کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت

در سال های اخیر محققان متوجه شده اند که صورت هایی که دارای زوایای مشخص مانند زاویه فک یا زاویه گونه هستند، به چشم افراد زیباتر می آیند. بنابراین به دنبال روش هایی گشتند که با کمترین درد و هزینه و بدون نیاز به طی دوران نقاهت طولانی، این ویژگی را به چهره ها ببخشند. به همین دلیل است که تولید و گسترش صنعت ساخت فیلرهای زیبایی تحولی در تکنولوژی پزشکی ایجاد کرده است؛ استفاده از این دسته مواد برای فرم دهی و زاویه سازی صورت به عنوان روش کانتورینگ صورت شناخته می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با این روش آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

کانتورینگ صورت چیست؟

کانتور صورت به طرح سه بعدی شکل صورت اشاره دارد. شکل سه بعدی صورت به موارد زیر بستگی دارد: استخوان های صورت، حجم صورت، محل بافت صورت (چربی، ماهیچه ها) و کیفیت پوست. کانتور صورت در بعضی از افراد و به خصوص در افراد جوان، صاف و زاویه دار است؛ پیشانی، استخوان‌ ابرو، پل بینی، استخوان‌های گونه و چانه به خوبی مشخص است. اما افزایش سن باعث کاهش حجم و همچنین جابجایی حجم بافت صورت می شود.
حجم و سفتی صورت از بین می رود و در نتیجه افراد دچار افتادگی پوست، خطوط و چین و چروک، از دست دادن حجم پیشانی، افتادگی ابروها، افتادگی پلک ها، صاف شدن برجستگی گونه، از دست دادن چربی گونه، افتادگی بینی، لب های نازک، گوشه های لب رو به پایین، از دست دادن خط فک، پهن شدن چانه، شل شدن پوست گردن می شوند.
بسیاری از این عارضه ها را می توان از طریق روش جدیدی که کانتورینگ صورت نامیده می شود، برطرف کرد. هدف از درمان‌های کانتورینگ صورت، تقویت و فرم دهی خطوط ظاهری صورت است.
کانتورینگ صورت با توجه به سن بیمار، ترجیحات شخصی و اهداف قابل دستیابی از طریق جایگزینی حجم از دست رفته صورت یا تغییر موقعیت حجم صورت، به بازیابی ظاهری جوان تر و متقارن به صورت کمک می کند.
کانتورینگ صورت از طریق روش جراحی و غیر جراحی انجام می گیرد که روش های جراحی شامل لیفت صورت، لیفت گردن، لیفت ابرو، جراحی لیفت لب، بلفاروپلاستی، جراحی برجسته کردن گونه، جراحی چانه (جنیوپلاستی)، برداشتن چربی گونه (بیکتومی)، جراحی فک و پیوند چربی می شود.
کانتورینگ صورت از طریق روش های غیر جراحی شامل تزریق بوتاکس، تزریق فیلرهای بر پایه هیالورونیک اسید و نخ است.

چه کسانی می توانند کانتورینگ صورت انجام دهند؟

افرادی که می خواهند صورت خود را فرم دهی و زاویه سازی کنند، افرادی که می خواهند نواحی توخالی صورت خود را حجم دهند، افرادی که صورت گردی دارند و می خواهند به فک و گونه های خود زاویه دهند، افرادی که می خواهند گونه های خود را لیفت کنند، افرادی که می خواهند خط فک مشخص داشته باشند، برای افرادی که دچار پیری پوست یا شلی شدید پوست هستند، می توانند از این روش استفاده کنند.
مزایای دریافت درمان تزریق کانتور صورت به تنهایی ممکن است محدود باشد، با این حال، توصیه می شود برای یک نتیجه جامع، درمان های ضد پیری بیشتری دریافت کنند.

مزایا کانتورینگ صورت

مزایا کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت، پوست فک پایین را سفت می کند و خطوط فک پایین و نمای جانبی مشخصی را به صورت شما می دهد. از سوی دیگر، افرادی که از شلی و افتادگی پوست رنج می‌برند، می‌توانند برای سفت کردن، حجیم کردن و لیفت پوست، درمان را دریافت کنند.
این روش ساده و سریع انجام می گیرد؛ تکنیک های پیشرفته تزریق و طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی را مورد استفاده قرار می دهد که قادر به برآوردن نیازهای افراد مختلف است؛ حداقل درد، زخم کوچکی ایجاد می کند، بدون عوارض جانبی و محدودیتی برای زندگی روزمره شما ایجاد نمی کند.

مراحل کانتورینگ صورت

مرحله اول: مشاوره حضوری با یک پزشک حرفه ای: یک برنامه درمانی منحصر به فرد بر اساس شرایط شخصی شما و نتایج مورد نظر طرح ریزی می شود.

مراحل کانتورینگ صورت
  1. مرحله دوم: برای جلسه تزریق مراجعه کنید، پس از استفاده از کرم بی حس کننده، محل تزریق را تمیز و ضد عفونی می کنند.
  2. مرحله سوم: کانتورینگ صورت را از طریق روش های مشخص شده انجام می گیرد.
  3. مرحله چهارم: مراقبت های بعد از کانتورینگ صورت را رعایت کنید تا نتایج دلخواه حاصل شود.

 کانتورینگ صورت با تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک:

وقتی که فیلرهایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند؛ به پوست تزریق می شوند، مولکول های اسید هیالورونیک تزریق شده با مولکول های اسید هیالورونیک که از قبل به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد گروه می شوند تا پوست را حجیم کنند. فیلرهای اسید هیالورونیک معمولاً در کانتورینگ صورت استفاده می شوند. اسید هیالورونیک مورد استفاده در درمان کانتورینگ صورت می تواند نواحی توخالی مانند شقیقه یا گونه و مهمتر از آن خط استخوان فک پایین را برای بهبود نمایه صورت حجیم کند.
وقتی شلی پوست شروع می‌شود و استخوان‌های فک پایین تراکم کمتری پیدا می‌کنند، صورت شروع به پیرتر شدن می‌کند، زیرا حجم و تکیه‌گاه آن از بین می‌رود. خط فک نامشخص و افتادگی پوست که در اطراف فک آویزان شده است، نمای تیز صورت شما را از بین می برد.
درمان کانتورینگ صورت می‌تواند با تزریق اسید هیالورونیک در مکان‌های مختلف، یک اثر کانتورینگ فوری صورت را ارائه دهد. تزریق می تواند یک خط فک پایین صاف و تیز را تغییر شکل دهد و یک نمای جوان و کاملا مشخص از سمت جانبی صورت ایجاد کند.

کانتورینگ صورت با تزریق بوتاکس (سم بوتولینوم):

ماهیچه های صورت عمدتاً ماهیچه های مخطط هستند که عملکرد انقباض دارند. سم بوتولینوم در محلول بوتاکس می تواند ارتباط سیگنال بین اعصاب و ماهیچه ها را مسدود کند و از این رو ماهیچه های بیش از حد استفاده شده را فلج و منقبض کند. اگر تزریق در مرکز عضله انجام شود، عضله منقبض می شود و به سمت دو سر خود کشده می شود. اگر تزریق در کف عضله انجام شود، عضله منقبض شده و به سمت بالا کشیده می شود. در مقابل، اگر تزریق در بالای عضله انجام شود، عضله منقبض شده و به سمت پایین کشیده می شود. این اصل اساسی نحوه استفاده از سم بوتولینوم برای ایجاد ظاهر دلخواه صورت است. متوجه می شوید که چقدر تکنیک تزریق بوتاکس در حصول نتایج نهایی مهم است.
درمان کانتورینگ صورت با بوتاکس از طریق تزریق سم بوتولینوم در عضلات صورت در مکان‌های مختلف انجام می شود. مکان های تزریق بر اساس ماهیت سم بوتولینوم و پویایی انقباض عضلانی با دقت انتخاب می شوند. با شل کردن مکان‌های خاصی از عضلات، انقباض عضلانی صورت به همین ترتیب تغییر می‌کند و منجر به کشیدن پوست در جهت دلخواه برای اثر لیفتینگ می‌شود. سم بوتولینوم می تواند با شل کردن عضلات پایین صورت، منجر به بالا کشیدن فک پایین، سفت شدن قسمت تحتانی صورت و در نتیجه ایجاد خط V صورت شود.

کانتورینگ صورت با نخ

کانتورینگ صورت با نخ

در روش کانتورینگ صورت با نخ از قلاب های کوچکی استفاده می کنند که توسط یک سوزن ظریف زیر پوست قرار می گیرد. این قلاب ها پوست را از سمت داخل می گیرند و آن را به سمت بالا می کشند و لیفت می کنند. این روش کانتورینگ صورت برای بالا کشیدن گونه های افتاده و از بین بردن خط خنده بسیار مناسب است.

تفاوت کانتورینگ صورت با فیلر و بوتاکس، کدام بهتر است؟

کانتورینگ صورت با بوتاکس برای زاویه دهی قسمت تحتانی صورت که ناحیه زیر گوشه های دهان یا لاله گوش شما است، مناسب است. همین طور برای لیفت ابروها و پلک بالایی بسیار موثر است. کانتورینگ صورت با فیلرهای اسید هیالورونیک برای ناحیه وسیع تری مناسب است. علاوه بر کانتورینگ خط فک پایین، می‌توان آن را روی کانتورینگ قسمت میانی صورت تا بالاتر نیز اعمال کرد و به حجیم شدن نواحی توخالی مانند گونه ها و شقیقه کمک می‌کند.
افراد می توانند هر دو درمان تزریقی را بر اساس شرایط خود و نتایج دلخواه برای ظاهری زیباتر دریافت کنند. در یک جلسه مشاوره با پزشک شرکت کنید تا در مورد طرح کانتورینگ صورت شخصی خود صحبت کنید.

مراقبت های بعد از کانتورینگ صورت

می دانید که تمام روش های زیبایی نیاز به درجاتی از بهبودی دارند. اما آیا می دانستید که راه های زیادی برای تسریع روند بهبودی و به دست آوردن نتایج بهتر از درمان زیبایی وجود دارد؟ بهبودی شما بستگی زیادی به خودتان دارد. در اینجا نکاتی را ذکر کرده ایم که بهتر است بعد از انجام روش های کانتورینگ صورت رعایت شوند:

مراقبت های بعد از کانتورینگ صورت
  • به توصیه های پزشک خود دقت کنید؛ دستورالعمل های قبل و بعد از عمل، پیشنهاد نیستند. آنها الزامات هستند! بسیار مهم است که دستورالعمل های پزشک خود را تا حد امکان قبل و بعد از عمل به دقت دنبال کنید. اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، لطفاً هر زمان خواستید برای توضیح با کلینیک تماس بگیرید، سؤال اشتباهی وجود ندارد. سلامتی، راحتی و نتایج شما بسیار مهم هستند.
  • تا 6 ساعت پس از تزریق از تماس دست و تماس آب در محل های تزریق خودداری کنید. از کمپرس سرد یا گرم در محل تزریق در 24 ساعت خودداری کنید.از ورزش شدید خودداری کنید. تا 1 هفته پس از تزریق از مالیدن محل های تزریق خودداری کنید. از رفتن به سونا خودداری کنید.
  • بخوابید؛ استراحت کافی به شما کمک می کند آرام، سالم و قوی بمانید و به بدن شما کمک می کند که روند ترمیم و بهبودی را سریع تر طی کند.
  • هیدراته بمانید؛ نوشیدن مقدار زیادی آب قبل و بعد از انجام این روش زیبایی بسیار مهم است به خصوص اگر فیلرهای هیالورونیک اسید تزریق کرده اید. هیالورونیک اسید که به صورت طبیعی نیز در بدن موجود است، وظیفه حفظ و نگداری آب در بدن را دارد، بنابراین هیدارته بودن بدن در هنگام تزریق این ژل ها می تواند به جذب بهتر و حجیم شدن فیلرهای هیالورونیک اسید کمک کند.
  • درست غذا بخورید؛ بدن خود را با یک رژیم غذایی مغذی تغذیه کنید و از خوردن غذاها و داروهایی که رقیق کننده خون هستند، مانند چای سبز، NSAID ها، مکمل های گیاهی و غیره اجتناب کنید. این نکته برای جلوگیری از خونریزی غیرضروری بعد از تزریق انواع فیلرها در کانتورینگ صورت مهم است. مصرف هر گونه دارو یا مکملی که می تواند کبودی، تورم یا خونریزی را افزایش دهد، از جمله آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، خارمریم، ویتامین E، روغن ماهی (امگا 3) را متوقف کنید.
  • سیگار و قلیان کشیدن نه تنها می تواند باعث سرطان شود و برای سلامت کلی شما وحشتناک باشد، بلکه می تواند به شدت بهبودی شما را پس از کانتورینگ صورت را به خطر بیندازد. استعمال دخانیات از گردش مناسب خون شما جلوگیری می کند، خطر عفونت را افزایش می دهد. اگر سیگار می کشید، باید حداقل چندین روز قبل و بعد از عمل، آنرا ترک کنید.
  • از پوست خود مراقبت کنید؛ اگر در حال حاضر یک رژیم خوب مراقبت از پوست در خانه ندارید، از همین الان شروع کنید. مراقبت از پوست به داشتن پوست قوی و سالم کمک می کند.

عوارض کانتورینگ صورت

عوارض کانتورینگ صورت

تورم موقت، قرمزی و کبودی بعد از تزریق طبیعی است. از دیگر عوارض نادر کانتورینگ صورت می توان به سروما (تجمع مایع زیر پوست)، هماتوم (جمع شدن خون در زیر پوست)، عفونت یا زخم یا در لایه های زیرین پوست، جای زخم ضعیف روی پوست، بی حسی دائمی، عدم تقارن و ایجاد اسکار نام برد.

ماندگاری کانتورینگ صورت

ماندگاری کانتورینگ صورت

ماندگاری کانتورینگ صورت در درمان های غیرجراحی مانند فیلرها و بوتاکس می توانند از 6 تا 18 ماه باشند. بستگی به فرمولاسیون و ناحیه تزریق شده دارد. درمان های جراحی اغلب دائمی هستند.

هزینه کانتورینگ صورت چقدر است؟

قیمت کانتورینگ صورت بسته به روش مورد استفاده، برند فیلر و سایر مواد مورد استفاده، میزان سی سی تزریق و دستمزد پزشک می تواند بسیار متفاوت باشد. درمان های غیر جراحی از حدود 1.500.000 تومان شروع می شوند، در حالی که درمان های جراحی ممکن است از حدود 10.000.000 تومان شروع شوند. بیمه پزشکی معمولاً این درمان‌ها را پوشش نمی‌دهد، زیرا تحت روش‌های انتخابی زیبایی قرار می‌گیرند.

جمع بندی

در کلینیک شکیبا، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مطمئن شویم که روش کانتورینگ صورت شما تا حد امکان ایمن، راحت و موفق باشد. از طرفی ما با ارزیابی اولیه شرایط شما و بررسی تمایلات شخصی تان از نتیجه درمان، بهترین روش کانتورینگ صورت را به شما پیشنهاد می کنیم. بعد از طرح ریزی برنامه درمان و در طی چند جلسه به نتایج مدنظرتان دست خواهید یافت.

پرسش های متداول:

کانتورینگ صورت با چربی امکان پذیر است؟

تزریق چربی صورت شامل برداشت چربی بدن از سایر قسمت های بدن از طریق تکنیک های لیپوساکشن است. این عصاره حاوی سلول های چربی، سلول های بنیادی و مواد مغذی خالص شده می باشد، سپس با دقت به صورت میکرو چربی یا نانو چربی به نواحی و سطوح مختلف صورت تزریق می شود تا بتوان فرم دهی به نواحی مد نظر انجام گیرد.

بهترین روش کانتورینگ صورت کدام است؟

با طیف گسترده ای از گزینه های درمانی برای انتخاب، فرد اغلب در مورد آنچه که می خواهد گیج می شود. بنابراین ضروری است که در مورد نگرانی های خود با یک پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی یا جراح پلاستیک که اختصاصا برای کانتورینگ صورت آموزش دیده، مشورت کنید. پزشک به اهداف زیبایی مد نظر شما، توجه می کند، شما را معاینه و ارزیابی می کند. پس از آن است که می توانید در مورد گزینه های درمانی که به بهترین وجه برای شما مناسب است، تصمیمی آگاهانه بگیرید.

چه مدت بعد از کانتورینگ صورت می توانم نتایج را ببینم؟ و چه تعداد تزریق نیاز دارم؟

فقط پس از یک بار تزریق می توانید پیشرفت های قابل مشاهده ای را مشاهده کنید. توصیه می شود هر 4-6 هفته یک بار تزریق کنید. یک دوره منظم از تزریق (3 تزریق و بیشتر) می تواند نتایج برجسته و طولانی مدت را حفظ کند.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *