تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی (فیلر مو یا مزوتراپی؟)

امروزه عوامل زیادی مانند تغذیه، سبک زندگی، بیماری‌ها، استرس، آلودگی آب‌وهوا و… تاثیر مستقیمی روی ریزش موها گذاشته است و متاسفانه اکثر افراد چه زن و چه مرد، چه پیر و چه جوان را درگیر خود کرده است. از طرفی رشد مجدد موها بعد از ریزش کار تقریبا دشواری است. با این حال، روش‌های متعددی وجود دارد که امتحان خود را پس داده‌اند و نتیجه مطلوبی برای فرد داشته‌اند.

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

فیلر مو و مزوتراپی مو از جمله روش‌های جدید و موثر در درمان ریزش مو هستند.
شاید برای شما این سوال ایجاد شده باشد که تفاوت مزوتراپی و فیلر مو در چیست؟ در این مقاله قرار است به بررسی تفاوت هیر فیلر و مزوتراپی بپردازیم.

مقایسه فیلر مو یا مزوتراپی

همان طور که می دانید، مزوتراپی مو و فیلر به ‌عنوان راهکارهای نوین درمان ریزش مو شناخته می‌شوند و کمک می‌کنند تا رشد مجدد موها صورت بگیرد. این راهکارها باعث می‌شود ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیاری به واسطه آنزیم‌ها به فولیکول مو برسد تا عملکرد رشد مو رو به‌ افزایش برود و نتیجه لذت‌ بخشی را به دنبال داشته باشد.

این راهکار برای افرادی که دارای ریشه‌های موی ضعیف و شکننده‌ای هستند، به‌ عنوان راهکارهای مفیدی شناخته می‌شوند. در نتیجه این دو روش شباهت هایی دارند که میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

شباهت های مزوتراپی و فیلر مو

 • مزوتراپی و هیر فیلر هردو دارای ویتامین های لازم برای تقویت رشد موها هستند.
 • هردو محصول های آماده ای می باشند که توسط سرنگ های مخصوص در مدت زمان 20 یا 30 دقیقه به پوست سر تزریق می شوند.
 • معمولا دوره درمان آن ها چند جلسه ای با فاصله زمانی مشخص که پزشک متخصص برای شما تعیین می کند، انجام می شوند.
 • هم روش مزوتراپی و هم روش فیلردرمانی ویتامین ها و مواد معدنی که جهت تقویت مو و رشد مو نیاز است را تامین می کنند.
 • مزوتراپی و تزریق فیلر تاثیری در موهای از دست رفته نمی‌گذارد و فقط راه درمانی برای جلوگیری از ریزش موها و تقویت ریشه‌ی مو محسوب می‌شود و با افزایش سرعت در رشد مو، سبب جلوگیری از کم‌پشتی و طاسی در افراد می‌گردد.

درباره شباهت های مزوتراپی مو و هیلر فیلر صحبت کردیم، اما قبل از این که بخوایم در رابطه با تفاوت فیلر مو با مزوتراپی مو صحبت کنیم، بهتر است که اول یه مرور  از این که فیلر مو و مزوتراپی مو داشته باشیم.

فیلر مو (هیر فیلر) چیست؟

برای پر پشت کردن موها در بخش‌های کم‌ پشت و طاس سر استفاده از فیلر مو تاثیر گذار است.
بر اساس تزریق‌هایی که توسط فیلر مو به پوست سر انجام می‌گیرد، مواد مغذی بسیاری به پوست سر خواهد رسید که این مواد تاثیر بسیاری بر روی رشد مجدد موها خواهند داشت.

این مواد مغذی شامل ویتامین‌ها، هیالورونیک اسید ، آنزیم‌ها و مواد معدنی می‌باشد که هدف اصلی از انجام آن این است که این مواد به فولیکول و ریشه مو برسند تا بتوانند عملکرد درمانی را انجام بدهند. فیلر مو با ترکیبات خاصی که دارد کانال فولیکول های مو را پر می کند و آن ها را از خطرات و بیماری هایی که موجب ریزش مو می شوند حفظ می نماید. این محصول با برند DR.CYJ در کشور کره جنوبی تهیه و تولید می شود.

 هنگامی‌که تزریق فیلر مو انجام می‌گیرد، به ‌غیر از این ‌که باعث می‌شود فولیکول مو مجدداً رشد داشته باشد، در پوست سر گردش خون نیز بیشتر می‌گردد.

در نتیجه این ‌موضوع باعث می‌شود تا با افزایش رشد موها مواجه شوید. در کل اگر بخواهیم در رابطه با تزریق مواد مختلف از طریق فیلر مو بگوییم باید ذکر کنیم فولیکول‌های مو به واسطه تزریق این مواد هیدراته خواهند شد و سبب تحریک فیبروپلاست‌ها می‌گردند.

فیلر مو برای موی افرادی مناسب است که دچار موارد زیر هستند و می خواهند درمان کنند:

 • تقویت رشد موها
 • جنس موهایی که بسیار ضعیف و نازک هستند
 • جهت افزایش اثرگذاری عمل کاشت مو
 • مناسب برای افرادی که کاشت مو انجام داده اند
 • افرادی که می خواهند موهای پرپشتی را داشته باشند.
 • درمان ریزش مو
 • عوارض فیلر مو کاملا ناچیز است.

مهم‌ترین چیزی که باعث می‌شود تفاوت فیلر مو با مزوتراپی را دریافت ، موارد استفاده از آن‌ها و شرایط افراد می‌باشد که در ادامه این مبحث به آن خواهیم پرداخت.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی نیز یک تکنیک منحصر به ‌فرد برای تزریق مستقیم داروها به بدن است. مزوتراپی فقط برای پوست سر انجام نمی‌گیرد.
داروهای بسیاری در پس استفاده از مزوتراپی دیده می‌شود که شامل مواردی همچون عصاره‌های گیاهی طبیعی، ماینوکسیدیل ، ویتامین‌ها، فیناستراید و دیگر موارد می‌باشد که از طریق این راهکار به پوست سر تزریق خواهند شد.

نقش اصلی این داروها برای ریزش مو خیلی زیاد می‌باشد و موجب می‌شود تقویت رشد موها انجام بگیرد. در کل از بهترین راهکارهایی که برای درمان ریزش مو در چندین سال گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت، روش مزوتراپی بود.

این موضوع‌ها کوکتل از ترکیب تعدادی ویتامین متفاوت می‌باشند که هر کدام از آن‌ها خواص منحصر به ‌فردی برای فولیکول‌های مو دارند و بر این اساس با توجه به تعیین تعداد جلسات متغیر می‌توانند، نتیجه‌گیری بهتری را برای رشد موها پیدا کنند.

تفاوت هیر فیلر یا مزوتراپی

تفاوت مزوتراپی و فیلر مو

تا این جا درباره هر کدام توضیح مختصری دادیم، اما فیلر مو چه تفاوتی با مزوتراپی مو دارد؟ در فیلر موی سر، علاوه بر ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مو، ماده دیگری به نام اسید هیالورونیک نیز به مو تزریق می شود که این ماده به ماندگاری و تاثیر درمانی روش فیلردرمانی کمک می کند و به همین دلیل است که می توان گفت، فیلر موی سر ماندگارتر و تاثیرگذارتر از روش مزوتراپی مو است.

از مهمترین و بارزترین تفاوت های مربوط به مزوتراپی و فیلر مو می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • یکی از مهمترین تفاوت میان این روش را اختلاف قیمت آنها شکل داده است.
 • نتایجی که از فیلر حاصل می شود نسبت به روش مزوتراپی مو مشهود تر است.
 • یکی از دیگر مهمترین تفاوت های مربوط به مزوتراپی و فیلر مو را باید ها و نباید های پیش از عمل و مراقبت های بعد از آن شکل داد است.
 • دوره ی درمان هر یک از این روش ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

تاثیر هیالورونیک اسید در مقایسه مزوتراپی و فیلر مو

اضافه کردن ماده هیالورونیک اسید به ویتامین ها و اسیدآمینه های لازم برای رشد مو باعث افزایش ماندگاری و تاثیرگذاری فیلر مو نسبت به مزوتراپی شده است؛ هر چند ممکن است هنگام درمان وضعیت موها با مزوتراپی، بسته به تشخیص پزشک، از داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل نیز استفاده شود و به همراه ویتامین های لازم در زیر پوست تزریق شود و نتیجه را بهتر نماید.

وقتی که تزریق فیلر یا ژل تقویت مو توسط پزشک متخصص انجام می شود، تا دو هفته پس از تزریق، ژل موجود در فیلر، وظیفه رطوب رسانی به فولیکول های مو را انجام می دهد.به همین دلیل است که با تزریق فیلر به سرعت ریزش موی شما قطع می شود و سلامتی موی شما بهبود می یابد. و آن هم به دلیل اثر رطوبت رسانی فیلر و هیالورونیک اسید موجود در آن است که موجب بهبود وضعیت مو و کاهش ریزش موها می شود. تفاوت قیمت مزوتراپی و فیلر مو به دلیل وجود هیالورونیک اسید در فیلر مو است.

فیلر مو یا مزوتراپی؟ کدام بهتر است؟

فیلر مو یا مزوتراپی
هیر فیلر یا مزوتراپی

همان طور که اشاره کردیم نتایج فیلر مو سریع تر از مزوتراپی قابل مشاهده است و اختلاف قیمت هم بین این دو روش وجود دارد، اما برای انتخاب روش بین این دو علاوه بر این که چه چیزی را می خواهید درمان کنید و از کدام مزیت و کاربرد این دو روش می خواهید استفاده کنید، باید پزشک شما تشخیص دهد که کدام روش میزان پاسخ گویی بهتری برای شما دارد.

سوالات درباره تفاوت فیلر مو با مزوتراپی:

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در ماندگاری نتیجه چیست؟

در روش فیلر از ماده‌ای با نام اسید هیالورونیک استفاده می‌شود که این ماده فواید زیادی برای پوست و مو دارد. اسید هیالورونیک آب زیادی در خود نگه می‌دارد و همین موضوع باعث آب‌رسانی بیشتر به ریشه مو و حفظ رطوبت موردنیاز آن می‌شود. ماندگاری فیلر مو تقریبا ۱ سال برآورد می‌شود. در صورتی که ماندگاری مزوتراپی از این میزان کمتر است.

نتیجه فیلر مو پس از چه مدت قابل‌مشاهده است؟

پاسخ بدن هر مراجعه‌کننده به درمان با دیگری متفاوت است. به‌طور کلی در اولین جلسات روند ریزش مو مهار شده و گردش خون در پوست سر زیاد می‌شود. این موارد رشد سریع‌تر موها و ضخیم‌تر شدن آن‌ها را به همراه دارد. نتیجه نهایی را بعد از اتمام جلسات می‌توان مشاهده کرد.

تفاوت فیلر مو و مزوتراپی در تعداد جلسات موردنیاز چیست؟

میزان ریزش مو و علت این مشکل در هر فرد با دیگری متفاوت است. بنابراین تعداد جلسات موردنیاز هم تا حد زیادی به این موضوع وابسته است. با این حال، هرکدام از این روش‌ها تقریبا به ۴ جلسه درمانی با فاصله چند هفته طبق نظر پزشک، نیاز دارند.

چطوری تصمیم بگیریم از مزوتراپی استفاده کنیم یا فیلر؟

قبل از انجام پزشک معاینه و بررسی میکند، حتما مشاوره به شما میدهد که کدام روش براتان مناسب هست،آن موقع میتونید تصمیم بگیرید.

آیا فیلر مو و مزوتراپی دردناک است؟

درمان ریزش مو به این روش‌ها دردناک‌تر از سایر روش‌های تزریقی نیست. البته بعضی از بیماران پوست سر حساسی دارند که در این صورت پزشک قبل از تزریق، ناحیه موردنظر را بی‌حس می‌کند.

5/5 - (6 امتیاز)
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *