تعداد جلسات لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد + فاصله بین جلسات

اگر شما هم قصد دارید همانند بسیاری از اطرافیان خود که دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کرده اند و راضی بوده اند، این درمان را تجربه کنید اما نمی دانید تعداد جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟ پیشنهاد می‌ کنیم تا انتها با ما همراه باشید.
همچنین در این مقاله به بررسی فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد می‌ پردازیم.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به چه صورت می باشد؟

معمولا از ۱۰ روز تا ۲ هفته پس از اولین جلسه درمان شما طول می کشد تا ریزش موهای بدن شما شروع شود و آثار درمان را حس کنید.به طور معمول برای اکثر افراد ۶ الی ۸ جلسه برای به دست آوردن نتایج کامل نیاز می باشد. البته زیباجویانی که دارای موی بلوند و روشن هستند به تعداد جلسات لیزر بیشتری به نسبت افراد دارای موهای تیره برای نتیجه گیری ایده آل نیاز دارند.

به طور کلی:

موهای صورت سریعتر رشد می کنند و هر 4 هفته نیاز به درمان است.
 موهای پا به آرامی رشد می کنند و ممکن است هر 12 هفته انجام شود.
گذشته از آن دو منطقه درمانی منحصر به فرد ، 8 هفته بین جلسات فاصله مناسبی است.

همچنین باید با در درمان های خود و رفتن به جلسات لیزر نظم داشته باشید تا بتوانید در مراحل مختلف چرخه رشد آنها مو را هدف قرار دهید، متوجه خواهید شد که بعد از ریختن مو از جلسه لیزر قبلی ، ناحیه صاف و بدون مو خواهد بود.

برای اطلاع از تعرفه قیمت لیزر کل بدن برای هر جلسه، کلیک کنید.

تعداد جلسات لیزر مو با توجه به قسمت های مختلف بدن

به منظور تعیین حداکثر و حداقل تعداد جلسات لیزر موهای زائد، توصیه می شود در ابتدا با پزشک مربوطه مشورت کنید. اما به طور کلی این میزان، چیزی شبیه به جدول زیر می باشد:

ناحیه بدنحداقل تعداد جلسات لیزر موهای زائدحداکثر تعداد جلسات لیزر موهای زائد
ساق پا۴۱۰
مچ پا و دست ها۴۱۰
شکم و کمر۴۱۰
ران۶۱۰
بیکیبنی۴۱۰
زیر بغل۶۱۰
پشت لب۶۱۰
صورت۶۱۰
چانه۶۱۰

همچنین اگر بخواهیم تعداد جلسات لیزر موهای زائد را براساس نوع دستگاه لیزر درنظر بگیریم، دستگاه لیزر دایود با تولید طول موجی در ناحیه 810 نانومتر از قدرت نفوذ زیادی برخوردار می باشد و بسیار سریع، توسط فولیکول های مو افراد جذب می شود. تعداد جلسات مورد نیاز با استفاده از این دستگاه از معمولا از ۶ تا ۱۰ جلسه متغیر است. اما، دستگاه الکساندرایت دارای طول موجی کمتری می باشد و جلسات مورد نیاز آن کمتر بوده و بین 4 الی 6 جلسه می باشد، فقط توجه کنید که درد استفاده از این دستگاه زیاد است.

عوامل موثر بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد

1. چرخه رشد مو

چرخه رشد مو که بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد تاثیر دارد، در بدن ما از سه مرحله تشکیل شده است:

  1. مرحله اول رشد مو آناژن نام دارد و مرحله آغاز محسوب می‌ شود. معمولا بهترین زمان استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد مرحله آناژن رشد مو می باشد؛ دلیلش آن است که در این مرحله فولیکول بیشترین میزان جذب نور و گرمای لیزر را دارد و به راحتی قابل تخریب است. از آنجایی که مو نیز به ریشه یا همان فولیکول متصل است، به راحتی با دستگاه لیزر دچار ریزش می‌ گردد.
  2. نام مرحله دوم کاتاژن است که در آن پیاز مو وجود ندارد. در این مرحله کاتاژن مو هیچ رشدی نداشته و به ریشه متصل نمی باشد. از این رو استفاده از لیزر نمی‌ تواند کارایی لازم را برای زیباجو داشته باشد.
  3. مرحله آخر چرخه رشد مو با نام تلوژن شناخته می شود. در این مرحله که به فاز استراحت نیز مشهور است، همچون مرحله دوم مو به ریشه متصل نبوده و لیزر موهای زائد هیچ گونه تاثیری بر روی فولیکول‌ ها نخواهد داشت.

در نتیجه بهترین زمان برای استفاده از لیزر موهای زائد مرحله اول چرخه رشد مو (آناژن) است. این چرخه برای اغلب افراد طی 4 هفته یکبار صورت می‌ گیرد، از این رو فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد در حالت ایده آل بین 4 تا 6 هفته در نظر گرفته می‌ شود.

2. جنس و ضخامت مو

عامل دیگری که بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد تاثیر میزارد، جنس و ضخامت مو می‌ باشد. تنوع مو در زیباجویان بسیار زیاد می باشد و موهای هر فردی از نظر ضخامت و جنس با فرد دیگر متفاوت است. به طور معمول لیزر روی موهای ضخیم‌ تر بهتر جواب می دهد و نیاز به تعداد جلسات کمتری در مقابل موهای نازک دارند.

در جلسه مشاوره پیش از انجام لیزر موهای زائد، دکتز متخصص با معاینات و بررسی‌ های لازم، جنس و ضخامت موی شما را مشخص نموده و بر اساس آن می‌ تواند تعداد جلسات لیزر موهای زائد مورد نیاز برای از بین رفتن کامل موها را تعیین نماید.

3. تقابل رنگ مو و پوست فرد

به رنگدانه های موجود داخل موها، ملانین گفته می‌ شود. این رنگدانه ها به خوبی لیزر را جذب نموده و آن را تبدیل به گرما می‌ نمایند. در نتیجه بدیهی است موهای تیره دارای رنگدانه ملانین بیشتری هستند، از لیزر مپهای زائد، تاثیر بیشتری بگیرند. مورد دیگری که بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد تاثیر دارد، رنگ پوست می باشد. اگر که پوست شما روشن و موهای شما تیره باشد، این تضاد سبب می‌ شود که جذب لیزر در بیشترین و ایده آل حالت خود قرار گرفته و تعداد جلسات کمتری برای لیزر موهای زائد نیاز باشد.

اما اگر دارای موهایی روشن و بوری هستید، توانایی جذب لیزر کاهش پیدا نموده و مدت زمان بیشتری برای درمان  کامل احتیاج خواهید داشت.

4. نوع دستگاه لیزر

از دیگر عوامل تاثیرگزار بر تعداد جلسات مورد لیزر موهای زائد بدن، نوع دستگاه لیزر کلینیک مدنظرتان می باشد. دستگاه‌ های لیزر دارای انواع مختلف با درجات گوناگون و کیفیت‌های بالا و پایین می باشد. اغلب این دستگاه‌ ها باتوجه به جنس، ضخامت و رنگ پوست و موی شما باید بتوانند میزان درجه لیزر لازم را ساطع نمایند.
از این رو کیفیت دستگاه تا حد زیادی می‌ تواند در کسب نتیجه مثبت تاثیر بگذارد، پس به دنبال بهترین دستگاه لیزر باشید.
کلینیک شکیبا کاملا معتبر می باشد که لاین لیزر آن تحت نظر پزشک متخصص است، برای رزرو با ما تماس بگیرید.

درباره بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بخوانید.

5. میزان مهارت پزشک یا اپراتور دستگاه لیزر

در صورتی که تکنسین دستگاه لیزر یا پزشک منتخب شما دوره‌ های لازم لیزر درمانی را گذرانده باشد قطعا نتیجه درمان بهتر خواهد بود و نیاز به تعداد جلسات لیزر موهای زائد زیادی نیست. اما در مقابل این موضوع اگر اپراتور دستگاه لیزر به اندازه کافی آموزش ندیده باشد، احتمال دارد که میزان اثربخشی لیزر موهای زائد کاهش یافته و نتیجه دلخواه را دریافت نکنید. همچنین امکان بروز عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد نیز در صورت نداشتن مهارت کافی پزشک وجود دارد.

کدام افراد نیاز به تعداد جلسات لیزر موهای زائد بیشتری دارند؟

افراد زیر ممکن است نیاز به تعداد جلسات لیزر موهای زائد بیشتری به نسبت بقیه داشته باشند:

  •    موی قرمز
  •   موی بلوند
  •   موهای طلایی سرخ گون
  •   موی سفید

کلام اخر درباره تعداد جلسات لیزر موهای زائد

اگر که نیت دارید از لیزر موهای زائد برای رفع دائمی موهای زائد بدن خود استفاده نمایید و به دنبال کلینیکی معتبر هستید، به شما مرکز تخصصی پوست و مو کلینیک شکیبا را پیشنهاد می‌ کنیم.
شما می‌ توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و راهنمایی‌ های لازم برای رزرو وقت، سوالات راجع به دستگاه و قیمت لیزر کل بدن را دریافت نمایید.
کلینیک شکیبا واقع در سعادت آباد تهران می باشد، در این مرکز محیطی مدرن و آرامش بخش برای شما زیباجویان فراهم شده است. همچنین در این مرکز از أنواع دستگاه‌ های پیشرفته برای درمان های زیبایی توسط پزشک متخصص و کادر درمان مجرب ارائه می‌ گردد.
نکته اخر درباره تعداد جلسات لیزر موهای زائد: توجه نمایید که سن لیزر موهای زائد نیز موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود تا بهترین نتیجه را از این درمان دریافت نمود.

پرسش و پاسخ درباره تعداد جلسات لیزر موهای زائد:

چه کسانی به تعداد جلسات لیزر موهای زائد کمتری نیاز دارند؟

- پوست به نسبت روشن
- موهای تیره و زخیم
- برای افرادی که دارای انواع موی زیر هستند

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر می باشد؟

بطور کلی فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد حدود ۴ تا ۶ هفته می باشد.

4.5/5 - (11 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *