جالپرو یا پروفایلو

جالپرو یا پروفایلو + تفاوت و شباهت‌ها

امروزه روش های متنوعی برای جوانسازی پوست ابداع شده است که هر کدام از آنها برای افراد متفاوتی مناسب است. یکی از این روش هایی که بسیار موثر برای اکثر افراد است؛ تزریق مزوژل می باشد. انواع و مارک های متفاوتی از مزوژل در بازار موجود است که هر کدام برای افراد متفاوتی کاربرد دارد. اما شاید برای زیباجویان انتخاب مزوژل مناسب به دلیل عدم آشنایی، کار مشکلی باشد. انتخاب مزوژل مناسب با پوست فرد در به دست آوردن نتایج مورد انتظار فرد بسیار تاثیر گذار است. بنابراین در این مقاله قصد داریم که دو نوع بسیار محبوب مزوژل یعنی جالپرو و پروفایلو را معرفی کنیم  تا افراد بتوانند بین جالپرو یا پروفایلو انتخاب مناسبی داشته باشند.

جالپرو یا پروفایلو کدام بهتر است؟

این دو برند محبوب، بهترین مزوژل های موجود در بازار هستند که می توان در شرایط مشابهی از آنها استفاده کرد. هدف اصلی از تزریق هر دو این محصول، جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک های صورت است. از طرفی هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فرد و کاربرد های متفاوتی هستند و استفاده از هرکدام برای افراد متفاوتی توصیه می شود.

تفاوت جالپرو و پروفایلو

تفاوت جالپرو و پروفایلو در چیست
تفاوت جالپرو و پروفایلو
  • کاربرد

جالپرو یا پروفایلو در عینی که شباهت هایی دارند؛ دارای کاربرد های متفاتی هستند. تاثیر در کاهش چین و چروک صورت، افزایش استحکام و شفافیت پوست، آبرسانی و افزایش رطوبت پوست، رفع اسکارها و تیرگی های پوست و در کل جوانسازی پوست از کاربردهای مشابه این دو محصل است. اما مهم ترین تفاوت جالپرو یا پروفایلو در این است که جالپرو قابلیت ترکیب با بوتاکس را دارد، برای رفع تیرگی دور چشم استفاده می شود، برای رفع جای جوش و آکنه کاربرد دارد و برای افرادی که به هر علتی مانند حساسیت نمی توانند از‌ بوتاکس استفاده کنند؛ جایگزین مناسبی می باشد.

  • عملکرد

جوانسازی هدف اصلی هر دو نوع جالپرو و پروفایلو، با تحریک تولید کلاژن و الاستین در بافت پوست به دست می آید.

پروفایلو با آزادسازی آهسته و تدریجی هیالورونیک اسید موجب تحریک تولید کلاژن می شود؛ ولی جالپرو موجب تحریک فعالیت سلول‌های فیبروبلاست می شود که نقش اصلی در ‌پروتئین‌سازی و کلاژن‌سازی را ایفا می کنند. هر دو این روش ها موجب افزایش‌ سفتی، استحکام و شادابی پوست می شوند. اسید هیالورونیک موجود در پروفایلو موجب می شود تا این مزوژل خاصیت آبرسانی بیشتری داشته باشد و در نتیجه قدرت لیفت قوی تر و جوانسازی موثرتری داشته باشد. جالپرو در عوض بیشتر با تحریک تولید کلاژن و الاستین، موجب بازیابی این دو ماده با ارزش در پوست می شود. جالپرو نیز حاوی مقادیری اسید هیالورونیک می باشد که جایگزین اسید هیالورونیک از دست رفته پوست می گردد.

یک ماده ی بسیار مهم در مزوژل جالپرو، آمینو اسید ها هستند. وجود این ماده موجب می شود که جالپرو خاصیت درمانی بیشتری برای رفع لکه ها، اسکارها و جای جوش ها نسبت پروفایلو داشته باشد.

  • محل و تعداد نقاط تزریق

پروفایلو در 5 نقطه مشخص تزریق می شود ولی جالپرو دارای تعداد نقاط تزریقی بیشتری در یک ناحیه خاص است. نقاطی که برای تزریق پروفایلو در نظر گرفته می شوند، دارای بیشترین میزان تاثیر در لیفت صورت هستند. براساس آخرین تحقیقات، این نقاط در اثر افزایش سن، بیشترین میزان افتادگی و از دست رفتن الاستین و کلاژن را دارند. نواحی مختلف صورت، گردن، دکلته، بازو و دست امکان تزریق مزوژل پروفایلو را دارند. به دلیل توانایی موثر آن در کاهش افتادگی پوست برای جوانسازی گردن نیز بسیار کارایی دارد. علاوه بر این نواحی، قسمت های خاص مانند زیر چشم، خط خنده، نواحی تحتانی صورت و به طور کلی هر قسمتی که دارای گودی و انحنا باشد، با مزوژل جالپرو تزریق انجام می شود.

جالپرو یا پروفایلو: از نظر فواید

جالپرو یا پروفایلو
جالپرو یا پروفایلو

هر دو این مزوژل از بهترین مزوژل های موجود در بازار هستند. جالپرو ساخت کشور سوییس و پروفایلو ساخت کشور ایتالیا است. مهم ترین فایده تزریق این مزوژل ها تحریک تولید کلاژن است که منجر به جوانسازی پوست می شود. با توجه به میزان اسید هیالورونیک موجود در پروفایلو، این مزوژل آبرسان قوی تری است و جالپرو به دلیل داشتن ترکیبات آمینو اسیدی برای روش های درمانی مثل پر کردن جای جوش و اسکار بهتر عمل می کند.

جالپرو یا پروفایلو: از نظر ماندگاری

عوامل مختلفی از جمله ویژگی های فردی روی ماندگاری مزوژل پروفایلو موثر است اما به طور کلی تا 6 ماه ماندگاری دارد  و در افراد مختلف با توجه به ویژگی های فردی، متفاوت است و بین 6 ماه تا 12 ماه است. به طور متوسط میتوان 6 ماه ماندگاری مفید را برای این مزوژل در نظر گرفت. همین طور عوامل مختلفی در ماندگاری چالپرو نقش دارند که به طور متوسط بعد از یکسال باید برای تمدید این مزوژل اقدام شود.

جالپرو یا پروفایلو: از نظر هزینه

هزینه این دو روش به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله میزان مزوژل مورد نیاز با توجه به مشکل پوست فرد، تعداد جلسات درمان و پزشک و کلینیک. به صورت حدودی قیمت پروفایلو صورت بین 5 تا 7 میلیون تومان و قیمت جالپرو بین حدود 4 تا 6 میلیون تومان خواهد داشت که همان طور که گفتیم این قیمت ممکن است بسته به شرایط مختلف، متفاوت باشد.

جالپرو یا پروفایلو: از نظر تعداد جلسات

فاصله بین جلسات تزریق جالپرو باید حدود 10 روز باشد و برای به دست آوردن بهترین نتایج بین 3 تا 4 جلسه تزریق نیاز دارید. تزریق پروفایلو در ۲ جلسه با فاصله زمانی حدود یک ماه نتایج مورد نظر را به دنبال خواهد داشت.

معمولاً میزان حجم تزریق جالپرو بیشتر از پروفایلو است.

جالپرو یا پروفایلو: از نظر عوارض

مواد مورد استفاده در هر دو این مزوژل ها به صورت طبیعی در بدن یافت می شود؛ بنابراین امکان بروز عوارضی مانند حساسیت کم است ولی قرمزی، کبودی، تورم، سوزش جای تزریق و خارش جز عمومی ترین عوارض آنها هستند. بنابراین این دو روش از نظر عوارش تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

جالپرو یا پروفایلو هر کدام برای چه افرادی مناسب است؟

به طور کلی هرکس که تمایل به انجام یک روش جوانسازی پوست برای کاهش چین و چروک و افتادگی صورت دارد؛ تزریق این مزوژل ها به او پیشنهاد می شود.

مزوژل جالپرو به دو نوع کلاسیک و  اچ ام دبلیو (HMW) تقسیم می شود که هر کدام با توجه به ترکیبات خاص شان برای گروه های متفاوتی از افراد مناسب هستند:

  • جالپرو کلاسیک برای افراد جوان تر مناسب است. این افراد هنوز جوانی و شادابی پوست خود را دارند و چین و چروک های کمتری دارند. بنابراین عملا این نوع برای پیشگیری از بروز چین و چروک کاربرد دارد. به طور کلی 3 جلسه تزریق با فاصله 10 روز بهترین تاثیرگذاری را دارد.
  • نوع اچ ام دبلیو دارای مقادیر بیشتری از  هیالورونیک اسید است بنابراین برای افراد بالای 45 سال مناسب تر است. پوست این افراد رطوبت و شادابی کمتری دارد و علایم پیری بیشتری نشان داده است؛ چین و چروک های عمیق تری دارند، بنابراین می توانند از مزایای هیالورونیک اسید بیشتر، بهره ببرند. برای این نوع 2 جلسه تزریق با فاصله 20 روز کافی است.
  • پروفایلو هم برای تمام افراد مناسب است ولی بهتر است افراد بالای 30 سال اقدام به تزریق این مزوژل کنند.

زنان باردار و زنان شیرده، افرادی که در ناحیه مورد نظر التهاب یا عفونت دارند و افراد دارای بیماری های خود ایمنی بهتر است از تزریق هر دو این مزوژل ها صرف نظر کنند.

جالپرو چیست و چه کاربردی دارد؟

مزوژل جالپرو (Jalupro) ترکیب بسیار عالی و منحصر به فردی از انواع آمینواسیدهای ضروری و هیالورونیک اسید می باشد. با افزایش سن میزان هیالورونیک اسید که یک آبرسان بسیار قوی طبیعی است، کاهش می یابد. در نتیجه پوست آب و رطوبت و شادابی خود را از دست می دهد. جالپرو موجب تحریک فیبروبلاست ها برای تولید کلاژن و الاستین می شود. دو ماده ی بسیار مهمی که تاثیر شگرفی در جوانی و لطافت پوست دارند. آمینو اسیدها نیز ماده اصلی در پروتئین سازی هستند که در بازیابی داربست بافت پیوندی نقش دارند. با کاهش سطح آمینواسیدها در پوست، قوام پوست کاهش می یابد. مزوژل جالپرو غنی از این دو ماده است، پس با تزریق آن، این مواد توسط پوست جذب می‌‌شوند؛ و موجب ارتقا کیفیت پوست و کاهش  چین و چروک های صورت می شوند. یکی از تاثیرات مهم مزوژل، سفت شدن و لیفت افتادگی ها پوست است. از مزایای زیاد جالپرو می توان به قابلیت آبرسانی قوی، کاهش دهنده چین و چروک صورت، افزایش حجم بافت پوست برای پر کردن فرورفتگی های ناشی از جای و جوش و اسکار، لیفت افتادگی های صورت و از بین برنده حلقه های سیاه زیر چشم نام برد.

پروفایلو چیست و چه کاربردی دارد؟

مزوژل پروفایلو (Profhilo) ، یک روش کم تهاجمی برای کاهش شل شدن و افتادگی پوست، کاهش چین و چروک صورت، بهبود رنگ و یک آبرسان قوی پوست است. هیالورونیک اسید (HA)که خود یک آبرسان طبیعی در بدن است، ماده اصلی سازنده این مزوژل است. پروفایلو ترکیب منحصر به فردی دارد که موجب می شود با فیلرهای معمولی تفاوت داشته باشد. غلظت خوبی دارد که به واسطه آن در یک منطقه گسترده، آبرسانی و بازیابی پوست را انجام می دهد. هیالورونیک اسید تا 1000 برابر وزن خود، آب نگه می دارد. در مدت 10 دقیقه، هیالورونیک اسید، تولید 4 نوع مختلف کلاژن و الاستین را تحریک می کند. با استفاده از سوزن های بسیار ظریف و به آرامی به اعماق پوست باید تزریق گردد. ماده اصلی تشکیل دهنده ی مزوژل پروفایلو به صورت طبیعی در بدن وجود دارد، به همین دلیل بروز عوارض جانبی و احتمال ایجاد حساسیت کم است و این روش درمانی، ایمن و کم خطر است. کبودی و ورم جزئی بعد از تزریق از شایع ترین عوارض بعد از مزوژل است که معمولا در مدت یک روز بعد بر طرف می شود. یک ویژگی خوب مزوژل پروفایلو، قابلیت استفاده آن همراه با سایر روش های جوانسازی از جمله میکرونیدلینگ، پی آر پی، لیزر و غیره است.

جمع بندی تفاوت جالپرو و پروفایلو

با توجه به ویژگی هایی که در مورد این دو مزوژل گفتیم می توانید به راحتی مزوژل مناسب را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید. این دو مزوژل هر دو از بهترین ها هستند و انتخاب بین آن ها بهتر است فقط با توجه به نوع پوست تان و مشکلی که قصد برطرف کردنش را دارید باشد. سعی کنید حتما قبل از هر تصمیمی به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و با مشورت پزشک متخصص انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ درباره جالپرو یا پروفایلو:

آیا ترکیبات جالپرو با پروفایلو متفاوت است؟

پروفایلو از اسید هیالورونیک با درصد غلظت و مقدار بالا تشکیل شده و جالپرو از اسید هیالورونیک با غلظت کم و اسیدآمینه‌های ضروری ساخته شده است.

آیا مراقبت های بعد از تزریق جالپرو با پروفایلو متفاوت است؟

مراقبت های قبل و بعد از تزریق هر دو این مدل تقریبا مشابه است، فقط بعد از تزریق پروفایلو در معرض آفتاب قرار نگیرید ولی چون یکی از کاربردهای جالپرو بهبود پوست آفتاب سوخته است، مانعی برای در معرض آفتاب قرار گرفتن بعد از تزریق جالپرو وجود ندارد.

4.2/5 - (12 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *