انواع ژل لب

انواع ژل لب و متد تزریق آنها چگونه است؟

تزریق ژل لب به منظور حجم دهی و برجسته سازی لب‌ها و همچنین هماهنگ سازی این عضو با سایر اجزای صورت، انجام می شود. برای این کار پس از ضدعفونی لب و اطراف آن، ژل مخصوص لب با استفاده از سوزن های بسیار ظریف، در زیر مخاط و پوست و بالای عضله لب تزریق می گردد.
در تزریق ژل لب، شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان و اجزای لب توسط پزشک بسیار مهم می باشد.

فیلم تزریق ژل لب روسی

داوطلب می تواند انتخاب کند که قبل از تزریق، از بی حسی موضعی استفاده شود یا خیر. همچنین این روش حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طول می انجامد و پس از آن می توانید زندگی روزمرهو عادی خود را دنبال کنید. اینکه ژل در هر دو لب یا فقط لب پایین و یا وسط لب بالا انجام شود با داوطلب است. اما پزشک با تجربه ی بالایی که در این زمینه دارد بهتر می تواند راهنمایی کند.

انواع مدل تزریق ژل لب

برای بهترین انتخاب میان انواع مدل تزریق ژل لب باید در وهله اول به این نکته توجه کنید که کدام مدل برای لب های شما مناسب تر است، انتخاب بهترین تکنیک با مشورت پزشک و با در نظر گرفتن ویژگی ها، زوایای صورت و علاقمندی مراجعه کننده باید صورت بگیرد.

مدل لب نچرال (طبیعی، کلاسیک)

این مدل بسیار باشکوه بوده و یکی از پرطرفدار ترین نوع تزریق ژل لب است که برعکس انواع تزریق ها مثل عروسکی، روسی و… تغیرات کمی روی صورت به وجود می‌آورد که زیبایی به خصوصی دارد و با تمام اجزای صورت شما هماهنگی لازم را خواهد داشت.

یک تکنیک مناسب برای کسانی که از فرم لب های خود و نازکی آنها ناراضی اند اما در عین حال نمی‌خواهد چهره شان از حالت طبیعی خارج شود، مخصوصا خانم های مسن که حجم طبیعی لب های خود را از دست داده اند.

این مدل به تمام افراد با هر فرم صورت می‌آید، لب بالا و پایین نسبت به هم متعادل می‌شوند. البته شما برای اطمینان بیشتر و طبیعی تر شدن عمل زیبایی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

مدل لب روسی

مردمان روسیه به عنوان زیبا رویان در کل جهان شناخته شده اند. شاید به تصاویر زنان روسی دقت کرده باشید که فرم بینی و لب های متفاوتی دارند. تزریق ژل لب مدل روسی، از شکل لب اغلب خانم های روس، الهام گرفته شده است.

این تکنیک تزریق ژل لب به تازگی مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. تکنیک تزریق ژل لب مدل روسی برای افرادی که لب های باریک و کوچکی دارند نتایج بسیار زیبایی به همراه خواهد داشت.

در این نوع تزریق مقادیر کمی از ژل اسید هیالورونیک در امتداد خط لب، انجام می شود. لب ها فرم غیر عادی و غیر طبیعی به خود نمی‌گیرند و بیش از اندازه حجیم نمی‌شوند. در مقایسه با مدل قلبی باید بگوییم لب های روسی حجم کمتری دارند و طبیعی تر هستند.

با این حال توجه داشته باشید که به دلیل بزرگ شدن و کشیدگی بیش از حد لب ها، این روش، برای افرادی با لب های بزرگ یا چشم های کوچک، پیشنهاد نمی‌شود.

مدل لب عروسکی (باربی)

هدف از تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی، فرم دهی صورت به شکل عروسک ها و کارتون های پرطرفدار دخترانه است.

قرار است یک لب عروسکی و جذاب داشته باشید. در این مدل، لب پایینی نسبت به لب بالایی حجیم تر شده و حس جوانی و شیک بودن به ظاهر خانم‌ها می‌دهد ولی انجام چنین تزریق های زیبایی اگر به صورت بی رویه و در حجم زیاد انجام شود، چهره ی فرد را از حالت طبیعی خارج می‌کند.

علاوه بر این، برخی افراد به مدل لب های باربی بسنده نمی کنند، و تلاش می‌کنند تا با انجام جراحی های مختلف، سایر قسمت های بدن خود را نیز شبیه به عروسک معروف در آورند.

در این روش میزان فیلر تزریق شده در لب پایین بیشتر از لب بالا است و بیشترین حجم را داشته و حاشیه لب پایین مستطیل شکل خواهد شد. همچنین تزریق در قسمت های کناری لب بالا بیشتر از مرکز آن انجام می‌شود.

در این مدل از ژل لب هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید که در عوض می‌توانید زیبایی بسیار باشکوهی را برای خود به ارمغان آورید. ما لازم است پیش از انتخاب تکنیک عروسکی با پزشک مشورت کنید تا با توجه به سبک چهره شما به درستی راهنمایی شوید.

مدل لب قلبی

مدل قلبی یکی دیگر از روش های پر طرفدار تزریق ژل لب است.

این روش تزریق نتیجه ای جذاب و زیبا داشته و عموما مناسب افرادی است که صورت بیضی شکل دارند.

روش قلبی باعث ایجاد فاصله در بین قسمت بالایی دو حاشیه لب شده و ظاهری قلب مانند به آن می‌دهد. خیلی از پزشکان برای دستیابی به نتیجه‌ای جذاب و کامل‌تر از مدل قلبی استفاده می‌کنند. لب‌های قلبی شکل بسیار زیبا و زنانه هستند و در بین افراد طرفداران بسیاری دارند. اما در صورت نارضایتی فرد خارج سازی فیلتر مشکل خواهد بود.

مدل لب کمانی

در مدل کمانی تمرکز اصلی بر روی لب بالا می‌باشد که به شکل کمان می باشد. برای کسانی که با به سن گذاشته اند و طراوت لب های خود را از دست داده اند و می‌خواهد لب هایشان با کمی تغیر حالت طبیعی داشته باشد و احساس جوانی و شادابی را دوباره به صورت خود انتغال دهند گزینه مناسبی است.

مدل لب صدفی

در تزریق ژل لب مدل صدفی برخلاف حالت کمانی تمرکز روی لب پایین است و حجم دهی لب پایین به شکل دو قطره اشک در مرکز لب اضافه می‌شود. این کار باعث می شود لب پایین حالت صدفی بگیرد. البته می توان این تکنیک را با تکنیک های دیگر برای لب بالا ترکیب کنیم و یک فرم و مدل جدید به دست آوریم.

مدل لب هالیوودی

در مدل هالیوودی تزریق ژل از فیلم های سینمایی هالیوود و سلبریتی ها الهام گرفته شده است. برای این مدل هر دو لب پایین و بالا را با تزریق ژل تقریبا به مقدار مساوی تحت تاثیر قرار می دهند. هدف در این مدل، زیبایی و بلد شدن لب ها است.

مدل لب چاک دار

روش چاک دار بسیار خاص و متفاوت است. در آن یک خط در وسط لب پایینی ایجاد می‌شود و حجم دو ظرف خط بیشتر می شود. از مزایای تزریق به روش چاک دار می‌توان به لبخند های بسیار زیبا اشاره کرد.

مدل لب سه دکمه ای

یکی از پرطرفدار ترین مدل های تزریق ژل لب مدل سه دکمه ای است. لب بالا و پایین دارای سه قسمت، میانه و دو طرف آن هستند.

در این روش قسمت میانی لب بالا و دو قسمت کناری لب پایین را بیشتر از قسمت های دیگر ژل تزریق می‌کنند. با این کار لب ها علاوه بر حجیم شدن دارای یک شکل زیبا و منحصر به فرد می‌شوند.

مدل لب قلوه‌ ای

مدل قلوه ای برای افرادی که صورت گردی دارند مناسب است. در این مدل به مقدار مشخصی ژل به لب پایین و بالا تزریق می‌شود. لب ها بعد از تزریق تا حد زیادی باد کرده و حجیم می شوند. لب پایین در مقایسه با لب بالا بسیار بزرگتر بوده و از نیم رخ لب ها نیز کمی جلو تر هستند تا زیبایی خود را نمایان کنند.

مدل قلوه ای دارای شکل نامنظمی است که توانسته زیبایی بسیار خاصی را در افراد به وجود بیاورد.

مدل لب فانتزی

در این حالت حجم لب ها بسیار زیاد می شود و نمی‌توانند حالت طبیعی و عادی خود را حفظ کنند و به صورت فانتزی شکل می‌گیرند. اکثرا کسانی که این حالت را برای لب های خود انتخاب می‌کنند بقیه اعضای صورتشان مانند گونه و فک خود را نیز به حالت فانتزی در می‌آورند.

مدل لب گرد

مدل گرد برای از بین بردن چین و چروک ها و صاف کردن لب ها است. بهترین مدل تزریق برای هر فرد مدل گرد می باشد. در این مدل شکل لب گرد می شود و لب بالایی از لب پایینی حجیم تر می‌شود.

مدل لب سوتی

افرای کمی این مدل را به سایر مدل های تزریق ژل لب ترجیح می‌دهند. برای تزریق ژل لب به مدل سوتی متخصص باید با تزریق فیلتر لب فضای خالی بین لب ها ایجاد کند تا لب ها شکل سوت به خود بگیرند.

تزریق ژل درحاشیه لب ها

برخی افراد علاقه دارند اطراف لب هایشان حجیم تر به نظر برسد برای همین در حاشیه لب های خود ژل تزریق می کنند تا دور لبشان زیبا تر به نظر برسد.در حالتی که لب های شما در به طور طبیعی زیبا هستند با برجسته کردن اطراف آنها می‌توانید زیباییشان را چند برابر کنید.

با تزریق این مدل ژل لب برای میکاپ خود نیاز به تکنیک های برجسته کردن اطراف لب خود ندارید.

تزریق ژل به گوشه دهان

فرم رسیدن لب ها به گوشه دهان باهم قرینه نیستند و به شکل های مختلف دیده می‌شوند. برای قرینه شدن و زیبایی بیشتر لب ها پزشک به گوشه دهان ژل تزریق می‌کند.

وقتی به گوشه دهان ژل تزریق می کنید خطای دید باعث می شود دهان شما کوچک تر دیده شود. این تکنیک برای افرادی که صورت چاقی دارند مناسب نیست زیرا باعث غیر طبیعی شدن صورتشان می‌شود.

تزریق ژل لب برای چه افرادی خطرناک است؟

اگرچه ژل لب هیالورونیک اسید ایمن و بی خطر در نظر گرفته می‌شود، چند دلیل برای به تعویق انداختن تزریق وجود دارد. از جمله:

  • بارداری
  • دوران شیردهی
  • عفونت سینوسی فعال
  • هرگونه عفونت در ناحیه صورت ممکن است به محل تزریق گسترش یابد

پرسش و پاسخ درباره انواع مدل تزریق ژل لب:

چطوری متوجه شویم که کدام نوع از انواع تزریق ژل لب برای چهره‌مان مناسبتر است؟

اگز که تا به حال تجربه تزریق ژل لب انجام نداشته‌اید، بهتر است ابتدا با یک مدل تزریقژل لب طبیعی شروع کنید. همچنین اگر تمایل دارید که در کنار فرم طبیعی، چهره شما تغییر کند، توصیه می‌کنیم سراغ ژل لب روسی بروید که به اکثر مراجعین می آید.

چه کسانی بهترین کاندید برای تزریق ژل لب مدل روسی می‌باشند؟

بهترین کاندید مدل روسی کسانی می‌باشند که پیش از این هیچ گونه تزریق ژل لب انجام نداده اند.

ملندگاری ژل ها چقدر است؟

معمولا بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند.

3.7/5 - (3 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *