عوارض بوتاکس زیر بغل چیست

عوارض بوتاکس زیر بغل چیست؟

همانطور که بوتاکس زیر بغل می‌تواند راه درمان برای تعریق بیش از حد باشد به همان اندازه نیز می‌تواند خطرناک باشد. عوارض بوتاکس زیر بغل همانند هر عمل پزشکی دیگر ممکن است بروز کند و فرد را دچار ناراحتی و نگرانی های کند. در ادامه قصد داریم تا عوارض بوتاکس زیر بغل را برای شما توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.
ایا بوتاکس زیر بغل ضرر دارد؟

عوارض بوتاکس زیر بغل

عوارض بوتاکس زیر بغل عبارت است از :

عوارض بوتاکس زیر بغل
عوارض بوتاکس زیر بغل
 • درد در محل تزریق
 • تورم یا کبودی روی بدن شما
 • سردرد و سایر علائم شبیه آنفولانزا
 • پوست خشک
 • حساسیت به بوتاکس

در صورت مشاهده موارد زیر، باید فوراً در عرض چند ساعت یا چند هفته پس از تزریق به پزشک مراجعه کنید:

 • ضعف غیر مشخص در ناحیه درگیر و نواحی غر از نواحی تزریق
 • مشکلات بینایی مانند دوبینی ـ کم بینی و هر مشکل مشابه آن
 • مشکلات تنفسی، ناتوانی در صحبت کردن، یا مشکلات تنفسی دیگر
 • از دست دادن کنترل مثانه

با این حال، ممکن است بوتاکس همه درمان برای تعریق بیش از حد شما نباشد. متخصصین توضیح می‌دهد که برخی از بیماران ممکن است پدیده‌ای به نام پدیده تعریق “بازگشت” را تجربه کنند، که به این معنی است که تعریق به مناطق مشکل‌دار جدید در بدن شما منتقل می‌شود. آن‌ها می افزایند: به عنوان مثال، بیمار ممکن است در قسمت پایین کمر یا سایر نقاط بدنش تعریق بیش از حد را تجربه کند. این عارضه نیز یکی از عوارض بوتاکس زیر بغل است که باید توجه ویژه به آن داشت.

با این حال، اغلب موارد پیشرفته هایپرهیدروزیس(تعریق بیش از حد) با تزریق بوتاکس در مناطقی که عرق بیش از حد مشکل ساز شده است، عملی کاربردی بوده و تاثیرگزار است. متخصصین زیبایی اضافه می کنند که بیماران اغلب از درمان های ایمن در محیط های بالینی مناسب لذت می برند. اگر جلسات تشخیصی با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی یا یک دئودورانت جدید تأیید شده توسط متخصص پوست نتایج واقعی را برای شما به ارمغان

آیا بوتاکس از تعریق بیش از حد جلوگیری می‌کند؟

عوارض بوتاکس زیر بغل

بوتاکس از سمی به نام بوتولینوم ساخته شده است که منجر به بوتولیسم (شکل شدید مسمومیت غذایی) می شود، بوتاکس به دلیل توانایی در ازبین بردن واقعی چین و چروک های صورت شناخته شده است. اما بوتاکس چگونه باعث از بین رفتن چین و چروک‌های صورت می شود؟ تزریق بوتاکس باعث جلوگیری از منتقل شدن، انتقال دهند های عصبی می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا عضلات منقبض نشوند و درنتیجه از چین و چروک در صورت جلوگیری می‌کند (( جایی که سم داخل آن به طور موقت از حرکت عضلات صورت در طول زمان جلوگیری می‌کند )). همچنین از بوتاکس  می‌توان برای هدف قرار دادن غدد عرق که بیش از حد ترشح دارند نیز استفاده نمود. زیرا بوتاکس به این صورت عمل می کند که با جلوگیری از ترشح انتقال دهنده ی عصبی،عمل تعریق را مختل می کند در نتیجه غدد عرق دیگر ترشحی ندارند.

متخصصین علم پوست و زیبایی توضیح می‌دهند: «بوتاکس با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی که با غدد عرق ارتباط برقرار می‌کنند، برای درمان هیپرهیدروزیس(تعریق بیش از حد) عمل می‌کند.» و همچنین براین اعتقادند که می‌تواند شدت تعریق مزمن را تا ۸۵ درصد کاهش دهد.

نحوه جلوگیری بوتاکس از تعریق بیش از حد

این موضوع که چرا بوتاکس ممکن است به بیماران مبتلا به تعریق زیاد و معمول کمک کند به این واقعیت مربوط می شود که‌: سموم بوتولینوم از آزاد شدن استیل کولین، که یک انتقال دهنده عصبی طبیعی که “نقش اساسی در آزاد شدن عرق اعصاب ایفا می کند” جلوگیری می کند.
بر خلاف ضد تعریق که معمولاً محدود به زیر بازوها یا در مناطقی از پوست بدن است که به راحتی قابل دسترس است، بوتاکس را می توان در نواحی مشکل دار روی پیشانی، خطوط مو یا پشت گردن تزریق کرد.

محققان درمان بوتاکس برای بیماران هیپرهیدروزیس در یکی از دانشگاه‌های بهداشت در آمریکا به این موضوع دست‌یافتند که بیماران می توانند در عرض پنج روز شاهد کاهش تعریق اضافی باشند. آنها خاطرنشان می کنند که درمان بوتاکس برای تعریق زمانی بهترین گزینه است که به یک ناحیه از بدن شما محدود شود، اگرچه برخی از نواحی (مانند دست ها) ممکن است در طول زمان در معرض خطر افزایش ضعف عضلانی باشند.

بوتاکس و ضعف عضلانی

 از آنجایی که بوتاکس ممکن است بر رشد عضلانی افراد که چندین بار در معرض تزریق بوتاکس قرار گرفته اند تاثیربگذارد، هرگز نباید اولین درمانی باشد که برای هیپرهیدروزیس(تعریق بیش از حد) در نظر گرفته می شود. ارزیابی‌های اولیه تعریق بیش از حد توسط پزشک بسیار مهم است، زیرا ممکن است شرایط زمینه‌ای دیگری وجود داشته باشد که بوتاکس را غیرضروری یا در موارد به طور کلی غیرقابل توصیه بداند. همچنین ممکن است در طولانی مدت باعث ضعف در عضلات شود و دیگر مثل قبل، عضلات توانایی فعالیت نداشته باشند که همین موضوع یکی از عوارض بوتاکس زیر بغل می باشد.

بوتاکس چه مدت در برابر تعریق جلوگیری می کند؟

عوارض بوتاکس زیر بغل

همانطور که احتمالاً حدس زده اید، بوتاکس برای همیشه دوام نمی آورد متخصصین زیبایی بر این باورند که اثربخشی اصلی در برابر تعریق غیرقابل کنترل فقط حدود 90 روز باقی می ماند. و از آنجایی که ماهیچه ها و اعصاب در این ناحیه بازسازی می شوند، احتمالاً طی چهار تا شش ماه به درمان دیگری نیاز خواهید داشت. اما با گذشت زمان، منطقه مورد نظر ممکن است به درمان کمتری نیاز داشته باشد.پس همین مورد یکی از عوارض بوتاکس زیر بغل می‌باشد.

به طور کلی ماندگاری بوتاکس زیر بغل باتوجه به متابولیسم بدن هر فرد می تواند بین 6 ماه تا 1 سال باشد.

در حالی که تعریق بیش از حد غیرقابل کنترل قطعاً می تواند اضطراب آور باشد، متخصصان سلامت تاکید می کنند که تعریق خود بخشی ضروری از سیستم تنظیمی بدن است. طبق تحقیقات، افراد می توانند بین 2 تا 4 میلیون غده عرق در سراسر بدن داشته باشند. بوتاکس قصد ندارد با تأثیر منفی بر غدد عرق شما یا در وهله اول به توانایی بدن شما برای تعریق پایان دهد، تعریق را برای همیشه متوقف کند. هدف از این تزریق، سرکوب غدد عرق بیش از حد فعال در طول زمان است.

آیا عوارض بوتاکس زیر بغل شامل درد یا عارضه‌ی جانبی دیگری می باشد؟

با توجه به ارائه دهندگان درمان، ممکن است هنگام دریافت منظم بوتاکس، درد و ناراحتی وجود داشته باشد. ما فهرست کاملی از خطرات احتمالی تزریق بوتاکس در زیر بغل و همچنین عوارض بوتاکس زیر بغل را که توسط متخصصین پوست و زیبایی منتشر شده است به اشتراک می گذاریم – همچنین در ادامه ما به شما راه های مقابله با عوارض بوتاکس زیر بغل را نیز می‌گویم .

نمی‌آورد، تزریق ممکن است به کاهش تعریق کمک کند و به مرور زمان کارهای روزمره شما را کمتر دلهره‌آور کند و کمتر تحت شعاع قرار دهد.

قیمت بوتاکس زیر بغل

کلینیک شکیبا دارای تیمی ماهر، پزشکی با تجربه است که همواره از بهترین متریال برای مراجعین خود استفاده می کند.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله قیمت بوتاکس زیر بغل کلینیک شکیبا مراجعه کنید.

پرسش و پاسخ درباره ایا بوتاکس زیر بغل ضرر دارد:

آیا برای تزریق بوتاکس زیر بغل به آزمایشات خاصی نیاز است؟

خیر، تزریق بوتاکس به نواحی زیر بغل، کف دست و پا برای کاهش تعریق بدن به آزمایشات خاصی نیاز ندارد.

آیا تزریق بوتاکس با درد همراه است؟

مقداری درد و خونریزی هنگام تزریق بوتاکس طبیعی است. اما با توجه به آستانه درد افراد پزشک می‌تواند از داروهای بی حسی موضعی هم استفاده کند.

نتیجه نهایی تزریق بوتاکس بعد از چند روز قابل مشاهده است؟

نتایج تزریق بوتاکس بین 10 تا14 روز بعد از تزریق به طور کامل نمایان می‌شود. همچنین اگر نیاز به ترمیم باشد بعد از دو هفته تشخیص داده می‌شود.

بعد از تزریق چه مراقبتهایی لازم است؟

بعد از تزریق بوتاکس بهتر است مجموعه‌ای از کارهای مراقبتی را انجام دهید. این موارد بصورت دقیق و نوشته شده توسط مشاوران کلینیک صدف به متقاضی داده می‌شود.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

7 پاسخ

 1. سلام من سه هفته پیش انجام دادم و واقعا داغون شدم چشمام دائما تارمیبینه و دستام خیلی سنگین شده جوری که انجام بعضی کارا واسم سخت شده واقعا فکرشو نمیکردم همچین عوارضی داشته باشه

  1. سلام شما دچار عوارض بوتاکس شدید ، احتمالا یا دوز مصرفی زیاد بوده، یا عمق تزریق اشتباه بوده یا شما مراقبتهای بعد از تزریق رو رعایت نکردید. حتما به پزشک خودتون مراجعه کنید

  2. سلام بوتاکس زیر بغل تزریق کردم یک ماه بعد اختلال در بلع و تکلم پیدا کردم عضله های دستم بی جون شده که حتی نمیتونم موهام شونه کنم

 2. سلام من 24 ساعت بعد از تزریق زیربغل، کنار فرورفتگی ارنجم متورم و قرمز شده. فقط روی یه دستم. نه درد نه خارش نه گزگز، هیچی ندارم. ممکنه از عوارض جانبی باشه؟

 3. سلام من اردیبهشت تزریق بوتاکس زیر بغل داشتم بعد یه مدت پادرد گرفتم،مینسک و رباط پاره کردم و بدنم کلا همه جاش درد میکنه و به تازگی قلبم. ممکنه اثرات بوتاکس باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *