هزینه مزوبوتاکس چقدره

هزینه مزوبوتاکس ۱۴۰۳

مزوبوتاکس یک درمان زیبایی شناختی است که در آن شکل رقیق شده سم بوتولینوم به همراه ترکیبی از کوکتل مزوتراپی به صورت بسیار سطحی معمولاً در ناحیه T پوست صورت تزریق می شود. مزوبوتاکس به طور کلی برای بهبود ظاهر چین و چروک ها و خطوط ریز صورت یا برای جوانسازی و شادابی پوست استفاده می شود. این روش یک ظاهر بسیار تازه به پوست می دهد و یک روش بسیار ساده و بدون دوران نقاهت است. اما برای بسیاری سوال است هزینه مزوبوتاکس چقدر است، در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر هزینه مزوبوتاکس را خدمتتان شرح دهیم.

هزینه مزوبوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟

از جمله مواردی که در قیمت مزوبوتاکس موثر است می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه مزوبوتاکس به چه عواملی بستگی دارد
  • ناحیه درمان

از روش مزوبوتاکس می توان برای کاهش چین و چروک، جوانسازی، تغذیه و آبرسانی پوست صورت، گردن و دکلته استفاده کرد. بسته به اینکه در کدام ناحیه درمان مزوبوتاکس را انجام دهید، هزینه مزوبوتاکس متفاوت خواهد شد.

  • قیمت کوکتل مزوتراپی

کوکتل مزوتراپی ترکیباتی هستند که با برندهای مختلف در بازار موجود هستند. معمولا این کوکتل ها حاوی مقادیری مواد معدنی، انواعی از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و پروتئین های مورد نیاز فولیکول مو برای رشد هستند. این کوکتل ها براساس برند و ترکیبات دارای قیمت های متفاوتی هستند. همین طور دارای میزان سی سی مختلف می باشند. در روش مزبوتاکس بسته به اینکه از چه نوع کوکتلی استفاده می شود، هزینه مزوبوتاکس متفاوت خواهد شد. معمولا پزشک نوع کوکتل مورد نیاز شما را براساس نگرانی پوستی و ناحیه درمان تعیین می کند. حدود قیمت کوکتل مزوتراپی بین 400 تا 650 هزار تومان است.

  • قیمت بوتاکس مورد استفاده

در روش مزوبوتاکس از میزان مشخصی سم بوتولینیوم رقیق شده استفاده می شود. وقتی که این سم به صورت رقیق شده و سطحی تزریق می شود، مانند روش بوتاکس سنتی موجب فلج شدن عضلات نمی شود و تنها حالت شادابی و جوانی به پوست می بخشد. بنابراین استفاده از یک برند خوب بوتاکس می تواند در نتایج مزوبوتاکس بسیار موثر باشد. بهترین برند بوتاکس خارجی، بوتاکس دیسپورت انگلیسی و بوتاکس نورونوکس کره ای هستند و بهترین برند بوتاکس ایرانی بوتاکس دیستون و بوتاکس مسپورت هستند. بوتاکس های خارجی مطمئنا دارای قیمت های بالاتری هستند و قیمت بوتاکس ایرانی کمتر است. اما هر دو دارای کیفیت ساخت بالایی هستند. بنابراین یکی از تاثیرگذار ترین عوامل روی هزینه مزوبوتاکس، قیمت بوتاکس مورد استفاده است. به عنوان مثال قیمت بوتاکس دیسپورت حدود 3 میلیون و 800 هزار تومان و قیمت بوتاکس مسپورت حدود 900 هزار تومان است. توصیه می کنیم انتخاب برند بوتاکس مورد استفاده در مزوبوتاکس را نیز به پزشک خود بسپارید.

  • حجم ماده مورد نیاز

بسته به ناحیه درمان و شدت عارضه پوستی، شما ممکن است به حجم مشخصی از ماده تزریق نیاز داشته باشید. میزان سی سی مورد نیاز مزوبوتاکس برای تزریق تاثیر مستقیمی روی هزینه مزوبوتاکس دارد.

  • تجهیزات کلینیک و دستمزد پزشک

دو مورد دیگری که می توانند در هزینه مزوبوتاکس موثر باشند، مهارت و تخصص پزشک متخصص و امکانات کلینیک است. شما اگر به یک مرکز خوب که دارای یک تیم ماهر است و از طرفی بهترین مواد موجود در بازار را با آخرین تکنولوژی ها مورد استفاده قرار می دهد، مراجعه نمایید، احتمالا باید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید. اما همیشه در نظر داشته باشید که بهترین متخصصان آنهایی هستند که بهترین نتایج کار را ارائه می دهند. از طرفی سرعت پیشرفت تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت پزشکی زیبایی بسیار بالاست و استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها موجب اثرگذاری بهتر و در مواردی تحمل درد و ناراحتی کمتر خواهد بود.

هزینه مزوبوتاکس چقدر است؟

همان طور که در قسمت های قبل توضیح دادیم، هزینه مزوبوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله برند کوکتل مزوتراپی و بوتاکس، ناحیه تحت درمان، میزان سی سی مورد نیاز برای تزریق و مهارت و تخصص پزشک معالج. بنابراین شاید نتوان قیمت دقیق مزوبوتاکس را تعیین کرد، اما شما می توانید با مراجعه به کلینیک شکیبا و دریافت نوبت مشاوره با کارشناسان یا پزشکان ما، هزینه دقیق مزوبوتاکس را تخمین بزنید.

مزوبوتاکس چیست؟

مزوبوتاکس چیست

مزوبوتاکس به معنای جوانسازی صورت با استفاده از تزریق کوکتل مزوتراپی و سم بوتولینوم رقیق در پوست است. با توجه به این واقعیت که غلظت سم بوتولینوم در مزوبوتاکس کمتر است، تأثیر آن با استفاده از خود بوتاکس در عضله برای صاف کردن چین و چروک های پویا متفاوت است. مزوبوتاکس در لایه سطحی پوست اعمال می شود نه در ماهیچه ها، در نتیجه حرکت عضلات حفظ می شود، اما چین و چروک های ظریف صاف می شوند و همچنین باعث کاهش جزئی تولید سبوم و کاهش تعریق و همچنین کاهش اندازه منافذ در ناحیه تحت درمان می شود.  به لطف کوکتل مزوتراپی حاوی ترکیبات مختلف مانند اسید هیالورونیک، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، پپتیدها و فاکتورهای رشد، پوست هیدراته و احیا می شود. ترکیب درمان با استفاده از بوتاکس در عضله (به عنوان مثال در پیشانی، اطراف چشم) با مزوتراپی کلاسیک یا پلاسما درمانی مناسب است. برای درمان صورت، گردن و دکلته نیز با همین مکانیسم استفاده می شود.

تفاوت بوتاکس و مزوبوتاکس چیست؟ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

استفاده از مزوبوتاکس برای لیفت صورت

مشخصه پیری صورت عدم تعادل بین عضلات بالابر و پاین آورنده درگیر در حالات صورت است که با نیروی گرانش ترکیب می شود و منجر به افتادگی صورت در هنگام غالب شدن عضلات پایین آورنده می شود. مزوبوتاکس در ایجاد تعادل مجدد این عضلات، تضعیف کشش رو به پایین اعمال شده توسط عضلات پایین آورنده و اجازه دادن به عضلات بالابرنده برای بالا بردن پوست بسیار مفید است. رویکرد تزریق سطحی آن، مزوبوتاکس را به یک روش مطلوب به ویژه در جوانسازی اطراف چشم تبدیل می کند.
این تکنیک شامل تزریق ماده مزوبوتاکس به عضله پلاتیسما و نوار خلفی آن برای خنثی کردن اثر پایین آورنده آن روی گونه ها است. با این حال، ممکن است برای افرادی که شلی زیاد پوست دارند، تاثیر گذار نباشد.
مزوبوتاکس برای افرادی تجویز می شود که علائم اولیه پیری در قسمت تحتانی صورت و گردن را نشان داده اند و برای افرادی که شلی و افتادگی زیاد پوست دارند، مناسب نیست. می توان آن را به طور موثر با سایر دستگاه ها و درمان های سفت کننده پوست ترکیب کرد.

مزوبوتاکس برای آکنه و کنترل چربی

مزوبوتاکس برای آکنه و کنترل چربی

مزوبوتاکس فعالیت غدد سباسه را کاهش می دهد و متعاقباً سبوره را بهبود می بخشد و اندازه منافذ را به حداقل می رساند. این به عنوان یک درمان نگهدارنده برای پوست مستعد آکنه پیشنهاد شده است، زیرا مزوبوتاکس پوشش یکنواختی را فراهم می کند و از تولید سبوم جبرانی در مناطق درمان نشده جلوگیری می کند.
مزوبوتاکس موجب ریلکس شدن عضلاتی می شود که کانال های لنفاوی را کنترل می کنند و باعث حفظ مایعات و رطوبت در لایه درم می شود. این مکانیسم، ظاهری درخشان به صورت می بخشد که معمولاً برای سه ماه ماندگاری دارد. علاوه بر این، آسیب‌های ریز ناشی از مزوتراپی باعث تحریک نئوکلاژنز، فرآیند تشکیل کلاژن جدید می‌شود.

موارد منع مصرف مزوبوتاکس

به این افراد با این شرایط توصیه می شود که به هیچ وجه مزوبوتاکس را انجام ندهند: باردار، شیرده، کودکان زیر 12 سال، افرادی که به مواد تشکیل دهنده مزوبوتاکس (عمدتاً پروتئین ها مانند آلبومین) حساسیت دارند، بیماران مبتلا به اختلالات ضعف عضلانی (میاستنی گراویس)، بیماری های التهابی پوست (به ویژه التهابات عفونی مانند آکنه) و افرادی که برخی آنتی بیوتیک ها یا ضد اسپاسم ها را مصرف می کنند. ما این روش را برای افرادی که پس از تزریق دچار واکنش التهابی قوی می شوند تکرار نمی کنیم. استفاده از داروهای ضد انعقادی نیز یک منع مصرف دیگر است.

عوارض مزوبوتاکس

به نظر می رسد مزوبوتاکس کمترین عوارض جانبی قابل مشاهده را دارد، به استثنای اینکه میزان درد مزوبوتاکس کاملا نسبی است و از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. جالب توجه است، زمانی که روش مزوبوتاکس در ناحیه پیشانی تجویز می شود، معمولاً باعث ناراحتی کمتری نسبت به روش های دیگر می شود. علاوه بر این، سطوح تزریق سطحی روش مزوبوتاکس در مقایسه با روش‌های معمولی منجر به کبودی کمتری می‌شود. برخی از عوارض دیگری که در تحقیقات بالینی گزارش شده شامل احساس خفیف سفتی در ناحیه پیشانی و ضعف خفیف در عضلات اطراف چشم است.

هر آنچه در مورد مزوبوتاکس باید بدانید:

مورد مزوبوتاکس
  • این روش بدون درد است و قبل از انجام می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد.
  • مزوبوتاکس با استفاده از دستگاه Vital Injector تزریق یا اعمال می شود.
  • این دارو در عرض 4 روز شروع به تأثیر می کند، در عرض 14 روز کاملاً اثرات آن را می توان دید و ماندگاری مزوبوتاکس حدود 3-6 ماه است. نمی توان آن را زودتر از 3 ماه پس از اولین جلسه تکرار کرد.
  • قرمزی جزئی ظرف 1-3 ساعت پس از استفاده از بین می رود. به طور استثنایی، ممکن است کبودی های کوچکی در محل استفاده ایجاد شود که ظرف چند روز جذب می شوند.
  • این روش را می توان در طول سال انجام داد. توصیه می شود ناحیه تحت درمان را در معرض تابش خورشید قرار ندهید و از محافظ نور استفاده کنید.

جمع بندی

به طور کلی یک جلسه مزوبوتاکس به ازای هر واحد ماده استفاده شده قیمت گذاری می شود، هزینه مزوبوتاکس به هدف بیمار، ناحیه تحت درمان، مقدار واحد مورد نیاز و مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد، دستیابی به یک برنامه درمان طرح ریزی برای هر فرد با مشاوره با پزشکان ما در کلینیک شکیبا ممکن است، پس فرصت را از دست ندهید و همین امروز با ما تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

پرسش های متداول:

آیا روش های کلینیکی درمان چروک دور چشم بی خطر هستند؟

کاملا. تمام این روش ها مورد تایید FDA هستند و اگر درمان‌ توسط پزشکان واجد شرایط انجام شود که از بهترین و جدیدترین تکنیک ها استفاده کنند، تمام این روش های ایمن و بی خطر هستند.

کدام روش درمان چروک دور چشم برای من مناسب است؟

این به نگرانی ها و ترجیحات پوست شما بستگی دارد. بهترین راه برای کشف اینکه کدام درمان برای شما مناسب است، مشاوره با یکی از پزشکان ما است. آنها با جزییات، موثرترین مسیر درمانی را برای رسیدن به اهداف پوستی شما طی خواهند کرد.

به چند جلسه درمان چروک دور چشم نیاز خواهم داشت؟

این به مسیر درمانی که انتخاب می کنید بستگی دارد. برای اکثر روش های تزریقی مانند بوتاکس و فیلر، نتایج بعد از اولین جلسه قابل مشاهده است، اما بسته به عمق و برجستگی چین و چروک های زیر چشم، ممکن است چندین درمان مورد نیاز باشد. این موضوع در طول جلسه معاینه شما بررسی خواهد شد.

کمبود چه ویتامینی باعث چروک دور چشم می شود؟

در واقع باید گفت تمام ویتامین ها از جمله ویتامین C، ویتامین A، ویتامین Dو ویتامین E نقشی در شادابی و جوانی پوست ایفا می کنند و کمبود هر کدام از آنها می تواند موجب بروز یا تشدید چین و چروک پوست دور چشم شود. بنابراین توصیه می کنیم تمام ویتامین ها را در مواد غذایی یا به صورت مکمل مصرف کنید.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *