درد هایفوتراپی

آیا هایفو غبغب درد دارد؟

درمان اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) برای سفت کردن پوست استفاده می شود و نسبتاً جدید است. از انرژی اولتراسوند برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند که منجر به سفت تر شدن پوست می شود. این روش تاثیرگذاری بسیار خوبی دارد، اما برای بسیاری سوال است که آیا هایفو غبغب درد دارد؟ در این مقاله قصد داریم به این پرسش ايا هايفو درد دارد پاسخ دهیم.

آیا هایفو غبغب درد دارد؟

هایفو درد بسیار کمی دارد در حد سوزش و احساس سوزن سوزن شدن، درد هایفوتراپی غبغب و صورت کاملا قابل تحمل است. در افرادی که حساسیت زیادی نسبت به درد دارند می توان از کرم های بی حس کننده استفاده کرد، هرچند معمولا قبل از هایفوتراپی حتی نیاز به استفاده از این دست کرم ها نمی باشد.

اکثر مردم می گویند که اصلاً چیزی را احساس نمی کنند. برخی دیگر می گویند که با ورود پرتوهای گرما به پوست، نوعی احساس شوک الکتریکی جزئی را احساس می کنند. بنابراین در حالی که صد در صد بدون درد نیست، قطعا قابل تحمل است! هرچند هایفوتراپی سنتی با دستگاه های قدیمی تر می تواند دردناک باشد و بعضی افراد برای مدیریت درد به کرم بی حس کننده یا تزریق بی حسی نیاز دارند.

یک هایفو مناسب در سطوح انرژی بالاتر ممکن است دردناک باشد، حتی با استفاده از کرم بی‌حس‌کننده، برخی از بیماران همچنان این ناراحتی را احساس می‌کنند. در کلینیک شکیبا، برای راحتی بیشتر، تزریق‌های بی‌حس‌کننده موضعی ارائه می‌شود و این تنها توسط پزشک قابل انجام است. در نظر داشته باشید که بهترین نتایج را در صورتی که آن را با توان لازم برای هر فرد انجام دهیم، به دست می آید.

اگر هنوز برایتان سوال است که آیا هایفوتراپی درد دارد، می توانید نظرات کسانی که هایفو انجام داده اند را مطالعه کنید تا خیالتان از میزان درد هایفوتراپی راحت شود.

هایفوتراپی چیست؟

درمان اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) یا هایفوتراپی بیشتر به دلیل استفاده از آن در درمان تومورها شناخته شده است. اولین استفاده گزارش شده از HIFU برای استفاده زیبایی در سال 2008 بود. این روزها برخی آن را جایگزینی غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت می دانند. HIFU توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 2009 برای لیفت ابرو تایید شد. این دستگاه همچنین توسط FDA در سال 2014 برای بهبود خطوط و چین و چروک های بالای سینه و گردن (دکلته) تایید شد.

هایفو از انرژی متمرکز فراصوت برای هدف قرار دادن لایه های پوست درست زیر لایه سطحی استفاده می کند. انرژی اولتراسوند باعث می شود بافت به سرعت گرم شود. هنگامی که سلول های ناحیه مورد نظر به دمای مشخصی می رسند، آسیب سلولی را تجربه می کنند. در حالی که به نظر غیر منطقی می رسد، آسیب در واقع سلول ها را تحریک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کنند؛ کلاژن پروتئینی که ساختار پوست را فراهم می کند. افزایش کلاژن منجر به پوست سفت تر و محکم تر با چین و چروک های کمتر می شود. از آنجایی که پرتوهای اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی یک بافت خاص در زیر سطح پوست متمرکز می شوند، هیچ آسیبی به لایه های بالایی پوست و سایر نقاط بدن وارد نمی شود.

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

هایفو ممکن است برای همه مناسب نباشد. به طور کلی، این روش روی افراد بالای 30 سال با شلی خفیف تا متوسط پوست بهترین کارایی را دارد. افرادی که پوست آسیب دیده از نور خورشید دارند یا پوست بسیار شلی دارند ممکن است قبل از دیدن نتایج به چندین جلسه درمان نیاز داشته باشند. افراد مسن‌تر با پیری بیشتر پوست، شلی شدید پوست، یا پوست بسیار آویزان روی گردن، کاندیدای مناسبی نیستند و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند. هایفو برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیه مورد نظر، آکنه های شدید یا کیستیک و کاشت فلزی (مانند ایمپلنت دندان) در ناحیه درمان توصیه نمی شود.

عوارض هایفوتراپی صورت

چندین آزمایش بالینی نشان داده اند که هایفو برای لیفت صورت و رفع چین و چروک ایمن و موثر است. افراد توانستند نتایج را در چند ماه پس از درمان، بدون خطرات مرتبط با جراحی مشاهده کنند.

درمان هایفو به طور کلی برای کاربردهای مختلف آرایشی و پزشکی ایمن و موثر در نظر گرفته می شود. با این حال، مانند هر روش پزشکی، عوارض و خطرات احتمالی مرتبط با درمان هایفو وجود دارد. برخی از عوارض هایفو عبارتند از:

  • درد و ناراحتی: درمان هایفو می تواند باعث ایجاد ناراحتی در طول عمل شود که اغلب به عنوان احساس سوزن سوزن شدن یا گزگز توصیف می شود. برخی از بیماران ممکن است درد را تجربه کنند، به ویژه در نواحی حساس. همان طور که در قسمت آیا هایفوتراپی درد دارد توضیح دادیم، درد هایفوتراپی کم و قابل تحمل است.
  • عوارض جانبی موقت: عوارض جانبی موقتی مانند قرمزی، تورم، کبودی و بی حسی در محل درمان شایع هستند. اینها معمولاً در عرض چند روز تا چند هفته برطرف می شوند. احساس سوزن سوزن شدن خفیف در ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند هفته ادامه داشته باشد.
  • سوختگی پوست: استفاده نادرست از دستگاه های هایفو یا تکنسین های بی تجربه می تواند منجر به سوختگی پوست شود. انتخاب یک کلینیک معتبر با متخصصان ماهر برای به حداقل رساندن این خطر بسیار مهم است. اگر توسط یک متخصص آموزش دیده و واجد شرایط انجام شود، هایفو بسیار ایمن در نظر گرفته می شود.
  • نتایج ناهموار: اگر انرژی اولتراسوند به طور یکنواخت توزیع نشود یا درمان به درستی کالیبره نشده باشد، ممکن است نتایج متناقضی رخ دهد.
  • پیامدهای غیرقابل پیش بینی: نتایج درمان هایفو می تواند در بین افراد به دلیل تفاوت در نوع پوست، سن و سلامت کلی متفاوت باشد. برخی از بیماران ممکن است به نتایج مورد انتظار دست پیدا نکنند.
  • عوارض نادر: در حالی که نادر است، عوارض شدیدتری مانند زخم، عفونت یا آسیب عصبی ممکن است رخ دهد، به خصوص زمانی که این روش به درستی انجام نشود.
  • بهترین بخش در مورد این درمان این است که شما می توانید بلافاصله پس از خروج از مطب، فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

عوارض هایفو برای دندان

تأثیر بالقوه HIFU بر سلامت دندان یک نگرانی است که شایسته توجه است. آیا هایفو می تواند به دندان آسیب برساند؟ آیا احتمال دندان درد بعد از هایفو وجود دارد؟ شواهد فعلی نشان می دهد که آسیب مستقیم به دندان ها در طول عمل لیفت صورت بعید است. با این حال، نزدیکی به ناحیه دهان سؤالاتی را در مورد اثرات غیرمستقیم بالقوه ایجاد می کند. اگر در ناحیه صورت تحت درمان قرار گرفته اید، ممکن است احساس خفیف دندان درد در اطراف استخوان فک داشته باشید. این طبیعی است و 1 تا 2 روز طول می کشد تا برطرف شود.

جمع بندی اینکه هایفو غبغب درد دارد یا نه!

در جواب این سوال که ايا هايفو درد دارد باید گفت که هایفوتراپی درد کم و قابل تحملی دارد. بیشتر در هنگام انجام هایفوتراپی احساس سوزن سوزن شدن و سوزش خواهید داشت که می توان بدون استفاده از هیچ کرم بی حس کننده آنرا تحمل کرد. توصیه ما این است که به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید که دارای کادر درمان متبحر باشد و از جدید ترین دستگاه ها استفاده نمایند که کمترین میزان درد و عوارض را تحمل کنید.

پرسش های متداول درباره درد هایفو:

آیا هایفوتراپی ضرر دارد؟

هایفوتراپی اگر به صورت اصولی و توسط یک متخصص ماهر انجام گیرد، ضرر ندارد.

عوارض هایفوتراپی غبغب چیست؟

عوارض هایفوتراپی غبغب مانند احساس سوزش، التهاب خفیف و قرمزی می باشد که معمولا در مدت کوتاهی برطرف می شود.

امتیاز بدهید
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *