تا پوست زیباجو به طور چشم گیری لیفت شود.

در این مطلب قصد داریم به صورت کامل عوارض هایفو تراپی را معرفی کنیم.

هایفو تراپی چیست؟

هایفو چیست؟ این روش یکی از روش های نوین جوانسازی پوست می باشد. امروز بسیاری از زیباجویان برای اینکه پوستی صاف و کشیده داشته باشند به این روش روی می آورند، که البته این روش ، شیوه ای کاملا موثر و نتیجه بخش است، که هر شخصی می تواند به منظور از بن بردن چین چروک صورت خود اقدام به هایفوتراپی کند. هایفو درمانی جزو فرآیند‌های غیر تهاجمی دسته‌بندی می‌شود.

عوارض هایفوتراپی صورت چیست؟

عوارض هایفوتراپی صورت
عوارض هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی همچون سایر فرآیند‌های زیبایی بدون عارضه نمی‌باشد و ممکن است عوارض جانبی متعددی را به همراه خود داشته باشد. از جمله مهم‌ترین عوارض جانبی هایفو تراپی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1-ایجاد درد مزمن در ناحیه تحت درمان

هایفو غبغب درد دارد؟
درد یکی از نخستین عوارض انجام هایفوتراپی می‌باشد و می‌تواند برای مدت زمانی هرچند اندک، زیباجویان را آزار دهد. این درد در نتیجه امواجی است که به پوست بیمار تابانده می‌شوند بروز می دهد و قادر است برای مدت طولانی نیز ادامه دار شود. با این وجود، درد حاصل از این فرآیند زیبایی مدتی پس از پایان آن تمام می شود و جزو عوارض جانبی شدید هایفوتراپی به حساب نمی آید. در عین حال در برخی از موارد مشاهده شده است که درد ایجاد شده ،سیر مزمن به خود گرفته است و برای مدت زمان طولانی تری موجب آزار بیمار شده است.

2-قرمزی پوست از دیگر عوارض هایفوتراپی می‌باشد.

قرمز شدن پوست نشانه‌ی تحریک بیش از اندازه سلول‌های پوستی در نظر گرفته می‌شود و قادر است منجر به شروع التهاب در بافت پوست گردد. سلول‌هایی که از این روش تحریک می‌شوند با ایجاد ترکیبات ویژه ای منجر به جمع شدن سلول‌های سیستم ایمنی در بافت پوست زیباجو می‌شوند و این فرآیند با علائمی همچون قرمز شدن پوست بافت مورد نظر خود را آشکار می‌سازد. در بروز این اتفاق جای نگرانی نخواهد بود، زیرا این قرمزی بعد از گذشت مدّت کوتاهی از بین خواهد رفت و جزو عوارض کوتاه مدت هایفوتراپی به حساب می‌آید.

3-شروع التهاب و متورّم شدن پوست ناحیه مورد نظر

تورم از دیگر عوارض هایفو تراپی است که ممکن است موجب کاهش تاثیر این روش نیز شود. متورم شدن پوست یکی از نشانه‌های آسیب خطرناک به سلول‌های پوست می‌باشد و قادر است سیستم ایمنی زیباجویان را به شدت تحریک نماید. پس از انجام این فرآیند زیبایی، جریان خون بافت مورد نظر به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و آب میان بافتی بیشتری در آن ناحیه تجمع می یابد و این علائم خود را به شکل تورم نشان می‌دهند.

با این حال برای این عوارض هایفو تراپی نیز نگرانی وجود ندارد، زیرا این تورّم معمولاً با کبودی پوست همراه نیست و پس از گذشت 24 ساعت بطور کلی از بین می‌روند.

4-بی حس شدن پوست جزو عوارض شدید هایفوتراپی می‌باشد.

بی حس شدن پوست از دیگر عوارض هایفو تراپی می باشد و قادر است برای مدّتی طولانی زندگی مراجعه کنندگان را تحت تاثیر خود قرار دهد. بافت صورت انسان از یک سیستم عصبی دقیق و ظریف برخوردار است و تراکم اعصاب در بافت صورت آدمی بسیار بالاست. این سلول‌ها در عمق بیشتری نسبت به سایر سلول‌های تشکیل دهنده‌ی پوست قرار گرفته اند و احتمال وارد شدن آسیب به آن‌ها کم می باشد. با این حال، امواج صوتی استفاده شده در این فرآیند قادر اند تا عمق بیشتری نفوذ کرده و در برخی از موارد سبب وارد شدن آسیب به سلول‌های پوستی شوند.

5-هایپر پیگمنتیشن یا افزایش رنگ‌دانه‌های پوستی

تولید ملانین منجر به تیره شدن پوست ناحیه تحت درمان می‌شود و قادر است زیبایی زیباجویان را با خطراتی جبران ناپذیر مواجه نماید. این تغییر رنگ پوست در برخی از موارد مشکلی دائمی خواهد شد و به مداخله‌های بیشتری برای از بین رفتن نیاز دارد. بنابراین، قبل از انجام هایفو تراپی تمامی موارد ذکر شده را در نظر داشته باشید و با آگاهی کامل برای انجام این فرآیند اقدام به انجام نمایید.

عوارض هایفوتراپی دور چشم

در هایفوتراپی دور چشم پس از اتمام عمل، ممکن است که دور چشم زیباجو کمی ملتهب و قرمز گردد؛ اما اگر که امواج دستگاه به نحوه اصولی تنظیم شده باشند، این التهاب سطحی و گذرا خواهد بود و پس از گذشت چند ساعت کاملا رفع خواهد شد.

عدم بروز عوارض هایفو تراپی دور چشم تا حدود بسیار زیادی به تبحر و تخصص پزشک زیبایی شما وابسته است و به علت حساس بودن پوست دور چشم، ضروری است که با دقت بیشتری انجام گیرد، زیرا آسیب به چشم ممکن است عوارض بدی را برای چشمان مراجعه کننده عزیز به همراه خود داشته باشد، که ممکن است قابل جبران نباشند.

افرادی که برای انجام هایفوتراپی مناسب نمی باشند؟

عوارض هایفوتراپی صورت
  • افرادی که باردار هستند.
  • افرادی که مبتلا به بیماری های خاصی مانند: دیابت، صرع و غیره می باشند.
  • افرادی که در ناحیه مدنظر جهت درمان، تبخال فعال دارند.
  • افرادی که به نوزادان خود شیر می دهند.
  • افرادی که در بدن آن ها اجسام فلزی وجود دارد.

هزینه هایفوتراپی چند تومان می باشد؟

هزینه هایفوتراپی به عوامل متعددی همچون ناحیه تحت درمان وابسته است.

پس از مراجعه به کلینیک زیبایی شکیبا، بهترین کلینیک زیبایی غرب تهران و پس از معاینه توسط کادر درمانی این مرکز زیبایی، هزینه دقیق حضورتان اعلام خواهد شد.

سایر مقالات مربوط به هایفوتراپی کلینیک شکیبا:

ماندگاری هایفوتراپیمراقبت بعد از هایفو
پروفایلو بهتر است یا هایفو
 

پرسش و پاسخ درباره عوارض هایفوتراپی:

آیا هایفوتراپی نوعی عمل جراحی محسوب می‌شود؟

خیر؛ هایفو روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی است که در آن امواج پر توان فراصوت در عمق پوست فرد نفوذ می‌کنند و هیچ‌گونه اثر یا عوارضی همچون عمل های جراحی، روی سطح پوست ایجاد نمی‌کند.

آیا کسانی که رنگ پوست آنها تیره است نیز می‌توانند از هايفوتراپی استفاده کنند؟

بله ، رنگ پوست شما هیچگونه تاثیری در انجام هايفوتراپی نخواهد داشت.

آیا میزان نفوذ امواج برای انجام هايفوتراپی، در نواحی مختلف پوست یکسان است؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم خیر، با توجه به ناحیه تحت درمان میزان نفوذ امواج هايفوتراپی متغیر می باشد.

آیا هايفوتراپی محدودیت سنی دارد؟

معمولا زیباجویان در هر رده سنی می توانند اقدام به جوانسازی به روش هايفوتراپی کنند؛ اما طبق توصیه پزشکان بهترین سن برای انجام هايفوتراپی بین 30 تا 65 سالگی می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *