خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم

خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم + نکات مراقبتی

در سال‌های اخیر تزریق فیلر زیر چشم به گزینه‌ای محبوب و موثر برای جوانسازی صورت تبدیل شده است. اگر زیر چشم‌هایتان گود و سیاه شده است با کمک این روش در کمتر از 15 تا 30 دقیقه تمام این علائم از بین می‌روند و به اندازه سال‌ها جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شوید. بدین ترتیب‌‌، با نتایج قابل مشاهده فوری‌‌، بدون ریکاوری طولانی‌ مدت‌‌، حداقل عوارض جانبی و نتایج طولانی مدت‌‌، افزایش اعتماد به نفس را تجربه خواهید کرد. هر چند دوره استراحت بعد از تزریق فیلر کوتاه است اما‌‌، برخی نکات مانند خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم جهت اثرگذاری بهتر ژل‌ تزریق شده ضروری است.

در این مطلب همراه ما باشید تا با یکی از نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر آشنا شویم.

وضعیت خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم بسیار حساس است و باید بعد از درمان توصیه‌های بهداشتی و مراقبتی را جدی بگیرید. اولین و مهم‌ترین نکته وارد نکردن فشار به زیر چشم‌ها است. توصیه می‌شود پس از تزریق فیلر زیر چشم به مدت 3 تا 4 ساعت در وضعیت عمودی باشید و از مالش یا اعمال فشار بر روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید. این کار از حرکت فیلر به مناطق دیگر جلوگیری می‌کند.
خواب کافی همیشه بخش مهمی از خودمراقبتی بعد از عمل‌های زیبایی است‌‌، اما وقتی نوبت به حداکثر رساندن فواید فیلرهای پوستی می‌رسد‌‌، فقط میزان خواب مهم نیست‌‌، بلکه موقعیت شما در زمان خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم نیز مهم است.
حتی با وجود اینکه در مورد وضعیت خواب بعد از درمان با فیلر تحقیقات گسترده‌ای وجود ندارد‌‌، اما بهتر است تا یک هفته یا بیشتر در مورد رعایت تمام دستورالعمل‌های پس از تزریق فیلر جدی باشید. به‌خصوص اگر اولین بار است که فیلر تزریق می‌کنید و در مورد نحوه واکنش بدن خود آشنا نیستند.
خوابیدن و استراحت کردن در حالت نامناسب می‌تواند به محل تزریق فشار وارد کند‌‌، بنابراین نحوه خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم بسیار مهم است. مطابق با دستورات مراقبتی‌‌، باید به مدت حداقل 3 شب با استفاده از 2 بالش به پشت بخوابید و صورت خود را رو به بالا قرار دهید. این کار باعث می شود که فیلر تازه تزریق شده در جای خود ثابت باقی بماند و جابجا نشود. باید مطمئن شوید در طول شب نیز به هیچ وجه به پهلو جابجا نمی‌شوید. راه حل این مشکل استفاده از یک بالش دور گردنی برای تثبیت سر در هنگام خواب است.

چرا صحیح خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم مهم است؟

 1. تورم‌‌، قرمزی‌‌، کبودی و توده‌های کوچک در اطراف محل تز‌ریق در روزهای اول نرمال است. اما برخی بی‌ احتیاتی‌ها باعث می‌شود این علائم دیرتر خوب شوند و یا منجر به بروز مشکلات بیشتر (گلوله شدن فیلر زیر چشم) در صورت شوند. نحوه استراحت‌‌، شستشو پوست و انجام فعالیت‌های روزانه تا چند روز بعد از تزریق بسیار مهم است.
 2. به طور معمول‌‌، 7 تا 10 روز طول می‌کشد تا فیلرهای زیر چشم‌‌، به طور کامل در جای خود مستقر شوند. اکثر پزشکان برای احتیاط تاکید دارند تا زمانی که فیلرها کاملا سر جای خود قرار نگرفته‌اند‌‌، فشاری به آن‌ها وارد نشود. وارد آوردن هر گونه فشار می‌تواند منجر به عدم تقارن یا عوارض دیگر در شکل ظاهری صورت فرد شود. برخی از پزشکان این زمان را 2 تا 3 هفته توصیه می‌کنند‌‌، در حالی که برخی دیگر زمان کمتری را در نظر می‌گیرند.
 3. بهترین حالت خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم‌‌، حرکات صورت و استرس روی صورت را محدود می‌کند. هر گونه استرس و فشار می‌تواند کبودی‌‌، قرمزی و تورم را افزایش دهد و باعث شود از نتیجه کار ناراضی شوید. خوابیدن به پشت امن‌ترین حالت بعد از هر عمل زیبایی صورت است.
 4. شب اول پس از درمان‌‌، برای کمک به کاهش تورم و اطمینان از ماندن فیلر تازه تزریق شده در جای خود‌‌، سر خود را به سمت بالا قرار دهید. توصیه می‌شود برای اطمینان بیشتر تا یک هفته پس از تزریق فیلر از خوابیدن روی صورت خودداری کنید.

بهترین حالت خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم

برای کاهش خطرات و عوارض بعد از تزریق نکات زیر را در رابطه با خوابیدن بعد از تزریق فیلر رعایت کنید.

بهترین حالت خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم
بهترین حالت خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم
 • حداقل تا یک هفته به پشت بخوابید.
 • با 2 بالش سر خود را بالا بیاورید.
 • برای جلوگیری از غلتیدن به صورت‌‌، دو بالش کنار سر خود قرار دهید یا از بالش گردنی استفاده کنید.
 • به مدت یک هفته از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.
 • به مدت 2 هفته از خوابیدن روی شکم یا صورت خودداری کنید.

دراز کشیدن روی شکم یا پهلو در طول استقرار ژل باعث می‌شود ژل از جای خود خارج شود و در نتایج درمان شما اختلال ایجاد کند. خوابیدن به پشت به نگه داشتن فیلرها در جای خود کمک می‌کند. خوابیدن به پشت در حالی که سرتان بالا است از جمع شدن مایعات در سرتان جلوگیری می‌کند که به نوبه خود به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کند.

نکات مهم مراقبت‌های بعد از تزریق ژل زیر چشم

زمانی که با تزریق انواع فیلرها برای درمان زیر چشم خود‌‌، وقت و پول خود سرمایه‌گذاری می‌کنید‌‌، دوست دارید بیشترین بهره را از آن ببرید. مراقبت صحیح در طول دوره نقاهت بعد از درمان به کیفیت نتیجه تزریق بسیار کمک خواهد کرد. برخی نکات مراقبت‌ های بعد از تزریق ژل زیر چشم برای نتیجه‌گیری بهتر را باید رعایت کنید.

 • بعد از تزریق فیلر نباید تا چند ساعت به محل تزریق دست بزنید و آن را لمس کنید. این کار احتمال عفونت و کبودی بعد ا ز فیلر زیر چشم را کم‌تر می‌کند.
 • یک بسته یخ بهداشتی یا کمپرس سرد را به مدت 5 تا 10 دقیقه هر 2 ساعت یکبار در روز اول روی محل تزریق قرار دهید. سپس 1 تا 2 بار در روز به مدت 2 روز دیگر نیز این کار را ادامه دهید. توجه داشته باشید که به هیچ وجه به زیر چشم فشار وارد نکنید (مگر اینکه پزشکتان دستور داده باشد).
 • اگر احساس درد دارید از مسکن استفاده کنید.
 • از برخی از قرص‌ها یا پمادها می‌توانید برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید.
 • قرمزی و متورم شدن نواحی تزریق به مدت 1 تا 3 روز طبیعی است. کبودی نیز طبیعی است و ممکن است 7 تا 10 روز طول بکشد تا محو شوند.
 • عدم تقارن دو طرف صورت در روزهای ابتدایی کاملا نرمال است و حدود 2 تا 4 هفته بعد پزشک زیر چشم‌ها را از نظر تقارن بررسی می‌کند.
 • به مدت 24 ساعت از ورزش‌های شدید و مصرف الکل خودداری کنید.
 • به مدت 24 ساعت از مواد آرایشی بهداشتی حاوی AHA‌‌، رتینول یا ویتامین C خودداری کنید.
 • تا دو هفته پس از تزریق از اپیلاسیون‌‌، فیشال‌‌ صورت، لایه برداری لیزر درمانی و میکرودرم ابریژن اجتناب کنید.

نتیجه گیری درباره نحوه خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم

نکات مربوط به مدل خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم را جدی بگیرید. برای حداقل فشار به فیلر به پشت بخوابید و با دو بالش که کنار صورت خود قرار می‌دهید از غلت زدن در زمان خواب جلوگیری کنید. هر چند شاید به پشت خوابیدن برای برخی از افراد کمی سخت باشد اما ‌‌، می‌تواند تفاوت بزرگی در بهینه‌سازی نتایج فیلرها زیر چشم ایجاد کند. به یاد داشته باشید رعایت تمام این نکات فقط برای یک دوره زمانی کوتاه است که در مقایسه با حس جوانی و جذابیت در طول یکسال چیزی نیست و بخاطر ظاهرتان ارزش رعایت دارد.

پرسش و پاسخ درباره خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم:

بهترین حالت خوابیدن بعد از فیلر زیر چشم چیست؟

به پشت خوابیدن تا حداقل یک هفته بعد از تزریق بهترین شمل خوابیدن است. از خوابیدن روی صورت و یا پهلو تا چند روز خودداری کنید.

مزایای فیلر زیر چشم چیست؟

فیلرها می‌توانند گودی و سیاهی زیر چشم را در مدت زمان کوتاهی اصلاح کنند و صورت فرد را جذاب‌تر و زیباتر کنند.

چرا خوابیدن روی صورت بعد از فیلر زیر چشم ممنوع است؟

هر گونه وارد آوردن فشار به محل تزریق باعث جابجایی فیلر زیر پوست می‌شود و بر نتایج نهایی تاثیر منفی می‌گذارد. خوابیدن روی صورت فشار زیادی به فیلر تزریق شده وارد می‌کند.

عوارض درست نخوابیدن بعد از فیلر زیر چشم چیست؟

افزایش قرمزی و تورم و کبودی به دلیل فشار وارده و جمع شدن آب در سر‌‌، عدم تقارن زیر دو چشم به علت جابجایی فیلر از عوارض رعایت نکردن نکات خوابیدن بعد از تزریق فیلر است.

5/5 - (5 امتیاز)
الهه فلاحی
الهه فلاحی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی شکیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *