ماندگاری کانتورینگ صورت چقدر است

ماندگاری کانتورینگ صورت چقدر است؟

محصولات تزریقی مانند بوتاکس و فیلرهای پوستی راهی عالی برای معکوس کردن علائم رایج پیری هستند. با استفاده از همین ترکیبات، می توان به فرم دهی و زاویه سازی صورت پرداخت که به آن کانتورینگ صورت می گویند. با این حال، اثرات پرکننده‌ها و نوروتوکسین‌ها، در حالی که ماندگار هستند، در نهایت از بین می‌روند، زیرا به طور طبیعی توسط بدن تخریب و جذب می‌شوند. در این مقاله قصد داریم ماندگاری کانتورینگ صورت و عوامل تاثیرگذار روی آن را بررسی کنیم؛ تا انتها با ما همراه باشید.

ماندگاری کانتورینگ صورت

ماندگاری کانتورینگ صورت

ماندگاری کانتورینگ صورت توسط درمان های غیرجراحی مانند فیلر های پوستی و بوتاکس به طور متوسط بین 6 تا 18 ماه است. در نظر داشته باشید که کانتورینگ صورت از طریق جراحی عمدتا دارای نتایج دائمی هستند. ماندگاری کانتورینگ صورت از طریق روش های غیرجراحی به عواملی بستگی دارد:

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری کانتورینگ صورت

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری کانتورینگ صورت
  • برند فیلر و بوتاکس مورد استفاده

بسته به نوع ماده تزریقی مورد استفاده، نتایج مثبت یک درمان تزریقی می تواند بین 6 ماه تا 2 سال باقی بماند. فیلرها و بوتاکس از مواد طبیعی ساخته شده اند که در نهایت توسط بدن بازجذب می شوند. با این وجود برند فیلر و بوتاکس مورد استفاده تاثیر مستقیمی در ماندگاری کانتورینگ صورت دارد.
نوروتوکسین ها (مانند برندهای بوتاکس، دیسپورت و مسپورت) از سم بوتولینوم مشتق شده اند که ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما یک ماده طبیعی است که توسط یک باکتری تولید می شود. فیلرهای پوستی همچنین حاوی مواد موجود در طبیعت مانند کلاژن و اسید هیالورونیک هستند. این مواد برای همیشه در بدن ماندگار نیستند و در نهایت جذب می شوند. سرعت جذب این مواد در افراد مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد.
فیلرها خواص متعددی دارند، بنابراین برای دستیابی به اثرات متفاوت (مانند پر کردن خطوط ریز،لیفت نواحی مختلف و…) استفاده می‌شوند و بنابراین باید به گونه‌ای متفاوت طراحی شوند تا در بافت مناسب برای نتیجه مطلوب ادغام شوند. بسته به برند فیلر مورد استفاده، با سرعت های متفاوتی از 4 ماه تا 2 سال دوباره جذب می شود. نوروتوکسین ها همگی یک سم هستند، با این حال پروتئین های متفاوتی (یا بدون) اطراف سم هستند. برخی افراد (به دلایل نامعلوم) مارک های مختلف نوروتوکسین را با سرعت بیشتری متابولیزه می کنند. اگر این اتفاق افتاد، ممکن است بخواهید مارک دیگری را امتحان کنید یا هر چند وقت یکبار آن را تغییر دهید.

منبع: filler ingection durability

  • مقدار سی سی تزریق شده

ممکن است به نظر منطقی برسد، اما تزریق با دوز کمتر سریعتر از دوزهای بیشتر از بین می رود. مناطقی که نیاز به تزریق های متعدد نزدیک به هم دارند نیز مواد تزریقی را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند.

  • ناحیه تزریق

مواد تزریقی مانند بوتاکس یا فیلر در مناطقی از صورت که فعالیت بیشتری دارند و حرکات پویاتری دارند، سریعتر از بین می روند. نوروتوکسین ها در نواحی دارای ماهیچه های بسیار قوی (برای برخی افراد خط اخم، پیشانی و اطراف چشم را در نظر بگیرید) به مدت طولانی ماندگاری ندارند و در عضلات نازک تر و نواحی کمتر متحرک ماندگاری بیشتری خواهند داشت.
از نقطه نظر فیلر، صورت شما بیشتر در اطراف دهان و لب ها فعال است. فیلرهایی که در عمق گونه ها یا در قسمت های اشک قرار می گیرند، اغلب می توانند بیشتر ماندگاری داشته باشند زیرا روی استخوان، زیر ماهیچه ها قرار می گیرند.

  • متابولیسم بدن فرد و سبک زندگی

عوامل خارجی که مانع از ماندگاری بیشتر نتایج می شوند عبارتند از اشعه ماوراء بنفش و آلودگی هوا. آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد می تواند پیری پوست را تسریع کند و ماندگاری کانتورینگ صورت را کاهش دهد. محصولاتی آرایشی بهداشتی که روی نواحی تزریق قرار می دهید نیز می توانند نقش زیادی داشته باشند.

بدن هر فرد به نحو متفاوتی پروتئین ها را تجزیه می کند. عوامل ژنتیکی و حتی سن شما بر سرعت پراکندگی این مواد تزریقی تأثیر می گذارد. اغلب افراد ورزشکار بسیار فعال، بوتاکس و فیلر را سریعتر متابولیزه می کنند.

برای اطلاع از قیمت کانتورینگ صورت کلیک کنید.

راهکارهایی برای افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت

متأسفانه هیچ راهی برای اینکه ماندگاری کانتورینگ صورت همیشگی باشد، وجود ندارد، اما کارهایی وجود دارد که می توانید برای افزایش ماندگاری نتایج فیلر و بوتاکس انجام دهید:

افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت

بلافاصله پس از تزریق بوتاکس

در حالی که ماساژ یا فشار مستقیم روی محل تزریق توصیه نمی شود، حرکت ملایم می تواند کمک کند. بلافاصله پس از تزریق، تمرینات ملایم صورت را انجام دهید تا به پخش و توزیع یکنواخت بوتاکس کمک کنید. این نه تنها کمک می کند تا بوتاکس سریعتر عمل کند، بلکه می تواند نتایج شما را طولانی تر کند. البته در این مورد حتما از قبل با پزشک خود مشورت کنید.

ظرف 24 ساعت پس از تزریق

در مدت 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس یا فیلر، از لمس صورت یا فشار دادن به محل تزریق خودداری کنید. هنگام شستن صورت از مالش خودداری کنید و از محصولات لایه بردار استفاده نکنید. این امر با جلوگیری از پراکنده شدن مواد تزریقی از محل درمان، به نگه داشتن محصول در جای خود کمک می کند. با استفاده از فیلرها، باید سعی کنید حداقل 1-2 روز روی آن ناحیه از صورت خود نخوابید. اکثر پزشکان همچنین به بیماران توصیه می کنند که پس از تزریق از ورزش بدنی خودداری کنند.

1. هیدراته بمانید

هیدراتاسیون نه تنها از چین و چروک جلوگیری می کند، بلکه به حفظ تزریقات شما کمک می کند. علاوه بر نوشیدن آب، پوست خود را با درمان های موضعی آبرسانی کنید. یک مرطوب کننده با اسید هیالورونیک انتخاب کنید تا التهاب را کاهش دهد و روند تجزیه مواد تزریقی را در بدن کاهش دهد.

2. مراقبت خوب از پوست را تمرین کنید

مزایای تزریقات (مانند بسیاری از درمان های زیبایی دیگر) برای افرادی که به درستی از پوست خود مراقبت می کنند طولانی تر خواهد بود. بیمارانی که روزانه پوست خود را مرطوب می‌کنند و با نوشیدن آب زیاد هیدراته می مانند، اثر جذب آب فیلرهای بر پایه هیالورونیک اسید را افزایش می‌دهند و به نواحی تحت درمان کمک می‌کنند تا پر و بدون چین و چروک بمانند. محصولاتی هم وجود دارند که به حفظ هیالورونیک اسید در پوست کمک می‌کنند، یا به شل شدن ماهیچه‌ها کمک می‌کنند تا بوتاکس ماندگارتر شود.
علاوه بر مرطوب کنندگی، ترکیبات مراقبت از پوست را انتخاب کنید که تولید کلاژن را تحریک کرده و از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. ساختار قوی تر پوست به طولانی شدن اثرات بوتاکس یا فیلرهای پوستی کمک می کند. آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C نیز از آسیب های ناشی از آفتاب و آلودگی محافظت می کنند.
به دنبال مواد تقویت کننده کلاژن مانند رتینول یا پپتیدهای کلاژن باشید. این مواد را در مرطوب کننده ها، پاک کننده ها و سرم ها پیدا خواهید کرد.

3. از قرار گرفتن در معرض UV اجتناب کنید

آیا می دانستید قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید در واقع می تواند مزایای درمان تزریقی شما را معکوس کند؟ به همین دلیل است که پزشکان همه افراد را تشویق می‌کنند تا از محافظت کامل در برابر آفتاب، به‌ویژه پس از کانتورینگ صورت استفاده کنند. با استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با کیفیت بالا، پرهیز از بیرون رفتن در ساعات اوج اشعه ماوراء بنفش و استفاده از کلاه لبه پهن، ماندگاری کانتورینگ صورت خود را افزایش دهید.

یک کرم ضد آفتاب حاوی ویتامین C می تواند از شما در برابر نور خورشید محافظت کند و همچنین از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری می کند. آسیب ناشی از نور UV منجر به التهاب می شود. همانطور که پوست شما سعی می کند خود را بهبود بخشد، بوتاکس و فیلر های شما نیز تجزیه می شوند.

نور آبی نور ماوراء بنفش نیست، اما قرار گرفتن در معرض نمایشگرها نیز تأثیر مضری بر سلول های پوست شما دارد. یک فیلتر صفحه نمایش با نور آبی بخرید یا روشنایی صفحه نمایش خود را کم کنید.

4. درست غذا بخورید

غذایی که می خورید می تواند به طور مستقیم بر ظاهر و سلامت پوست شما تأثیر بگذارد. برای افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت از غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده دوری کنید و همچنین میزان قند را در رژیم غذایی خود محدود کنید. افزایش التهاب ناشی از این غذاها در بدن شما به سلامت کلی پوست شما لطمه می زند.

5. روی (زینک) اضافی مصرف کنید

برخی از مطالعات نشان داده اند که اثربخشی بوتاکس با سطح روی در بدن مرتبط است. همچنین، بسیاری از افراد تمایل به کمبود جزئی روی دارند. مصرف منظم مکمل روی پس از درمان بوتاکس ممکن است اثرات ضد پیری را طولانی تر کند.

6. از استرس دوری کنید

استرس چالش رایج زندگی روزمره است. استرس، چه ناشی از شغل، رابطه یا امور مالی شما باشد، می‌تواند به طرق مختلف بر بدن تأثیر منفی بگذارد. از نظر پوست، سطح استرس بالا، کورتیزول و سایر هورمون ها را آزاد می کند که روند پیری را تسریع می کند و به سرعت علائم ناخواسته رایج پیری را افزایش می دهد. برای گسترش فواید تزریقی خود سعی کنید عوامل استرس زای غیرضروری را در زندگی خود کاهش دهید و در عین حال تکنیک های کاهش استرس مانند مدیتیشن یا یوگا را در روز خود بگنجانید.

7. مراقب اثرات ورزش باشید

متأسفانه، افرادی که به ورزش علاقه زیادی دارند، ممکن است با سرعت بیشتری بوتاکس و فیلرها را تجزیه کنند. هیچ «راه‌حلی» برای این کار وجود ندارد اما می توانید در طول تمرین انقباض و حرکت عضلات صورت را کمتر انجام دهید مثلا به بالا نگاه نکنید یا اخم نکنید، ممکن است این روش تأثیر بدی نداشته باشد.

جلسات نگهدارنده بوتاکس و فیلر

برای کمک به ماندگاری طولانی‌تر تزریق‌های شما، جلسات نگهدارنده توصیه می‌شود. بهترین راه برای افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت این است که به طور منظم تحت درمان های “نگهدارنده” قبل از اینکه نتایج از بین بروند، قرار بگیرید. جلسه نگهدارنده سریع و کم هزینه است که در آن پزشک مقدار کمتری بوتاکس یا فیلر را مجدداً تزریق می کند. درمان‌های مکرر مخصوصاً برای بوتاکس مفید هستند زیرا منجر می شود عضلات هدف برای مدت طولانی‌تری به نوروتوکسین پاسخ دهند.

جمع بندی

مجموعه از راهکارها را برای افزایش ماندگاری کانتورینگ صورت در این مقاله بررسی کردیم، اما بهترین راه طولانی‌تر کردن نتایج حاصل از تزریق بوتاکس و فیلر این است که یک پزشک با تجربه و ماهر را انتخاب کنید. دوز مناسب و تزریق دقیق منجر به نتایج طولانی تر می شود. یک پزشک متبحر ممکن است هزینه بیشتری برای شما داشته باشد، اما نتایج بهتر و ماندگاری طولانی تر را به دنبال خواهد داشت.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *