بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل درمانی برای تعریق شدید

فهرست محتوا نمایش

در ابتدا قصد داریم برای شما نکات کاملی درباره بوتاکس زیر بغل بگوییم تا آگاهی کامل از نحوه انجام ، ماندگاری بوتاکس ، فواید بوتاکس زیر بغل، هزینه و .. پیدا کنید ، تا اگر قصد انجام بوتاکس زیر بغل را دارید با آگاهی کامل به سوی آن بروید.

فیلم بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل چیست؟

بوتاکس زیر بغل چیست
بوتاکس زیر بغل چیست؟

وقتی دمای هوا افزایش می‌یابد، اکثر افراد بیشتر از قبل عرق می‌کنند، زیرا این روش بدن ، برای رهایی از گرما و خنک شدن است. بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2016 توسط مؤسسه ملی بهداشت آمریکا منتشر شد، گاهی اوقات، تعریق می‌تواند بیش از حد شود، وضعیتی که می‌تواند از «نم خفیف تا چکه‌کردن شدید» متغیر باشد و می‌تواند منجر به اختلال قابل‌توجه در کیفیت زندگی شود. به گفته متخصصین پوست، افرادی که تعریق بیش از حد را تجربه می کنند، به احتمال زیاد “از وضعیتی به نام هیپرهیدروزیس رنج می برند. در این بیماران، اعصابی که به غدد عرق سیگنال می دهند بیش فعال هستند و باعث تعریق بیش از حد می شوند.” هیپرهیدروزیس به عنوان یک بیماری پوستی ناشی از فعالیت بیش از حد اعصاب سمپاتیک طبقه بندی می شود.

مطالعه فوق تخمین می زند که بیش از 15 میلیون نفر در ایالات متحده تعریق بیش از حد را تجربه می کنند و خاطرنشان می کند که احتمالاً افراد بیشتری نیز در جهان وجود دارند که از این عارضه رنج می برند اما آن را گزارش نمی کنند. یافته‌های کنونی نشان می‌دهد که افراد مبتلا به تعریق بیش از حد ممکن است ندانند که این وضعیت واقعاً یک نگرانی پزشکی است و نه گزینه‌های درمانی در دسترس است. یکی از این درمان ها تزریق بوتاکس است که باعث تسکین موقت تعریق بیش از حد می شود. متخصصین توضیح می‌دهند: «با تزریق مستقیم بوتاکس به نواحی که باعث تعریق می‌شوند، مانند زیر بغل یا کف دست‌ها، این اعصاب بیش فعال به اعصاب غدد عرق شما سیگنال می‌دهند که کمتر فعالیت کنند و از این رو آزاد شدن عرق را مسدود می‌کنند.البته این امر فقط در نواحی تزریق شده صورت میگیرد.”

در ادامه،به نقل قول از چند تن از متخصصین پوست ما نحوه استفاده از بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد و هر آنچه را که باید در مورد روش درمان بدانید را توضیح می دهیم.

درباره سایر نقاط تزریق بوتاکس نیز بخوانید.

بوتاکس زیر بغل برای جلوگیری از تعریق چیست؟

متخصصین توضیح می دهند: «بیمارانی که از تعریق زیاد رنج می برند از وضعیتی به نام هیپرهیدروزیس رنج می برند. از آنجایی که بوتاکس یک نوروتوکسین است،«مکانیسم اثر آن» این است که «اعصابی را که مسئول فعال کردن غدد عرق هستند مسدود می‌کند». بوتاکس حاوی پروتئینی به نام onabotulinumtoxinA است که به طور موثری از دفع عرق توسط غدد عرق جلوگیری می کند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای دریافت بوتاکس زیر بغل هستند؟

به گفته متخصصین حوزه سلامت و زیبایی، افرادی که برای این روش مناسب‌تر هستند، «افراد سالمی هستند که از داروهای ضد تعریق بدون موفقیت استفاده کرده‌اند و به دنبال راه بهتری برای تسکین طولانی‌مدت از تعریق هستند».موارد منع این روش شامل «افراد باردار و شیرده، افراد مبتلا به آلرژی به نوروتوکسین ها، شرایط هموراژیک، بیماری های خودایمنی و اختلالات عصبی عضلانی» است، اما محدود به آن ها نیست.

فواید بوتاکس زیر بغل چیست؟

فواید بوتاکس زیر بغل

مطالعات نشان می دهد که بوتاکس برای کاهش تعریق بیش از حد بسیار موثر است و به همین دلیل، این درمان معمولا حداقل تا حدی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.اما در بعضی مواقع ممکن است مجبور شوید تحت درمان های قدیمی (مانند استفاده از داروهای ضد تعریق با تجویز پزشک) قرار بگیرید تا بیمه درمان شما را یک گزینه پزشکی ضروری تشخیص دهد.

هنگامی که بوتاکس به زیر بغل بیمار تزریق می شود، می تواند تا پنج ماه تعریق را تسکین و کاهش دهد. متخصصین میگویند: «بوتاکس همچنین به درمان عرق کردن کف دست، کف پا و پیشانی کمک زیادی می‌کند. مطالعات نشان می دهد که بوتاکس می تواند به طور موثر برای درمان تعریق بیش از حد کف دست و همچنین تعریق بیش از حد پیشانی استفاده شود. در حال حاضر، بوتاکس بیشتر برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل استفاده می شود.به طور کلی فواید بوتاکس شامل موارد زیر میشود :

۱-تاثیر گذار زیاد و موثر
۲-نسبتا طولانی مدت بودن مدت آن
۳-نسبتا بدون درد بودن بوتاکس زیر بغل
۴-تهاجم کمتر نسبت به عمل های جراحی 

نحوه انجام بوتاکس زیر بغل چگونه است؟

نحوه انجام بوتاکس زیر بغل مانند تمامی بوتاکس های دیگر است و تفاوت بسیار زیادی وجود ندارد.اما نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشت که در ادامه برای شما خواهیم گفت.
برای به حداقل رساندن کبودی، بهتر است یک هفته قبل از تزریق از خوردن آسپرین، موترین، آلو، روغن ماهی یا هر رقیق کننده خون دیگری خودداری کنید.
|گر تزریق در زیر بغل باشد، از لیزر موهای زائد یا اصلاح به مدت دو روز قبل از ویزیت خودداری کنید. متخصصین پوست خاطرنشان می کنند که این روش در مناطقی که تراشیده شده اند بهترین کارای را دارد، بنابراین توصیه می شود قبل از بوتاکس زیر بغل خود را حداقل ۴۸ ساعت قبل اصلاح کنید.
در نهایت، از آنجایی که این تزریق‌ها می‌توانند دردناک باشند (مخصوصاً اگر نواحی حساس زیر بغل را درمان می‌کنید)، به بیماران توصیه می‌شود یک ساعت قبل از تزریق، از کرم بی‌حس‌کننده موضعی حاوی لیدوکائین استفاده کنند.البته این کار معمولا در مطب توسط فرد متخصص انجام می‌شود.این نکته برای زمانی است که شما مطمئن هستید که در مطب بی حسی صورت نمیگیرد.

چه احساسی حین انجام بوتاکس زیربغل خواهید داشت؟

در طول درمان، از یک سوزن ظریف برای تزریق بوتاکس به ناحیه درمان استفاده می شود. پزشک یا پرستار شما از چندین تزریق کوچک استفاده می کند که به صورت شبکه ای انجام می شود. به منظور تعیین الگو، ابتدا پزشک یا پرستار شما باید محل دقیق غدد عرق بیش فعال را تعیین کند.

متخصصین توضیح می دهند: “ما با تمیز کردن مناسب زیر بغل شروع می کنیم و سپس محلول ید (یک ضد عفونی کننده موضعی) استفاده می کنیم. پس از خشک شدن محلول، پودر نشاسته را به محل مورد نظر پودر می کنیم و از بیمار می خواهیم بازوهای خود را محکم به بدن خود بگیرد تا عرق کند. حتی گاهی اوقات از بیمار می‌خواهیم که بالا و پایین بپرد و فعالیت داشته باشد، هر چیزی که تعریق کند! همچنین متخصص زیبایی توضیح می دهند که تاریک ترین نقاط هدف دقیق غدد عرق بیش از حد فعال را نشان می دهد. هنگامی که لکه های هدف به درستی پاک شدند، پزشک یا پرستار شما تزریق را آغاز می کند.
همچنین چند تزریق کوچک وجود دارد که در طول عمل احساس سوزش کوچکی دارند.پس از انجام عمل، نباید درد طولانی مدتی وجود داشته باشد، اگرچه ممکن است مقداری قرمزی یا کبودی در محل تزریق وجود داشته باشد.

هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

قیمت بوتاکس زیر بغل بین 1.5 الی 2.5 میلیون تومان متغییر است. قیمت ها بسته به نوع بوتاکس و منطقه ای که تحت درمان قرار می گیرد تفاوت دارد.
این نکته قابل تامل است که شرکت های بیمه اغلب تزریق بوتاکس برای زیر بغل را تحت پوشش قرار می دهند.

عوارض جانبی بوتاکس زیر بغل

این درمان عوارض جانبی بسیار کمی دارد.به گفته متخصصین حوزه سلامت ، موارد رایج، “درد یا کبودی موضعی در محل تزریق است. سردرد، علائم شبیه آنفولانزا، یا ضعف عضلانی در بدن از نادرترین علائم هستند که فرد می‌تواند تجربه کند.همچنین بطور کلی معایب آن را میتوان به شرح زیر بیان داشت‌:

۱-گران بودن نسبی
۲-دائمی نبودن بوتاکس زیر بغل
۳-عوارض جانبی بالقوه اما کم
۴-برای تمام نواحی بدن مناسب نیست

مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل برای درمان تعریق بیش از حد اسمی است. متخصصین می‌گویند: «بعد از تزریق، کمترین زمان برای استراحت و ریکاوری وجود دارد و ناحیه به سرعت بهبود می یابد. می توانید بلافاصله پس از درمان فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. متخصصین پوست و زیبایی می افزاید که “برای 12 ساعت پس از عمل، بیماران باید از استفاده از هر چیزی به زیر بغل خود (از جمله دئودورانت یا ضد تعریق) خودداری کنند. بیماران همچنین باید تا 48 ساعت از ورزش شدید و گرمای شدید، از جمله جکوزی، اتاق بخار و سونا اجتناب کنند.

نتایج بوتاکس زیربغل چه زمانی قابل مشاهده است؟

در مورد زمان انتظار نتایج، اکثر متخصصین می گویند که شما می توانید تنها در چند روز پس از درمان تفاوت را احساس کنید.نتایج در چند روز شروع به تأثیرگذاری می‌کنند، اما اثرات کامل آن تا دو هفته طول می‌کشد. اثرات مثبت این روش می‌تواند تا پنج ماه طول بکشد.

آیا بوتاکس زیر بغل برای من بیخطر است؟

در ابتدا مهم است که بررسی کنید چرا تعریق بیش از حد دارید زیرا ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد ، بنابراین توصیه می کنیم در اولین بروز این علامت به پزشک مراجعه کنید تا بتواند علت تعریق بیش از حد شما را مشخص کند.همچنین در صورت وجود عفونت در محل تزریق، ما بوتاکس را برای درمان هایپرهیدروز تزریق نمی کنیم.

قبل از درمان بوتاکس زیر بغل چه کار باید انجام دهم؟

برای انجام بوتاکس در درمان زیر بغل، لطفاً با زیربغل تراشیده شده (هم مردان و هم زنانه) و پوشیدن یک تاپ گشاد تیره رنگ مراجعه کنید. برای درمان باید ناحیه مورد نظر را در معرض دید قرار دهید، بنابراین جلیقه یا تاپ بدون آستین توصیه می شود. دئودورانت را می توان در زمان انجام آن استفاده کرد و قبل از تزریق بوتاکس توسط پزشک شما شسته می شود.

بعد از درمان بوتاکس زیر بغل چه باید کرد؟

از پوشاندن تاپ تنگ بر روی ناحیه خودداری کنید و بلافاصله پس از درمان از تی شرت یا تاپ سفید خودداری کنید زیرا ممکن است آثاری از درمان وجود داشته باشد که می تواند لباس ها را لکه دار کند. از مصرف الکل یا آسپرین یا نوروفن در 24 ساعت قبل یا بعد از درمان خودداری کنید. شما باید تا 12 ساعت از استفاده از دئودورانت در روز درمان یا بعد از آن خودداری کنید. تا 12 ساعت پس از درمان باید از حمام یا دوش آب گرم خودداری کنید.

بعد از بوتاکس زیر بغل میشه لیزر کرد؟

آیا بعد از بوتاکس زیر بغل میشه لیزر کرد؟ خیر بهتر است تا 48 ساعت پس از تزریق، از اپلاسیون و لیزر موهای زائد خودداری کنید.

سخن پایانی درباره انجام بوتاکس زیر بغل

تعریق بیش از حد می تواند برای برخی افراد بیش از حد شرم آور باشد ، می تواند مزاحم باشد و کیفیت زندگی روزمره را مختل کند. بوتاکس برای تعریق یک روش کم تهاجمی با عوارض جانبی کم و مراقبت های کم پس از آن، می تواند مانند یک موهبت الهی باشد، به خصوص به این دلیل که تسکین آن بسیار چشمگیر است. علاوه بر این، افراد ممکن است نخواهند از درمان‌های جایگزین مانند ضد تعریق‌های مبتنی بر آلومینیوم که توسط پزشک تجویز می‌شود، استفاده کنند. اگر شما هم دچار این مشکل هستید و از آن رنج میبرید، بوتاکس ممکن است گزینه مناسبی برای گفتگو با متخصص پوست یا پزشک متخصص طب پزشکی باشد.

پرسش و پاسخ درباره بوتاکس زیر بغل:

بوتاکس چگونه تعریق بیش از حد را متوقف می کند؟

تزریق بوتاکس سیگنال های تعریق غدد عرق را مسدود می کند و این امر تعریق بیش از حد را متوقف می کند.

چگونه می توانم تعریق بیش از حد را متوقف کنم؟

تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس) را می توان با تزریق بوتاکس در زیر بغل که مانند دست ها و پاها بیشتر از سایر اعضای بدن عرق می کند، متوقف کرد.

آیا بوتاکس برای هایپرهیدروزیس فورا تعریق زیر بغل را متوقف می کند؟

شما باید طی حدود 7 روز متوجه بهبودی شوید (نتایج ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد).

ماندگاری نتایج بوتاکس من برای هیپرهیدروزیس چقدر طول خواهد کشید؟

اثرات معمولا حدود 5-6 ماه باقی می ماند. هنگامی که متوجه از بین رفتن نتیجه می شوید، معمولاً می توانید از دریکور یا محصول مشابه دیگری برای افزایش نتیجه استفاده کنید.

عوارض جانبی بوتاکس برای درمان هایپرهیدروزیس چیست؟

استفاده از تزریق بوتاکس برای درمان هایپرهیدروزیس یک روش ایمن و کاملاً ثابت با حداقل خطر است. عوارض جانبی رایج تزریق بوتاکس شامل کبودی و تورم در محل تزریق است، اما این عوارض موقتی هستند و باید ظرف 48 ساعت پس از عمل از بین بروند.

5/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *