اصلاح صورت بعد از بوتاکس

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟

اصلاح صورت بعد از بوتاکس:
زیباجویانی که قصد دارند تزریق بوتاکس داشته باشند، معمولا قبل از انجام آن سوالات مختلفی در این باره دارند، برای مثال:

  1. بوتاکس چیست؟
  2. عوارض بوتاکس صورت خطرناک است؟
  3. ماندگاری بوتاکس زیاد است؟
  4. مراقبت بعد از بوتاکس چیست؟
  5. آیا بعد از بوتاکس می توان ابروها را اصلاح کرد؟
  6. دوره نقاهت بوتاکس چقدر است؟

پاسخ به تمامی سوالات ممکن است زیرا تزریق بوتاکس یکی از ایمن ترین و رایج ترین روش های جوان سازی پوست می باشد که امروزه بسیار محبوب است و ما سعی کرده‌ایم در این مقاله به تمامی سوالات رایج شما پاسخ دهیم.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

همواره یکی از شایع‌ترین سوالات زیباجویان و مراجعه کنندگان درباره بوتاکس این موضوع می باشد که “ اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟” و یا ” چند روز بعد از بوتاکس میشه اصلاح کرد؟ ”. توجه داشته باشید که اصلاح صورت و ابرو نیاز به حرکت ابرو و لپ‌ها در صورت دارد. حرکت و پایین آوردن ابرو بعد از تزریق بوتاکس ممکن است منجر به حرکت مواد بوتاکس به نواحی دیگر شده و بر نتیجه نهایی تزریق شما، تاثیر منفی بگذارد. اصلاح صورت بعد از درمان میگرن با بوتاکس چگونه است؟

چه زمانی اصلاح صورت بعد از بوتاکس را آغاز کنیم؟
بعد از تزریق بوتاکس طبق توصیه پزشکان تا 48 ساعت اصلاح صورت و ابرو و هرگونه فشار وارد کردن به صورت ممنوع است.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست

برای تعریف بوتاکس چیست می توان گفت که: بوتاکس (botox) در واقع سم ضعیف شده بوتولینوم است که با فلج موقت عضلات منجر به عدم حرکت آنها شده و از بروز چین و چروک ها جلوگیری می نماید. این روش درمانی نوین برای رفع چین و چروک های پیشانی، خطوط اخم، چروک پنجه کلاغی و چروک گردن زیباجویان استفاده می‌شود.

اصلاح ابرو بعد از بوتاکس

 اگر که حالت پلک و ابروهای شما افتاده است و برای رفع آن از تکنیک‌های نظیر لیفت یا بوتاکس ابرو استفاده کرده‌اید، متخصصان در این باره توصیه میکنند که برای اصلاح ابرو بعد از بوتاکس اجازه دهید حداقل 1 هفته از تزریق بگذرد، سپس اقدام به برداشتن ابرو و یا اصلاح صورت نمایید.

برای مثال، اصلاح ابرو بعد از بوتاکس با استفاده از موچین موجب تورم و تحریک ناحیه تزریق شده می‌شود. در نتیجه بهترین کار این است که اجازه دهید تا محل تزریق به طور کامل بهبود یابد. در نهایت پس از بهبود، اقدام به برداشتن ابرو بعد از بوتاکس نمایید.

همچنین اگر قصد استفاده از بقیه روش‌های برداشتن ابرو بعد از بوتاکس را دارید، ضروری است که با پزشک ‌خود مشورت کنید. زیرا در بررسی مراجعین مختلف، طیف گسترده‌ای از انواع پوست‌ وجود دارد که برخی از آن‌ها نیاز به مراقبت‌های مخصوص و متفاوت دارند.

بند انداختن صورت بعد از بوتاکس

یکی از روش‌های قدیمی و رایج اصلاح صورت که همواره بین ایرانیان مرسوم است، اصلاح صورت با استفاده از نخ مخصوص است. همچنین، استفاده از موچین یکی از بهترین روش های قدیمی برای اصلاح و پاک سازی اطراف ابروهاست. اما سوالی که همواره بین زیباجویان وجود دارد این است که آیا بند انداختن صورت بعد از بوتاکس امکان‌پذیر است؟

بند انداختن صورت بعد از بوتاکس
بند انداختن صورت بعد از بوتاکس

بعد از پایان یافتن جلسات جوانسازی صورت با تزریق بوتاکس، پزشک مربوطه به شما توصیه می‌کند که حداقل تا مدت زمان 48 ساعت از ماساژ، اعمال فشار و اصلاح صورت در ناحیه تزریق شده بپرهیزید. به همین دلیل بند انداختن صورت بعد از بوتاکس و اصلاح صورت بعد از بوتاکس به مدت حداقل 48 الی 72 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ممنوع می‌باشد.

آرایش کردن بعد از بوتاکس

آرایش نیز همانند اصلاح صورت بعد از بوتاکس ممکن است در چند ساعت اولیه بسیار خطرناک باشد. در نتیجه، ساعات اولیه بعد از تزریق بوتاکس از دستکاری ناحیه تزریق شده اکیدا خودداری کنید. پس از تزریق بوتاکس، اثربخشی این ماده نیاز به کمی زمان دارد و هر گونه دستکاری ناحیه تزریق شده منجر به جابجایی یا پخش شدن مواد آن در نواحی اطراف محل تزریق بوتاکس می‌گردد.
آرایش کردن بعد از بوتاکس به علت فشاری که ممکن است به نواحی تزریق شده وارد کند، دارای نتایج منفی بسیار زیادی همچون: عدم تقارن در اجزا صورت، فلجی در برخی عضله‌ها و … می باشد. توصیه پزشکان کلینیک شکیبا به شما این است که در روز اول و به ویژه ساعات اولیه هرگز از محصولات آرایشی استفاده ننمایید.

درباره نحوه شستن صورت بعد از بوتاکس نیز بخوانید.

پرسش و پاسخ درباره اصلاح صورت بعد از بوتاکس:

هنگام اصلاح صورت بعد از بوتاکس چه نکاتی را باید رعایت نمود؟

•حتما قبل از اصلاح صورت بعد از بوتاکس در این رابطه از پزشک خود مشورت بگیرید.
•اصلاح صورت بعد از بوتاکس لازم است که به آرامی و بدون هیچگونه فشاری انجام شود.
•در صورت امکان حداقل به مدت 72 ساعت انجام هر گونه اصلاح را به تعویق بیندازید.

به طور کلی چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را اصلاح و یا لیزر کرد؟

به طور کلی توصیه می شود که اصلاح صورت و ابرو بعد از بوتاکس به خصوص اگر با استفاده از نخ و موچین می باشد، به 4 الی 7 روز بعد از تزریق، و لیزر موهای زائد صورت را به ۲ هفته بعد از تزریق بوتاکس موکول کنید.

مدت زمان بهبود و نقاهت پس از تزریق بوتاکس چند روز است؟

درمان با بوتاکس نیاز به دوره نقاهت و ریکاوری ندارد. تنها نیاز است که برای مشاهد بهتر و سریع تر نتایج، نکات گفته شده در این مقاله را به خوبی رعایت کنید.

چند روز بعد از بوتاکس صورت میشه مو رنگ کرد

در جواب این سوال که چند روز بعد از بوتاکس صورت میشه مو رنگ کرد نمی توان پاسخ دقیقی داد اما بهتر است یک هفته بعد از تزریق صبور باشید.

4.8/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *