بهترین مزوژل جوانساز

بهترین مزوژل جوانساز _ کدام مزوژل بهتر است؟

با افزایش سن سطح مواد با ارزشی مانند کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید در پوست به شدت کاهش می یابد، در نتیجه پوست قابلیت انعطاف و لطافت طبیعی خود را به مرور از دست می دهد و به تدریج خطوط ریز و چین و چروک روی صورت ایجاد می‌شوند. روش های مختلف جوانسازی پوست با پیشرفت علم پزشکی ابداع و متداول شده اند. یکی از جدیدترین این روش ها، مزوژل است که با تحریک تولید کلاژن و الاستین، چین و چروک صورت را به طور موثری کاهش می دهد. اما سوال اینجاست که بهترین مزوژل جوانساز کدام است؟ که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

مزوژل چیست؟

مزوژل یک روش بسیار جدید جوانسازی پوست می باشد که به تازگی بسیار محبوب و متداول شده است. مزوژل حاوی مجموعه ای از مواد بازسازی کننده و تغذیه کننده پوست است از جمله هیالورونیک اسید، مواد معدنی، آمینواسید ها، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و کوآنزیم ها. یک ماده پر اهمیت در ترکیب مزوژل، نوعی قند به نام هیالورونیک اسید است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد. هیالورونیک اسید، موجب حفظ آب در پوست و در نتیجه حفظ طراوات و زیبایی پوست می شود.
مزوژل معمولا با استفاده از تکنیک میکرونیدلینگ به پوست تزریق می شود. ورود هیالورونیک اسید به پوست موجب تحریک تولید کلاژن و الاستین می شود. افزایش سطح این دو ماده با ارزش در پوست، موجب بازیابی رطوبت و لطفات پوست، قوام و انعطاف پذیری پوست، روشن شدن رنگ پوست و در نهایت کاهش منافذ باز پوستی و اسکار، آکنه و لک در نواحی مختلف پوست و همین طور کاهش موثر چین و چروک صورت می شود. مانند هر محصول دیگر درمانی-زیبایی برند مزوژل نیز در نتایج به دست آمده تاثیر گذار است؛ بهترین برند مزوژل علاوه بر هیالورونیک اسید، از مواد دیگری مثل کوآنزیم ها، ویتامین ها، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها هم در ترکیبات خود دارد. بنابراین با استفاده از بهترین مزوژل جوانساز، بهترین نتایج را به دست خواهید آورد.

بهترین مزوژل جوانساز از نظر برند

گفتیم که بهترین مزوژل جوانساز با آبرسانی پوست، رطوبت و درخشندگی پوست را بازیابی می کند. از طرفی با تحریک تولید کلاژن و الاستین ظاهر پوست را بهبود می‌بخشد، افتادگی پوست را کاهش می‌دهد. مواد موجود در مزوژل، موادی هستند که به طور طبیعی در پوست یافت می‌شوند مانند هیالورونیک اسید، ویتامین‌هایی مانند A، B، C، E، K، مواد معدنی، کوآنزیم‌ها و اسیدهای نوکلئیک؛ که این مواد با استفاده از تکنیک میکرونیدلینگ به پوست تزریق می شوند. انتخاب بهترین برند مزوژل در از بین بردن موثرتر چین و چروک ها تاثیرگذار است.

بهترین مزوژل جوانساز
بهترین مزوژل جوانساز از نظر برند

مزوژل انواع مختلفی دارد و برند های متفاوتی از آن در بازار موجود است که گاها انتخاب بین آنها مشکل خواهد بود چرا که تاثیر مستقیمی در نتایج دارد. دو برند از بهترین مزوژل جوانساز، پروفایلو و جالپرو هستند.

جالپرو یا پروفایلو؟ کدام انتخاب بهتری می باشد؟

بهترین مزوژل جوانساز: پروفایلو

مزوژل پروفایلو (Profhilo) ، ساخت شرکت IBSA ایتالیا می باشد. پروفایلو یک درمان غیر جراحی، ایمن و غیر تهاجمی برای اصلاح شل شدن و افتادگی پوست، رفع چین و چروک صورت، بهبود رنگ و آبرسانی پوست است. پروفایلو با تحریک تولید کلاژن و الاستین موجب بازیابی سلامت پوست می شود. این محصول از هیالورونیک اسید (HA) غیرحیوانی ساخته شده است. هیالورونیک اسید به عنوان فیلر پوستی شناخته می شود؛ اما پروفایلو به دلیل ساختار منحصر به فرد خود، از چندین جهت با فیلرهای معمولی تفاوت دارد. تکنولوژی خاص تولید و ترکیب این محصول موجب می شود که از غلظت خوبی برخوردار باشد و به آن اجازه دهد تا در یک منطقه گسترده، آبرسانی و بازیابی پوست را تقویت کند. هیالورونیک اسید می تواند 1000 برابر وزن خود، آب نگه دارد. با استفاده از سوزن های بسیار ظریف و به آرامی به اعماق پوست باید تزریق گردد. در مدت 10 دقیقه، هیالورونیک اسید، تولید 4 نوع مختلف کلاژن و الاستین را تحریک می کند.

 • پروفایلو می تواند برای نواحی مختلف استفاده شود اما عمدتا برای صورت استفاده می شود. از طرفی به دلیل توانایی موثر آن در کاهش افتادگی پوست برای جوانسازی گردن نیز بسیار کارایی دارد.
 • عوامل زیادی روی ماندگاری مزوژل پروفایلو موثر است و در افراد مختلف با توجه به ویژگی های فردی، متفاوت است اما به طور متوسط 6 ماه الی 1 سال ماندگاری دارد.
 • کبودی و ورم جزئی بعد از تزریق معمولا در مدت یک روز بعد بر طرف می شود؛ و چون ماده اصلی تشکیل دهنده ی مزوژل پروفایلو به صورت طبیعی در بدن وجود دارد، بروز عوارض جانبی و احتمال ایجاد حساسیت کم است و این روش درمانی، ایمن و کم خطر است.
 • از مزوژل پروفایلو می توان همراه با سایر روش های جوانسازی از جمله میکرونیدلینگ، پی آر پی، لیزر و غیره استفاده کرد.

بهترین مزوژل جوانساز: جالپرو

مزوژل جالپرو (Jalupro) ساخت کشور سوییس است که ترکیب منحصر به فردی دارد که شامل انواعی از آمینواسیدهای ضروری و هیالورونیک اسید می باشد. هیالورونیک اسید آبرسان بسیار قوی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد اما با افزایش سن میزان آن کاهش می یابد. آمینو اسیدها نیز در پروتئین سازی دخیل هستند و به بازیابی داربست بافت پیوندی و در نتیجه افزایش قوام پوست کمک می کنند. با تزریق مزوژل جالپرو، این مواد توسط پوست جذب می‌‌شوند و بافت پوست را بهبود می بخشند و چین و چروک های صورت را تا حد زیادی کاهش می دهد. پوست را سفت و افتادگی ها را لیفت می کند.

 • جالپرو دو نوع جالپرو کلاسیک (آبی) و جالپرو اچ ام دبلیو (HMW) یا صورتی دارد. نوع کلاسیک آن برای افرادی جوان تری که چین و چروک های کمتری دارند مناسب است و نوع صورتی چونکه مقادیر بیشتری هیالورونیک اسید دارد برای افراد بالای 45 سال که علایم پیری بیشتری نشان داده اند، مناسب است.
 • مزوژل جالپرو را می تواند در نواحی مختلف صورت و بدن استفاد کرد.

هزینه مزوژل پروفایلو و هزینه مزوژل جالپرو

هزینه تزریق این دو مزوژل به عواملی از جمله مقدار سی سی مصرفی، تعداد جلسات، وسعت ناحیه درمان، کلینیک و پزشک متخصص بستگی دارد. اما با توجه به اینکه این دو از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار هستند؛ هزینه آنها از متوسط قیمت، کمی بالاتر هستند. اما با توجه به تاثیرگذاری شگفت انگیز و ماندگاری به نسبت خوب آنها هزینه به صرفه ای دارند.

برای اطلاع از قیمت مزوژل جالپرو و قیمت پروفایلو صورت، کلیک کنید.

کاربردهای بهترین مزوژل جوانساز

کاربردهای بهترین مزوژل جوانساز
کاربردهای بهترین مزوژل جوانساز
 • مهم ترین کاربرد مزوژل، از بین بردن چین و چروک صورت به خصوص در نواحی حساس اطراف چشم و لب ها می باشد. تزریق مزوژل در بعضی از نواحی دیگر صورت که خطوط عمیق تری دارند؛ مانند خط اخم یا خط خنده هم می تواند در کاهش عمق خطوط بسیار تاثیرگذار باشد.
 • یک دیگر از کاربردهای فراوان بهترین مزوژل جوانساز، آبرسانی و از بین بردن خشکی پوست است. یکی از علت های عمده ایجاد چین و چروک در صورت، خشک شدن بیش از اندازه پوست می باشد، بنابراین با آبرسانی به کمک مزوژل، می توان کمک شایانی به افزایش رطوبت پوست و در نهایت کاهش چین و چروک های ریز پوست کرد.
 • با افزایش آبرسانی به پوست با این روش، الاستیسیته و انعطاف پذیری پوست افزایش می یابد، در نتیجه شلی و افتادگی پوست صورت کاهش می یابد. پس یکی دیگر از کاربردهای بهترین مزوژل جوانساز، جلوگیری از افتادگی صورت، سفت کردن و لیفت پوست است.
 • مزوژل موجب بهبود رنگ پوست و درخشندگی پوست می شود؛ بنابراین یک روش عالی برای از بین بردن لکه های پوستی، اسکار و جای جوش و آکنه است.
 • یکی دیگر از کاربردهای جالب این روش، بهبود نا متقارنی در صورت است به خصوص در نواحی مانند چانه و گونه.
 • با استفاده از این تکنیک د زیر چشم، می توان به طور موثری گودی زیر چشم را برطرف کرد. از طرفی موجب بهبود تیرگی زیر چشم هم می شود.
 • mesogel علاوه بر ناحیه صورت، در جوانسازی و رفع خطوط عمیق گردن، پشت دست و یا حتی نواحی سینه و دکلته نیز کاربرد دارد.

پرسش و پاسخ درباره بهترین مزوژل جو:

از مزوژل برای کدام نواحی صورت می شود استفاده کرد؟

در تمامی نواحی صورت کاربرد دارد ولی در نواحی اطراف چشم، اطراف لب، خط خنده و خط اخم کاربرد بیشتری دارد. در پیشانی کارایی خوبی ندارد و بهتر است برای جوانسازی این ناحیه از بوتاکس استفاده کنید.

تفاوت مزوژل و فیلرهای معمولی چیست؟

فیلرهای معمولی در پر کردن و حجم دادن به نواحی مختلف صورت نقش دارند ولی مزوژل ها چون قابلیت پخش زیاد در بافت را دارند؛ به بافت پوست کیفیت می بخشند و در بافت حجم ایجاد می کنند. درمان فیلر به صورت موضعی است، زیرا آنها در همان ناحیه ای که تزریق می شوند، باقی می مانند. اما هیالورونیک اسید موجود در مزوژل به صورت یکنواخت در تمام سطح پوست پخش می شود به همین علت نتایج درمان در کل صورت قابل مشاهده خواهد بود.

4.7/5 - (6 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *