چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست

چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست؟

یکی از اصلی‌ترین پرسش متقاضیان و افراد خواهان تزریق بوتاکس، این است که چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست؟ و نحوه صحیح شستن صورت بعد از بوتاکس چجوری است. رعایت تعدادی نکات کلی، در افزایش میزان اثربخشی این عمل بسیار حائز اهمیت است.
در حقیقت منع جدی‌ای برای بعد از بوتاکس تا چند ساعت اب نزنیم؟ وجود ندارد؛ فقط لازم است با رعایت نکاتی آسان که در ادامه به آن می‌پردازیم، اثرات و ماندگاری بوتاکس را افزایش دهید. نحوه شستن صورت بعد از درمان میگرن با بوتاکس هم مهم است.

طبق توصیه دکتر شکیبا غلامزاده:

به طور کلی توصیه می‌کنم تا 24 ساعت یا به عبارت دیگر، تا 1 روز بعد بوتاکس، از شستن صورت خود خودداری کنید و آب به صورت خود نزنید. بعد از آن نیز تا 3 روز با آب خیلی گرم صورت خود را نشویید و ماساژ ندهید.

چند ساعت بعد از بوتاکس میشود صورت را شست؟

چند ساعت بعد از بوتاکس میشود صورت را شست
شستن صورت بعد از بوتاکس

اگر که برایتان اهمیت دارد که صورتتان ورم نکند، لازم است که صورت خود را آرام کنید و پوست خود را در آرامش کامل قرار دهید. در صورتی که می خواهید بعد از بوتاکس صورت خود را بشویید دقت کنید که نکات زیر را کامل در نظر داشته باشید:

 • صورت خود را کاملا آرام و بدون وارد کردن هرگونه فشاری بشویید تا جایگاه مواد بوتاکس در صورت تغییر نکند.
 • برای شستن صورت بعد از بوتاکس تنها از آب سرد یا ولرم استفاده نمایید تا نتیجه بوتاکس در صورت شما تغییر نکند.
 • پس از شستن صورت بعد از بوتاکس به پوست خود استراحت دهید.

انجام دادن چنین کارهایی منجر می شود که نتیجه بهتری از تزریق بوتاکس خود بگیرید. و بعد از روز اول می توانید به مراقبت های روزانه ای که برای پوست خود انجام می داده اید بازگردید.

دوش گرفتن یا حمام بعد از بوتاکس

بدون نیاز به تغییر برنامه‌های روزمره خود، چند نکته ساده در خصوص نحوه حمام بعد از بوتاکس وجود دارد که لازم است آن‌ها را بخاطر بسپارید:

 • ۲۴ ساعت نخست پس از تزریق بوتاکس مهمترین و طلایی‌ترین زمان برای مراقبت از نواحی تحت درمان می باشد، زیرا در این برهه حساس، بوتاکس می‌تواند تغییر مکان داده و به نواحی دیگر صورت انتقال پیدا کند. در نتیجه تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید صورت را شست و یا دوش آب گرم گرفت. خوشبختانه این برهه زمانی بسیار کوتاه بوده و تنها یک روز طول خواهد کشید. شما به راحتی می‌توانید ۲۴ ساعت بعد از درمان، نخستین حمام بعد از بوتاکس خود را تجربه کنید.
 • در واقع اعمال محدودیت در استحمام بعد از بوتاکس برای جلوگیری از جابه‌جایی داروی بوتاکس، ایجاد درد و ناراحتی، جلوگیری از تورم و کبودی صورت و رسیدن به نتیجه ‌ایده‌آل و ماندگار می‌باشد. پس بهتر است حداقل یک روز منتظر بمانید تا بتوانید مجددا صورت را ماساژ داده و یا به سراغ دوش گرفتن بعد از بوتاکس بروید.

اگر بلافاصله بعد از بوتاکس دوش بگیرم چه اتفاقی می‌افتد؟

دوش گرفتن بعد از بوتاکس به شرطی که ۲۴ ساعت گذشته باشد خوب است! اما دمای زیاد آب و ماساژ صورت می‌توانند بر نتایج بوتاکس تأثیر منفی بگذارند.  بعد از پایان تزریق، بحث دوش گرفتن با آب گرم کاملاً ممنوع است. گرمای ناشی از دوش آب، جریان خون را در صورت شما زیاد می‌کند و منجر به تغییر محل بوتاکس می‌گردد. در نتیجه ممکن است نتایج غیرطبیعی را روی صورت شما ایجاد کند. موارد حائز اهمیت دیگری که بعد از تزریق بوتاکس باید از انجام آن‌ها اجتناب کرد عبارتند از:

 1. غوطه ور شدن در وان آبگرم
 2. شستن صورت با آب گرم
 3. نشستن در سونای بخار یا خشک

نحوه مراقبت بعد از بوتاکس شستن صورت

مراقبت های بعد از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس:

 • در روز‌های نخست بعد از تزریق، لازم است که از فعالیت‌هایی که منجر می شوند پوست شما ملتهب یا تحریک شود، مانند: استرس و اضطراب، استفاده از دارو‌های ضد التهابی مانند Tylenol یا Advil Rub خودداری نمایید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس بهتر است فعالیت سنگین ورزشی نداشته باشید.
 • اصلاح صورت بعد از بوتاکس تا ۲۴ ساعت نباید انجام شود.
 • به مدت ۲ الی ۳ روز از آرایش کردن خودداری نمایید؛ زیرا همان طور که گفته شد فشار آوردن به محل تزریق منجر به جا به جایی بوتاکس شما خواهد شد.
 •  ۲ الی ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس نخوابید. خوابیدن روی صورت منجر می‌شود تا به بوتاکس تزریق شده در ناحیه صورت شما فشار وارد شود و در نهایت باعث جا‌به‌جایی آن گردد. برای رفع خستگی خود می‌توانید روی صندلی راحتی نشسته و پا‌های خود را بالا نگه دارید، اما بالا تنه شما باید با صورت در یک راستا باشد.
 • قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون: وارفارین، پلاویکس، آسپیرین و مسکن‌هایی که حاوی آسپیرین هستند مثل: ناپروکسن و بروفن خودداری نمایید؛ زیرا مصرف چنین داروهایی باعث کبودی پوست بعد از تزریق بوتاکس می‌شوند.
 • برای رفع سردرد احتمالی پس از بوتاکس می‌توانید از قرص استامینوفن استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب اکیدا خودداری نمایید. اما اگر مجبور به خروج از منزل شدید استفاده از ضدآفتاب مناسب با spf بالا و یا کلاه الزامی می‌باشد. زیرا نور خورشید قادر است به پوست شما پس از تزریق بوتاکس، آسیب وارد ‌کند.
 • قبل و بعد از عمل تزریق بوتاکس از مصرف مشروبات الکلی اکیدا خودداری نمایید؛ زیرا موجب بروز التهاب و تشدید کبودی و ورم می‌شود.
 • استعمال سیگار و دخانیات، عوارض بوتاکس را تشدید کرده به سلول‌های پوستی شما آسیب می‌رساند و همچنین باعث پیری زودرس می‌گردد.

پرسش و پاسخ درباره چند روز بعد از بوتاکس میتوان صورت را شست:

بهترین زمان برای دوش گرفتن بعد از بوتاکس چه زمانی است؟

با توجه به اینکه ماده بوتاکس در 24 ساعت اول بعد از تزریق در زیر پوست ممکن است جابجا شود، بهتر است که زیباجویان به مدت 1 روز از دوش گرفتن و استحمام کردن اجتناب کنند.

بعد از بوتاکس تا چند ساعت اب نزنیم؟

بهتر است تا 24 ساعت نخست اصلا به صورت خود آب نزنید.

4.3/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *