هزینه کانتورینگ صورت با فیلر

هزینه کانتورینگ صورت ۱۴۰۳

شاید تا همین چند سال پیش اگر فرم کلی صورت خود را نمی پسندید، هیچ راه حلی وجود نداشت تا بتوانید به فرم دلخواه خود برسید ولی در سال های اخیر با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت پزشکی و زیبایی، می توانید به سادگی با چند تزریق جزئی، فرم بینی، چانه، گونه و فک خود را به هر شکلی که دوست دارید؛ تغییر دهید. این روش به کانتورینگ صورت معروف است. اما برای بسیاری افراد سوال است که هزینه کانتورینگ صورت چقدر است؛ بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی عوامل موثر در هزینه کانتورینگ صورت و حدود قیمت این روش زیبایی بپردازیم.

هزینه کانتورینگ صورت

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

قیمت کانتورینگ صورت چقدره؟

عواملی وجود دارند که روی هزینه کانتورینگ صورت تاثیر می گذارند؛ از مهم ترین های آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت کانتورینگ صورت
 • روش کانتورینگ صورت

تاثیر روش مورد استفاده برای کانتورینگ صورت روی هزینه کانتورینگ صورت از هر یک از دیگر عوامل بسیار بیشتر است. روش های مختلفی برای شکل دهی و زاویه سازی صورت مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله استفاده از فیلرها، تزریق بوتاکس، استفاده از نخ و غیره که هرکدام دارای قیمت های متفاوتی هستند. حتی ممکن است ترکیبی از این روش ها مورد استفاده قرار بگیرد مثلا تزریق فیلر و بوتاکس به صورت همزمان. هر کدام از این روش ها براساس برند فیلر و بوتاکس مورد استفاده و میزان سی سی مورد نیاز برای تزریق، ممکن دارای قیمت های متفاوتی باشند که مستقیما روی هزینه کانتورینگ صورت تاثیر می گذارد.

روش های جراحی نیز برای کانتورینگ صورت استفاده می شوند که هزینه کانتورینگ صورت در آنها بسیار بیشتر از روش های غیر جراحی است.

 • ناحیه تحت درمان

باید دید قصد فرم دهی و جوانسازی کدام ناحیه از صورت خود را دارید، این نکته می تواند در هزینه کانتورینگ صورت تاثیر بگذارد. ممکن است برای رسیدن به ظاهر دلخواه خود نیاز باشد که در تمام قسمت های صورت تغییراتی را ایجاد کنید. گاهی نیز با چند تزریق جزئی، فرم مدنظرتان به دست می آید. هزینه کانتورینگ صورت در بعضی نواحی نیز به دلیل ظرافت بیشتر یا گستردگی ممکن است بیشتر از سایر اجزای صورت باشد.

 • مهارت پزشک معالج

دستمزد پزشکی که ماهرتر و با تجربه تر باشد می تواند در هزینه کانتورینگ صورت موثر باشد. البته شایان ذکر است که با توجه به حساسیتی که این روش زیبایی دارد، همیشه صرف هزینه ی بیشتر برای انتخاب یک پزشک ماهر تر را در اولویت قرار دهید.

 • امکانات و موقعیت مکانی کلینیک

تجهیزات و امکانات بهتر و قرارگیری در شهرهای بزرگ و مناطق بهتر شهر می تواند در هزینه کانتورینگ صورت تاثیر داشته باشد. مسلما کلینیکی که در تهران قرار دارد و از جدید ترین تکنولوژی ها و ابزارها استفاده می کند، هزینه بیشتری نسبت به سایر کلینیک ها دریافت کند.

با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد، متوجه می شوید که هزینه کانتورینگ صورت از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است، اما حدود هزینه کانتورینگ صورت در سال 1402 را می توان بین 1.500.000 تا 10.000.000 تومان براساس روش مورد استفاده، برند فیلر و بوتاکس مورد استفاده، ناحیه کانتورینگ صورت، دستمزد پزشک و امکانات کلینیک تخمین زد.

کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت از طریق روش های غیرجراحی، یک روش مدرن برای زاویه سازی، جوانسازی و زیبایی چهره است که از پرکننده‌های پوستی تزریقی برای فرم دهی قسمت های مختلف صورت استفاده می‌کند. در این روش پزشک مانند مجسمه سازی ماهر به گونه ها، چانه، پیشانی و خط فک فرم دلخواه را می بخشد. افزایش جزئی در حجم این نواحی با استفاده از فیلرها می‌تواند ساختار موجود را بهبود بخشد. هدف از کانتورینگ صورت، تقویت و بهبود خطوط ظاهری صورت است. با توجه به سن بیمار، ترجیحات شخصی و اهداف قابل دستیابی به بازیابی ظاهری جوان تر و متقارن به صورت کمک می کند. روش کانتورینگ صورت به سن محدود نمی شود.

کانتورینگ صورت می تواند از طریق روش های جراحی یا روش های غیر جراحی انجام شود که با توجه به مزیت های بیشماری که روش های غیر جراحی دارند به سرعت جایگزین روش های جراحی شده اند. در هر صورت روش های جراحی نیز دارای مزیت های زیادی هستند ولی بی شک هزینه کانتورینگ صورت در روش غیرجراحی پایین تر از روش جراحی است.

کاربردهای کانتورینگ صورت

کاربردهای کانتورینگ صورت

این روش دارای کاربردهای زیادی است و شامل فرم دهی تمام اجزای صورت می شود؛ این روش برای افرادی که دارای صورت گردی هستند و می خواهند زوایای صورت مانند زاویه فک یا گونه برجسته داشته باشند، برای افرادی که صورت لاغر و استخوانی دارند و می خواهند به صورت خود حجم مناسب بدهند، برای زاویه سازی و متقارن کردن خط فک، برای پر کردن صورت افرادی که صورت های بسیار کشیده دارند، برای اصلاح فرم چانه، برای افرادی که پل بینی دارند یا دچار فرورفتگی روی بینی هستند و قصد ندارد که عمل جراحی بینی انجام دهند، برای افرادی که گونه های افتاده دارند و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

روش های مختلف کانتورینگ صورت:

روش های مختلف کانتورینگ صورت
 • کانتورینگ صورت از طریق تزریق فیلر

از بین روش های کانتورینگ غیر جراحی، این روش از همه مرسوم تر و موثر است. به کمک فیلرها که به سادگی به پوست صورت تزریق می شوند، می توان به هر ناحیه ای از صورت مثل گونه، چانه، فک، لب و بینی فرم دلخواه داد. گونه ها با تزریق فیلرها برجسته و خوش فرم می شوند، خط فک مشخص و دارای زاویه می شود، فرم چانه و بینی اصلاح می شود. این روش درد و دوران نقاهت ندارد و برای مراجعه کننده محدودیت خاصی را ایجاد نمی کند.

 • تزریق چربی برای کانتورینگ

یکی از بزرگترین مشکلاتی که با افزایش سن ایجاد می شود، از دست رفتن چربی زیر پوست صورت است. همین امر می تواند موجب افزایش شل شدن و افتادگی پوست صورت است. می توان به سادگی با تزریق چربی به نواحی مورد نیاز، فرم زیبای صورت را بازسازی کرد.

 • تزریق بوتاکس برای کانتورینگ صورت

یکی از اصلی ترین عملکردهای بوتاکس، لیفت قسمت هایی از صورت است که دچار افتادگی شده اند. مثلا با تزریق بوتاکس در پیشانی و بالای ابروها، پلک بالایی لیفت می شود و افتادگی این ناحیه جلوگیری می شود. معمولا برای کانتورینگ صورت حتما باید در بعضی نواحی صورت، تزریق بوتاکس انجام گیرد.

 • کانتورینگ صورت با نخ

یکی دیگر از روش های نوینی که در چند سال اخیر مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از نخ های قابل جذب برای لیفت نواحی دچار افتادگی است. یکی از قسمت هایی از صورت که به خوبی با نخ انداختن از بین می رود، خط خنده است. همین طور افتادگی گونه ها به خوبی با نخ لیفت می شود.

کانتورینگ دائمی صورت چیست؟

می توان گفت که اگر قصد انجام کانتورینگ دائمی صورت را دارید باید به روش های جراحی فکر کنید، مثل جراحی بینی، جراحی فک و غیره. چراکه روش های غیر جراحی کانتورینگ صورت دارای ماندگاری مشخص هستند و اگر تمدید نشوند بعد از مدتی به حالت قبل باز می گردند. اما روش های کانتورینگ دائمی صورت همیشگی هستند و فرم اجزای صورت را به طور کامل و غیر بازگشت تغییر می دهند.

عوارض کانتورینگ صورت

بسته به اینکه از کدام یک از روش های کانتورینگ صورت استفاده کنید، ممکن است با عوارض متفاوتی رو به رو شوید. اما اگر به یک پزشک ماهر و با تجربه مراجعه کنید، احتمال کمی دارد که دچار عوارض شدید شوید.

از معمول ترین عوارض کانتورینگ صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عوارض کانتورینگ صورت
 • کبودی، تورم و قرمزی: که شایع ترین عوارضی هستند که در اثر هرگونه تزریقی ایجاد می شوند. معمولا در عرض یکی تا دو روز بعد به طور کامل بر طرف می شوند و جای نگرانی وجود ندارد. برای کاهش کبودی می توان از کمپرس یخ روی ناحیه استفاده کرد، همین طور باید از مصرف مواد غذایی و داروهایی که موجب افزایش کبودی می شوند؛ تا چند روز خودداری کرد.
 • التهاب شدید و حساسیت: یکی دیگر از عوارضی است که ممکن است در بعضی از افراد دیده شود به خصوص آنهایی که دارای پوست حساسی هستند. در صورتی که دچار التهابات شدید و حساسیت شدید به طوری که بعد از یک تا دو روز برطرف نشد، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید.
 • عفونت: که در موارد نادر تری ایجاد می شود که از عوارض تزریق با سوزن آلوده یا رعایت نکردن بعضی نکات مراقبت بعد از کانتورینگ صورت ایجاد می شود. ایجاد عفونت می تواند خطرناک باشد و نیاز به پیگیری فوری دارد.

ماندگاری کانتورینگ صورت

ماندگاری کانتورینگ صورت

ماندگاری کانتورینگ صورت بستگی به متابولیسم بدن فرد، رعایت مراقبت های مورد نیاز و روش مورد استفاده برای کانتورینگ صورت دارد. مثلا در استفاده از انواع فیلر ها می توان انتظار 6 تا 18 ماه ماندگاری کانتورینگ صورت را داشت، ماندگاری کانتورینگ صورت با نخ ممکن است بین 2 تا 3 سال باشد. ماندگاری کانتورینگ صورت با چربی از ژل بیشتر است و تا 2 سال ماندگاری دارد.

جمع بندی

همان طور که گفتیم هزینه کانتورینگ صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند استفاده از فیلر، بوتاکس، چربی یا نخ، ناحیه مورد نظر برای زاویه سازی و فرم دهی، دستمزد پزشک و تجهیزات کلینیک؛ ولی می توان انتظار داشت که بین 1.500.000 تومان تا 10.000.000 تومان هزینه کانتورینگ صورت باشد. توصیه می کنیم با مراجعه به کلینیک شکیبا و بعد از ارزیابی شما توسط پزشک و تعیین تکنیک و برند فیلر مورد استفاده، قیمت دقیق کانتورینگ صورت را جویا شوید.

مشاوره تلفنی و رزرو 25442071-021

مجهزترین کلینیک پوست و مو و زیبایی غرب تهران
کلینیک شکیبا

تماس تلفنی

امتیاز بدهید
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *